LOAD

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: LOAD

Post autor: Krionah »

karawanken pisze:
Azriel pisze:
karawanken pisze:Czyli kolejna Polska gra nie dla Polaków :D
A jednak będzie po polsku :P
https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1588718
W linku jest też review od Undead Viking.
No to jak będzie po polsku w sklepach (za te trzy lata ;) ) to wtedy kupię.
+1
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: LOAD

Post autor: skolo »

7go zacznie sie MD mania wiec LOAD poplynie
tak se doufam
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: LOAD

Post autor: Yoshi »

Czy ktoś ostatecznie wsparł grę podczas trwania kampanii? Do 25ego września przedłużono ofertę dla spóźnialskich, niestety ne obejmuje ona kilku modeli, które dorzucano w opaciu o termin wsparcia kampanii.
Jest tutaj ktoś do kogo można się podpiąć?
Nesmeer

Re: LOAD

Post autor: Nesmeer »

Jak wygląda kwestia lokalizacji? Będzie to polska instrukcja z opisem karty czy pełna wersja językowa?
Rozpatruję późne wsparcie, ale ta kwestia dla mnie jest dość istotna
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: LOAD

Post autor: shaigan »

Z tego co pamiętam zainteresowanie ze strony rodaków było tak małe że lokalizacja została porzucona. Wybieralem w PM wersje en, bo naszej nie było i gdzieś na forum trafiłem na takie właśnie wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: LOAD

Post autor: karawanken »

Szkoda, że jednak nie będzie polskiej wersji bo taką może bym kupił w sklepie. No ale nie dziwię się, że przy braku zainteresowania się wycofali. Chociaż tego typu gry chyba w naszym języku nie ma.
Nesmeer

Re: LOAD

Post autor: Nesmeer »

shaigan pisze:Z tego co pamiętam zainteresowanie ze strony rodaków było tak małe że lokalizacja została porzucona. Wybieralem w PM wersje en, bo naszej nie było i gdzieś na forum trafiłem na takie właśnie wyjaśnienie.

Mogliby to chociaż w late managerze zmienić, szukaj notki wśród 48updateów po zakończeniu akcji...
Ale rzeczywiście przy zamawianiu nie ma żadnej opcji wybrania wersji językowej, ciekawe jak to jest w przypadku innych wersji gdyż takich także nie ma...
Wzbudza to dość szczątkowe poczucie rzetelności, a szkoda, pozostaje olać i poczekać może kiedyś się w Polsce dorwie
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: LOAD

Post autor: Yoshi »

shaigan pisze:Z tego co pamiętam zainteresowanie ze strony rodaków było tak małe że lokalizacja została porzucona. Wybieralem w PM wersje en, bo naszej nie było i gdzieś na forum trafiłem na takie właśnie wyjaśnienie.
Czy zakonczyłeś już PMa i czy masz dostęp do 2 promocyjnych miniaturek? (Blekhart / Hallr). Jeżeli jest możliwość to chętnie bym się podpiął (wysyłka do Polski).
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Yoshi pisze:Czy ktoś ostatecznie wsparł grę podczas trwania kampanii? Do 25ego września przedłużono ofertę dla spóźnialskich, niestety ne obejmuje ona kilku modeli, które dorzucano w opaciu o termin wsparcia kampanii.
Jest tutaj ktoś do kogo można się podpiąć?
Zawsze możesz wziąć wersję z epickimi figurkami za 250 dolarów i wtedy dostajesz też wszystkie bonusy, które się pojawiły w trakcie kampani :P
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: LOAD

Post autor: Yoshi »

Azriel pisze:Zawsze możesz wziąć wersję z epickimi figurkami za 250 dolarów i wtedy dostajesz też wszystkie bonusy, które się pojawiły w trakcie kampani :P
Chyba jednak postoję i wydam te 150$ na innego KSa :)
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: LOAD

Post autor: Don_Silvarro »

Ponoć gra jest obecnie w wysyłce. Ja przegapiłem pledż managiera. gdyby ktoś zamówił, a się rozmyślił, to może dogadamy się z jakimś handelkiem :)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: LOAD

Post autor: olsszak »

Gra już w rękach wspierających ? Ktos podzieli się wrażeniami z rozgrywki ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: LOAD

Post autor: lunatykuku »

<Nekromancja>

Dzisiaj w sklepie widziałem tę grę i wygląda to świetnie (figurki znaczy ładne). Pytanie czy ktoś ma/miał i jak wygląda mechanika?
blackslack
Posty: 20
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:08

Re: LOAD

Post autor: blackslack »

no to tak, mam wersję z ks, dla tych wątpiących w wydawcę, doszła w terminie i wszystko było zgodne (brakło 3 żetonów - ale nie interweniowałem, radzimy sobie bez) - jedyny mankament to pudło które nie ma szans że pomiści wszystko w środku jesli nie wywalimy gabek ochronnych - co zrobiłem i parę figurek ucierpiało bo mają niektóre bardzo deliketne (cienkie) fragmenty

z polskiej wersji się wycofano z uwagi na niewielkie zainteresowanie (w korespondencji z wydawcą dostałem info, że nawet polacy wybierali wersję EN), więc....

nie da się uniknąć porównania do Rum and Bones, aczkolwiek uważam, że liczne zarzuty o identyczności są przesadzone... (pomijam już fakt, że moim zdaniem wiele gier korzysta z podobnych mechanik, lub ich mixów z różnych gier i nikt nie oponuje...)

co do samej rozgrywki:

1. postacie są bardzo losowe (tzn. jest parę bardzo silnych i parę wydających się dużo słabszych - ale może to wynikać z małego ogrania i doświadczenia), natomiast plus jest taki że w wersji z KS jest ich multum i moga grać po obu stronach - pierwszą grę wybieralismy, kumpel wybierał praktyczno-technicznie, a ja z uwagi na "czupurność" figurek, no i dostałem łupnia, w drugiej po prostu zrobiliśmy losowanie postaci z każdej klasy i był dużo lepszy balans

2. moby zwane creepami, są też ciekawszeni niż w R&B, bo mamy oprócz zwykłych, 3 specjalne które możemy wybierać w dostosowaniu do sytuacji na planszy oraz planów taktycznych (tanka, ma więcej ran, dps - ma 1 kostkę wiecej w ataku, runnera - pomaga szybciej przemieszczać cały oddział) ale generalnie giną jak muchy :)

3. gra może być długa, bo czasem ciężko uzyskać znaczącą przewagę i nie ma żadnego elementu przyspieszającego

4. las wydaje się bardzo ciekawy, ale jest bardzo losowy, można dostać kasę, albo zostać totalnie obitym przez neutralne potwory, no ale to ryzyko jak się chce zrobić manewr oskrzydlający przez knieje ;)

5. ogólnie walka jest losowa, więc osoby mające problem z turlaniem raczej nie zdzierżą i nie ma specjalnie niczego do mitygacji wyników (czasem postacie mają umiejętności, czasem zbroja) ale generalnie w 60% po prostu przyjmujemy ranę na klatę

5. gra jest też źle przymyślana mechanicznie w jednym założeniu, tzn. że chaos zawsze jako atakujący ma pierwszy ruch, zarówno w strzelaniu z wież, ataku mobów, jak i ataków bohaterów, do tego atak wszystkimi bohaterami na raz to jest po prostu assasynacja, więc zalecam poczytanie wątku na bgg, gdzie gracze opracowali system uruchomiania bohaterów po jednym z każdej strony na zmianę, co zdecydowanie poprawia balans gry

6. bardzo fajnie jest rozwiązany system używania skilli oraz kupowania broni i sprzętu, które sa niezalezne od siebie (to jest zdecydowana przewaga nad rum and bones)

7. masakra - NSTRUKCJA jest tragiczna, wiele informacji rozurzconych po całej instrukcji dotyczących tego samego elementu gry... pierwszą grę dłużej czytaliśmy i szukaliśmy informacji niż graliśmy faktycznie

P.S. YALVAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!

gdyby coś piszcie w wolnej chwili odpowiem....
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: LOAD

Post autor: lunatykuku »

A jak oceniasz balans samych bohaterów z podstawki? Dziś znów mnie gra kusiła w wargamerze, ale jednak wygrał AvP :p
blackslack
Posty: 20
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:08

Re: LOAD

Post autor: blackslack »

po pierwsze nie mam pojęcia którzy są z podstawki, a po drugie o ile mnie pamięć nie myli wszystkich jest coś koło 30, więc na razie o balansie konkretnych postaci niewiele moge powiedzieć, z naszego grania wynika, że jest kilka silnych postaci, i kilka zdawałoby się słabszych, ale to równie dobrze może wynikać z błędów taktycznych albo nieumiejętnego wykorzystania cech... do tego trzeba pamietać, że zakupione przedmioty moga znaczenie zmienić parametry, a jest ich na tyle dużo w grze (jak i tych dostępnych jednorazowo do kupienia w rozgrywce, bo aż 9 i w przypadku kupienia z automatu wchodzi nowy), że balansem bym się nie przejmował, jakoś strasznie

nasza druga rozgrywka, gdzie dobieraliśmy losowo, wykazała duży balans, cieżko było jakiejś stronie przewazyć, w przypadku podstawki wydaje mi się że po prostu można dobierać bohaterów na zmianę, co pozwoli na dobre rozłożenie siły, jak i będzie ułatwiało dobór w askpekcie stylu grania

zdecydowanie większym problemem jest losowość (jeśli ktoś ją słabo znosi ;P)
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: LOAD

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Brawa za odwagę, LOAD to chyba był najgorszy moment dla Prodosa. Wszyscy ich wtedy krytykowali. Ludzie wycofywali pledge z LOAD. To jest sukces, że to dociągnęli do końca.

No, ale najważniejsze, że dostaliście produkt !
Mogło się skończyć dużo gorzej niż słaba instrukcja.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: LOAD

Post autor: Salemmtg »

Mało tego ma być dodruk na Ks tym razem jako ReLoad (z nowymi bohaterami).
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: LOAD

Post autor: Jarzynek »

Pozdrawiam
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: LOAD

Post autor: shaigan »

Kupiłem pierwszy LOAD, potem VoW, praktycznie dla fajnych figurek, niestety tutaj robię pass ze względu na ich politykę związaną z kosztami wysyłki. Koszt ten w przypadku VoW do EU to wg Kickstartera 10-20$, oczywiście wewnątrz PL jest 20$, chyba to na taczkach rozwożą i trzeba pracownikowi za cały dzień pracy zapłacić. To jedzie z PL do PL, miałem problem z wysyłka pierwszego LOAD i tak to wyglądało. Nie cierpię takich praktyk. Tak na marginesie to jak w zachodniej europie maja zapłacić parę euro więcej za przesyłkę to jest larum na cały internet. Skoro nie jestem dla tej firmy klientem na którego warto zwrócić uwagę - może i słusznie bo rynek niewielki - to ja mam w co grać i co malować.
ODPOWIEDZ