Alhambra (Dirk Henn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Alhambra

Post autor: sztefyn »

s6polska pisze:No nie wiem stary link działa. No ale jak tam se chcesz ;P
http://wyslijto.pl/files/download/iyrpghqa8i - 7 dni i usuną.
Dzięki.
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
K.K.
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2013, 21:49

Re: Alhambra

Post autor: K.K. »

Poratuje ktoś polską instrukcją do Alhambry? :P
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Alhambra

Post autor: sztefyn »

"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
K.K.
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2013, 21:49

Re: Alhambra

Post autor: K.K. »

Dziękuje bardzo :wink:
Agu
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2014, 16:52

Re: Alhambra

Post autor: Agu »

Czy może ktoś mógłby się podzielić polską wersją instrukcji do dodatków :)?, w BigBoxie nie było, a do pojedynczych chyba była dołączana..
Agu
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2014, 16:52

Re: Alhambra

Post autor: Agu »

Bardzo dziękuję za instrukcję do pierwszego dodatku :)! Nadal poszukuję polskiej instrukcji do dodatków 2-5.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Alhambra

Post autor: Tycjan »

Klasyka jakiegoś gatunku ma to do siebie, że sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji i towarzystwie, który dany gatunek lubi. “Alhambra” niewątpliwie należy do klasyki gier kafelkowych, a dzięki wydawnictwu REBEL, kolejne pokolenia graczy będą mogły ją poznać i docenić jej zalety. W roku 2003 zrobiła to Kapituła Nagrody Spiel des Jahres, przyznając grze tytuł Gry Roku. Jak wiecie, staramy się polecać gry wartościowe, a przede wszystkim takie, w które sami byśmy chętnie grali. Dlatego ciężko było nam przejść obok tytułu z taką historią obojętnie. Objęcie przez ZnadPlanszy.pl patronatu nad polską wersją gry “Alhambra” było czymś oczywistym. Drodzy, spragnieni pięknych pałaców Władcy, weźcie sprawy w swoje ręce i zbudujcie własną, bajeczną wersję Alhambry.
Więcej informacji, w tym polska instrukcja: http://info.znadplanszy.pl/2016/02/09/a ... t-medialny

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
dezwior
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, 14:06

Re: Alhambra

Post autor: dezwior »

Szukam instrukcji do dodatków 1-4 w polskiej wersji językowej. Ma ktoś?
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Alhambra

Post autor: Mija »

Kupiłam polskie wydanie gry i mam chyba krzywo powycinane kafle :( Dokładnie chodzi mi o mury - na jednych kafelkach są grube, czarne, a na innych cienkie, słabo widoczne kreski symbolizujące mury. Czy u was tez tak to wygląda czy mam jakieś felerne wydanie? Przeszkadza to podczas rozgrywki, bo te cienkie są słabo widoczne.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Alhambra

Post autor: mikeyoski »

Pisz do Rebela. Ja mam wszystko w porządku

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Alhambra

Post autor: orzeh »

Mija pisze:Kupiłam polskie wydanie gry i mam chyba krzywo powycinane kafle :( Dokładnie chodzi mi o mury - na jednych kafelkach są grube, czarne, a na innych cienkie, słabo widoczne kreski symbolizujące mury. Czy u was tez tak to wygląda czy mam jakieś felerne wydanie? Przeszkadza to podczas rozgrywki, bo te cienkie są słabo widoczne.
Hmm mam tak samo, myślałem że to coś znaczy :)
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Alhambra

Post autor: pvdel »

Niestety to dosc typowa przypadlosc i dotyczy nie tylko polskiego wydania, ale tez innych wydan QG. Ja mam BigBoxa po angielsku i tez mam nierowne mury, ale nie przeszkadza to na tyle, zeby chcialo mi sie reklamowac. :)
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Alhambra

Post autor: Mija »

Czytałam kilka recenzji i na dołączonych do nich zdjęciach widzę kafle poprzycinane podobnie jak moje, czyli nierówne mury :( Mimo wszystko spróbuje to reklamować, bo na niektórych naprawdę słabo je widać. Dam znać jak poszło z wydawcą.
DzumA
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2011, 14:33
Has thanked: 2 times

Re: Alhambra

Post autor: DzumA »

Udało mi się w końcu kupić BIG BOX wersja niemiecka.
Czy mógłbym uprzejmie prosić o udostępnienie instrukcji w języku polskim do dodatków od 1-5
Z góry dziękuję za fatygę
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Alhambra

Post autor: mikeyoski »

Taka ciekawostka https://www.kickstarter.com/projects/10 ... rs-edition

Nowa szata graficzna i zupełnie nowe dodatki zaprojektowane przez znanych autorów (Feld, Rienck, Wrede, Dorn)

Kusi, ale 125 ojro w EB za komplet w tym stare i nowe dodatki) to jednak sporo.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Alhambra

Post autor: miszcz »

Otrzymałem nowe wydanie Alhambry. Wielkie pudło a w nim podstawka i 43 dodatki. Pytanie do grających wcześniej w Alhambrę. Które z dodatków uważacie za obowiązkowe? Które za takie co mogą być ale bez nich także gra się dobrze? A które za całkowicie zbędne, psujące grę?
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Alhambra

Post autor: kisiel365 »

Nie pamiętam dokładnie nazw, ale:
- Magiczne budynki, które można obracać.
- Diamenty, kasa uniwersalna.
- Złodzieje, pozwalają zwędzić sprzeda nosa kasę.
Może coś tam jeszcze by się znalazło wartościowego, ale reszta może się kisić w kartonie. Moim zdaniem, reszta niepotrzebnie komplikuje zasady, a nie wnosi wiele. Alhambra z większą liczbą dodatków pretenduje do miana średnio-lekkiego euro (zamiast dłuższego lekkiego filerka), a jest masa innych gier które w tej kategorii robi to lepiej.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Alhambra (Dirk Henn)

Post autor: miszcz »

Zrobiłem polską wersję instrukcji Mega Boxa. A w niej instrukcja gry podstawowej i wszystkich 43 dodatków. Może komuś się przyda.
https://boardgamegeek.com/filepage/1913 ... -pl-bigbox
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Alhambra (Dirk Henn)

Post autor: bogas »

miszcz pisze: 13 lis 2019, 17:11 Zrobiłem polską wersję instrukcji Mega Boxa. A w niej instrukcja gry podstawowej i wszystkich 43 dodatków. Może komuś się przyda.
https://boardgamegeek.com/filepage/1913 ... -pl-bigbox
43?! dodatki. Wow! Lata temu Alhambra często była grana, ale chyba zatrzymałem się na 5 albo 6 dodatku. Gonią Carcassonne czy jak?
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Alhambra (Dirk Henn)

Post autor: miszcz »

Tyle nazbierali na tegorocznym kickstarterze.
https://boardgamegeek.com/boardgame/251 ... n-mega-box
Grzesiiek
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2020, 15:09

Re: Alhambra (Dirk Henn)

Post autor: Grzesiiek »

Cześć, odnośnie dodatków, który najbardziej polecacie? Gramy najczęściej z żoną (Marek irytujący, ale raz na kilka partii da się go ograć). Obecnie planszówki PL mają dobrą cene na nr 5. Czy się nadaje, ktoś napisał, że jest pro 🙂
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Alhambra (Dirk Henn)

Post autor: SmallFighter »

miszcz pisze: 13 lis 2019, 17:11 Zrobiłem polską wersję instrukcji Mega Boxa. A w niej instrukcja gry podstawowej i wszystkich 43 dodatków. Może komuś się przyda.
https://boardgamegeek.com/filepage/1913 ... -pl-bigbox
43 dodatków czy modułów? Każdy dodatek dzielił się na 4 różne moduły. Polecasz jakiś nowy moduł? Ja się zatrzymałam na Big Boxie z 2009.

Grzesiiek pisze: 20 mar 2020, 08:19 Cześć, odnośnie dodatków, który najbardziej polecacie? Gramy najczęściej z żoną (Marek irytujący, ale raz na kilka partii da się go ograć). Obecnie planszówki PL mają dobrą cene na nr 5. Czy się nadaje, ktoś napisał, że jest pro 🙂
Wg mnie bardzo fajne są karty postaci, które wprowadzają sporo zmian do podstawowej rozrywki. Każda z kart ma inną cechę np. zamiast 5 waluty możesz wziąć 7 albo podczas punktowania liczysz jakiś typ budynku jako 1,5pkt a nie za 1pkt. Innym rozwiązaniem jest dodatek, który zmienia wartość budynków podczas punktowania. Np. w normalnych zasadach najbardziej opłacalne to budynki fioletowe i zielone. Dzięki temu dodatkowi można sprawić, że w każdej rundzie inny kolor będzie bardziej punktowany. Wprowadza to dość zamieszania i zmusza do kompletowania każdego koloru, bo nigdy nie wiadomo co się może przydać w kolejnej rundzie.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Alhambra (Dirk Henn)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Piatnik wydaje nową edyszyn.
130 zeta... cena nie powala.
Jestem skłonny powiedzieć że Alhambra jest dla mnie bardziej na plus niż Carcassonne.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Alhambra (Dirk Henn)

Post autor: mikeyoski »

Szczerze mówiąc, nie wróżę wielkiego sukcesu, patrząc na to, jak Rebel pozbywał się jej na wyprzedażach. Gra jest super, ale u nas jakoś się słabo przyjęła. W dodatku ta nowa edycja również nie grzeszy urodą. Nie mówiąc już o cenie i kiepskim marketingu Piatnika w Polsce.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Alhambra (Dirk Henn)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A co to za wygibasy cenowe?
Widzę że na allegro taniej niż w znanych sklepach planszowych...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ