Trajan (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: Yavi »

A ja pospamuję! :twisted:
Albo raczej podrzucę link do recenzji Trajana na Planszówkach we dwoje. A jeszcze trzy lata temu na blogu pisaliśmy, że nie lubimy eurosucharów...
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

Yavi pisze:A ja pospamuję! :twisted:
Albo raczej podrzucę link do recenzji Trajana na Planszówkach we dwoje. A jeszcze trzy lata temu na blogu pisaliśmy, że nie lubimy eurosucharów...
Widzisz jak ludzie potrafią się zmienić pod wpływem dobry gier :P Sasasa :D
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: Apos »

Yavi pisze:A ja pospamuję! :twisted:
Albo raczej podrzucę link do recenzji Trajana na Planszówkach we dwoje. A jeszcze trzy lata temu na blogu pisaliśmy, że nie lubimy eurosucharów...
Dobra recenzja z którą się zgadzam. Mechanicznie Trajan jest tytułem z tej grupy jaką najbardziej lubię: proste zasady, klarowna i intuicyjna mechanika, a droga do zwycięstwa to istny mózgożer :). Ubolewam nad wyglądem: estetycznie jest poprawnie, ale ikonki i kolorki potrafią odrzucić. Gdyby polskie wydanie Trajana miało zmienioną oprawę grafiną jak Na chwałę Rzymu bądź Zamki Szalonego Króla Ludwika, można pomarzyć :).
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 15:04 przez Apos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Trajan

Post autor: warlock »

Ikonografia w Trajanie ma ten plus, że jest konsekwentnie stosowana na wszystkich komponentach, a przez to jest bardzo przejrzysta ;).

@Apos, jak patrzę na Twór ranking BGG to chyba dogadalibyśmy się przy stole ;).
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: Apos »

warlock pisze:Ikonografia w Trajanie ma ten plus, że jest konsekwentnie stosowana na wszystkich komponentach, a przez to jest bardzo przejrzysta ;).

@Apos, jak patrzę na Twór ranking BGG to chyba dogadalibyśmy się przy stole ;).
Spójność ikonografii jest bardzo ważna w takich produktach i do tego elementu w Trajanie nie mam żadnych zarzutów. Chodzi mi o samą grafikę, która mogłaby być atrakcyjniejsza.

Pewnie tak, a widzę u Ciebie wiele pozycji, które chciałbym poznać lub zagrać :). Szkoda że nasze stoły są tak od siebie oddalone.
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

Apos pisze:
Yavi pisze:A ja pospamuję! :twisted:
Albo raczej podrzucę link do recenzji Trajana na Planszówkach we dwoje. A jeszcze trzy lata temu na blogu pisaliśmy, że nie lubimy eurosucharów...
Dobra recenzja z którą się zgadzam. Mechanicznie Trajan jest tytułem z tej grupy jaką najbardziej lubię: proste zasady, klarowna i intuicyjna mechanika, a droga do zwycięstwa to istny mózgożer :). Ubolewam nad wyglądem: estetycznie jest poprawnie, ale ikonki i kolorki potrafią odrzucić. Gdyby polskie wydanie Trajana miało zmienioną oprawę grafiną jak Na chwałę Rzymu bądź Zamki Szalonego Króla Ludwika, można pomarzyć :).
Zgadzam się z wami, że graficzna strona gry może odpychać, niestety nie mamy możliwości jej zmiany :( Na szczęście gra nadrabia mechaniką :) Ps. Gra już niebawem będzie się drukować <3
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Trajan

Post autor: KamradziejTomal »

Trajan w sklepach w październiku? SCD 159 zł? Zaczynam powoli żałować, że wcześniej nie interesowałem się wspieraniem.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: Kościel »

SCD będzie nawet wyższe niż podawaliśmy w kampanii. Gra cieszy się sporym zainteresowanie (dostajemy dużo wiadomości od osób nie wsparły kampanii). Polecam szukać w sklepach, szczególnie tych które wsparły kampanię - sądzę że w nich cena będzie dużo niższa niż SCD, w dodatku będą posiadały dodatki z wspieram.to

Pozdrawiam
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Trajan

Post autor: Bea »

Czy Trajan ze wspieram to już dodarł do ludzi?
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: sztefyn »

Bea pisze:Czy Trajan ze wspieram to już dodarł do ludzi?
Będzie wysyłany pod koniec września, ale nie będzie to polska wersja tylko międzynarodowa:
https://wspieram.to/trajan?pokaz_projek ... acje#a4515
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Trajan

Post autor: Bea »

sztefyn pisze:
Bea pisze:Czy Trajan ze wspieram to już dodarł do ludzi?
Będzie wysyłany pod koniec września, ale nie będzie to polska wersja tylko międzynarodowa:
https://wspieram.to/trajan?pokaz_projek ... acje#a4515
Będzie się czymś różnić od poprzedniego wydania?
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: sztefyn »

Bea pisze:
sztefyn pisze:
Bea pisze:Czy Trajan ze wspieram to już dodarł do ludzi?
Będzie wysyłany pod koniec września, ale nie będzie to polska wersja tylko międzynarodowa:
https://wspieram.to/trajan?pokaz_projek ... acje#a4515
Będzie się czymś różnić od poprzedniego wydania?
Nie, choć wszystko co się udało odblokować lub zakupić jako dodatki podczas kampami ws.to będzie dorzucone do paczek
https://wspieram.to/trajan?pokaz_projek ... acje#a4523
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: Trajan

Post autor: bimberoman »

Dla wszystkich niecierpliwych - waśnie odebrałem z Paczkomatu. :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Trajan

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czy wariant solo ma jakiś sens?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Trajan

Post autor: Furan »

Przy dostępności Trajana na boiciesięże (vel błotożuju)? Nie.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, 19:28 przez Furan, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Trajan

Post autor: dave8 »

Mam i ja :)
Zaraz pierwsza partia.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Trajan

Post autor: gregos »

Czy gra będzie dostępna w jakichkolwiek sklepach, czy też wszystkie egzemplarze trafią wyłącznie do wspierających?
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Trajan

Post autor: Wojtek.k »

gregos pisze:Czy gra będzie dostępna w jakichkolwiek sklepach, czy też wszystkie egzemplarze trafią wyłącznie do wspierających?
Popytaj się w sklepach, które były mecenasami. Nie którzy nie wycofali wsparcia, ale na szeroką dostępność raczej bym nie liczył. Na pewno będzie w AM76, mam tam odłożony egzemplarz :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Trajan

Post autor: Marx »

Byc moze w sklepie online wydawcy.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: Trajan

Post autor: bimberoman »

Było dzisiaj grane. Całkiem fajny eurasek :) Klimat Rzymu nawet lekko wyczuwalny. Na pewno jeszcze nie raz trafi na stół. Podoba mi się, że naprawdę sporo jest akcji, które nieźle punktują. Nie ma tego wkurzającego podbierania najlepszej akcji w turze jak w Kawernie czy Agricoli. Tutaj zawsze jest kilka dobry ruchów, które nawet jeśli teraz nie zapunktują to pozwolą ułożyć lepsze kombo za parę chwil. Grałem z żoną we dwójkę. Czas gry optymalny, jak na pierwszą rozgrywkę. Proste zasady, łatwe do wytłumaczenia. Na pewno wraz ze wzrostem ilości graczy wzrośnie ilość móżdżenia.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Trajan

Post autor: gregos »

Wojtek.k pisze:
gregos pisze:Czy gra będzie dostępna w jakichkolwiek sklepach, czy też wszystkie egzemplarze trafią wyłącznie do wspierających?
Popytaj się w sklepach, które były mecenasami. Nie którzy nie wycofali wsparcia, ale na szeroką dostępność raczej bym nie liczył. Na pewno będzie w AM76, mam tam odłożony egzemplarz :D
Sprawdzałem na razie dostępność w sklepach, które były mecenasami, lecz w żadnym z nich nie ma tego produktu, ani też jakiejkolwiek informacji o ewentualnym zaopatrzeniu. Jutro podzwonię po tych sklepach i dopytam o szczegóły. Być może we wspomnianym AM76 będą mieli jeszcze kilka sztuk.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Trajan

Post autor: warlock »

bimberoman pisze:Było dzisiaj grane. Całkiem fajny eurasek :) Klimat Rzymu nawet lekko wyczuwalny. Na pewno jeszcze nie raz trafi na stół. Podoba mi się, że naprawdę sporo jest akcji, które nieźle punktują. Nie ma tego wkurzającego podbierania najlepszej akcji w turze jak w Kawernie czy Agricoli. Tutaj zawsze jest kilka dobry ruchów, które nawet jeśli teraz nie zapunktują to pozwolą ułożyć lepsze kombo za parę chwil. Grałem z żoną we dwójkę. Czas gry optymalny, jak na pierwszą rozgrywkę. Proste zasady, łatwe do wytłumaczenia. Na pewno wraz ze wzrostem ilości graczy wzrośnie ilość móżdżenia.
Uwielbiam Trajana w każdej konfiguracji, ale na 3-4 osoby jest dużo większa konkurencja o każdy obszar gry, w szczególności o senat i "plac budowy". Im więcej osób tym więcej interakcji, dlatego też zwykle robię tak, że na dwie osoby wyciągam Zamki Burgundii, a na 3-4 Trajana lub Bora Bora ;).
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: Trajan

Post autor: Tomasz Solga »

gregos pisze:
Wojtek.k pisze:
gregos pisze:Czy gra będzie dostępna w jakichkolwiek sklepach, czy też wszystkie egzemplarze trafią wyłącznie do wspierających?
Popytaj się w sklepach, które były mecenasami. Nie którzy nie wycofali wsparcia, ale na szeroką dostępność raczej bym nie liczył. Na pewno będzie w AM76, mam tam odłożony egzemplarz :D
Sprawdzałem na razie dostępność w sklepach, które były mecenasami, lecz w żadnym z nich nie ma tego produktu, ani też jakiejkolwiek informacji o ewentualnym zaopatrzeniu. Jutro podzwonię po tych sklepach i dopytam o szczegóły. Być może we wspomnianym AM76 będą mieli jeszcze kilka sztuk.
Hej! Sklepy, które nie wycofały się z zakupu to:
https://am76.pl/
https://www.strefamtg.pl/pl/

Szukaj u nich :) W razie wypadku jak już wyślemy wszystkie gry do recenzentów i wspierających, możliwe, że parę ostatnich sztuk wyląduje na naszym sklepie meeple.pl ;)
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Trajan

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Widzę że jest do dostania na AM76 za bagatela 179 zł :shock:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Trajan

Post autor: Wojtek.k »

Dr. Nikczemniuk pisze:Widzę że jest do dostania na AM76 za bagatela 179 zł :shock:
Ja kupiłem jeszcze za 159 zł, ale brałem zaraz po dostawie. Więc taniej niż w Strefie MTG gdzie był po 160 zł.
ODPOWIEDZ