Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: wladekbud »

A miałem już sobie dać spokój z zombicide... Normalnie, jak cpuń. Zobaczył i się ślini. Jedynie co mnie rozczarowuje to wprowadzenie dobrze znanych barykad (żadne odkrycie) i chyba mało pomysłowe nowe pola na planszy (kanały i jakieś zadymione coś). Ale poczekamy do gameplay'a.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: TTR_1983 »

Jest już link do KS?
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: wladekbud »

Wydaje mi się, że pojawi się w momencie odpalenia o 21

https://www.facebook.com/grazombicide/
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

Znowu nie ma EB, więc nie ma pośpiechu. ;)

https://www.kickstarter.com/projects/cm ... nav_search
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: mmag »

6 minut po i jeszcze nie ufundowane? Oj słabo, słabo... :P

Swoją drogą, ja wiem że odblokuje się pewnie jeszcze pierdylion SG, ale jednak 120$ jak za podstawową zawartość w postaci:
Obrazek
...to wygląda to drogo.
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bimberoman »

Drogo?
To nie jest drogo. To wygląda jak zwykły skok na kasę. Jest to praktycznie ta sama gra co poprzednio, lekko z nową skórką i modelami. Odpada koszt prototypu bo system pewnie twórcy mają w miarę opanowany. Generalnie za 80$ sam bym się zastanawiał. Za 120 to zdzierstwo.
Generalnie smutne, że ludzie łykają to jak głodne rybki, bo niedługo dojdzie do tego, że gry na K$ będą zaczynać się od 150$, bez gameplaya, bez instrukcji i w sumie bez zawartości. A po 2 godzinach będzie 1 000 000$ na koncie "twórców". W dodatku koszty wysyłki sztucznie zawyżone... Dlaczego Gloomhaven można wysłać do Polski za 10$ (a ważą 2x więcej niż nowe Zombie). Tutaj praktycznie wysyłka to cena innej, wcale nie małej gry. MASAKRA.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

Niestety tym razem się zgadzam ;/ strasznie to naciągane :(
W sumie większość zmian można by zaimplementować niewielkim żetonami-nakładkami (przeszkody, woda) na kafle i talią kart. Reszta to kosmetyka.
Kusić kuszą, bo lubię ten styl graficzny i setting...

/edit im dalej tym ufniejsze drobiazgi (więcej zdolności wrogów), nadal analogiczna gra, ale pewnie wezmę.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 23:17 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

bimberoman pisze:Drogo?
To nie jest drogo. To wygląda jak zwykły skok na kasę. Jest to praktycznie ta sama gra co poprzednio, lekko z nową skórką i modelami. Odpada koszt prototypu bo system pewnie twórcy mają w miarę opanowany. Generalnie za 80$ sam bym się zastanawiał. Za 120 to zdzierstwo.
Generalnie smutne, że ludzie łykają to jak głodne rybki, bo niedługo dojdzie do tego, że gry na K$ będą zaczynać się od 150$, bez gameplaya, bez instrukcji i w sumie bez zawartości. A po 2 godzinach będzie 1 000 000$ na koncie "twórców". W dodatku koszty wysyłki sztucznie zawyżone... Dlaczego Gloomhaven można wysłać do Polski za 10$ (a ważą 2x więcej niż nowe Zombie). Tutaj praktycznie wysyłka to cena innej, wcale nie małej gry. MASAKRA.
Przesadzasz. Za 120 usd będziesz miał tonę zawartości. Akurat pledge z CMON to gwarancja bardzo dobrej relacji cena vs zwartość. Jest ona od razu skalkulowana pod tonę plastiku.

Zgodzę się, że to reskin plus sprzet oblężniczy, płoty, przeszkody terenowe, horda, mechanizm "chowanego" - niemniej jednak gdybym nie mial ZBP to byłby must have. Gra jest bardzo fajna i moja córka uwielbia ją. Doczytam instrukcje, poczekam na rozwój KS i zdecyduję co robić z tym fantem.

Ogolnie zapewne i tak będę robił zamówienie zbiorowe w Warszawie jakby ktoś reflektował.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Amholen »

Pytanie z innej beczki. Czy jest szansa na dodanie zombiecide BP wraz z dodatkami do kampanii, czy musiałoby być od początku? Dość pokrętnie to tłumaczę, ale przykładowo w kampanii rum&bones second tide jedyneczka była od początku czy doszła w trakcie?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

Amholen pisze:Pytanie z innej beczki. Czy jest szansa na dodanie zombiecide BP wraz z dodatkami do kampanii, czy musiałoby być od początku? Dość pokrętnie to tłumaczę, ale przykładowo w kampanii rum&bones second tide jedyneczka była od początku czy doszła w trakcie?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
W Arcadia Inferno klasyczna pojawiła się chyba w trakcie. I pojawiło bez dodatków eksluzywnych - tak dla jasności przekazu ;) Czyli możesz liczyć co najwyzej na podstawkę, dodatek, guest boxy itp.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Wallenstein »

W instrukcji jest okładka dużego dodatku. W tej jednak kampanii nie ma go jako elementu pledgea.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Amholen »

olsszak pisze:
W Arcadia Inferno klasyczna pojawiła się chyba w trakcie. I pojawiło bez dodatków eksluzywnych - tak dla jasności przekazu ;) Czyli możesz liczyć co najwyzej na podstawkę, dodatek, guest boxy itp.
Dzięki o taką odpowiedź liczyłem. Co do dodatków ks to sprawa była jasna. Swoją drogą to jest chyba świetny moment na jakąś konkretniejszą zapowiedź Portala (kiedy/i co) (chyba że ja coś przegapiłem).
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Fegat »

Ciekawe czy zostały wyeliminowane wady BP:
-brak scenariuszy na 2/3/4 bohaterów
-praktycznie zerowa ilość legendarnych przedmiotów
-kampania (tryb) która jest słaba jak... jak... wiązanie wodorowe
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

Fegat pisze:Ciekawe czy zostały wyeliminowane wady BP:
-brak scenariuszy na 2/3/4 bohaterów
-praktycznie zerowa ilość legendarnych przedmiotów
-kampania (tryb) która jest słaba jak... jak... wiązanie wodorowe
Czy przez tryb kampanii masz na myśli te dwie kampanie do ściągnięcia ? Akurat ogrywałem "Places of interests" w weekend (4 z 5 questów) i jako questy sa fajne, ale nazywanie trybem kampanii czegos tylko dlatego, że jeśli osiągnę czerwony level to mogę wybrać kartę z decku VAULT i ją zachować oraz z powodu bonusów do wygrania w poprzednich questach to grube nadużycie :) Szczegolnie, że itemow tych jest lacznie 8 sztuk ;)

Co masz na myśli przez legendarne przedmioty ? ( te karty VAULT )

Faktycznie przydałoby sie informowanie jak zrobić scenariusz na mniej, bo samo zdejmowanie spawnów i potem bieganie po mapie to nuda. (Zdejmowanie w przeciwieństwie do dokładania w grach 6+)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Kisun »

A jak to jest z tymi sklepami co mają 40% taniej? Czy jakieś sklep z Polski może to kupić czy tylko z USA?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

Standard dla CMON - tylko USA i Kanada.
Only CMON Play member retailers with a brick and mortar store in the USA and Canada are eligible for the Retail Pledge.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Fegat »

olsszak pisze:
Fegat pisze:Ciekawe czy zostały wyeliminowane wady BP:
-brak scenariuszy na 2/3/4 bohaterów
-praktycznie zerowa ilość legendarnych przedmiotów
-kampania (tryb) która jest słaba jak... jak... wiązanie wodorowe
Czy przez tryb kampanii masz na myśli te dwie kampanie do ściągnięcia ? Akurat ogrywałem "Places of interests" w weekend (4 z 5 questów) i jako questy sa fajne, ale nazywanie trybem kampanii czegos tylko dlatego, że jeśli osiągnę czerwony level to mogę wybrać kartę z decku VAULT i ją zachować oraz z powodu bonusów do wygrania w poprzednich questach to grube nadużycie :) Szczegolnie, że itemow tych jest lacznie 8 sztuk ;)

Co masz na myśli przez legendarne przedmioty ? ( te karty VAULT )

Faktycznie przydałoby sie informowanie jak zrobić scenariusz na mniej, bo samo zdejmowanie spawnów i potem bieganie po mapie to nuda. (Zdejmowanie w przeciwieństwie do dokładania w grach 6+)
Tak, mówiłem o tej śmiesznej kampanii.

Tak, valutowe.

Ogólnie wygląda ta edycja słabo... I to bardzo :|
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: GoldenDragon »

Fegat pisze:Ciekawe czy zostały wyeliminowane wady BP:
-brak scenariuszy na 2/3/4 bohaterów
Też mi się tak wydawało, ale w tym tytule łatwo zginąć (jeżeli masz edycję sklepową) i lepiej prowadzić co najmniej 2 bohaterów, żeby nie wypaść z rozgrywki. Teraz uważam, że to zaleta, nie wada :)
Fegat pisze:-praktycznie zerowa ilość legendarnych przedmiotów
W wersji sklepowej są tylko 3 i bardzo dobrze - z postaciami i przedmiotami z edycji KS rozgrywka potrafi się zrobić sporo łatwiejsza :)
Fegat pisze:-kampania (tryb) która jest słaba jak... jak... wiązanie wodorowe
To nie jest gra do trybu kampanii, gdyż zasady są zbyt mało złożone, aby je jeszcze upraszczać. Zresztą sam piszesz, że pod wpływem fanów, go dodali, rozwodnili i wyszło słabo - nie było już czego za bardzo upraszczać. Ale ciekawy tryb kampanii na tej mechanice jest - nazywa się Massive Darkness - wkrótce w sklepach!

Potwory są teraz mocniejsze, jest mechanika hordy - zombie zbierają się poza planszą i przy odkryciu odpowiedniej karty wchodzą kupą na planszę. Woda utrudnia ruch, ale i są tereny wyżej położone, gdzie zombie nie wejdą. Smok z dodatku też inaczej działa niż zwykle :) Są też bariery. Jak dla mnie sporo nowości.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: mmag »

Tak sobie zaglądam z ciekawości na stronę KS, zobaczyć co ciekawego w SG ludzie odblokowali... i muszę przyznać się, że zaskoczył mnie poziom dojenia - już nie mówię nawet o 120$ za podstawkę, ale wołać 30$ za to:

Obrazek

...120 złociszy za 4 (słownie: cztery) figurki? Wow :shock:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

A to nie jedyny smutny przykład. Przy tej samej kwocie wsparcia kampania Black Plague miała już 41 SG, ta ma ich 26.
Mniej za więcej - mało fajna praktyka.
Trochę to jednak irytuje, mimo całej sympatii do marki Zombicide.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bowie »

mmag pisze:zaskoczył mnie poziom dojenia - już nie mówię nawet o 120$ za podstawkę, ale wołać 30$, ..120 złociszy za 4 (słownie: cztery) figurki? Wow :shock:
Zapominasz o sile nabywczej. Dla USmana 30 USD to jest jak 30 zł dla Polaka. Tanio jak barszcz
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: KrzysiekL »

Strach pomyśleć, ile za dodatki krzykną... 60? ;)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

bowie pisze:
mmag pisze:zaskoczył mnie poziom dojenia - już nie mówię nawet o 120$ za podstawkę, ale wołać 30$, ..120 złociszy za 4 (słownie: cztery) figurki? Wow :shock:
Zapominasz o sile nabywczej. Dla USmana 30 USD to jest jak 30 zł dla Polaka. Tanio jak barszcz

Bzdura... raczej jak 60 zl dla Polaka.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: mmag »

bowie pisze:
mmag pisze:zaskoczył mnie poziom dojenia - już nie mówię nawet o 120$ za podstawkę, ale wołać 30$, ..120 złociszy za 4 (słownie: cztery) figurki? Wow :shock:
Zapominasz o sile nabywczej. Dla USmana 30 USD to jest jak 30 zł dla Polaka. Tanio jak barszcz
Podniesienie ceny z 20 jednostek do 30 jednostek to jest podniesienie ceny - niezależnie od tego jaka waluta kryje się pod "jednostką" i ile zarabiasz. Podobnie - zmniejszenie zawartości "opakowania" o jedną trzecią jest zmniejszeniem zawartości i tyle. Płacisz więcej, dostajesz mniej - zarobki tego nie zmieniają.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

Dobre dojonko, dobrze że nic specjalnego.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ