(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

bylem z toba az powiedziales "znający zasady" :-D
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1193
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Konrad pisze:A czy ktoś miałby ochotę zagrać ze mną w War of the Ring? Wspaniałomyślny Filippos zgodził się grę pożyczyć, jednak przydąłby mi się kompan znający zasady. Ktoś chętny?
Nie wiem jeszcze, czy będę w Wawie. Jeśli tak, to chętnie zagram i nawet mogę wziąć swój egzemplarz gry. Dam ci odpowiedź, jak będęznał wyniki egzaminu z fizyki, czyli prawdopodobnie w czwartek.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Jeżeli Descenta ma nie być to ja też poproszę LNoE.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

LNoE nie zabraknie gdyż wczoraj zagrałem, zachwyciłem się i dziś już mam swój egzemplarz, który w piątek oczywiście przyniosę :twisted: Rewelacyjna, naprawdę mózgożerna (mniam) :twisted: gierka.
No i jeśli rebel nie zawiedzie to będę też miał ze sobą Ice Flow.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Filippos pisze:LNoE nie zabraknie gdyż wczoraj zagrałem, zachwyciłem się i dziś już mam swój egzemplarz, który w piątek oczywiście przyniosę :twisted: Rewelacyjna, naprawdę mózgożerna (mniam) :twisted: gierka.
No to swojego nie będę grał - ale z chęcią zagram w kolejny z webowych scenariuszy :)
Z chęcią zagram z kimś w Agricolę (z tłumaczeniem zasad), wezmę Wikinger'a, ciągle mam ochotę na Puerto Rico. Ktoś ma jakieś życzenia?

Będę po 16.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sir-lothar »

Hejka,
Czy udało by się zebrać ekipę na DOOM:the board game (z dodatkiem lub bez) na piatek 27 ? W planach byłby jeden ze scenariuszy opcjonalnie death match, ctf. Zasadniczo chciałbym przyjąć rolę invadera, chyba że ktoś lepiej by sie w niej czuł (chodzi głównie o znajomość zasad). Mile widziani początkujący gracze :)

Grę posiadam ja, więc nie byłby to problem.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

yosz pisze: Z chęcią zagram z kimś w Agricolę (z tłumaczeniem zasad)
Jak już pisałem, biorę Agricolę i zapraszam. Wszystko wskazuje na to, że wezmę również małżonkę. Korzystając z urlopu powinienem być już o 16tej.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1193
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Ja właśnie skończyłem sesję i w końcu do domu jadę. Do zobaczenia najprawdopodobniej po wakacjach.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: gigi »

Geko pisze:
yosz pisze: Z chęcią zagram z kimś w Agricolę (z tłumaczeniem zasad)
Jak już pisałem, biorę Agricolę i zapraszam. Wszystko wskazuje na to, że wezmę również małżonkę. Korzystając z urlopu powinienem być już o 16tej.
tez chetnie zagram w agricole;)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Sir-lothar pisze:Hejka,
Czy udało by się zebrać ekipę na DOOM:the board game (z dodatkiem lub bez) na piatek 27 ? W planach byłby jeden ze scenariuszy opcjonalnie death match, ctf. Zasadniczo chciałbym przyjąć rolę invadera, chyba że ktoś lepiej by sie w niej czuł (chodzi głównie o znajomość zasad). Mile widziani początkujący gracze :)

Grę posiadam ja, więc nie byłby to problem.
Jeśli nie wyjdzie Descent to ja chętnie, bo na razie grałem tylko jako invader (mimo że nawet gry nie mam :D) tylko trzebaby to zgrać z LNoE bo też chciałbym zagrać.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Geko pisze:Jak już pisałem, biorę Agricolę i zapraszam.
Mogę zarezerwować 2 miejsca, najchętniej tak na 17:30-18:00 jak moja małżonka dotrze ;) ?
Geko pisze:Wszystko wskazuje na to, że wezmę również małżonkę
Czyli rezerwować 2 miejsca powrotne w samochodzie? :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

gigi pisze:tez chetnie zagram w agricole;)
yosz pisze:
Geko pisze:Jak już pisałem, biorę Agricolę i zapraszam.
Mogę zarezerwować 2 miejsca, najchętniej tak na 17:30-18:00 jak moja małżonka dotrze ;) ?
OK, drodzy rolnicy. To wstępnie się umawiamy na wspomnianą porę i mamy już komplet.
yosz pisze:
Geko pisze:Wszystko wskazuje na to, że wezmę również małżonkę
Czyli rezerwować 2 miejsca powrotne w samochodzie? :D
Nie, mamy zamiar przyjechać samochodem. Ale bardzo dziękuję za troskę 8)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

OT usunalem.

Bede ok 16.15-16.30 w zaleznosci od czasu parkowania.
Wezme Pandemic dla Dasilwy, Through the Ages i moze cos jeszcze.
Chetnie zagram w Last Night on Earth, ale obserwujac przez chwile przebieg partii we wtorek zagram tylko z osobami wiedzacymi jaki to typ gry i nie majacymi alergii na kostki.

Poza tym - chetnie to co w sigu.

Usunalem kolejny post nie zwiazany z tematem. Do dyskusji zachecam na PW. - Don Simon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

Będę od 16, podobnie jak Geko zapraszam na Agricolę (też tylko w wersji familijnej) ;)
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Cin »

przy wersji familijnej to ja poproszę o rezerwacje
będę o 16.00
i w zaistniałej sytuacji nie biorę już swojej Agricoli - chyba i tak będzie nadmiar
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Polaros »

Ja bym z chęcią wpadł na moment żeby sie odstresować. bardzo chętnie zagram w Agricole albo Pandemica
Jeżeli będę to koło 18-19.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Klos »

Mnie niestety nie bedzie dzisiaj, ale moze za tydzien mi sie uda.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Ja już tylko odliczam czas do wyjścia - może zaczniemy o 15? :>

A ponieważ potrzebuję się odstresować to mam w torbie: Mall of Horror, Last Night on Earth. Poza tym Pick & Pack, Wikinger, Race for the Galaxy, Galaxy Trucker, Puerto Rico (ale już chyba nie mam ochoty ;) ) a w plecaku Schotten Totten

do zobaczenia za niedługo
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Klos »

yosz pisze:A ponieważ potrzebuję się odstresować to mam w torbie: Mall of Horror, Last Night on Earth. Poza tym Pick & Pack, Wikinger, Race for the Galaxy, Galaxy Trucker, Puerto Rico (ale już chyba nie mam ochoty ;) ) a w plecaku Schotten Totten
A mnie nie bedzie... yosz, serce mi sie lamie... ;/
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

Klos pisze:
A mnie nie bedzie... yosz, serce mi sie lamie... ;/
No to szkoda Klos, byśmy w LNoE przycięli.
A ciebie dziś nie będzie też z obuwniczych powodów? :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Klos »

Nie, wieczorem ze znajomymi gramy a musze w domu tyz posprzatac....
ale we wtorek moglibysmy puknac z dodatkami ;-> OBOMA :D
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Zaczęło się spokojnie od Wikingera (wersja podstawowa), w którego masakrycznie przegrałem - wszyscy mieli po 30-40 punktów, a ja jakieś naście. Nie wiem jak mi się to udało zrobić. Przyszedłem z pracy mocno wkurzony ale 10 minut grania i dobry humor wrócił - gry planszowe najlepszy odstresowywacz 8)

Potem przyszedł Geko z małżonką. Agricola wersja rodzinna na pięc osób. Nie wiem czemu umknęło mi, że Agricola wykorzystuje mechanikę a'la Caylus - spodziewałem się zupełnie innej gry. Gra jest świetna i zdecydowanie do kupienia. Skończyło się na wynikach Geko: 32, Gigi: 23, Ja: 21, Agnieszka: 14, Ania: niestety tylko 2 - pozabieraliśmy jej usprawnienia w stylu Kuchnia i Palenisko i pod koniec gry Ania zebrała 4 karty żebraków.

Na dalszy ogień poszedł Mall of Horror na 6 osób. Trochę mało negocjacji i podkładania świń, głównie dlatego że pozycja szefa ochrony była praktycznie ciągle w rękach jednego gracza. Ania trochę przysypiała ;) Ogólnie lekka rozrywka. Mina Jarka kiedy w pierwszym głosowaniu Ania zagłosowała na niego: bezcenna :D

Następnie poszło Przez pustynię. Moja pierwsza gra w wiebłądy. Knizia specjalnie wybrał takie kolory, żeby wszystko zlewało się w jedną pastelową masę :P Kolejna druzgocząca porażka - nie zdązyłem zamknąć moich dwóch bardzo dużych terytoriów. Przyjemna gra.

Na sam koniec Polowanie na robale. Chyba kupimy z Agnieszką bo grało się bardzo przyjemnie. Chociaż 6 osób to trochę za dużo bo był odczuwalny downtime między turami.

Wieczór bardzo udany, dodatkowo gry które przyniosłem (około 9 ;) aż mi się torba porwała) były mocno maglowane co też mnie cieszy, że się przydały.

Za tydzień nas nie będzie, ale liczę na wtorek i na Last Night on Earth razem z Growing Hunger (Klos rezerwuj mi miejsce :P)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

yosz pisze: Potem przyszedł Geko z małżonką. Agricola wersja rodzinna na pięc osób. Nie wiem czemu umknęło mi, że Agricola wykorzystuje mechanikę a'la Caylus - spodziewałem się zupełnie innej gry. Gra jest świetna i zdecydowanie do kupienia. Skończyło się na wynikach Geko: 32, Gigi: 23, Ja: 21, Agnieszka: 14, Ania: niestety tylko 2 - pozabieraliśmy jej usprawnienia w stylu Kuchnia i Palenisko i pod koniec gry Ania zebrała 4 karty żebraków.
Ania się nacięła, bo jak tłumaczyłem zasady to w zasadzie nie omówiłem dużych usprawnień, ponieważ wszyscy chcieli zacząć grać i prosili o tłumaczenie nowych akcji w miarę, jak będą dochodziły. I w ten sposób usprawnienia były gdzieś tam wspomniane w trakcie gry. Jak się zorientowała, że by jej bardzo przydały, to nie mogła już nic zrobić, bo były pozabierane. I to jest bardzo ważne w tej grze, żeby zapewnić sobie możliwości żywienia, bo potem tracisz wszystkie akcje na zdobywanie pożywienia a i tak zostajesz żebrakiem.
yosz pisze: Na dalszy ogień poszedł Mall of Horror na 6 osób. Trochę mało negocjacji i podkładania świń, głównie dlatego że pozycja szefa ochrony była praktycznie ciągle w rękach jednego gracza. Ania trochę przysypiała ;) Ogólnie lekka rozrywka. Mina Jarka kiedy w pierwszym głosowaniu Ania zagłosowała na niego: bezcenna :D
Utwierdzam się w przekonaniu, że to gra nie dla mnie. Najlepszą antyrekomendacją niech będzie, że Ania raczej się przy niej nudziła, nie czuła potrzeby zbytniego angażowania się w rozgrywkę, a ni z tego, ni z owego wylądowała na drugim miejscu.
yosz pisze: Następnie poszło Przez pustynię. Moja pierwsza gra w wiebłądy. Knizia specjalnie wybrał takie kolory, żeby wszystko zlewało się w jedną pastelową masę :P Kolejna druzgocząca porażka - nie zdązyłem zamknąć moich dwóch bardzo dużych terytoriów. Przyjemna gra.
Zawsze chętnie w to gram, choć 5 osób to najgorsza ilość, bo jest ciasno, mamy jeden kolor mniej, jest duży oczopląs i za dużo nie zdąży się zdziałać. Najlepiej się gra na 3-4 osoby.
yosz pisze: Na sam koniec Polowanie na robale. Chyba kupimy z Agnieszką bo grało się bardzo przyjemnie. Chociaż 6 osób to trochę za dużo bo był odczuwalny downtime między turami.
Międzyczasy (czyli czasy pomiędzy ruchami graczy) w tej grze są względnie długie, co daje się odczuć przy większej ilości graczy. W 3-4 osoby aż tak tego nie czuć. W każdym razie Robale dobrze się sprawdzają jako kostkowy chwiler z pewną dozą losowości i chuchania na kostki.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: steady »

Geko pisze:Międzyczasy (czyli czasy pomiędzy ruchami graczy)
Hurra! Mamy polskie określenie na downtime :-).
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

w najblizszy piatek zapraszam max 4ech smialkow do sprobowania sie z potworami ktorych na nich przygotowalem. chce zaczac najpozniej o 17tej, pierwszenstwo beda mieli ci punktualni :-)
ODPOWIEDZ