Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Addon jak addon - ludzie są chętni żeby kupić to go dodali. mnie bardziej martwi to:
We have spent whole night working on creating concept that will add good gameplay value to the core game on top of Atlas Overload and we think we have it!
Obawiam się, że im więcej takich szybkich addonów tym więcej zasobów AR będzie poświęcać na przyklejanie nowych elementów do podstawowej gry. Ja na ten moment ograniczę się do podstawki i ewentualnie Lord of the Sun.
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: PawelWAW »

Dokładnie. Sam zacząłem się zastanawiać czy dodatek w postaci Atlasa jest na pewno spójny z core boxem jeśli chodzi o dopracowanie, czy nie jest to dodane na siłę, aby wyciągnąć więcej kasy. (nie chodzi mi o to że taka jest jego cena, żeby nie było że to głos w dyskusji o stosunku ceny do zawartości)
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Ja jakos nie wierzę, ze ten Atlas byl robiony na kolanie. :wink:
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: PawelWAW »

Ja jakos nie wierzę, ze ten Atlas byl robiony na kolanie. :wink:
Dzięki, pocieszyłeś
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

rattkin pisze:No to można uznać, że wypada - co zbija powyższą kalkulację. Ale nie wątpię, że spokojnie RS przewyżyszy tak czy siak.
Generalnie masz rację, z punktu widzenia "kupującego jak najwięcej" to taki RS jest zdecydowanie bardziej opłacalny - i chyba już będzie. Tempo ustabilizowało się na niskim poziomie i to moim zdaniem można porównać.
Kampania LoH ma zdecydowanie za wysokie progi SG - po 40-60k£ co tak naprawdę daje 50-75k USD(!). Śmiało mogli, tak ja w przypadku RS pobawić się w "dodawanie" plastikowych zamienników różnych elementów gry, aby podtrzymywać "ciągłość odblokowywania SG".
I zrobić je KSE. Naprawdę, bardzo mi się podoba w tej kampanii to, że oprócz leonidasa, nic nie jest KSE. Niestety, nie powoduje to podtrzymania tempa kampanii, co jest słabe i co gorsza, potwierdza tylko moje najgorsze teorie jeśli chodzi o wspierających z KS. Szkoda mi ich trochę. Ludzie jak tylko widzą dodatki/gry z KSE, to od razu ładują kasę w kampanię.
Niestety, ja już się nie oszukuje, że "cokolwiek" tutaj w tej kampanii się zmieni. Niby pisali, "że tyle SG mają przygotowanych i jeszcze tyle przed nami",a tutaj sobie na razie powolutku ciułamy na wielkie, puste pudło :) Tak tak, trochę się żale, ale co mi szkodzi - internet przyjmie na klatę.
Grę wspieram, bo podoba mi się. Natomiast od kampanii oczekiwałem znacznie więcej. Źle to zagrali moim zdaniem. Za "duża łyżka", za mała "baza klientów".
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: PawelWAW »

No mówili, że tyle przed nami no i rzeczywiście: atlas z żywicy za 60 funtów, dodatek z atlasem, jak na razie to wychodzi na to że przygotowane niespodzianki będą płatne. :lol:
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

A tu pękł milion USD. ;)
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: EMI_NAT »

rattkin pisze:Oczywista, każdy sobie zapłaci tyle, ile uzna za stosowne. Ale mamy tutaj przedsmak, ile będą w przyszłości kosztować gry - a raczej pudełka z figurkami, gdzie pod spodem czasem będzie jakaś gra.
+1, zdecydowany skok na kasę
trafione w punkt, nie akceptuję takich cen!!!
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

EMI_NAT pisze:
rattkin pisze:Oczywista, każdy sobie zapłaci tyle, ile uzna za stosowne. Ale mamy tutaj przedsmak, ile będą w przyszłości kosztować gry - a raczej pudełka z figurkami, gdzie pod spodem czasem będzie jakaś gra.
+1, zdecydowany skok na kasę
trafione w punkt, nie akceptuję takich cen!!!
Nie akceptujesz, ponieważ siła nabywcza złotówki jest śmiesznie niska. Gdybyś za takie pudło miał zapłacić 100zł, w ogóle byś nie podejmował takiej dyskusji.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

vcrproszek pisze:
EMI_NAT pisze:
rattkin pisze:Oczywista, każdy sobie zapłaci tyle, ile uzna za stosowne. Ale mamy tutaj przedsmak, ile będą w przyszłości kosztować gry - a raczej pudełka z figurkami, gdzie pod spodem czasem będzie jakaś gra.
+1, zdecydowany skok na kasę
trafione w punkt, nie akceptuję takich cen!!!
Nie akceptujesz, ponieważ siła nabywcza złotówki jest śmiesznie niska. Gdybyś za takie pudło miał zapłacić 100zł, w ogóle byś nie podejmował takiej dyskusji.
Dokładnie. Cała gra kosztuje ile? 300 funtów? Tyle to ja dawno temu odkładałem w tydzień pracując na roli pod Londynem przy zbiorze ziemniaków jako zwykły robol. A przez ten tydzień to raczej niewiele sobie odmawiałem...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trolliszcze »

Absurdalne argumenty, które nie zmieniają faktu, że ta gra jest trzy razy droższa od wielu tytułów, które mogą mieć w sobie o wiele więcej gry. Relatywność stosunku kosztów do zarobku niczego tu nie zmienia; gdybym był milionerem, pudełko z figurkami z jakąś grą pod spodem nadal kosztowałoby trzy razy więcej od gier ze sprawdzoną i docenioną mechaniką - co z tego, że jej kupno mniej by mnie zabolało? To tak, jakby ktoś dowodził, że sprzedawanie kiepskiego chleba w ładnym opakowaniu trzy razy drożej od dobrego chleba jest ok, bo przecież wszystkich nas stać na chleb. Osobiście nie bardzo rozumiem związek... Przepłacanie jest przepłacaniem niezależnie od tego, ile się zarabia.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Jednych stać na maluchy a innych na mercedesy. Według ciebie absurdalne jest przepłacanie za mercedesa skoro tak samo jak maluch ma silnik pod maską i tak samo 4 koła i kierownicę. Zarówno maluch jak i mercedes przywiozą nas z pkt a do b. Więc nie ma sensu przepłacać za mercedesy skoro wszyscy możemy jeździć maluchami a kupno mercedesa jest absurdem.


No cóż, grę będę wspierał w wersji mythic na złość maluchom. W końcu kto bogatemu zabroni?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trolliszcze »

Brawo, nagroda za najwięcej bzdur napisanych w dwóch wersach tekstu wędruje jednogłośnie do Ciebie. A ja idę spać :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Trolliszcze pisze:Brawo, nagroda za najwięcej bzdur napisanych w dwóch wersach tekstu wędruje jednogłośnie do Ciebie. A ja idę spać :D
"Jednogłośnie", bo jednym głosem? ;)
Trolliszcze pisze:gra jest trzy razy droższa od wielu tytułów, które mogą mieć w sobie o wiele więcej gry.
Jak ja nie cierpię takich stwierdzeń. I to już abstrahując od Lords of Hellas. Zabawne, że nikt nie jedzie gry po mechanice, po wykonaniu, po jakości komponentów itd. Każdy kto się czepia, czepia się ceny. Dodając jednocześnie, że za tą cenę to by kupił inne i lepsze.

Okay, niech już będzie, że byś kupił lepsze i więcej. Tylko to, co Ty byś kupił, dla mnie może nie być warte 20zł. Koniami nie dam się zaciągnąć do wymienianych już tu chociażby Agricoli czy Kemeta - bo kompletnie mnie takie gry nie bawią. I gdybym miał wydać na te dwie gry pieniądze, to byłyby dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto.

Czemu każdy stara mi się udowodnić, że jak lubię piękne figurki, to coś ze mną nie tak?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Trolliszcze pisze:Absurdalne argumenty, które nie zmieniają faktu, że ta gra jest trzy razy droższa od wielu tytułów, które mogą mieć w sobie o wiele więcej gry. Relatywność stosunku kosztów do zarobku niczego tu nie zmienia. (...)
Dokładnie. Na BGG świat też marudzi, że za drogo. A przecież świat to niby "bogacze".

W dyskusję i wyliczenia odnośnie odblokowywania stretch goali nie wchodzę bo jej zupełnie nie rozumiem. Wg mojego stanu wiedzy, rozkłady między progami są abstrakcyjne i zależą od wewnętrznych wyliczeń wydawcy + jego działania "marketingowe". Wydawca ma całą lub prawie całą pulę cudowności przygotowaną przed kampanią, a potem tylko z niej czerpie wg uznania, w pewnym sensie niezależnie od absolutnych kwot przyrostu. Stegmaier robił chyba tak, że codziennie ustawiał następny próg na prognozowaną wartość pod koniec dnia wg trendów. Nie bardzo więc rozumiem tutaj niezadowolenie. Niezadowolenie, bo co właściwie?
Czemu każdy stara mi się udowodnić, że jak lubię piękne figurki, to coś ze mną nie tak?
Miłość do pięknych figurek to nic złego. Ale w grach planszowych chcę płacić za grę, a nie za zabawki dorzucane do pudełka. Gra ma służyć jako gra, ma mieć funkcjonalne komponenty, bez przerostu formy nad treścią. Parę figurek nikomu nie zaszkodziło jeszcze i każdy sobie chyba lubi popatrzeć na fajne rzeczy. Ale gdzieś jest granica stosunku zabawek do gry i jej ceny - i tutaj (dla mnie) tę granicę dawno przekroczono.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Tak gra jest droga (360 zł), nawet bardzo. Ale nadal można znaleźć gry droższe mające mniej komponentów lub tyle samo. Przykład? Z podobnych to Assault of the giants i Blood Rage (w sklepie z bogami i mistykami wyjdzie podobna cena). Z podobnych mniej - weźmy dowolny tytuł ze stajni Splottera. Skoro już ustaliliśmy, że gra jest droga możemy w tym wątku skupić się na innych aspektach gry. Takie trochę biadolenie, że w tej cenie można kupić kilka innych gier niczego do dyskusji o grzenie wnosi. Jeszcze bym zrozumiał gdyby ktoś podał tytuły o zbliżonej mechanice / klimacie / wykonaniu, ktorymi LoH możnaby zastąpić w kolekcji. A takie gadanie w wątku o konkretnej grze, że jest dla niego zbyt droga jest bez sensu, irytująca i w sumie to spam. Chcecie podyskutować na temat polityk cenowych wydawnictw i trendów na świecie - załóżcie nowy wątek. W tym myślę już wystarczająco wiele razy została podkreślona cena gry. Wszyscy wiemy jak jest, nie jest to kampania CMON gdzie dostajemy może plastiku i przeciętną grę.
Chciałbym tu dalej czytać o rozwoju gry, a nie o obróbce pola pod Londynem -.-

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

Ktoś w jednym z wcześniejszych postów pisał o możliwości zniszczenia miast. Faktycznie na liście elementów na kickstarterze jest 6 żetonów, które można uznać za zniszczone miasta, ale w instrukcji dostępnej na BGG nie ma mowy ani o tych żetonach (nie ma ich nawet na liście elementów), ani o niszczeniu elementów.

Czy ktoś kto grał w prototyp mógłby napisać czy są w nim te żetony i czy faktycznie chodzi o niszczenie miast?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Nie kojarzę żetonów. W prototypie był zestaw figurek miast i po zniszczeniu przez monstrum po prostu się figurkę miasta zdejmowało

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: kaimada »

Widzę zaczęły się SG społeczne ;).
Ktoś się zorientował, że te przerwy są za duże kwotowo.

Inna sprawa, że kasę już zebrali obłędną.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

kaimada pisze:Widzę zaczęły się SG społeczne ;).
Ktoś się zorientował, że te przerwy są za duże kwotowo.
Najwidoczniej planują wykorzystać ekonomię skali, żeby płacić w fabryce lajkami... ;)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Dwntn »

kaimada pisze:Widzę zaczęły się SG społeczne ;).
Ktoś się zorientował, że te przerwy są za duże kwotowo.

Inna sprawa, że kasę już zebrali obłędną.
I po niecałych 8h mają już 150% udostępnień o które prosili :)

- K.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

crsunik pisze:Takie trochę biadolenie, że w tej cenie można kupić kilka innych gier niczego do dyskusji o grzenie wnosi.
Tyle tylko, że celem tego biadolenia nie jest jakakolwiek dyskusja.
Biadoleniem zajmują się osoby, które chciałyby grę kupić ale stwierdzają, że ich na to nie stać (nie chodzi o jednorazowe wyłożenie 360 zł tylko w kontekście ogólnym).
Strasznie im tego żal, więc podbijają bębenek żeby samym sobie wmówić, że to nic, że gry nie kupią bo jest do luftu.
Dlatego taka dyskusja jest bez sensu, bo oni w ogóle nie są zainteresowani dyskusją i argumentami.
Więc pozostaje to ignorować, te osoby raz czy dwa się wypowiedzą, uzyskają zakładany efekt psychologiczny i zadowolone będą mogły odpuścić.
Dyskutując podważasz ich oczekiwany cel więc muszą Cię zakrzyczeć.

Oczywiście mogą być też takie osoby, których żal do świata będzie tak wielki, że cały czas będą produkować nowe komentarze na temat ceny i dojenia.
Nadal jednak dyskusja jest bez sensu, bo argumenty ich nie interesują.
Pozostaje ignorować bo próby dyskusji niczego nie zmienią.

Tym bardziej, że gra faktycznie jest bardzo droga i takich osób żałujących jest bardzo dużo. A "znęcanie się" nad nimi bo ich nie stać, jest bez sensu i niezbyt miłe.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Trolliszcze pisze:Brawo, nagroda za najwięcej bzdur napisanych w dwóch wersach tekstu wędruje jednogłośnie do Ciebie. A ja idę spać :D

Dzięki w końcu coś wygrałem :twisted:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: xelos80 »

Jak się kupuje dodatki na KS? Widzę tylko pledge na core boxy.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trolliszcze »

raj pisze:Biadoleniem zajmują się osoby, które chciałyby grę kupić ale stwierdzają, że ich na to nie stać (nie chodzi o jednorazowe wyłożenie 360 zł tylko w kontekście ogólnym).
Strasznie im tego żal, więc podbijają bębenek żeby samym sobie wmówić, że to nic, że gry nie kupią bo jest do luftu.
Dlatego taka dyskusja jest bez sensu, bo oni w ogóle nie są zainteresowani dyskusją i argumentami.
Ależ zapewniam Cię, że wiele z tych osób stać (np. mnie) - ale widzisz, są ludzie, którzy nie kupują czegoś tylko dlatego, że ich stać. Wolą najpierw zastanowić się, czy warto.
I ja bardzo chętnie usłyszę argumenty, dlaczego warto. Na razie się nie dowiedziałem - usłyszałem tylko, że jestem trollem i malkontentem, że i konieczne chcę sobie wmówić, że gra jest do luftu. Tymczasem nikt tak tutaj nie stwierdził. Padły jedynie argumenty, że można kupić świetnie gry w znacznie lepszych cenach (i nie mam tu na myśli tylko Agricoli).
ODPOWIEDZ