Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Kilka słów o kickstarter exclusive (z ostatniej aktualizacji):
In this campaign we feel that this approach get ultimate form, where you are the ones crafting with us the Final Stretch Goal (that will be KS exclusive) and this will be something we hope you will be proud to have in your collection!
I - bardzo ważne:
Please note, that not all of those Stretch Goals will be available in retail, even if they are not Kickstarter exclusive, as they will be re-arranged in one-box expansions.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

crsunik pisze: Nie zmienia to jednak faktu, że zawartość samego core pledge będzie podobna jak właśnie w takim BR z KS (oczywiście o ile dorzucą do core armię dla 5 gracza jako SG tak jak zapowiadali), co da podobny content w tej samej cenie.
Małe sprostowanie, w Blood Rage dodatek dla 5 gracza był płatny. Była piąta armia KSE, ale jako alternatywne figurki, bo nie było kart i innych elementów dla 5 gracza.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: crus221 »

Hej, nigdy nie korzystałem z kickstartera i zastanawiam się nad wsparciem gry. Prosiłbym o wyrozumiałość jeśli jakieś pytania są banalne i błahe ale sprzedaż nerki dla tej gry zobowiązuje. W większości moje pytania będą zawierały się jako wolne wypowiedzi i jeśli się gdzieś mylę proszę o poprawienie.
Jeśli dobrze rozumiem, są dwie możliwości kupna podstawki w wersjach core box (samej podstawki) i mythic colection zawierającej dodatkowo terrain expansion, artbook i sundrop - co to jest?
Jest możliwość zamówienie 6 paków w obu wariantach i w każdym dostajemy to samo co wymieniłem powyżej.
Stretch gole są udostępnione za darmo dla obu wersji (np. druga strona planszy) zarówno w pakiecie 1 gry jak i do każdej z osobna gry przy wyborze paczki składającej się z 6pudełek.
Addons to tak zwane dodatki, które można od własnych preferencji zakupić podczas trwania kampani? I czy polecacie jakieś konkretne addony (głównie zależy mi na zwiększeniu możliwości gry aniżeli samych figurkach)
O ile wiem na wspieram.to istnieje coś takiego jak early birds który zmniejsza kwote w jakimś czasu. Czy tutaj też coś takiego miało miejsce?
Exclusive pojawiające się w grze to coś czego nie można dokupić już później? (przynajmniej w łatwy sposób) Exclusivami tej gry jak do tej pory są: leonidas jesli ktos dokupi, pudełko, pandorabox( co to jest?)
Jak gra się skaluje na wiariantach 2-3-4os?
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

crus221 pisze:sundrop - co to jest?
Pocieniowane modele, żeby ładniej wyglądały. Masz przykład na stronie kickstartera.
crus221 pisze:Jest możliwość zamówienie 6 paków w obu wariantach i w każdym dostajemy to samo co wymieniłem powyżej.
Stretch gole są udostępnione za darmo dla obu wersji (np. druga strona planszy) zarówno w pakiecie 1 gry jak i do każdej z osobna gry przy wyborze paczki składającej się z 6pudełek.[/quote]
Tak i tak
crus221 pisze: Addons to tak zwane dodatki, które można od własnych preferencji zakupić podczas trwania kampani?
Tak.
crus221 pisze:I czy polecacie jakieś konkretne addony (głównie zależy mi na zwiększeniu możliwości gry aniżeli samych figurkach)
Na tą chwilę chyba żaden addon nie wygląda na konieczny. Apollo może być ciekawy, ale nie ma jeszcze dokładnych zasad. Miasta i świątynie na pewno są warte uwagi jak masz wolną stówę :) A jak masz jeszcze 80zł to sundrop jak sam nie malujesz bo za tą kwotę może być ciężko znaleźć kogoś kto to zrobi.
crus221 pisze:O ile wiem na wspieram.to istnieje coś takiego jak early birds który zmniejsza kwote w jakimś czasu. Czy tutaj też coś takiego miało miejsce?
Ci którzy wsparli grę w pierwszych 24 godzinach dostają Leonidasa za darmo.

crus221 pisze:Exclusive pojawiające się w grze to coś czego nie można dokupić już później? (przynajmniej w łatwy sposób) Exclusivami tej gry jak do tej pory są: leonidas jesli ktos dokupi, pudełko, pandorabox( co to jest?)
Dokładnie. Pewnie sam autorzy jeszcze nie wiedzą co będzie w puszce pandory :)
crus221 pisze:Jak gra się skaluje na wiariantach 2-3-4os?
Nikt się nie chwalił grą na mniejszą liczbą osób niż 4. Na 2 osoby są inne warunki zwycięstwa, więc może będzie ok.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KQuest »

crus221 pisze:
Spoiler:
Tak, można kupić samą podstawkę albo w pakiecie podstawka + dodatek z figurkami miast, świątyń itd. + artbook (książka z grafikami) + sundrop (figurki z podstawki i stretch goali są cieniowane - nie jest to pełne malowanie, ale powinno wyglądać lepiej niż suchy plastik).

Sześciopaki są dostępne dla obydwu opcji (sama podstawka albo mythic), ale nie wiem jak to działa, bo teoretycznie są to opcje dla sklepów (ale myślę, że bardziej doświadczeni wiedzą jak je kupić).

Stretch goale (SG) są dodawane do każdej kopii podstawki (czyli do pakietu 6 podstawek jest 6 pakietów SG). Te które nie są kickstarter exclusive pewnie (nie na pewno) pojawią się później w sprzedaży, ale trzeba będzie za nie dopłacić. Tutaj są dodawane "za darmo". Najprawdopodobniej cena samej podstawki w późniejszej sprzedaży będzie niższa niż teraz na kickstarterze (KS), ale tu oprócz podstawki jest trochę dodatkowej zawartości, którą dostajesz w ramach obecnej ceny.

Tak, Add-ons to dodatki, które możesz zakupić dopłacając konkretne kwoty podczas trwania kampanii na KS. Najprawdopodobniej będą też później w sprzedaży (chyba że są oznaczone jako exclusive). Nie polecę żadnego, bo nie wspieram tej kampanii. Zastanawiałem się wcześniej, ale nawet jeśli bym się wtedy zdecydował to na 95% tylko na podstawkę.

Tutaj early bird polegało na tym, że jeśli wsparłeś grę w pierwszych 24 godzinach to dostaniesz dodatkowego bohatera (Leonidasa) bez dopłaty. Dla osób, które to przegapiły jest on do dokupienia za 5 funtów.

Tak, exclusive to zawartość, która teoretycznie powinna być tylko dla osób, które wsparły projekt podczas trwania kampanii na KS, więc późniejsze ich zdobycie możliwe powinno być jedynie poprzez odkupienie ich od kogoś. Ze względu na słabą dostępność tych przedmiotów po zakończeniu kampanii ich cena przy odsprzedaży często jest wygórowana.

Zawartość Puszki Pandory jest tajemnicą i nie dowiemy się co w niej jest dopóki wyprodukowana już gra nie dotrze do graczy. ;)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

sasquach pisze: Nikt się nie chwalił grą na mniejszą liczbą osób niż 4. Na 2 osoby są inne warunki zwycięstwa, więc może będzie ok.
Akurat pamiętam że na yt jest filmik gameplay i dyskusja gdzie 4 młodych gości nawija o grze. W pewnym momencie mówią że do tej pory grali chyba 2 czy 3 razy w 3 i gra była spoko. Zagrali na 4 i było jeszcze fajniej. Wersji 2 osobowej nie testowali ale skoro są inne warunki zwycięstwa to raczej kiepsko nie będzie.

Btw Apollo jest mniej więcej rozpisany w update 5 na stronie kampanii razem z hadesem.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: crus221 »

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry :)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

crus221 pisze:Dzięki wielkie za odpowiedzi. Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry :)
Dla tej niewarto ;) Swoją drogą po ile nerka teraz ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

crus221 pisze:Dzięki wielkie za odpowiedzi. Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry :)
Zawsze zostanie ci jeszcze druga na przyszłe kampanie :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: crus221 »

olsszak pisze:
crus221 pisze:Dzięki wielkie za odpowiedzi. Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry :)
Dla tej niewarto ;) Swoją drogą po ile nerka teraz ?
Jeden LoH lub 2 kawerny :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Dwntn »

Paskuder pisze:
crus221 pisze:Dzięki wielkie za odpowiedzi. Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry :)
Zawsze zostanie ci jeszcze druga na przyszłe kampanie :mrgreen:
Przecież nie napisał że to musi być jego nerka :)

- K.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: costi »

Fojtu pisze:Ja się dziwię bardziej, że nikt nie zwraca uwagi na to jak statyczne i dziwne są figurki tych hoplitów. Miejscami dziwnie zaburzone proporcje np. typu drzewce włóczni o przekroju mniej więcej jak udo kolesia?
Figurki są w skali 22mm, czyli maleńkie. W plastiku nie jesteś w stanie w tej skali zrobić realistycznych proporcji, bo elementy będą zbyt delikatne i zbyt trudne do odlania.

BTW. jak wam tu wychodzi cena 360zł za core? Nawet przy ibecnie bardzo niskiej cenie funta na poziomie 4,80, najniższy pledge wychodzi 393zł bez kosztów przesyłki.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fojtu »

costi pisze:
Fojtu pisze:Ja się dziwię bardziej, że nikt nie zwraca uwagi na to jak statyczne i dziwne są figurki tych hoplitów. Miejscami dziwnie zaburzone proporcje np. typu drzewce włóczni o przekroju mniej więcej jak udo kolesia?
Figurki są w skali 22mm, czyli maleńkie. W plastiku nie jesteś w stanie w tej skali zrobić realistycznych proporcji, bo elementy będą zbyt delikatne i zbyt trudne do odlania.
Już nawet się nie czepiając grubości tych włóczni, jakoś ogólnie statycznie wyglądają. Wolę np. figurki cykladowe, chyba podobnej wielkości (chociaż tam cienkie włócznie się trochę gną :wink: )
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

In this campaign we feel that this approach get ultimate form, where you are the ones crafting with us the Final Stretch Goal (that will be KS exclusive) and this will be something we hope you will be proud to have in your collection!
Napiszę większymi literami: SŁOWO KLUCZ: KS EXCLUSIVES
Jakby co, to mówię o swoich odczuciach, więc proszę się nie czepiać, choć chyba zaczynam się powtarzać. Jakie to jest durne z tymi KSe. Jeżeli to jest coś fajnego, to przecież wydawca powinien chcieć to sprzedać większej ilości ludzi. No chyba, że to wcale nie ma być fajne (najwyżej tylko z wyglądu), robimy to na siłę, żeby zaspokoić snobizm wspierających (a ja nie po to uczestniczę w kampanii) i zamykamy temat. Jakieś tam pudło na składowanie SG to jeszcze mogę zrozumieć, ale chyba nie ma wielu rzeczy bardziej mi obcych niż idea KSe wpływających na rozgrywkę.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: misioooo »

Chce ktoś dynamiczne pozy figurek? Niech zerknie na modele do Malifaux. :) Takie powinny być w LoH!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

costi pisze:BTW. jak wam tu wychodzi cena 360zł za core?
W 6-paku jest o 10% taniej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

Wygląda na to, że czeka nas jeszcze monument z Afrodytą:
https://www.facebook.com/84708943543011 ... =3&theater
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Głosowanie na 5 armię: atlantyda vs troja...

Troja bardziej mi się podoba. Pasuje koncepcyjnie do reszty ale wygra pewnie atlantyda.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 00:00 przez Paskuder, łącznie zmieniany 1 raz.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Jest też głosowanie na armię

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Troja dużo lepsza, ale w komentarzach ks sporo osób prosiło o więcej kobiecych figurek, więc pewnie wygra Atlantyda :/

Co do skalowania to grałem na 3 osoby i jest nadal bardzo dobrze. Mam w planach partię dwuosobową, ale nie wiem, czy przed końcem zbiórki mi się uda zagrać.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Bohaterka Atlantydy jest ok, reszta ssie. Troya cała super. Może się ludzie ogarną, ale patrząc jak było przy głosowaniu na finalny dodatek, to kiepsko to widzę. :roll:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
czapsiu5
Posty: 105
Rejestracja: 13 cze 2017, 12:59
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czapsiu5 »

costi pisze:
Fojtu pisze:BTW. jak wam tu wychodzi cena 360zł za core? Nawet przy ibecnie bardzo niskiej cenie funta na poziomie 4,80, najniższy pledge wychodzi 393zł bez kosztów przesyłki.
Liczą kwotę przy zamówieniu grupowym :)
A trzeba było zostać wiedzminem miałbym teraz pełne ręce roboty.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: bowie »

IMHO, figurki hoplitów 22mm są arcymałe. Ja tam mogę grać żetonami, ale jak dostaję grę z figurkami, to fajnie byłoby dostać coś porządnego. Najmniejsze figsy powinny urosnąć do 28-32mm. Większy rozmiar figurek mógłby być jakimś finalnym SG. Pewnie chłopaki to czytają i rozważą taki zabieg

A co do ankiety, to powinni zrobić odwrotnie: jeśli wygra frakcja żeńska, to właśnie z niej powinni zrobić płatny dodatek, bo wtedy więcej osób ją kupi ;)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

bowie pisze:IMHO, figurki hoplitów 22mm są arcymałe. Ja tam mogę grać żetonami, ale jak dostaję grę z figurkami, to fajnie byłoby dostać coś porządnego. Najmniejsze figsy powinny urosnąć do 28-32mm. Większy rozmiar figurek mógłby być jakimś finalnym SG. Pewnie chłopaki to czytają i rozważą taki zabieg
+1
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Hoplici wcale tacy mali nie są, a biorąc pod uwagę ich ilość, bohaterów, wielkość monstrów, powiększenie hoplitów to zły pomysł bo by się to wszystko nie pomieściło
ODPOWIEDZ