This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pkajak »

A tymczasem pojawiła się kolejna recenzja -
tym razem od No Pun Included https://youtu.be/BxnGR3FwQMs
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

tl;dr skrót - it sucks.

No cóż.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: SirSowa »

Heh... wychodzi na to, że Eldritch Horror czy Martwa Zima (tak, wiem, dwie różne gry) mu nie przypadły do gustu, bo:
1. Gra kopie po tyłkach w każdej turze.
2. Są kostki, które decydują o "być albo nie być" (tutaj nawiązanie do jego Szekspirowskiego stylu gadki :P)
3. Zdecydowanie są trudne (zależnie od - UWAGA! szczęścia :))
4. Czuć żałość, przygnębienie.

Gościu chyba od początku nie rozumie, że ta gra ma sprawić, żebyś się poczuł niczym, gunwem, słabym, ma sprawić, żebyś się wczuł w postać zwykłego cywila, który może zrobić coś, czego jest najwięcej na świecie - czyli niczego :) Co prawda jeżeli rozgrywka trwa 7h to mogą być problemy ze zdobyciem odpowiedniej liczby osób do rozgrywki :/

+ za to, że jest możliwość "zapisu" :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

SirSowa pisze:Heh... wychodzi na to, że Eldritch Horror czy Martwa Zima (tak, wiem, dwie różne gry) mu nie przypadły do gustu, bo:
1. Gra kopie po tyłkach w każdej turze.
2. Są kostki, które decydują o "być albo nie być" (tutaj nawiązanie do jego Szekspirowskiego stylu gadki :P)
3. Zdecydowanie są trudne (zależnie od - UWAGA! szczęścia :))
4. Czuć żałość, przygnębienie.
Wszystko to ma też Robinson Crusoe, którą to grę Efka podał jako przykład pozytywny.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

I powiedział, że dlatego że jest krótsza i przygodowa, a nie długa (relatywnie) i smętna jak TWoM.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kinioo »

Zdecydowanie ciekawsza recenzja (chodz bazowana na prototypie) jest od Rahdo.

Owszem, wspomina o kosciach oraz przytlaczajacej, ciezkiej 'atmosferze' gry, jak i (czesto) trudnych wyborach i drastycznych konsekwencjach, ale....

...podkresla, ze ta gra tak wlasnie ma/miala byc - niszowa.

Czujesz, ze klimat tej gry Ci nie podpasuje (zbyt ciezki i dolujacy) - nie kupuj !


Tak poza tym TWoM na Steam za £3: http://store.steampowered.com/app/28207 ... r_of_Mine/
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: muker »

Dziwne, oglądałem recenzję NPI i od DT i ich argumenty odbieram całkiem inaczej niż niektórzy tu piszą.

Sensownie tłumaczą "co czemu jak", a że te recenzje niektórzy odbierają jako negatywne, to spłacają je do: "koleś nie ogarnął klimatu".
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

I jak tam? Nikt nie grał jeszcze czy wszyscy czekają na polskie kopie ? :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

No ja jestem bardzo ciekaw i na pewno napiszę. Ale chyba jeszcze miesiąc muszę poczekać.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

rattkin pisze:No ja jestem bardzo ciekaw i na pewno napiszę. Ale chyba jeszcze miesiąc muszę poczekać.
Moge Ci powiedzieć że jest na co czekać ;)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kinioo »

....czekamy, nie tylko na polskie kopie !
Sorki za brak polskich znakow....
usiek
Posty: 30
Rejestracja: 14 paź 2015, 19:06

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: usiek »

Jeżeli ktoś chce bardzo szybko zagrać, to tu jest możliwość zdobycia gry od "jednego z tłumaczy" :wink: http://allegro.pl/this-war-of-mine-the- ... 31463.html
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Czy ktoś w PL w ogóle dostał swoją kopię? (z dodatkami).

Na KS jest prawdziwy cyrk, a te update'y AR to chyba do historii przejdą, bo złoto w kategorii "naściemniamy, może nikt nie zauważy", to już dawno mają...
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

A możesz w skrócie Rattkin przedstawic, co się dzieje? Nie śledzę aż tak szczegółowo.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

W skrócie, to dosyć dokładnie opisał wszystko rattkin w poście powyżej :mrgreen:

Ja bez nerwów, wersja PL, wiadomo - 2018 :P
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Ensui
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2017, 12:53
Has thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Ensui »

Hej, a wiecie może czy late pledge działa jeszcze? Na bgg widziałem gdzieś, że niby zamknięty, ale na stronie normalnie do koszyka wchodzi. A zastanawiam się nad tym, bo rozumiem, że to co galakta przygotowuje to będzie bez tych wszystkich dodatków z ks, zgadza się?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

playerator pisze:W skrócie, to dosyć dokładnie opisał wszystko rattkin w poście powyżej :mrgreen:

Ja bez nerwów, wersja PL, wiadomo - 2018 :P
W bardziej rozwiniętym skrócie. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

Ensui pisze:... wiecie może czy late pledge działa jeszcze? Na bgg widziałem gdzieś, że niby zamknięty, ale na stronie normalnie do koszyka wchodzi ...
Na stronie AR? Tam widzę tylko The Edge z możliwością zamówienia. O This War of Mine ani słowa.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Bary pisze:
playerator pisze:W skrócie, to dosyć dokładnie opisał wszystko rattkin w poście powyżej :mrgreen:

Ja bez nerwów, wersja PL, wiadomo - 2018 :P
W bardziej rozwiniętym skrócie. ;)
Od wielu miesięcy jest problem z wysłaniem pudełek do wspierających. AR notorycznie produkuje jakieś wymówki i terminy, które nie mają pokrycia. Mniej więcej na zasadzie: "za tydzień. za tydzień na pewno za tydzień. za tydzień, za tydzień, to już na pewno lada dzień. Jutro. Wczoraj. Już wysłaliśmy, 2 tyg. temu, czego się czepiacie? Nie, jednak nie wysłaliśmy. Jest problem. Jutro. Wczoraj. Za tydzień. Dajcie nam spokój". Sama gra zaliczyła wielomiesięczny poślizg a potem produkcja i wysyłka zostały rozdęte na jakieś czarodziejskie grafy, z których wynikało, że jeśli miałeś czelność wybrać jakieś dodatki, to swoją grę dostaniesz 2 miesiące po pozostałych. Ci z samą podstawką mieli rozesłane wcześniej (bo tylko podstawkę zdązyli wydrukować, więc żeby się jakoś ratować, to wysłali cokolwiek). Dramat w wielu aktach. I czekanie i czekanie i czekanie. Estimated delivery: Feb 2017 .

Ogólnie - w wielu kampaniach brałem udział. W naprawdę wielu. Nie przypominam sobie żadnej z gorszym finiszem. Na tym etapie, to już jestem niemal przekonany, że moją paczkę wyślą jako ostatnią, żeby mi zrobić na złość. Nawet nie chcę myśleć jaka Sodoma i Gomora będzie przy LoH.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Dzięki za rozwinięcie! Kurczę, faktycznie cyrk się niezły zrobił. :/ Słyszałem jedynie, że polska wersja przesunęła się na czwarty kwartał. Właśnie też pomyślałem o LoH, na których się skusiłem. Ciekawe, czy tutaj wyciągną wnioski, czy też ten kwiecień 2018 można między bajki włożyć. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: hutriel »

Bary pisze:Dzięki za rozwinięcie! Kurczę, faktycznie cyrk się niezły zrobił. :/ Słyszałem jedynie, że polska wersja przesunęła się na czwarty kwartał. Właśnie też pomyślałem o LoH, na których się skusiłem. Ciekawe, czy tutaj wyciągną wnioski, czy też ten kwiecień 2018 można między bajki włożyć. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.
Pewnie można włożyć między baśnie tysiąca i jednej nocy (oczekiwania na LoH). ;)
Ensui
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2017, 12:53
Has thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Ensui »

playerator pisze:
Ensui pisze:... wiecie może czy late pledge działa jeszcze? Na bgg widziałem gdzieś, że niby zamknięty, ale na stronie normalnie do koszyka wchodzi ...
Na stronie AR? Tam widzę tylko The Edge z możliwością zamówienia. O This War of Mine ani słowa.
Link z któregoś z updatów na ks; tutaj: https://twom.gamefound.com/en

Edit:
nvm, do koszyka można sobie dorzucać, ale zakończyć zamówienia się nie da
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: DarkSide »

rattkin pisze: Ogólnie - w wielu kampaniach brałem udział. W naprawdę wielu. Nie przypominam sobie żadnej z gorszym finiszem. Na tym etapie, to już jestem niemal przekonany, że moją paczkę wyślą jako ostatnią, żeby mi zrobić na złość. Nawet nie chcę myśleć jaka Sodoma i Gomora będzie przy LoH.
Będzie to wpis w stylu "ja wiedziałem że tak będzie". :mrgreen: Dlaczego ostatecznie zrezygnowałem ze wspierania TWoM:
- Etap kampanii to był największy burdel na kółkach i amatorszczyzna jaką widziałem przy akcjach CF. Plus cały ten shitstorm jaki się rozpętał w międzyczasie. To nie wróżyło najlepiej.
- Firma która podjęła się wydania (Awaken Realms) dotychczas zajmowała produkcją figurek, stwierdziła, że skoro są świetni w jednym (faktycznie ich portfolio robi wrażenie) to na pewno będą świetni w wydaniu takiego skomplikowanego tytułu. Przecież wystarczy dołożyć trochę kartonu i trochę papieru do figurek w których są świetni. Oni nawet nie wydali wcześniej gry pokroju karcianki rodem z G3.
- Trzeci sygnał ostrzegawczy to sama komunikacja z potencjalnymi przyszłymi klientami. Nikt w Awaken Realms nie pokusił się o założenie konta na tym forum, by bezpośrednio odpowiadać na pytania i zamieszczać informacje. Mieliśmy zabawę w głuchy telefon, a najważniejsze informacje przekazywał forumowiczom... Tycjan. Można było jeszcze wyszperać to i owo na platformie ZnadPlanszy. Ale czy to jest profesjonalne zachowanie kogoś kto myśli poważnie o wejściu na rynek planszówkowy i to takim tytułem?
- Za dużo było tych negatywnych sygnałów by przejść obojętnie obok nich. Dla mnie stało się jasne że to ma być zagrywka w stylu "samo się ufunduje i samo się wyda". Wolałem odpuścić i ewentualnie trochę dopłacić gdy faktycznie gra "stanie się ciałem" na polskim rynku. Pozostaje jeszcze kwestia tego czy będzie wydana bez błędów (więc możliwe że czeka jeszcze ostatni akt tej telenoweli :| ). Mam nadzieję że Galakta czuwa na tym i coś ma do powiedzenia w kwestii wydania PL, bo żeby było jasne jestem zainteresowany nabyciem tej gry, ale cały hype wyparował bardzo szybko.
Dzięki TWoM skutecznie wyleczyłem się z CF'u jako takiego i jak na razie jestem tylko utwierdzany w tej decyzji. Szkoda nerwów i czasu na to wszystko. W tej chwili w większości przypadków różnice w wydaniach CF, a pózniejszych sklepowych są tak niewielkie (albo i żadne) że dla cała zabawa w CF straciła sens.
Oczywiście są również pozytywne przykłady CF. Sukces "TIME Stories" czy ostatnio "Stworze" nie wziął się z niczego. Od początku widać było że za tym stoją ludzie, którym zależy, którzy przywiązują wagę do komunikacji ze społecznością graczy. W dodatku "Stworze" to produkt całkowicie autorski, ale ludzie Ci zachowali się jak profesjonaliści bo u startu kampanii posłuchali ludzi mądrzejszych od siebie w temacie CF i teraz zebrali tego owoce.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: raj »

ja zadam takie proste pytanie, czy przedstawiciel CMON założył sobie konto na tym forum? Nie? A to bezczelni... Niestety, wśród klienteli AR my Polacy stanowimy niewielki odsetek i takie są tego konsekwencje. Owszem są firmy jak Phalanx, które mają inne podejście, ale one zaczynały jako firmy zorientowane na rynek polski. AR od samego początku jest zorientowane na zachód.
jeżeli chodzi o dostawy loha to po rozdzieleniu wysyłki na dwie fale widać, że wyciągnęli wnioski. Czy im się uda lepiej? Tego nie wiadomo.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: DarkSide »

raj pisze:ja zadam takie proste pytanie, czy przedstawiciel CMON założył sobie konto na tym forum? Nie? A to bezczelni...
Porównanie AR i CMON w kontekście mej wypowiedzi (i tego czego dotyczyła) jest delikatnie pisząc semantycznym nadużyciem. :wink: Tak jakoś kulą w płot Mocium Panie.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ