SUPERHOT the Card Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: ostoja »

Board&Dice pisze:
seki pisze: Nie zamierzam odwoływać swoich słów. Uważam, że najwyższy czas zacząć dosadniej nazywać to jak niektóre wydawnictwa traktują nas klientów. Byle jakie pisanie instrukcji to Wasz brak szacunku do nas. Poza tym mogą zdarzyć się (choć nie powinny) drobne błędy ale nie wydawanie gry z instrukcją, która wygląda jak jakaś wersja beta. Czy ktoś ją w ogóle przeczytał przed wydaniem?
Ok pragniesz dosadności? Proszę bardzo: z takim chamstwem i cebulactwem nie spotkałem się jeszcze na żadnym forum ani tym bardziej na żadnym międzynarodowym konwencie. Powiewa mi to co myślisz o mnie, o wydawnictwie, które buduje, o swoim małomiasteczkowym podejściu do rzeczywistości.
Włączam na Ciebie zacny Polaku, obrońco uciśnionego gracza i sponiewieranego Klienta, filtr o nazwie "ignoruj ludzką głupotę" i nie zamierzam więcej komentować ani jednego Twojego słowa.
Mam nadzieje, że ów dosadne stwierdzenie choć trochę wywoła w Twej głowie refleksję (ale szczerze w to wątpię).

Pozdrawiam
Irek Huszcza
To ktoś przeczytał tę instrukcję przed wydaniem czy jednak nie? Czy poprawiona wersja zostanie przygotowana i opublikowana czy nie? Myślę, że został tutaj poruszony ważny problem i nie byłoby fajnie, gdyby dyskusja została przykryta personalnymi wycieczkami.

Swoją drogą - rozszerzanie swojego gniewu na całe forum, które jest pełne "chamstwa" i "cebulactwa" oraz włączanie w to kwestii narodowościowych jest dosyć żenujące. Dodam, że jeśli na forum jest faktycznie tak źle, to proponuję zaniechać pisania tutaj, bo czy dla "chamów" i "cebulaków" warto się wysilać? Chyba lepiej zainwestować w marketing wśród międzynarodowych gremiów, skoro tam jest lepiej.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Wolf »

Wypowiem się jako osoba neutralna, bo nie kupiłem gry (oglądałem filmik z gameplayu i nie zainteresowała mnie).

Zdecydowane reakcje klinetów, nawet te dosadne i wulgarne, są jak najbardziej na miejscu, często pomagają zwrócić uwagę na istotny problem. Jeżeli takich reakcji nie będzie, a wszyscy będą zadowoleni z błędów, niedoróbek itd. to takie sytuacje będą się powtarzać. A błędy w instrukcjach zdarzały się wielokrotnie (szczególnie na KS), więc nie dziwi mnie taka reakcja.

Pracuję w innej branży, ale też mamy do czynienia z reakcjami klientów i jeden z takich mega pojazdów 100x bardziej wulgarny i dosadny niż to co tutaj padło, mamy oprawiony w ramkę i zawieszony na ścianie, co motywuje nas do pracy oraz dostarcza uśmiechu.

Jak kogoś urażają słowa napisane na forum, to trudno, proponuję jednak trochę dystansu i twardej skóry. Klient nie jest tylko od poklepywania po plecach, czasami rzuci też mięsem i niejednokrotnie ma rację. Zamiast się oburzać wystarczyło przyznać: "Tak, daliśmy dupy. Poprawimy to" i tyle. Świat się dalej kręci, trawa dalej zielona.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

ostoja pisze:
Board&Dice pisze:
seki pisze: Nie zamierzam odwoływać swoich słów. Uważam, że najwyższy czas zacząć dosadniej nazywać to jak niektóre wydawnictwa traktują nas klientów. Byle jakie pisanie instrukcji to Wasz brak szacunku do nas. Poza tym mogą zdarzyć się (choć nie powinny) drobne błędy ale nie wydawanie gry z instrukcją, która wygląda jak jakaś wersja beta. Czy ktoś ją w ogóle przeczytał przed wydaniem?
Ok pragniesz dosadności? Proszę bardzo: z takim chamstwem i cebulactwem nie spotkałem się jeszcze na żadnym forum ani tym bardziej na żadnym międzynarodowym konwencie. Powiewa mi to co myślisz o mnie, o wydawnictwie, które buduje, o swoim małomiasteczkowym podejściu do rzeczywistości.
Włączam na Ciebie zacny Polaku, obrońco uciśnionego gracza i sponiewieranego Klienta, filtr o nazwie "ignoruj ludzką głupotę" i nie zamierzam więcej komentować ani jednego Twojego słowa.
Mam nadzieje, że ów dosadne stwierdzenie choć trochę wywoła w Twej głowie refleksję (ale szczerze w to wątpię).

Pozdrawiam
Irek Huszcza
To ktoś przeczytał tę instrukcję przed wydaniem czy jednak nie? Czy poprawiona wersja zostanie przygotowana i opublikowana czy nie? Myślę, że został tutaj poruszony ważny problem i nie byłoby fajnie, gdyby dyskusja została przykryta personalnymi wycieczkami.

Swoją drogą - rozszerzanie swojego gniewu na całe forum, które jest pełne "chamstwa" i "cebulactwa" oraz włączanie w to kwestii narodowościowych jest dosyć żenujące. Dodam, że jeśli na forum jest faktycznie tak źle, to proponuję zaniechać pisania tutaj, bo czy dla "chamów" i "cebulaków" warto się wysilać? Chyba lepiej zainwestować w marketing wśród międzynarodowych gremiów, skoro tam jest lepiej.
Dla wyjaśnienia - odnosiłem się do tej jednej, konkretnej osoby, nie całego forum.
A kwestia korekty instrukcji i jej udostępnienia była już tutaj poruszana i zobowiązaliśmy się do jej zreorganizowania.
Co do konstruktywnej krytyki - podziękowania były już kierowane np. do Andiegi.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Ponieważ stałem się mimowolnym sprawcą powyższej wymiany nie-uprzejmości, mam propozycję: jeśli wszyscy się zgodzą, to zwróćmy się do administracji forum o usunięcie wszystkich postów po moim z godz. 13:44 (oczywiście łącznie z niniejszym).

Chodziło mi tylko i wyłącznie o doprowadzenie do sytuacji, w której polscy użytkownicy będą mogli grać w tę interesującą grę zgodnie z intencjami autora.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Andy pisze:Ponieważ stałem się mimowolnym sprawcą powyższej wymiany nie-uprzejmości, mam propozycję: jeśli wszyscy się zgodzą, to zwróćmy się do administracji forum o usunięcie wszystkich postów po moim z godz. 13:44 (oczywiście łącznie z niniejszym).

Chodziło mi tylko i wyłącznie o doprowadzenie do sytuacji, w której polscy użytkownicy będą mogli grać w tę interesującą grę zgodnie z intencjami autora.

Andy dziękuje za inicjatywę. I jeszcze raz dziękuje za konstruktywne uwagi - o tym już z reszta ostatnio pisałem PW :) natomiast wszystko co może wpływać na rozwój naszego produktu, wygody graczy itp jest mile widziane i za to zawsze serdecznie podziękujemy.
Nie potrafię się po prostu osobiście zgodzić na obrażanie innych - taki już ze mnie typ ;)

Ale Andy za propozycje dziękuje i ja się z chęcią zgadzam - tutaj pewnie jeszcze potrzebna opinia drugiej strony, ponieważ nie chciałbym tylko jednostronnie o tym zdecydować.

Pozdrawiam
Irek Huszcza
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: seki »

Andy pisze:Ponieważ stałem się mimowolnym sprawcą powyższej wymiany nie-uprzejmości, mam propozycję: jeśli wszyscy się zgodzą, to zwróćmy się do administracji forum o usunięcie wszystkich postów po moim z godz. 13:44 (oczywiście łącznie z niniejszym).

Chodziło mi tylko i wyłącznie o doprowadzenie do sytuacji, w której polscy użytkownicy będą mogli grać w tę interesującą grę zgodnie z intencjami autora.
Jeśli ta wymiana zdań kogoś razi to proszę bardzo. Co miało dotrzeć - dotarło. Użyte przeze mnie słowa były dosadne ale w moim odczuciu nie przesadzone. Jest to kwestia osobistej wrażliwości. Ale jeśli coś ma być usuwane to raczej nie wszystkie posty tylko moje i wydawcy. Dlatego swoje posty wyedytuje aby nie raziły osób bardziej wrażliwych. Nie widzę powodu by usuwać post ostoja i Wolfa. Uważam, że na forum jest miejsce na krytykę czegoś co na nią zasługuje. A to co zostało zrobione z polską instrukcją do tej gry to albo kwestia totalnej olewki albo... chwilowe zamroczenie autora. Niestety z niezrozumiałych powodów wydawnictwa są tu często traktowane zbyt poblażliwie przez co jakość ich pracy mocno kuleje.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

seki pisze:
Andy pisze:Ponieważ stałem się mimowolnym sprawcą powyższej wymiany nie-uprzejmości, mam propozycję: jeśli wszyscy się zgodzą, to zwróćmy się do administracji forum o usunięcie wszystkich postów po moim z godz. 13:44 (oczywiście łącznie z niniejszym).

Chodziło mi tylko i wyłącznie o doprowadzenie do sytuacji, w której polscy użytkownicy będą mogli grać w tę interesującą grę zgodnie z intencjami autora.
Jeśli ta wymiana zdań kogoś razi to proszę bardzo. Co miało dotrzeć - dotarło. Użyte przeze mnie słowa były dosadne ale w moim odczuciu nie przesadzone. Jest to kwestia osobistej wrażliwości. Ale jeśli coś ma być usuwane to raczej nie wszystkie posty tylko moje i wydawcy. Dlatego swoje posty wyedytuje aby nie raziły osób bardziej wrażliwych. Nie widzę powodu by usuwać post ostoja i Wolfa. Uważam, że na forum jest miejsce na krytykę czegoś co na nią zasługuje. A to co zostało zrobione z polską instrukcją do tej gry to albo kwestia totalnej olewki albo... chwilowe zamroczenie autora. Niestety z niezrozumiałych powodów wydawnictwa są tu często traktowane zbyt poblażliwie przez co jakość ich pracy mocno koleje.
Widzisz dalej nie dojdziemy do porozumienia ;)
Czym innym jest zmycie komuś głowy
Czym innym wygłoszenie konstruktywnej krytyki
A czym innym nazwanie kogoś "debilem".

Tylko i wyłącznie o to się tu rozeszło.
Kwestia osobistej wrażliwości to raczej nie jest - mnie wpajano, że tu raczej chodzi o kwestie poszanowania kultury osobistej i szacunku do drugiego człowieka.
Ale to znów moja subiektywna opinia. A jeśli uważasz, że obrażanie innych to fajna metoda na uzyskiwanie czegokolwiek... cóż... każdy z nas pozostanie chyba przy innym stylu komunikacji.

Pozdrawiam
Irek Huszcza
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: seki »

Ok. Będzie poprawiona instrukcja? Zamiast dyskutować o języku poprosimy o konkrety dotyczące reguł gry.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Kisun »

Może jakieś zobowiązanie co do terminu udostępnienia poprawionej wersji instrukcji?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: maciejo »

Andy pisze:
Te i inne błędy instrukcji (także bardzo liczne językowe, o których tu nie wspominam) przekazałem wydawnictwu wraz z sugestią przygotowania na nowo nowej, prawidłowej wersji polskiej instrukcji i udostępnienie jej online na stronie wydawnictwa. Jesli do tego nie dojdzie, założę wątek w dziale zasad i wrzucę tam najistotniejsze kwestie.
Andy,to po prostu może zrób jak piszesz,będzie pewniej, szybciej i najważniejsze - będzie można grać :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Quba40 »

Wracając do tematu samej gry, pomimo pewnych nieścisłości w instrukcji da się przez nią przebrnąć i grać zgodnie z zasadami. Gra faktycznie wydaje się troszkę za prosta, na około 8 rozgrywek solo przegrałem tylko 3 razy (ostatnio na 2 levelu wylosowałem w pierwszym rozłożeniu 5 kart pocisków :twisted: ). Fajnie jednak, że gra oferuje kilka opcji, które mogą utrudnić grę. W zasadzie to trudność zależy przede wszystkim od losowych celów, których całe szczęście jest sporo, co na pewno wpłynie na sporą regrywalność. Ogólnie bardzo przyjemna łamigłówka z fajnym klimatem, u mnie gierka zagości na pewno na dłużej szczególnie, że oferuje szybki setup i świetną mechanikę, całość można spokojnie zamknąć w 30 minutach co dla mnie też jest plusem. Już wiem jaką grę zabiorę na urlop :D
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Kisun pisze:Może jakieś zobowiązanie co do terminu udostępnienia poprawionej wersji instrukcji?
Poprawiona instrukcja będzie dostępna do pobrania do tygodnia czasu.

Pozdrawiam
FIlip
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Świetnie! Tylko bardzo proszę, oprócz skorygowania błędów przekładu, uwzględnijcie też to, co pisze Manuel na BGG, czyli kwestie, których wyjaśnienia zabrakło w oryginalnej, angielskiej wersji instrukcji (dobieranie kart po spasowaniu, odrzucanie zhakowanej karty na Stos Odrzuconych Kart Systemu po spasowaniu, pomijanie kart P2 przy grze solo).

W ten sposób będziemy mieć w Polsce najlepszą na świecie instrukcję do Superhot! :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

Andy pisze:Świetnie! Tylko bardzo proszę, oprócz skorygowania błędów przekładu, uwzględnijcie też to, co pisze Manuel na BGG, czyli kwestie, których wyjaśnienia zabrakło w oryginalnej, angielskiej wersji instrukcji (dobieranie kart po spasowaniu, odrzucanie zhakowanej karty na Stos Odrzuconych Kart Systemu po spasowaniu, pomijanie kart P2 przy grze solo).

W ten sposób będziemy mieć w Polsce najlepszą na świecie instrukcję do Superhot! :wink:
Got it! :)

Filip
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: rattkin »

Andy pisze: W ten sposób będziemy mieć w Polsce najlepszą na świecie instrukcję do Superhot! :wink:
Dziękuję, nie. Jeśli będą jakieś zmiany co do wersji EN, proszę o udostępnienie poprawionej wersji EN online :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Rafal_Kruczek »

rattkin pisze:
Andy pisze: W ten sposób będziemy mieć w Polsce najlepszą na świecie instrukcję do Superhot! :wink:
Dziękuję, nie. Jeśli będą jakieś zmiany co do wersji EN, proszę o udostępnienie poprawionej wersji EN online :)
Będą...
https://bgg.cc/thread/1804244/wait-no-draw
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 126 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: MgK1989 »

Jak tam sytuacja z wysyłką? Bo widzę, że w sklepach już się pokazała a ja nawet info nie dostałem, że coś idzie. No chyba, że coś przeoczyłem w mailach :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

MgK1989 pisze:Jak tam sytuacja z wysyłką? Bo widzę, że w sklepach już się pokazała a ja nawet info nie dostałem, że coś idzie. No chyba, że coś przeoczyłem w mailach :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Hej,

Tak jak pisaliśmy na KS - wszelkie pytania prosimy kierować z numerem zamówienia z https://BnD.gamefound.com na adres irek@boardanddice.com

Wysyłki systematycznie opuszczają nasze magazyny (dzisiaj np. Ok 2000).
Natomiast detale już przekazujemy mailowo.

Pozdrawiam
Irek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: RUNner »

Po przepychankach z instrukcją, udało mi się rozegrać dwie partie. W pierwszym przypadku poległem, bo dopuściłem do wyczerpania talii pocisków :) Zwyczajnie zapomniałem o tym, że nie jest dobrze gdy ta talia się wyczerpie. Za drugim razem wygrałem bez problemu, choć gra trwała chyba z 45 minut! Musiałem się nieźle nagimnastykować, żeby ukończyć 3 cele, które się ze sobą kłóciły!
Przyjemnie się gra, cele determinują poczynania gracza, a jest ich sporo. Jak dla mnie, Superhot jest grą logiczną, w której często trzeba robić rzeczy niekorzystne dla gracza, np. przyjmowanie pocisków na klatę. Wariant solo mi się spodobał. Czekam na poprawioną instrukcję i namówię żonę na partyjkę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Quba40 »

RUNner pisze:Po przepychankach z instrukcją, udało mi się rozegrać dwie partie. W pierwszym przypadku poległem, bo dopuściłem do wyczerpania talii pocisków :) Zwyczajnie zapomniałem o tym, że nie jest dobrze gdy ta talia się wyczerpie. Za drugim razem wygrałem bez problemu, choć gra trwała chyba z 45 minut! Musiałem się nieźle nagimnastykować, żeby ukończyć 3 cele, które się ze sobą kłóciły!
Przyjemnie się gra, cele determinują poczynania gracza, a jest ich sporo. Jak dla mnie, Superhot jest grą logiczną, w której często trzeba robić rzeczy niekorzystne dla gracza, np. przyjmowanie pocisków na klatę. Wariant solo mi się spodobał. Czekam na poprawioną instrukcję i namówię żonę na partyjkę.
Mi się za to wczoraj udało w końcu zagrać w kooperacji z dziewczyną. Trzeba być jeszcze bardziej uważnym, fajnie że można się wspierać kartami. Początek może wydać się trudniejszy jednak dla ogarniętych graczy pilnowanie sobie pleców raczej ułatwi samą rozgrywkę, natomiast jest na pewno ciekawiej. W najbliższym czasie przetestuję różne warianty utrudnień, a panowie z kijami bejsbolowymi na pewno zawitają w talii na stałe :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Ja wczoraj zacząłem i zrealizowałem pierwszy cel, a że późno już było, to dokończę dzisiaj. Jak to w pierwszej partii, sporo było sprawdzania w instrukcjach (polskiej i angielskiej), ale bardzo mi się podobało - zarówno mechanika jak i niezwykła szata graficzna.

I tak, to jest gra logiczna! :)

EDIT:
Dokończyłem, wygrałem, polecam! :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
zielony
Posty: 37
Rejestracja: 22 maja 2015, 16:18
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: zielony »

Małe pytanko. Chciałbym sie upewnic czy gracie tak, że przy miksie( trójkat wpisany w heksa) gdy chcemy zniszczyć bądź shakowac karte można zagrać karty z ręki na 3 sposoby:
1. trójkąt + heks
2.tylko trójkąt
3. tylko heksy
Czy też obowiązkowo musi to być połączenie przynajmniej jedna karta z trójkątem i jedna z heksem?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Board&Dice »

zielony pisze:Małe pytanko. Chciałbym sie upewnic czy gracie tak, że przy miksie( trójkat wpisany w heksa) gdy chcemy zniszczyć bądź shakowac karte można zagrać karty z ręki na 3 sposoby:
1. trójkąt + heks
2.tylko trójkąt
3. tylko heksy
Czy też obowiązkowo musi to być połączenie przynajmniej jedna karta z trójkątem i jedna z heksem?
Wszystkie 3 opcje są możliwe
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: Andy »

Co zresztą jest dobrze opisane w instrukcji:
Instrukcja na s. 9 pisze:Tak więc zagrane przez nas karty mogą przedstawiać Atak, Uniki lub dowolną kombinację
tych dwóch wartości.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: SUPERHOT the Card Game

Post autor: seki »

Dla osób, które mają jeszcze przed sobą rozgryzanie reguł gry zwracam uwagę na jeden zapis którego osobiście nie znalazłem w polskiej instrukcji a jest w angielskiej. Mianowicie po ukończeniu celu bierzemy wszystkie karty linii systemu + odrzucone karty systemu + talię systemu, tasujemy i układamy talię i linię na nowo. A w przypadku kart gracza również tasujemy odrzucone, talię i rękę po czym tworzymy nową talię i rękę.

Generalnie po przeczytaniu raz instrukcji do Cywilizacji poprzez wieki łatwiej zrozumieć zasady niż po 2-3 krotnym przeczytaniu instrukcji Superhot. Wszystko jest opisane w dość skomplikowany sposób. Po pewnym czasie gry krok po kroku razem z instrukcją mechanizm wchodzi jednak w krew i potem już jakoś idzie.
ODPOWIEDZ