(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dzisiaj niestety spotkanie odwołane.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Gramy cały czas - ino nie ma komu pisać ;)

Wczoraj najpierw nowość Lacerty - Park Niedźwiedzi. Było trochę czasu więc zagraliśmy dwa razy. Ale nie wiem czy jeszcze zagramy. Gra działa, jest ładnie wykonana (mimo drobnych błędów na planszy) ale nie porywa niestety.

A potem już w pełnym 5-osobowym składzie danie główne: Manhattan Project: Energy Empire. Mięsiste euro z rosnącej rodziny Manhattan Project.

Po pierwszej partii mam wrażenie pewnego niedosytu - aż by się chciało, żeby gra potrwała jeszcze z kilka rund. Chyba muszę jeszcze raz zagrać...


ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Po pierwsze - zmiany! Na czas wakacji spotykamy się w sali nr 5. Sala chyba nawet fajniejsza od naszej "osiemnastki" więc niech te wakacje potrwają jak najdłużej ;)

Po drugie - dzisiaj tylko dwie ale za to mięsiste plansze na stole ;)

Najpierw - ubiegłoroczny przebój, czyli Scythe. Graliśmy w pełnym 5-osobowym składzie, trzy osoby znały wcześniej, dwie nowe. O Planszówkowy Zeusie - jakie to było nudne! Jak potwornie wyzute z jakiejkolwiek interakcji! Ja wiem - niezłe figurki, grafiki Jakuba Różalskiego, kupa fejmu i sławy w internetach. Ale jakie to jest nudne... Każdy sobie coś tam dłubie na planszetce, potem ktoś kogoś najeżdża, ten najeżdża kogoś innego, ciąg dalszy dłubania na swoich planszetkach aż w końcu - ku naszej uldze - Basia ogłosiła że wygrała. Ufffff... Dzięki Ci dobry człowieku!


Potem dla odprężenia prosty Imhotep, czyli ubiegłoroczny nominowaniec do Spiele des Jahres. I cóż za odmiana! 5-minutowe tłumaczenie reguł i zaczyna się niecała godzina wzajemnego podkładania świń i grania nie z chęcią wygrania ale z pożądaniem zarżnięcia przeciwnika. Wprawdzie najlepiej gra się w niego w 2 osoby ale i w cztery to najprawdziwsza przyjemność. Aż dziwne że gra z tak dużą negatywną interakcją była nominowana.

Za tydzień - chyba ciąg dalszy ogrywania naszych kilkunastu nowych nabytków. Zapraszamy jak zawsze na 16:30!


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: magole »

asiok pisze:Po pierwsze - zmiany! Na czas wakacji spotykamy się w sali nr 5. Sala chyba nawet fajniejsza od naszej "osiemnastki" więc niech te wakacje potrwają jak najdłużej ;)
Jak wrócą spotkania do sali 18 to zjawię się z jakąś krótką osiemnastką, będzie klimatycznie ;)
asiok pisze:Najpierw - ubiegłoroczny przebój, czyli Scythe. Graliśmy w pełnym 5-osobowym składzie, trzy osoby znały wcześniej, dwie nowe. O Planszówkowy Zeusie - jakie to było nudne! Jak potwornie wyzute z jakiejkolwiek interakcji! Ja wiem - niezłe figurki, grafiki Jakuba Różalskiego, kupa fejmu i sławy w internetach. Ale jakie to jest nudne... Każdy sobie coś tam dłubie na planszetce, potem ktoś kogoś najeżdża, ten najeżdża kogoś innego, ciąg dalszy dłubania na swoich planszetkach aż w końcu - ku naszej uldze - Basia ogłosiła że wygrała. Ufffff... Dzięki Ci dobry człowieku!
Mam takie same wrażenie, przerost grafiki nad treścią, pasjans który czasami ma jedno dobre/idealne rozwiązanie i inaczej nie zagrasz, możesz sobie zaplanować akcje do końca gry, powiedzieć graczom co mają za Ciebie robić i iść do domu ;)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

magole pisze:
asiok pisze:Po pierwsze - zmiany! Na czas wakacji spotykamy się w sali nr 5. Sala chyba nawet fajniejsza od naszej "osiemnastki" więc niech te wakacje potrwają jak najdłużej ;)
Jak wrócą spotkania do sali 18 to zjawię się z jakąś krótką osiemnastką, będzie klimatycznie ;)

Namówiłeś! :)

A tak poważnie to chętnie bym zagrał. Ale czy istnieją jakieś 18xx żebyśmy dali radę z tłumaczeniem w 3-4h?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: magole »

asiok pisze:
magole pisze:Jak wrócą spotkania do sali 18 to zjawię się z jakąś krótką osiemnastką, będzie klimatycznie ;)
Namówiłeś! :)

A tak poważnie to chętnie bym zagrał. Ale czy istnieją jakieś 18xx żebyśmy dali radę z tłumaczeniem w 3-4h?
:)
Tak, w 4 godziny damy radę, pod warunkiem że pierwszą grę potraktujemy jako 'gram aby nauczyć się zasad', a nie aby 'gram aby wygrać' :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

To jak zagracie bez Asioka to zdążycie... Choć słyszałem z opowieści że Korzeń wiele mu nie ustaje. Więc bez tych dwóch Panów dacie radę :mrgreen:
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Ryu pisze:To jak zagracie bez Asioka to zdążycie... Choć słyszałem z opowieści że Korzeń wiele mu nie ustaje. Więc bez tych dwóch Panów dacie radę :mrgreen:

Noooo.. Pan błyskawica! Ile to w Egizię graliście? :D
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: magole »

asiok pisze:
Ryu pisze:To jak zagracie bez Asioka to zdążycie... Choć słyszałem z opowieści że Korzeń wiele mu nie ustaje. Więc bez tych dwóch Panów dacie radę :mrgreen:

Noooo.. Pan błyskawica! Ile to w Egizię graliście? :D
Pan Błyskawica z drugą i trzecią Błyskawicą ostatnio nie dali rady i w 1844 wymiękli w połowie :wink:
Wiedziałem że tak będzie, ostrzegałem, ale nie, wzięli na klatę taką osiemnastkę, którą inni sugerują aby zagrać najwcześniej po roku obycia z innymi łatwiejszymi osiemnastkami :P
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

asiok pisze:Noooo.. Pan błyskawica! Ile to w Egizię graliście? :D
"Graliście" to dobre słowo bo ja wtedy nie grałem ale pogadaj z wajwą. On wie ile :wink:
magole pisze:Pan Błyskawica z drugą i trzecią Błyskawicą ostatnio nie dali rady i w 1844 wymiękli w połowie :wink:
Wiedziałem że tak będzie, ostrzegałem, ale nie, wzięli na klatę taką osiemnastkę, którą inni sugerują aby zagrać najwcześniej po roku obycia z innymi łatwiejszymi osiemnastkami :P
Magole to ja Cię tu bronię i ostrzegam przed najszybszym z najszybszych (tak, Asiokiem :wink: ) a Ty mi tu na mnie... :roll: :wink: Co do 1844... To jak pamiętam Ci najszybsi z najszybszych z Sosnowca też nie dali rady na Pionku :mrgreen: :wink: A tak teraz na poważnie. Nie grajcie w 18xx z Asiokiem bo i tak nie skończycie :lol: :wink:
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dzisiaj spróbujemy zaatakować klasyki - Puerto Rico i Shipyarda.
Jak się uda - początek o 16:30.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Przypominam o wakacyjnych zmianach - spotykamy się w pokoju nr 5 na parterze.

W poniedziałek udało się zrealizować plan eurosucharowy, czyli wieloletnie miejsce pierwsze w rankingu BGG - Puerto Rico. Z prawdziwą satysfakcją potwierdzam, że gra się nie zestarzała. Świetny mechanizm kolejnego wybierania ról naprawdę działa bezbłędnie. Dodatkowo - dzięki pewnej jawności zasobów - można całkiem poważnie komuś zaszkodzić. Moja dusza Huna się raduje!

Potem bardzo niedoceniany suchar rondlowy Shipyard- czyli co Czesi wiedzą o budowaniu statków. Zdecydowanie zbyt rzadka trafia nam na stół i zawsze po partii mam zdecydowane postanowienie - musi trafiać częściej! Ten rondlowy zamieszaniec o nie najprostszych regułach już po rundzie/dwóch pokazuje swoją moc przez przeuroczy sposób na zazębianie wszystkiego z wszystkim. No po prostu miód-malina.

Projektowanie statków bardzo nam się spodobało więc podtrzymujemy klimat portowo-eurasowy i w najbliższy poniedziałek szykuje się Le Havre. Z tłumaczeniem reguł. Na pięć osób. W wariancie pełnym.
Tak - zabieramy ze sobą kanapki i namioty...



ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Przypominam - dzisiaj spotykamy się w Bibliotece przy Pl. Inwalidów na "nocnym graniu". Teoretycznie - od 18:00 do 2:00. Faktycznie już o 17:15 powinien ktoś być :)

Nie ma tłumaczenia, nie ma miłej atmosfery, nie ma miłych ludzi - tylko ciężkie eurosucharowe i ameritrashowe łojenie wielogodzinne!
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wis »

Ahoj!

W poniedziałek będzie u nas Lir z nową wersją prototypu Glory (analogicznie:https://www.facebook.com/groups/2778643 ... 5570744004). Będzie można zagrać oraz rzucić okiem na planowany wygląd komponentów. Zapraszam do testów!
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

wis pisze:Ahoj!

W poniedziałek będzie u nas Lir z nową wersją prototypu Glory (analogicznie:https://www.facebook.com/groups/2778643 ... 5570744004). Będzie można zagrać oraz rzucić okiem na planowany wygląd komponentów. Zapraszam do testów!

To dzisiaj sami otwieracie - nie ma mnie ani Korzenia :)
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wis »

Skoro już na FB odwołaliście, to ja też pas.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
nakago
Posty: 256
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 37 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: nakago »

cześć , jutro ktoś przychodzi ? :)
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wis »

Asiok ma być, w planach Uczta dla Odyna
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Wczoraj - odrobina klasyków i coś nowego :)

Najpierw Marco Polo - Gra Planszowa Roku 2016 a Basia i Macok nie znali - wstyd!

A potem już nie tak stare ale szybkie Pocket Imperium. Szybkie area control, gdzie nie ma szans na granie pokojowe bo w każdej turze każdy musi zagrać eksterminację. Wynik był niesprawiedliwy ale zabawa we wzajemne wyrzynanie przednia.

Na koniec jeszcze mały filerek - czyli klasyczne Zero Pana Doktora Knizii. Trochę losu, trochę kombinowania, sporo radości.

I to już!

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Kolejny poniedziałek za nami - i to jeszcze bardziej suchy niż zwykle!


Zaczęliśmy od zdecydowanie największego osiągnięcia życiowego Williama Atti - czyli pierwszej gry, gdzie użyto worker placement - Caylusa. Nie dość, że wszystko działa jak w dobrze naoliwionym Patku, Philipie czy innym nudnym zegarku to jeszcze poziom możliwej do osiągnięcia złośliwości raduje szczerze moje zarobaczone robakami nienawi

Na drugie danie - świetna karcianka First Class zaprojektowana przez Helmuta Ohleya - autora m.in. Rosyjskich Kolei. Jakie to dobre jest! Zawsze jak już zagram to się wkurzam na siebie dlaczego wyciągam ją na stół tak rzadko.


ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 22 sie 2017, 10:23 przez asiok, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

Jutro wbijam na 17.30 z Odlotowym wyścigiem z wyd. Games Factory Publishing. Gra z wykorzystaniem kości. Szybkie to - na godzinkę, wyścig na silniku euro, prześlicznie ilustrowany. Zapraszam. Zmieści się do 8 graczy, chociaż zalecają 6 max przy pierwszej rozgrywce.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Kolejny najpiękniejszy dzień w tygodniu za nami!

Tym razem zdecydowanie lżej. Najpierw nowość od Games Factory - Odlotowy Wyścig. Zagraliśmy dwa razy i przyznam, że nie mam zdania. Wykonanie - super. Karty ze świetnymi obrazkami, naukowcy wraz z dołączonymi do instrukcji ich życiorysami - świetne. Ale sama gra - jakoś nie porwała.
Spodziewałem się nieco szalonego wyścigu rozpadającymi się podczas jazdy machinami a dostałem euracza opartego o dice manipulation, w dodatku grę bardziej taktyczną niż strategiczną (pojazdy podczas jazdy nam się "rozsypują" - a więc planujemy raczej rundę - dwie a nie całą rozgrywkę).

Graliśmy w dwie osoby i graliśmy tylko dwa razy - ale na razie jestem ostrożny.

Między partiami - w związku z obecnością najmłodszego narybku w MDK - dołożyliśmy dwie ciężkie rozgrywki w takiego mózgożera. Mózg trzeszczał!


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wis »

Wybiera się ktoś jutro? Mam zamiar wpaść z prototypem i młodzieżą. Więcej dobrych wiadomości nie mam:).
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Wybiera wybiera :)

Dzisiaj przypuszczalnie spotkanie w sali 18 - ale trzeba się będzie dopytać. Wakacje się skończyły ale nie mamy jeszcze potwierdzenia dostępności sal.

Jakby co - pytać na portierni!
zmazmazik
Posty: 20
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:04

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: zmazmazik »

Czy w Gliwicach ktoś pyka w Grę o Tron LCG?
ODPOWIEDZ