Notre Dame (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Notre Dame

Post autor: Tomzaq »

cezaras pisze:to nadal świetna gra
jest ciekawy dodatek (postaci do każdej z rund)
chyba moja ulubiona gra na okładnie 3 osoby (chociaż we dwójkę też daję radę)
A gdzie ten dodatek można dostać? Chyba że chodzi o karty postaci z cyframi A,B, C. To wtedy nie było pytania.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Notre Dame

Post autor: BartP »

Te dodatkowe karty są częścią pudła zawierającego dodatki do wielu gier Alei, zwie się Treasure Chest. Też staram się upolować te karty w jakiejś sensownej cenie.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Notre Dame

Post autor: Tomzaq »

BartP pisze:Te dodatkowe karty są częścią pudła zawierającego dodatki do wielu gier Alei, zwie się Treasure Chest. Też staram się upolować te karty w jakiejś sensownej cenie.
Dzięki
Who is John Galt?
Posiadam
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Notre Dame

Post autor: norkbes »

Oceny wariantu dwuosobowego na BGG sa bardzo wysokie, nota bene obecnie ponad 61% uzytkownikow poleca ta gre wlasnie dla dwoch osob. Nie zmienia to faktu, ze 55-60% uznaje ta gre najlepsza dla 3-4 osob. W Notre Dame jeszcze nie gralem ale zamierzam dac jej szanse - marzy mi sie polskie wydanie tej gry z dodatkowymi kartami z Treasure Chest (generalnie polskie wydania hitow postaci Puerto Rico, Le Havre od razu z dodatkami w dobrych cenach to jest swietny pomysl).

Ciekaw jestem porownania Notre Dame vs. Rialto vs. Troyes.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Notre Dame

Post autor: FortArt »

kurohana pisze:genialny jest ten dodatek
Jest bardzo dobry, ale trzeba bezwzględnie przestrzegać zasady, że po wylosowaniu 3x3 kart (dla tych co nie wiedzą dodatek to po 3 osoby z kategorii A, B i C, które miesza się z tymi z podstawki i wybiera losowo co wejdzie do gry) ujawnia się je graczom. Bez tego gracze są nadmiernie zaskakiwani i komuś podejdzie do strategii, a komuś nie i to generuje przypadkowe rezultaty.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Notre Dame

Post autor: zakwas »

Nikt nie hypuje ogłoszonej reedycji? :)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Notre Dame

Post autor: romeck »

zakwas pisze:Nikt nie hypuje ogłoszonej reedycji? :)
Bo niespecjalnie jest co. Wierząc zdjęciom, szata graficzna pozostanie ta sama.

Interesują mnie dodatkowe karty, ale te zupełnie nowe, bo te z Treasure Chest posiadam. I jeśli nie będą dostępne osobno, to będę musiał odżałować na nową edycję.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Notre Dame

Post autor: BartP »

Ja jestem na tym samym wózku, romeck.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Notre Dame

Post autor: FortArt »

Można jakiś link prosić do tego newsa?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Notre Dame

Post autor: romeck »

Jest na BGG:
https://boardgamegeek.com/boardgame/213 ... nniversary
W pudełku będzie jeszcze mini dodatek do Zamków Burgundii.

Na podobne wydanie czeka W Roku Smoka:
https://boardgamegeek.com/boardgame/214 ... nniversary
Tyle, że tutaj chyba nic, oprócz rzeczy już wcześniej dostępnych (Treasure Chest) w pudełku nie będzie.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Notre Dame

Post autor: zakwas »

romeck pisze:
zakwas pisze:Nikt nie hypuje ogłoszonej reedycji? :)
Bo niespecjalnie jest co. Wierząc zdjęciom, szata graficzna pozostanie ta sama.
Mniejsza o szatę, gra raczej niedostępna, więc jak ktoś nie ma, to raczej bardzo dobra wiadomość. ;)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Notre Dame

Post autor: romeck »

Napisałem do Ravensburgera w sprawie tych nowych 9 kart z nowej edycji. W odpowiedzi otrzymałem informację, że myślą o takich jak ja, co mają stare Notre Dame + Alea Treasure Chest i proszą, by się odezwać za ok. 3 miesiące. Przypuszczam, że nowe karty będą do kupienia osobno.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Notre Dame

Post autor: FortArt »

Dzięki
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Notre Dame

Post autor: norkbes »

Pytanie czy będzie również pakiet dla posiadaczy wyłącznie podstawowej wersji gry?
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Notre Dame

Post autor: romeck »

norkbes pisze:Pytanie czy będzie również pakiet dla posiadaczy wyłącznie podstawowej wersji gry?
Nie sądzę, jako że pierwsze 9 bonusowych kart było dostępnych "osobno", choć w zestawie dodatków Alea Treasure Chest. Nie trzeba było kupować całej gry jeszcze raz, żeby je mieć. Możliwe, że 9 nowych kart postaci (z nowej edycji) też stanie się częścią jakiegoś pakietu dodatków.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Notre Dame

Post autor: alagor »

Nie jestem fanem draftu jako głównej mechaniki gry. Gra Felda tego nie zmieniła, ale to i tak najlepsza duża gra oparta na drafcie :wink: Miałem nadzieję na efekt "wow", ale najwyraźniej podawanie kart nie jest dla mnie. Nowe postaci naprawdę warto mieć, niektóre efekty potrafią sporo namieszać.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Notre Dame

Post autor: romeck »

Udało mi się "wyciągnąć" od Alea te 9 nowych kart postaci z nowej edycji (teraz mam komplet, wraz z dodatkowymi kartami z Alea Treasure Chest). Kosztowało mnie to 4,75€ (wraz z przesyłką), ale mam je już w ręku i nie musiałem kupować nowej edycji. Szkoda tylko, że wrzucili je luzem do koperty bez żadnego zabezpieczenia, ale na szczęście nic złego im się po drodze nie przytrafiło. A, i żadnej instrukcji też do nich nie mam, ale to kwestia czasu. :) W każdym razie - sugeruję pisać i prosić, bo da się. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Notre Dame

Post autor: zakwas »

romeck pisze:Udało mi się "wyciągnąć" od Alea te 9 nowych kart postaci z nowej edycji (teraz mam komplet, wraz z dodatkowymi kartami z Alea Treasure Chest). Kosztowało mnie to 4,75€ (wraz z przesyłką), ale mam je już w ręku i nie musiałem kupować nowej edycji. Szkoda tylko, że wrzucili je luzem do koperty bez żadnego zabezpieczenia, ale na szczęście nic złego im się po drodze nie przytrafiło. A, i żadnej instrukcji też do nich nie mam, ale to kwestia czasu. :) W każdym razie - sugeruję pisać i prosić, bo da się. :)
Jak chcesz instrukcje do postaci, a nie ma w necie pdfa, to pisz PW.

A jak chcesz ograć, to zapraszam do sąsiedniego Zgierza - w Felda zawsze chętnie zagram (i parę innych osób też).
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Notre Dame

Post autor: romeck »

zakwas pisze:Jak chcesz instrukcje do postaci, a nie ma w necie pdfa, to pisz PW.

A jak chcesz ograć, to zapraszam do sąsiedniego Zgierza - w Felda zawsze chętnie zagram (i parę innych osób też).
Dzięki piękne, najpierw poszukam, ale jeśli nie znajdę, to na pewno dam znać. Dzięki również za zaproszenie. Kto wie, kto wie... :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Notre Dame

Post autor: norkbes »

Idąc tropem kolegi romeck'a skontaktowałem się z Alea i dostałem szczegółowe informacje dot. minidodatków jakie mają w ofercie (póki co nie w swoim sklepie int.). Koszty wysyłki za każdym razem są liczone indywidualnie, zwykle przy np. zestawie 9 kart jest to 1 euro, przy zestawie 18 kart 1.5, etc. Po zdecydowaniu się na to, co chcemy nabyć warto napisać na info@aleaspiele.de (Stefan Brueck) i potwierdzić dostępność/koszt wysyłki. Ceny poniżej w euro.

Kod: Zaznacz cały

Karty do zamków z (ND 10th anniv):            5,50
Notre Dame Persons II:                        3,75
Notre Dame  Persons I:                        3,25
ND Persons I+II together:                     6,-
Minidodatki do ItYotDragon (= 2 Exp.):        7,- 
3trolle zapowiedzieli, że dodatków na razie nie ma w ofercie lokalnych dystrybutorów więc alternatywy na razie nie ma. Rebel z kolei rozważa wydanie ND 10th Anniv. w 2018 ale czy wyda, to pewno zależy od sprzedaży W roku smoka i Zamków. Osobiście wątpię.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Notre Dame

Post autor: norkbes »

Nie wiem czy ktoś skorzystał z info powyżej. Ja niestety od trzech tygodni czekam na przesyłkę. Alea umywa ręce: wysłali a skoro nie doszło to pewno zawaliła poczta polska lub list doszedł a ja chcę ich naciągnąć na powtórną wysyłkę. Wie ktoś może czy mogę reklamować tę transakcję w paypalu?
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Notre Dame

Post autor: fahrad »

Ja skorzystałem. 23.10 zrobiłem wpłatę przez PayPal, 24.10 dostałem informację,że niedługo przesyłka będzie do mnie wysłana, 31.10 odebrałem przesyłkę. Wszystko przebiegło sprawnie. Zamówiłem postacie do Notre Dame (I i II) i dodatek do Zamków, zapłaciłem z przesyłką 12 euro. Dodatki przyszły nieźle zapakowane wraz z dwujęzycznymi instrukcjami (angielski i niemiecki) w formie dodatkowych kart.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Notre Dame

Post autor: FortArt »

Kod: Zaznacz cały

Karty do zamków z (ND 10th anniv):            5,50
Notre Dame Persons II:                        3,75
Notre Dame  Persons I:                        3,25
ND Persons I+II together:                     6,-
Minidodatki do ItYotDragon (= 2 Exp.):        7,- 
Które to I, a które II?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Notre Dame

Post autor: romeck »

FortArt pisze:Które to I, a które II?
Zapewne I to karty dostępne niegdyś tylko w pakiecie Alea Treasure Chest. Natomiast II to te, które pojawiły się w edycji 10th Anniversary.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Notre Dame

Post autor: norkbes »

Jest szczęśliwy finał mojej przygody. Pierwszy list nie doszedł bo w adresie wysyłki zrobiłem głupi błąd. Opłaciłem ponownie samą wysyłkę i tym razem doszło po tygodniu. Swoją drogą szkoda że poczta polska odsyła od razu niedoręczone przesyłki. Zanim się zorientowałem ze jest jakiś problem list byl już odsyłany i dzisiaj dostałem info że trafił już do nadawcy.
ODPOWIEDZ