This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: raj »

Kulą w płot są zarzuty, że obrzydliwy wydawca nie raczył tutaj założyć konta, żeby zadowolić niewielką część swoich potencjalnych klientów.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: DarkSide »

raj, nie rozumiem skąd u Ciebie ta złośliwość w wypowiedzi. :? Nigdzie nie powiedziałem że wydawca TWoM jest obrzydliwy. Twierdze tylko, że wejście AR na rynek planszówkowy z tym tytułem odbyło w słabym stylu, a sposób komunikacji był beznadziejny.

NIGDZIE i NIGDY nie twierdziłem, że KAŻDE wydawnictwo musi mieć tu konto i komunikowac się z polskimi graczami w języku polskim. Zresztą gry od CMON jeśli już ukazują się w polskiej wersji językowej, to jest to pod egidą polskiego wydawcy, który MA TUTAJ konto i komunikuje się z potencjalnymi klientami w języku polskim. Tak więc twój przykład jest jednak z .... od czapy. W przeciwieństwie do Ciebie pisałem o wydawnictwie które ma siedzibę w Polsce, postanowiło wydać grę polskiego autora, na kanwie polskiej gry komputerowej i jeśli mnie pamięć nie myli to jest ta gra drukowana również w Polsce. Jak rozumiem nie czujesz tutaj różnicy między tymi dwoma sytuacjami. Oczywiście nadal firma ma prawo nie wydać gry w języku polskim. Ja jednak lubię jasne sytuacje i jeśli ktoś odpuszcza sobie polski rynek i polskich graczy, to niech to od razu w pierwszym zdaniu podkreśli: "Uważamy że polski rynek gier planszówkowych jest dla nas nieatrakcyjny, budżet nam się nie spina, nie będziemy wydawać gier po polsku". Koniec kropka. Każdy wie na co może liczyć ze strony wydawnictwa, a z czym się trzeba pogodzić.
"AR od samego początku jest zorientowane na zachód."
Tak jakoś zaskakująco dużo szumu było na polskich portalach internetowych (nie tylko planszówkowych) na ten temat jak na projekt nastawiony wyłącznie na rynek zachodni.

Podkreślę coś jeszcze bez ironii i złośliwości (żebyś nie doszukiwał się drugiego dna). Życzę AR samych sukcesów, by rosło w siłę, zdobywało rynki, rozsławiało Polskę na cały świat. Jednakże fakty są takie że jeśli chodzi o akcję pt. "Wydajemy TWoM" to nie popisali się.

A tak poza wszystkim. Poczytaj jeszcze raz kilka wcześniejszych komentarzy. Wynika z nich że AR logistykę i komunikację z klientem (póki co) słabo ogarniają. Ale to pewnie też moja wina i się uwziąłem. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wallenstein »

DarkSide pisze: - Etap kampanii to był największy burdel na kółkach i amatorszczyzna jaką widziałem przy akcjach CF. Plus cały ten shitstorm jaki się rozpętał w międzyczasie. To nie wróżyło najlepiej.
Ciekawe spostrzeżenie, z którego można wyciągnąć wniosek, że nie bardzo orientujesz się w kampaniach na KS.
Jakiś konkretny przykład burdelu? "Shit..." to zdaje się był tylko na tym forum, wzbudzony przez potencjalnych kupujących, którzy oburzeni byli faktem, że autorzy mogą nie wydać swojej gry w rodzimym języku. Dramat. Nasuwa się skojarzenie z wszystkowiedzącą i jedynie słuszną partią.
Tak na marginesie. Są kampanie, które mają kilkuletnie obsuwy. Tu jest dopiero kilkumiesięczna (nie żebym popierał, ale tak się niestety często dzieje) i to nie do końca bo część towaru została już dostarczona.
DarkSide pisze: - Firma która podjęła się wydania (Awaken Realms) dotychczas zajmowała produkcją figurek, stwierdziła, że skoro są świetni w jednym (faktycznie ich portfolio robi wrażenie) to na pewno będą świetni w wydaniu takiego skomplikowanego tytułu. Przecież wystarczy dołożyć trochę kartonu i trochę papieru do figurek w których są świetni. Oni nawet nie wydali wcześniej gry pokroju karcianki rodem z G3.
Wydawcą jest GALAKTA. A co do motywów AR to wróżenie z fusów co sobie myśleli. I znowu można garściami przytaczać firmy, które przy pierwszym KS odniosły sukces nie wydając wcześniej gry pokroju karcianki. No ale to powinieneś chyba wiedzieć.
DarkSide pisze: - Trzeci sygnał ostrzegawczy to sama komunikacja z potencjalnymi przyszłymi klientami. Nikt w Awaken Realms nie pokusił się o założenie konta na tym forum, by bezpośrednio odpowiadać na pytania i zamieszczać informacje. Mieliśmy zabawę w głuchy telefon, a najważniejsze informacje przekazywał forumowiczom... Tycjan. Można było jeszcze wyszperać to i owo na platformie ZnadPlanszy. Ale czy to jest profesjonalne zachowanie kogoś kto myśli poważnie o wejściu na rynek planszówkowy i to takim tytułem?
To jak słusznie zauważył raj, argument jak ...
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pan_K »

Wallenstein pisze: Ciekawe spostrzeżenie, z którego można wyciągnąć wniosek, że nie bardzo orientujesz się w kampaniach na KS.
Jakiś konkretny przykład burdelu? "Shit..." to zdaje się był tylko na tym forum, wzbudzony przez potencjalnych kupujących, którzy oburzeni byli faktem, że autorzy mogą nie wydać swojej gry w rodzimym języku. Dramat. Nasuwa się skojarzenie z wszystkowiedzącą i jedynie słuszną partią.
Ke?
Wszystko Ci się kojarzy z PZPR? To jak z w tym dowcipie, kiedy się komuś wszystko z gołymi babami kojarzy.
Mi się w ogóle to, co opisałeś, z żadną partią nie kojarzy.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: DarkSide »

Wallenstein pisze:Nasuwa się skojarzenie z wszystkowiedzącą i jedynie słuszną partią.
Zaczynamy się ocierać o Prawo Godwina, więc chyba podziękuję za dalszą dyskusję.

Dla jednych jak widac kampania TWoM wraz z całą otoczką była wzorcowa, dla innych jednak nie była. Proponuję na tym wniosku poprzestać.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wallenstein »

Pan_K pisze:
Wallenstein pisze: Ciekawe spostrzeżenie, z którego można wyciągnąć wniosek, że nie bardzo orientujesz się w kampaniach na KS.
Jakiś konkretny przykład burdelu? "Shit..." to zdaje się był tylko na tym forum, wzbudzony przez potencjalnych kupujących, którzy oburzeni byli faktem, że autorzy mogą nie wydać swojej gry w rodzimym języku. Dramat. Nasuwa się skojarzenie z wszystkowiedzącą i jedynie słuszną partią.
Ke?
Wszystko Ci się kojarzy z PZPR? To jak z w tym dowcipie, kiedy się komuś wszystko z gołymi babami kojarzy.
Mi się w ogóle to, co opisałeś, z żadną partią nie kojarzy.
Garść graczy przejawiała właśnie takie podejście -> "My najlepiej wiemy, jak AR powinno wydać swoja grę. My mamy rację i basta, bo przecież: i tu "argumenty", które były podnoszone, a które Darkstar ładnie wypisał
...pisałem o wydawnictwie które ma siedzibę w Polsce, postanowiło wydać grę polskiego autora, na kanwie polskiej gry komputerowej i jeśli mnie pamięć nie myli to jest ta gra drukowana również w Polsce.

Nikt nie pisał, że kampania była wzorcowa, tylko, że argumenty ją krytykujące są nie do końca adekwatne.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: DarkSide »

Wallenstein pisze: Garść graczy przejawiała właśnie takie podejście -> "My najlepiej wiemy, jak AR powinno wydać swoja grę. My mamy rację i basta, bo przecież: i tu "argumenty", które były podnoszone, a które Darkstar ładnie wypisał
...pisałem o wydawnictwie które ma siedzibę w Polsce, postanowiło wydać grę polskiego autora, na kanwie polskiej gry komputerowej i jeśli mnie pamięć nie myli to jest ta gra drukowana również w Polsce.
Po pierwsze DarkSide.
Po drugie pokaż mi palcem gdzie i kiedy pouczałem JAK ma być wydana gra? :x napisałem jakie błędy popełniono w moim odczuciu w kampanii. Jako potencjalny odbiorca (tzw. target) mam prawo wyrazić opinie odnośnie tego które decyzje wydawcy zostały odebrane przeze mnie negatywnie. Zabranianie posiadania własnego zdania też się może zle kojarzyć ;)
Nikt nie pisał, że kampania była wzorcowa, tylko, że argumenty ją krytykujące są nie do końca adekwatne.
Podstawą akcji CF jest dobra komunikacja. Moje zarzuty dotyczą przede wszystkim polityki informacyjnej i sposobu komunikowania się. Jak rozumiem sposób komunikacji AR w czasie kampanii oceniasz pozytywnie, a moją uwagę w tym względzie za nieadekwatną. Jeśli tak jest. to po prostu pozostaje przy swoich opiniach.

I jeszcze raz powtórze bo wybiórczo traktujesz moje wpisy:
Oczywiście nadal firma ma prawo nie wydać gry w języku polskim. Ja jednak lubię jasne sytuacje i jeśli ktoś odpuszcza sobie polski rynek i polskich graczy, to niech to od razu w pierwszym zdaniu podkreśli: "Uważamy że polski rynek gier planszówkowych jest dla nas nieatrakcyjny, budżet nam się nie spina, nie będziemy wydawać gier po polsku".
Czego w tym wpisie nie rozumiesz?
Jeśli chcesz prowadzić dyskusję na przeinaczeniach i przypisywaniu mi rzeczy które nie miały miejsca, to błagam lepiej nie kontynuuj.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wallenstein »

DarkSide - przepraszam za przekręcenie nazwy.

Odniosłem się tylko do Twoich "argumentów". Użyłeś barwnych określeń (największy burdel, shitstorm) nie za bardzo operując argumentami a właśnie Twoimi odczuciami.
Nie, nie pisałeś, że kogoś pouczasz, a ja nie napisałem, że to robisz, więc palcem nie ma co pokazywać.

Jak najbardziej, każdy może mieć swoje zdanie.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Ale jazda, ktoś w KS napisał, że dostał paczkę w której było pełno rybików cukrowych (silverfish), które ponoć przyjechały aż z Polski.

I mean, can this get any better? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Czy jest jakiś paragraf za kompromitowanie Polski na arenie międzynarodowej?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marx »

A myślałem, że tylko ja mam problem ze srebrzykami w łazience :mrgreen:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kaimada »

Historia jak z odcinka "Z Archiwum X" :lol:
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pan_K »

Ale to przecież zwierzęta z Hameryki. Czyli raczej repatriacja miała miejsce. ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ariser »

Czego to już ci wydawcy nie wymyślą dla klimatu w planszówce...
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Dajcie linka
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

elbruus pisze:Dajcie linka
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... e/comments
CTRL+F i wpisz silver :)

Już widzę moją kobietę otwierającą ze mną grę i sekundy po tym schodzącą na zawał po serii pisków, krzyków i gulgotu...
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pinata »

rattkin pisze:Ale jazda, ktoś w KS napisał, że dostał paczkę w której było pełno rybików cukrowych (silverfish), które ponoć przyjechały aż z Polski.
Ale o co im chodzi? Od dawna wiadomo, że karaluchy się nie ufundowały i będą zwykłe rybiki.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

:)

Ale jaka trauma w ogole, do końca życia bałbym sie paczki otwierać.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

A jak ktoś ma uczulenie, albo np. fobię na robale?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marx »

To nie zagra.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Elemele »

Nie wiem o co Wam wszystkim chodzi. Przecież autorzy kampanii cały czas powtarzali, że robią wszystko, żeby gracz poczuł się jak cywil na wojnie. A więc wszelkie robactwo w pudle nie powinno nikogo dziwić ;)

A tak na serio, to patrząc na komentarze na KS to i tak nadal 90% użytkowników jest zachwycona AR bo przecież taka dobra komunikacja i ze swojej kasy 20K $ muszą wysupłać i bla bla dopóki robią updaty to ludzie są zachwyceni i im ufają. Lol
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pinata »

W kwestii rybików straciliście okazję (a może jeszcze nie?) na ciętą ripostę na KS: "It's not a bug, it's a feature".
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

Curiosity pisze:A jak ktoś ma uczulenie na robale?
Wystarczy ich nie jeść ;)
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Ash »

Zrobili dyskotekę w remizie, ale skandal, bo nie będą puszczać polskiej muzyki, a co gorsza zignorowali ważny kanał komunikacji taki jak ogłoszenia parafialne. :roll: Serio, po ciągłym trollowaniu Portalu zdziwiłbym się gdyby ktokolwiek chciał tutaj się serio komunikować
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: lendalian »

Zauwazyliscie, ze na stronie galakty termin z III/IV kwartal przeskoczyl na IV juz? Cos czuje ze chyba zagramy najwczesniej pod choinka dla poprawy smakow rodzinnych pierogow
ODPOWIEDZ