Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: Do0ctor »

hutriel pisze:Doczekamy się wątku o presji na zakładanie nowych wątków?
Sorry za offtop. ;)
Tez miałem pytać o coś podobnego. Widzę, ze kolega ma tendencje do zakładania filozoficznych wątków:)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: poooq »

Bea pisze: Czasami rzeczywiście mam wyrzuty sumienia, że tyle wydaję, więc staram się kupować planszówki jako prezenty na moje urodziny i imieniny.
Doskonała strategia: sam ją stosuję i sprawdza się znakomicie.
Po co piać, gdy można grać?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: Sarseth »

poooq pisze:
Bea pisze: Czasami rzeczywiście mam wyrzuty sumienia, że tyle wydaję, więc staram się kupować planszówki jako prezenty na moje urodziny i imieniny.
Doskonała strategia: sam ją stosuję i sprawdza się znakomicie.
Wręcz wybitna. Problem w tym, że te urodziny to robią się dość szybko miesięcznicami
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: Bea »

Sarseth pisze:
poooq pisze:
Bea pisze: Czasami rzeczywiście mam wyrzuty sumienia, że tyle wydaję, więc staram się kupować planszówki jako prezenty na moje urodziny i imieniny.
Doskonała strategia: sam ją stosuję i sprawdza się znakomicie.
Wręcz wybitna. Problem w tym, że te urodziny to robią się dość szybko miesięcznicami
Jest jeszcze gwiazdka, mikołaj, dzień kobiet, dzień matki, rocznica ślubu...
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, 15:45 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: kwiatosz »

Warto miec na imie np. Jan, w samym czerwcu Jana jest z 11 razy ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: DarkSide »

kwiatosz pisze:Warto miec na imie np. Jan, w samym czerwcu Jana jest z 11 razy ;)
W sumie imię zawsze można zmienić. Ponadto bonus: przy każdym zwycięstwie usłyszeć kultowe: "No brawo Jasiu!" :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: poooq »

Można świętować podwójne (drugie imię oficjalne) lub nawet potrójne imieniny (z bierzmowania).
Po co piać, gdy można grać?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: schizofretka »

Dlatego gry z dodatkami rządzą! ;)
Może w takim razie jest rynek na rozszerzenie działów 'produktów uszkodzonych' o usługę rozfoliowonia, wypstrykania i przetarcia papierem ściernym krawędzi pudełka?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: seki »

Temat całkiem interesujący. Bardziej związany z naszym hobby niż gra na PC omawiania właśnie przez kilka osób w wątku o grze karcianej Superhot. A co do pytania... Jeśli żona pyta to nie ukrywam ile wydaje na planszówki. Ale nie chwałę się żonie ile wydałem na koszulki do nich i dodatki. O co nie zapyta, to zostanie na wieki przemilczane.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: schizofretka »

Jest jeszcze jeden aspekt: o ile ukrywanie cen przed połówką zahacza o patologię, to już IMO najzwyczajniej nie wypada przyznawać się w gronie mało planszówkowym i gorzej zarabiającym do cen wersji z KS. Mimo wzrostu popularności gra za 300zł dla większości polaków będzie bardzo droga, nawet jeśli w przeliczeniu na czas rozywki już wydają więcej na kino, gry elektroniczne bądź inne hobby. $200 i wyżej to ostentacyjne szastanie kasą...

Zwykle podaję cenę podstawki w sklepach napominając jedynie, że ten egzemplarz ma dodatkowy stuff.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: Ardel12 »

schizofretka pisze:Jest jeszcze jeden aspekt: o ile ukrywanie cen przed połówką zahacza o patologię, to już IMO najzwyczajniej nie wypada przyznawać się w gronie mało planszówkowym i gorzej zarabiającym do cen wersji z KS. Mimo wzrostu popularności gra za 300zł dla większości polaków będzie bardzo droga, nawet jeśli w przeliczeniu na czas rozywki już wydają więcej na kino, gry elektroniczne bądź inne hobby. $200 i wyżej to ostentacyjne szastanie kasą...

Zwykle podaję cenę podstawki w sklepach napominając jedynie, że ten egzemplarz ma dodatkowy stuff.


Stukał Lucjan Szołajski
Dla mnie jak i moich znajomych to nie istniejący problem, gdyż każdy z nas liczy się, że hobby musi pożerać pewną sumę pieniędzy. Nie dywagujemy, że kolega zabulił za część do motocyklu tyle ile ja za 2 planszówki na KS.

Co do mojej połówki to też nie zaniżam ani nie ukrywam cen tytułów. Moim problemem jest miejsce w szafie, które zostało jasno określone i muszę żonglować tytułami znajdującymi się w kolekcji (na szczęście nie jest to problem, bo albo tytuł się znudził albo jest gorszy niż nowy z tej samej kategorii).
IP68
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2017, 14:15

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: IP68 »

Jeśli trzeba ukrywać przed żoną/dziewczyną zakupy, to trzeba przemyśleć albo zasadność zakupu, albo związku.

Co do samych zakupów, to osobiście staram się w części przypadków kupować rzeczy z drugiej ręki, może nawet nie ze względu na portfel, co na jakąś próbę ograniczenia konsumpcji.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: ravenone »

Bea pisze: Jest jeszcze gwiazdka, mikołaj, dzień kobiet, dzień matki, rocznica ślubu...
Ja na 10 rocznicę ślubu kupiłem sobie Wojnę o pierscień, a żona lampę do hybrydy:D
Każda okazja jest dobra, żeby mieć nową planszówkę. Gorzej, gdy kupujemy bez okazji, bo wtedy to jest jak picie do lustra;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: Jiloo »

ravenone pisze:(...) Każda okazja jest dobra, żeby mieć nową planszówkę. Gorzej, gdy kupujemy bez okazji, bo wtedy to jest jak picie do lustra;)
Bez sensu. Kupuję kiedy mam ochotę i nie potrzebuję wymówek.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: vojtas »

Namurenai pisze:Nie, nie zdarzało się osobiście, ale sam byłem świadkiem awantury jak żona kumpla dowiedziała się ile kosztowały go "te trzy śmieszne stateczki" (chodziło o Xwinga) ;)
Jakieś szczegóły? ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: Gizmoo »

IP68 pisze:Jeśli trzeba ukrywać przed żoną/dziewczyną zakupy, to trzeba przemyśleć albo zasadność zakupu, albo związku.
+ 1 000 000. EOT
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ukrywanie się z kupowaniem gier bądź zaniżanie ceny

Post autor: Nadis »

IP68 pisze:Jeśli trzeba ukrywać przed żoną/dziewczyną zakupy, to trzeba przemyśleć albo zasadność zakupu, albo związku.

Co do samych zakupów, to osobiście staram się w części przypadków kupować rzeczy z drugiej ręki, może nawet nie ze względu na portfel, co na jakąś próbę ograniczenia konsumpcji.
Zgadzam się, pod warunkiem, że taki sam stoicki spokój zachowacie widząc zakupione przez Wasza druga połowę buty... kolejne ;) oczywiście sytuacje są analogiczne dopóki obie strony pracują i dogadują się co do reszty finansów.
Przede mną Apos zataił gdy wsparł Trajana, bo mówiłam mu żeby tego nie robił ;) najlepszy chłopak !

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ