Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: elayeth »

Obrazek

Nic o tej grze nie znalazłem na naszym forum.

Krótko o grze:
Too many bones to gra kooperacyjna dla od 1 do 4 graczy. Rozgrywka ma formę kampanii, w której przyjdzie nam zmierzyć się z 8 – 12 potyczkami zanim staniemy oko w oko z jednym z możliwych bossów. W grze mażemy wybrać jedną z siedmiu dostępnych klas postaci. Co ciekawe między potyczkami będziemy musieli podejmować liczne decyzje wpływające na to jak ukształtuje się kampania, korzystając z ponad 100 dostępnych umiejętności. Całość okraszona jest ślicznymi grafikami i spora dozą humoru.

Gra jest pięknie wydana i co ciekawe ma "planszetki" wykonane w sposób podobny do podkładek pod myszki komputerowe. Do tego, wykonanie kostek stoi na najwyższym poziomie.

Gra była na KS na początku roku 2016. Link tutaj.

Link BGG.

Czy ktoś wie coś więcej, czy ktoś wsparł kampanię KS?


SPIS TREŚCI

Relacje z rozgrywki:
rattkin elayeth Dhel qreqorek Curiosity Tyrek Curiosity Seki Irr3versible Seki bajbaj Seykan Seki Seki bajbaj Fojtu Seykan krolis

O postaciach: Irr3versible venomik Curiosity bajbaj Ardel12 venomik bajbaj Dhel zaki850 Curiosity Ardel12 Seki Seki CuriosityCuriosity o Polaris Static

Undertow: rattkin Dhel Seki venomik

Jakie dodatki brać: Dhel khuba Seki qreqorek Jiloo Corabb Seki bajbaj qreqorek
Ostatnio zmieniony 11 paź 2019, 15:48 przez elayeth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Too many bones

Post autor: Munchhausen »

Przypadkiem trafiłem na recenzję tej gry i wow - wygląda fantastycznie i baaaardzo chciałbym ją mieć na półce, ale wydawać ponad 500zł za ciężki tytuł, który wymaga bardzo specyficznej grupy? Gra zbierałaby tylko u mnie kurz, a szkoda.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Too many bones

Post autor: elayeth »

Nikt nic?
Planszostrefa mogłaby wrzucić do oferty... ale informacji brak.
Gra zbiera bardzo dobre recenzje i aktualnie jest na drugim miejscu (po Gloomhaven) jeśli chodzi o gry wydane w roku 2017 i średnią ocenę użytkowników.
Musimy chyba poczekać, aż będzie powszechniej dostępna i pojawi się więcej recenzji...
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Too many bones

Post autor: bigbluedragon »

Z tego co pamiętam, ktoś kiedyś chciał to sprowadzać albo inną grę z ich wydawnictwa, bo można kupić bodajże na stronie producenta tylko cena samej przesyłki nie mówiąc o grze była dość zaporowa i wątek umarł. Poczekałbym na kickstartera kolejnego (miałbyć z tego pod koniec 2016 ale coś się nie wyrobili jak narazie :P) i wtedy może w ramach add-onów da radę zamówić ;).

Co do samej gry pamiętam, że oglądałem jakąś prezentację i nie porwała mnie właśnie niestety grafika - niby humorystyczna ale z drugiej strony popadająca niby trochę zbytnio w realizm -> taka nie dokońca zdecydowana, nie wiadomo jak ją umiejscowić, aczkolwiek humoru faktycznie samej grze nie można było odmówić. Same maty bohaterów też są ciekawie rozwiązane, trochę będę żałował w sumie teraz, że nie wsparłem :P
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Too many bones

Post autor: stalker7 »

bigbluedragon pisze:Z tego co pamiętam, ktoś kiedyś chciał to sprowadzać albo inną grę z ich wydawnictwa, bo można kupić bodajże na stronie producenta tylko cena samej przesyłki nie mówiąc o grze była dość zaporowa i wątek umarł. Poczekałbym na kickstartera kolejnego (miałbyć z tego pod koniec 2016 ale coś się nie wyrobili jak narazie :P) i wtedy może w ramach add-onów da radę zamówić ;).

Co do samej gry pamiętam, że oglądałem jakąś prezentację i nie porwała mnie właśnie niestety grafika - niby humorystyczna ale z drugiej strony popadająca niby trochę zbytnio w realizm -> taka nie dokońca zdecydowana, nie wiadomo jak ją umiejscowić, aczkolwiek humoru faktycznie samej grze nie można było odmówić. Same maty bohaterów też są ciekawie rozwiązane, trochę będę żałował w sumie teraz, że nie wsparłem :P
nA KS też masz przesyłkę za pojedyńczą sztukę 40 dolcow...więc słabo 1/3 ceny i tak bardzo drogiej gry
przy zamowieniu 10 sztuk przesyłka niecałe 92 dolary no to już lepiej ale sama gra jest bardzo droga 500zł sam osobiście chciałbym mieć ale myślę że powyżej 400 bym za to nie dal
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Too many bones

Post autor: crsunik »

Odpalił się właśnie giveaway podstawki TMB:

Link: https://wn.nr/XschZ4

Organizatorem jest Board Game Revolution - wygrałem już w giveawayu od nich inną grę ;)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Too many bones

Post autor: elayeth »

Hej,
zbieram grupę 10 osób zainteresowanych zbiorowym zamówieniem TMB. Mam wstępnie zainteresowane 4 osoby. Jeśli ktoś chciałbym dołączyć to proszę wpisywać się w wątku tutaj.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Too many bones

Post autor: Do0ctor »

Ja już czekam na swoją kopię;) Zobaczymy co tam ciekawego znajdę;)
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: Too many bones

Post autor: Pynio »

Też czekam na kopię z dodatkami. :)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Too many bones

Post autor: Gatherey »

Wiadomo kiedy ma to wejść do sklepów?
khuba
Posty: 970
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 307 times
Been thanked: 276 times

Re: Too many bones

Post autor: khuba »

należałoby spytać "czy" a nie "kiedy". Na razie trzeba czatować na kickstartery lub kupować ze strony wydawcy (o ile akurtat nie jest wyprzedane)
Zdaje się że w przyszłym miesiącu ma być na kickstarterze samodzielny dodatek
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 260
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Too many bones

Post autor: jacus666 »

Chip Theory Games wyraźnie podkreśla, że ich strona internetowa jest jedynym miejscem gdzie można zakupić ich gry. Alternatywą jest w zasadzie tylko Kickstarter (niedługo startuje kampania dodatku - prawdopodobnie będzie też można zamówić podstawkę) lub dobra wola polskich sklepów - choć tutaj pomimo wielu zapytań, żaden ze sklepów nie zdecydował się póki co ściągać tej gry.
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Too many bones

Post autor: rattkin »

Przy czym obecny druk (obecny, który ledwo dotarł z drukarni) już został wyprzedany. Nowy, ten przy okazji dodatku Undertow, będzie także oferowany w tym KS, ale dotrze pewnie dopiero w przyszłym roku. KS startuje 17 października.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Too many bones

Post autor: inzkulozik »

Niebawem kończy się kampania na KS z dodatkiem, można wziąć przy okazji 3 edycję gry, ale czy warto, ktoś się podzieli opinią?
Czy w trybie solo ma ten tytuł sens?
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Too many bones

Post autor: Porchpeople »

inzkulozik pisze:Niebawem kończy się kampania na KS z dodatkiem, można wziąć przy okazji 3 edycję gry, ale czy warto, ktoś się podzieli opinią?
Czy w trybie solo ma ten tytuł sens?
Nie grałem, więc tu Ci nie pomogę- ale sam szukałem opinii i często ludzie chwalą tą grę właśnie jako solo (a nawet głównie jako solo).
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Too many bones

Post autor: Gatherey »

Też się zastanawiałem nad tym tytułem głównie pod kątem grania solo. Po obejrzeniu kilku odcinków playthrough stwierdziłem, że gra oprócz rozwoju postaci nie przedstawia żadnych wyborów - losujesz kart, losujesz przecwiników, rzucasz koścmi. Repeat.

Wiem, że to może błędne mslenie, ale nie zachwyciła mnie na tyle, żeby wskakiwać w tytuł za 300$.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Too many bones

Post autor: Do0ctor »

Gatherey pisze:Też się zastanawiałem nad tym tytułem głównie pod kątem grania solo. Po obejrzeniu kilku odcinków playthrough stwierdziłem, że gra oprócz rozwoju postaci nie przedstawia żadnych wyborów - losujesz kart, losujesz przecwiników, rzucasz koścmi. Repeat.

Wiem, że to może błędne mslenie, ale nie zachwyciła mnie na tyle, żeby wskakiwać w tytuł za 300$.
Rozwój postaci - masz wybór. Każdy enqounter - masz wybór, jak rozegrać. No i cała walka to wybory. Która kością rzucasz, gdzie sie poruszysz itp.
Jestem na razie po pierwszych grach. Zobaczymy jak będzie dalej:)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Too many bones

Post autor: rattkin »

Uch. Po trzech grach jestem na razie nieprzyjemnie zaskoczony. Chyba wydawalo mi się, że to będzie coś więcej. Na razie widzę ogromny przerost formy nad treścią i wcale niemało, jeśli nie wad, to takich rzeczy "ho-hum" (niespecjalnie fajnych). To jeszcze nie opinia, a dopiero pierwsze wrażenie. Jeszcze muszę trochę pograć.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Too many bones

Post autor: AkitaInu »

rattkin pisze:Uch. Po trzech grach jestem na razie nieprzyjemnie zaskoczony. Chyba wydawalo mi się, że to będzie coś więcej. Na razie widzę ogromny przerost formy nad treścią i wcale niemało, jeśli nie wad, to takich rzeczy "ho-hum" (niespecjalnie fajnych). To jeszcze nie opinia, a dopiero pierwsze wrażenie. Jeszcze muszę trochę pograć.
A możesz napisać co jest nie tak? Grałem już 3 razy i chętnie poczytam co i jak :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Too many bones

Post autor: AkitaInu »

Gatherey pisze:Też się zastanawiałem nad tym tytułem głównie pod kątem grania solo. Po obejrzeniu kilku odcinków playthrough stwierdziłem, że gra oprócz rozwoju postaci nie przedstawia żadnych wyborów - losujesz kart, losujesz przecwiników, rzucasz koścmi. Repeat.

Wiem, że to może błędne mslenie, ale nie zachwyciła mnie na tyle, żeby wskakiwać w tytuł za 300$.
Z mojej strony moge napisać że rzeczywiście błędne myślenie :) Ale oczywiście jak Ci nie podeszła po obejrzeniu gameplayów to możliwe że nie ma sensu wydawać na to tyle kasy.

Co prawda nie 300 a 190 z dodatkiem, chyba że policzysz wszystkie dodatkowe postacie itp itd :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Too many bones

Post autor: rattkin »

AkitaInu pisze: A możesz napisać co jest nie tak? Grałem już 3 razy i chętnie poczytam co i jak :)
Nie, jeszcze nie, nie chcialbym potem odszczekiwać. Zaczekam jeszcze. Skoro grałeś (widzialem na BGG pytania) to masz własną opinię i moja w sumie Ci niepotrzebna :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Too many bones

Post autor: AkitaInu »

rattkin pisze:
AkitaInu pisze: A możesz napisać co jest nie tak? Grałem już 3 razy i chętnie poczytam co i jak :)
Nie, jeszcze nie, nie chcialbym potem odszczekiwać. Zaczekam jeszcze. Skoro grałeś (widzialem na BGG pytania) to masz własną opinię i moja w sumie Ci niepotrzebna :)
Tak grałem. Mi się akurat bardzo podoba ale jestem bardzo ciekaw Twojej. Wiem co prawda że mamy mocno różne gusta więc i tak biore na to poprawkę ale wciąż ;)
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Too many bones

Post autor: Do0ctor »

rattkin pisze:Uch. Po trzech grach jestem na razie nieprzyjemnie zaskoczony. Chyba wydawalo mi się, że to będzie coś więcej. Na razie widzę ogromny przerost formy nad treścią i wcale niemało, jeśli nie wad, to takich rzeczy "ho-hum" (niespecjalnie fajnych). To jeszcze nie opinia, a dopiero pierwsze wrażenie. Jeszcze muszę trochę pograć.
Też jestem ciekawy. Mnie osobiście gra mocno przypadła do gustu. Brakuje mi trochę czegoś w stylu kampanii ale to już będzie naprawione w dodatku;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Too many bones

Post autor: Goldberg »

Czy gdzies mozna to dostac??? Sklep w PL gdzies z drugiej reki???
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 573
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Too many bones

Post autor: miras23 »

Czy grający w ten tytuł mogą napisać o swych wrażeniach po dłuższym czasie? Przede wszystkim jak regrywalność wygląda?
ODPOWIEDZ