Exodus: Proxima Centauri

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: schizofretka »

Obciążyli ci serio już kartę, czy tylko wczesna autoryzacja? Bo u mnie cisza - brałem tylko nowy dodatek.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: sngt »

schizofretka pisze:Obciążyli ci serio już kartę, czy tylko wczesna autoryzacja? Bo u mnie cisza - brałem tylko nowy dodatek.


Stukał Lucjan Szołajski
Hej,
U mnie już jakiś czas temu obciążyli kartę. Backerit.
Moja kolekcja - klik
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: schizofretka »

No K*, nie wiem jak to się stało bo jako żywo pamiętam info od bbackerkita po autoryzacji karty, że obciążą ją gdy organizator zdecyduje się pobrać środki, ale nie ma mnie ostatecznie na liście i nie dostanę Event Horizon, bo nakład się wyczerpał.

Dodatek dodatkiem, ale cieszyłem się bardzo na duże pudło, bo obecnie jest problematczny we transporcie. Nie jest to wina NSKN, ale mocno mnie zniechęciło do Exodusa ogólnie. Może TI 4ed będzie choć trochę krótsze i nie będę potrzebował protezy...


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Namurenai »

schizofretka pisze:No K*, nie wiem jak to się stało bo jako żywo pamiętam info od bbackerkita po autoryzacji karty, że obciążą ją gdy organizator zdecyduje się pobrać środki, ale nie ma mnie ostatecznie na liście i nie dostanę Event Horizon, bo nakład się wyczerpał.
Coż mogę napisać poza zacytowaniem maila zwrotnego od Andrei Novaca...
Spoiler:
schizofretka pisze:Dodatek dodatkiem, ale cieszyłem się bardzo na duże pudło, bo obecnie jest problematczny we transporcie.
U mnie podobnie w sumie - co prawda upchnąłem podstawkę z dodatkiem do jednego pudła, ale jakby miał dojść content z dodatku... No i okładka z Event Horizon też całkiem spoko wizualnie jest ;)
schizofretka pisze:Nie jest to wina NSKN, ale mocno mnie zniechęciło do Exodusa ogólnie. Może TI 4ed będzie choć trochę krótsze i nie będę potrzebował protezy...
Nie zniechęcaj się do gry przez firmę - grę (bardzo dobrą) przecież już masz ;)
A co do TI4... Też żywiłem nadzieję, ale potem zobaczyłem cenę i czas 4-8h i stwierdziłem, że Exodus trafia w niszę. Tak po prostu.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

schizofretka pisze:No K*, nie wiem jak to się stało bo jako żywo pamiętam info od bbackerkita po autoryzacji karty, że obciążą ją gdy organizator zdecyduje się pobrać środki, ale nie ma mnie ostatecznie na liście i nie dostanę Event Horizon, bo nakład się wyczerpał.

Dodatek dodatkiem, ale cieszyłem się bardzo na duże pudło, bo obecnie jest problematczny we transporcie. Nie jest to wina NSKN, ale mocno mnie zniechęciło do Exodusa ogólnie. Może TI 4ed będzie choć trochę krótsze i nie będę potrzebował protezy...


Stukał Lucjan Szołajski
o cholerka to współczucia

ja dostałem takiego maila po obciążeniu karty


"Thanks again for supporting Exodus: Event Horizon!

We successfully charged $104.00 to the credit card you provided for your pre-order items.

If you want to review your information, follow this link.

If you think this charge is an error, please reply to this email and you'll get sorted right away.

Please check the project updates page on kickstarter for the latest information, including estimated shipping dates.

Thanks again for your support,

NSKN Games"

po wejściu w linka widnieje zamówienie i generalnie

Your order is locked down.

The estimated delivery date is
October 2017

dziwię się, że nie wypuścili więcej skoro ludzie chcieli zamówić chyba, że podwykonawca daje jakieś dziwne zamówienia w stylu albo 1k albo 2k a 1200 już nie możesz
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: schizofretka »

Inna sprawa że wyprzedaż całego nakładu jest ryzykowna, wydawca powinien sobie zostawić pulę kopii na zgubione i uszkodzone przesyłki oraz elementy. Oczywiście moźe NSKN tak zrobiło i traktuje ją jako żelazną, prywatną rezerwę.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Toudi »

A nie planują dodruku? Albo jakiegoś BigBoxa?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Namurenai »

Toudi pisze:A nie planują dodruku? Albo jakiegoś BigBoxa?
Zakładam, że zobaczą jak gra zostanie odebrana po Essen i po tym jak wspierający KS dostaną swoje kopie i być może pomyślą o dodruku, ale to w końcu niszowa gra - Edge of Extinction od dawna czeka i prosi o dodruk i nic nie robią z tym...
A Big Box właśnie był w Event Horizon - miał mieć miejsce na podstawkę i oba dodatki.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Do0ctor »

Toudi pisze:A nie planują dodruku? Albo jakiegoś BigBoxa?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Wg mnie za małe zainteresowanie jest tą grą. Teraz wychodzi 3 dodatek. Zobaczymy co wniesie.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

Gra ma słabą ocenę na BGG i niska pozycję, ja sam całkowicie przez przypadek się na to natknąłem i aż dziw że taka gra jest tak nisko oceniana szczególnie, że dice tower się nad nią prawie że rozpływa
2 dodatek niby ma być ostatnim trochę szkoda mogliby chociaż dać więcej ras rozbudować eksplorację bo z tego co widziałem to ta z event horizon taka troszkę słaba i dać więcej kafli planet
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Muad'Dib »

Czy gdziekolwiek szansa na Edge of Extinction? Nigdzie tego znaleźć nie mogę a podobno bez tego dodatku nie ma co siadać do gry.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Gambit »

Muad'Dib pisze:Czy gdziekolwiek szansa na Edge of Extinction? Nigdzie tego znaleźć nie mogę a podobno bez tego dodatku nie ma co siadać do gry.
Też szukam :)
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Namurenai »

Muad'Dib pisze:Czy gdziekolwiek szansa na Edge of Extinction? Nigdzie tego znaleźć nie mogę a podobno bez tego dodatku nie ma co siadać do gry.
"Nie ma" to za dużo napisane - system ruchu można zaimplementować z dodatku do podstawki bez problemu.
Brak zróżnicowanych frakcji na start może być zniechęcający, ale gra i tak daje radę.
Choć prawda - odkąd wprowadziliśmy EoE, to bez niego nikt już grać nie chce ;)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

w ciągu ostatniego miesiąca 2 EOE poszły na fb grupie bazarkowej :wink:
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: michal2014 »

Witam

Czy ktoś bawił sie w grę w wariancie solo?
Czy warto kupić do grania samemu ?
Ktos moze się trochę na ten temat rozpisać?
Z góry dziękuję.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

michal2014 pisze:Witam

Czy ktoś bawił sie w grę w wariancie solo?
Czy warto kupić do grania samemu ?
Ktos moze się trochę na ten temat rozpisać?
Z góry dziękuję.
Solo gra się ok ale bez szału bo grasz kontra statyczni obcy i/lub kondycję scenariusza
Gdyby był system automaty coś jak w Gaja project i grałbyś kontra ai gracz byłoby super
Generalnie na 2 gra się fajnie praktycznie tak dobrze to działa na 2 jak eclipse , jednak ze względu na rozmiar galaktyki i fazę polityki najlepiej gra działa minimum przy 3 bo wtedy czuć lepszą zabawę we 4 jeszcze lepiej

Generalnie jeśli chcesz grę na solo polecam spirit Island, city od Kings, mage knight aczkolwiek to nie są 4x zupełnie inne gry ale rozgrywka solo super
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: michal2014 »

stalker7 pisze:
michal2014 pisze:Witam

Czy ktoś bawił sie w grę w wariancie solo?
Czy warto kupić do grania samemu ?
Ktos moze się trochę na ten temat rozpisać?
Z góry dziękuję.
Solo gra się ok ale bez szału bo grasz kontra statyczni obcy i/lub kondycję scenariusza
Gdyby był system automaty coś jak w Gaja project i grałbyś kontra ai gracz byłoby super
Generalnie na 2 gra się fajnie praktycznie tak dobrze to działa na 2 jak eclipse , jednak ze względu na rozmiar galaktyki i fazę polityki najlepiej gra działa minimum przy 3 bo wtedy czuć lepszą zabawę we 4 jeszcze lepiej

Generalnie jeśli chcesz grę na solo polecam spirit Island, city od Kings, mage knight aczkolwiek to nie są 4x zupełnie inne gry ale rozgrywka solo super
Piękne dzieki. Pozdrawiam.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: piogar »

Czy do gry solo potrzebne sa dodatki, czy da sie grac majac tylko podstawke?
Ensui
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2017, 12:53
Has thanked: 1 time

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Ensui »

piogar pisze:Czy do gry solo potrzebne sa dodatki, czy da sie grac majac tylko podstawke?
Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w sumie grać się by dało samą podstawką (nie korzysta się wtedy z frakcji), ale scenariusze są zawarte w dodatku/ach. Co więcej w wersji retail był tylko jeden scenariusz solo dostępny (można jeszcze gdzieś na necie znaleźć jpg w słabej jakości z drugim scenariuszem), reszta była w wersji z kickstartera.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: piogar »

Pare pytan odnosnie zasad:
1. Czy podczas remisu w wyborze kart polityki, Kanclerz moze wybrac karte polityki na ktora glosowal on oraz inni gracze? Jesli tak, to czy moze to zrobic w momencie kiedy TYLKO on na nia glosowal?
2. Czy mozna wlatywac i rozpoczynac bitwy na hexie domowym innego gracza? Jesli tak, co z budowaniem statkow i dodawaniem populacji na takiej planecie przez gracza, dla ktorego jest to domowy hex? Nie mozna tego robic (czyli powoli sie ginie), czy po dodaniu statkow od razu rozpoaczyna sie bitwa?
3. Czy mozna budowac WMD na planecie domowej?
4. Czy mozna budowac wiele sztuk WMD tego samego typu na jednej planecie? Czy mozna budowac wiele rodzajow WMD na ten samej planecie?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

Przy remisach kanclerz decyduje o wyborze , niezależnie czy głosował na to czy nie.
Home planet na pewno nie może być celem WMD która niszczy planetę, bodajże home planet była swego rodzaju azylem w sensie że nie można było kogoś zablokować/rozjechać mu home planet żeby przegrał grę w połowie gry. Koniec końców home rules możesz grać jak chcesz. Swoją drogą ciekawy wariant hardcore gdzie dałoby się komuś podbić główną planetę i nara :roll: W istrukcji znalazłem coś co wskazuje że bitwy na home planet można robić tylko nie wiem czy też normalnie można rzucać populację ale ja bym grał że tak bo większa zabawa i planeta baza robi się cenna a nie że latasz po całym kosmosie a baza stoi pusta i nikt Ci nic nie zrobi
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Namurenai »

piogar pisze:Pare pytan odnosnie zasad:
1. Czy podczas remisu w wyborze kart polityki, Kanclerz moze wybrac karte polityki na ktora glosowal on oraz inni gracze? Jesli tak, to czy moze to zrobic w momencie kiedy TYLKO on na nia glosowal?
2. Czy mozna wlatywac i rozpoczynac bitwy na hexie domowym innego gracza? Jesli tak, co z budowaniem statkow i dodawaniem populacji na takiej planecie przez gracza, dla ktorego jest to domowy hex? Nie mozna tego robic (czyli powoli sie ginie), czy po dodaniu statkow od razu rozpoaczyna sie bitwa?
3. Czy mozna budowac WMD na planecie domowej?
4. Czy mozna budowac wiele sztuk WMD tego samego typu na jednej planecie? Czy mozna budowac wiele rodzajow WMD na ten samej planecie?
1. Remisy zawsze rozstrzyga Kanclerz i to tak, jak mu się podoba (jedynym wyjątkiem jest wybór nowego Kanclerza - tam zawsze musi rozstrzygnąć remisy na swoją niekorzyść).
2. Tak, można wlecieć na hex zawierający home planet innego gracza i "okupować" przestrzeń kosmiczną na tym hexie. Taki gracz populację na swojej planecie dokłada normalnie (przy czym osoba "okupująca" i tak może zasiedlać home planet innego gracza swoją populacją), natomiast w przypadku wybudowania przez niego statków "od razu" nie dzieje się nic. Bitwy rozstrzygane są dopiero podczas Conquest Stage'u. Zgodnie z oficjalnym FAQ:
Spoiler:
3. Tak, można. Ale nadal obowiązuje limit 2 WMD/planeta.
4. Tak, można/Tak, można. Ale jak powyżej - limit to 2 WMD/planeta.

Offtop @piogar:
Dobrze wiedzieć, że jest opcja bitew kosmicznych z kimś z Wrocławia ;)
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: piogar »

Dzieki za odpowiedz. O okupowaniu home planet doczytalem juz po napisaniu posta. Odnosnie 2 WMD/planeta - to jest w instrukcji?

Dodatkowe pytanie: sa gdzies dodatki do kupienia?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

piogar pisze:Dzieki za odpowiedz. O okupowaniu home planet doczytalem juz po napisaniu posta. Odnosnie 2 WMD/planeta - to jest w instrukcji?

Dodatkowe pytanie: sa gdzies dodatki do kupienia?
NIGDZIE :roll: jedynie prywatna sprzedaż
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Namurenai »

piogar pisze:Dzieki za odpowiedz. O okupowaniu home planet doczytalem juz po napisaniu posta. Odnosnie 2 WMD/planeta - to jest w instrukcji?

Dodatkowe pytanie: sa gdzies dodatki do kupienia?
Tak, w instrukcji jest zapis o tym (ale naprawdę nie pamiętam gdzie :P)

Pierwszy dodatek był do kupienia dawno temu, ale od tamtego czasu niestety cały poszedł (i już nie będzie raczej), co mnie nie dziwi jakoś specjalnie patrząc na przyjemną asymetrię, którą wprowadza już na starcie.
Drugi... Nie wiem czy jakikolwiek sklep inwestował w tę kampanię.

Bardzo małą część dodatku #1 możesz kupić w BGG Store -> https://boardgamegeekstore.com/search?q=exodus
Jakbyś coś sprowadzał, daj znać na PW - też bym wziął ;)
ODPOWIEDZ