Travel Battle

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Travel Battle

Post autor: Jacek_PL »

Taka ciekawostka Travel Battle od Perry Miniatures. Gra wygląda na taki pośredni twór pomiędzy grą bitewną, a planszówką, chociaż z powodu braku dostępu do zasad trudno powiedzieć w jaki sposób będzie wykorzystywana siatka naniesiona na planszę, która wedle opisu ma zastąpić miarkę. Wygląda to dosyć sympatycznie, plansza składająca się z dwóch 10 calowych kwadratów, pozwalających na różne kombinacje połączeń, plus dwa lasy i cztery budynki dają dosyć spore możliwości ustawienia pola bitwy.

Jestem ciekaw czy to wypali, bo przyznam się szczerze jak kiedyś zaczynałem grać w Warmastera to miałem marzenie o grze bitewnej którą można rozegrać na stoliku do kawy. Niestety Warmaster (czy jego futurystyczny odpowiednik WH40k Epic) mimo skali 10mm rozgrywała się na potężnym polu bitwy 4x6 stóp (coś około 120x180cm). Tutaj wygląda na to że pole bitwy będzie miało rozmiar 25x50cm, a figurki są w skali 8mm. Szkoda tylko że gra umiejscowiona w czasach wojen napoleońskich, które nie są dla mnie zbyt atrakcyjne, gdyby to było średniowiecze bądź starożytność, z możliwą rozbudową armii bądź też dodatkowymi armiami to już bym rezerwował swoją kopię, a tak poczekam może ktoś się zainteresuje i zrecenzuję grę :) Aha gdyby ktoś był zainteresowany to z tego co widziałem cena takiego zestawu oscyluje w okolicach 240-260zł.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Travel Battle

Post autor: mauserem »

whoa! "słodziutkie" to jest - bez przeczytania zasad nie ma co do tego podchodzić.
Z takich małych gier bitewnych przychodzi mi na myśl Black&White
która całkiem dobrze sprawdza się jako taki bloczkowy bitewniaczek - właśnie do rozegrania na stoliku kawowym.
Travel Battle wyglądą porządnie i wrzucam na radar, dzięki za linka.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Travel Battle

Post autor: glorfindel »

Zasady mają z 8 stron, bardzo proste (niestety tylko przeglądałem, nie mam własnych do udostępnienia) do gry "na luzie" wydały mi się całkiem fajne. Zasięgi ruchu i strzału mierzy się polami. 4 typu jednostek: piechota, gwardia piesza, jazda, artyleria. W warszawskim Wargamerze jest na półce (a przynajmniej był w czwartek ;) ), więc można sobie obejrzeć przed zakupem.
ODPOWIEDZ