Battle for Rokugan (Molly Glover, Tom Jolly)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Battle for Rokugan (Molly Glover, Tom Jolly)

Post autor: kempy »

Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, 11:28 przez kempy, łącznie zmieniany 2 razy.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Rocy7 »

Wygląda nawet ciekawie choć chyba nie bedzie figurek.

Battle for Rokugan is played over the course of five rounds, each of which is divided into three phases. The first phase, upkeep, begins with the daimyō determining the first player by drawing from the initiative deck. Without the certainty of a routine progression, the daimyō must actively enact their strategies rather than biding their time. Next, each daimyō draws a hand of six combat tokens and takes the territory card of any area in which they control all provinces. Players may then form their strategies based on which territory card effects and token types they hold.

ObrazekObrazek
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Brazol »

Widze ze jest juz preorder ale nie moge sie doczytac kiedy premiera. Wie ktos moze? Bedzie na Essen? :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: karawanken »

Bez figurek?! Przecież tego nikt nie kupi ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Marx »

Twórcy z tematyki wikingów i feudalnej Europy masowo przeskakują na Azję i Kraj Kwitnącej Czereśni. Na radarze :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
sugai
Posty: 108
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:22

Re: Battle for Rokugan

Post autor: sugai »

Nareszcie coś drgnęło z licencją a nie tylko LCG. Czekam na więcej.
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Atopos »

Wygląda ciekawie, chociaż pierwsze co mi przyszło na myśl to Rising Sun :P
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: kempy »

Atopos pisze:Wygląda ciekawie, chociaż pierwsze co mi przyszło na myśl to Rising Sun :P
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że prace nad RS rozpoczęły się krótko po wykupieniu przez FFG całego L5R. Kwestią czasu było wtedy pojawienie się planszówki w tym uniwersum, więc konkurencja zdwoiła wysiłki by wbić w "samurajskie" klimaty zanim rynek się nasyci.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: mr_pepeush »

A mi tam się podoba, że nie widać figurek :P (Co jeszcze nie znaczy, że ich nie będzie). Jest szansa, że gra będzie miała przyzwoitą cenę, a oceny nie będą skrzywione hajpem plastikolubków ;)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: kempy »

mr_pepeush pisze:A mi tam się podoba, że nie widać figurek :P (Co jeszcze nie znaczy, że ich nie będzie). Jest szansa, że gra będzie miała przyzwoitą cenę, a oceny nie będą skrzywione hajpem plastikolubków ;)
Cena już jest - 40$ w preorderze.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Wallenstein »

Trochę jak "Gra o tron".
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: kempy »

Wallenstein pisze:Trochę jak "Gra o tron".
Podobno tylko wizualnie. Gdyby to był zwyczajny "reskin" to na pudełku zobaczylibyśmy na pewno nazwisko Petersena.

Mnie tylko dziwi, dlaczego ta gra wygląda tak skromnie. Mamy fajny art na pudle, ładnie wyglądającą mapę, kilka klanowych monów i tyle. Do tego karty wyłącznie z tekstem.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Munchhausen »

Sensowna cena, piękna oprawa graficzna, jestem zaintrygowany. Liczę na to, że gra będzie miała feeling "Gry o Tron", ale: będzie krócej trwała i da się w nią sensownie pograć w mniej osób.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: ariser »

Hmm no może nie reskin, ale niewątpliwie podobieństwo do GoT jest spore. Zobaczymy, wpada na radar póki co. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: AkitaInu »

Wallenstein pisze:Trochę jak "Gra o tron".
Mam nadzieje że nie :D
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Tyrek »

kempy pisze:
Wallenstein pisze:Trochę jak "Gra o tron".
Podobno tylko wizualnie. Gdyby to był zwyczajny "reskin" to na pudełku zobaczylibyśmy na pewno nazwisko Petersena.

Mnie tylko dziwi, dlaczego ta gra wygląda tak skromnie. Mamy fajny art na pudle, ładnie wyglądającą mapę, kilka klanowych monów i tyle. Do tego karty wyłącznie z tekstem.
Być może to taka akcja na szybko. Czy Rising Sun przypadkiem nie trafi szybciej na półki sklepowe niż zapowiadano? (nie mam pewności, ale coś takiego obiło mi się o oczy w temacie RS). Być może FFG chce przeprowadzić frontalny atak swoim produktem i musieli lekko podkręcić tempo. Brak plastików etc powinien gwarantować w miarę szybką produkcję.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Rocy7 »

Coś ciekawego nietypowego w mechanice?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:Coś ciekawego nietypowego w mechanice?
Dobre pytanie, tez jestem ciekaw
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: kempy »

Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
kirin99
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2014, 12:36
Has thanked: 1 time

Re: Battle for Rokugan

Post autor: kirin99 »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ble-fight/

Na razie uczucia mieszane... chcę, żeby tytuł był dobry, bo uwielbiam ten setting, ale po tym co odsłoniło FFG dotąd, nie ma efektu WOW. Brak kostek, czyli losowość dość ograniczona, czyli liczenie siły żetonów w skali 1-3 dla armii, floty, fortecy/umocnień i może shinobich... Może to być trochę suche, bez napięcia, nagłych zwrotów akcji, zagrywek akcji.
Wydaję się że "raid" i "scorched earth" trochę jakby na siłę, bo mi tu tak średnio to pasuje. Tym bardziej że efekt jest raczej trwały i nie ma od niego odstępstwa/ochrony.

Oczywiście, od powyższego odstępstwem mogą być specyficzne karty klanów i terytoriów, ale wygląda na to że mogą być dość potężne i jednorazowe. Czyli trzymane na kluczowe bitwy, momenty... więc może być tak, że 85% bitew będzie na zasadzie 2:1 dla mnie, wygrałem... i już.
Plusem jest liczba, już od 2 graczy, choć nie wiadomo jak to będzie się skalować.
Pytanie, czemu nie od 7? Tyle jest klanów i każdy powinien się zmieścić na planszy. Odpowiedzią jest może to, że czysto neutralne tereny (bez stolicy jakiegoś klanu), są chyba trzy-wyspy modliszek, ziemie między krabem i żurawiem oraz centrum (Przełęcz Beiden? - między Skorpionem, Żurawiem oraz Krabem). Do tego dochodzą, jako czwarte, Krainy Cienia, które jednak mają dawać też duże minusy do honoru. Odpowiedzią może jest to, że karta z mocą terytorium (regionu) jest dopiero za kontrolę wszystkich trzech dzielnic, czyli w grze na 7, Smok i Feniks są dość ściśnięte i mogą rozwijać się tylko kosztem innych klanów. A jak ktoś umocni się im w jednej z trzech, to mogą już się nie odbić. Feniksa może jeszcze ratować morze, czyli zdobywanie terenów dzięki marynarce. Jednorożec wygląda też na mocno ściśniętego.
Kolejne pytanie. Na zdjęciu planszy widać, że każdy klan ma około 20-30 żetonów rozkazów, przy czym gra trwa 5 tur, na turę każdy dobiera 6 żetonów, z czego na mapie kładzie 5. Czy zależnie od specyfiki klanu ich rozłożenie się różni? Więcej shinobich u Skorpiona, dyplomacji Żurawia, armii Lew i Krab, marynarki-klany nadmorskie, oświecenie-Feniks i Smok?

Nie można jednak odmówić, że gra ma ogromny potencjał do dodatków. I tak:
-bohaterowie jako karty akcji (jak w AGoT) lub żetony z modyfikatorami;
-Krainy Cienia jako nowa frakcja;
-specyficzne żetony jako jednostki;
-zależnie od ery - nowe mapy, scenariusze - Wojna Klanów itp. czy mechanizm wydarzeń-zmieniających zasady na daną turę dla wszystkich lub w konkretnej sytuacji.

Po forum FFG nie widać dużego ruchu ani entuzjazmu, więc tytuł może być wydany i szybko paść śmiercią naturalną.
Niestety...
kirin99
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2014, 12:36
Has thanked: 1 time

Re: Battle for Rokugan

Post autor: kirin99 »

Ktoś już ma? Grał? Wrażenia? :)
Ardhiel
Posty: 31
Rejestracja: 24 cze 2017, 21:00
Has thanked: 1 time

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Ardhiel »

Wrażenia (po dwóch rozgrywkach dwuosobowych) bardzo dobre. Nie wiem jak z większą ilością graczy, ale na dwóch jest bardzo intensywnie i do samego końca nie wiadomo kto wygra. Dzięki temu, że punktacja zależy od kontrolowanych prowincji (różnią się one liczbą punktów, zwanych w grze honorem, które dają na koniec gry, kontrolującemu je graczowi), od kontrolowanych terytoriów (czyli grup prowincji) i spełnienia losowanych na początku rozgrywki specjalnych celów, gra zmusza do kalkulowania co mi się najbardziej opłaca i rozsądnego wyboru frontów :P Co więcej, szybkie uzyskanie przewagi wiąże się z przykrą konsekwencją - staje się wtedy pierwszym graczem, co jest upierdliwe i może osłabić.
No i gra jest bardzo ładna (wystarczy spojrzeć już na samo pudełko :D).
jafet
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2012, 10:13
Lokalizacja: Racibórz

Re: Battle for Rokugan

Post autor: jafet »

Czy jest ktoś, kto ma tłumaczenie zasad ?
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: panda_09 »

Jest ktoś w stanie porównać do Rising Sun?
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Battle for Rokugan

Post autor: Marx »

I Galakta nie przebąkiwała o wydaniu tego cacuszka?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ