Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: stan29 »

Dobra apka. Fajnie jakby była możliwość dzielenia się deckami i przeglądania decków innych (coś na zasadzie http://www.swdestinydb.com) oraz export stworzonych decków do programu Tabletop Simulator. Z drugiej strony istnieje wspomniany http://www.swdestinydb.com, który posiada bardzo dobrą wersję mobilną (niestety bardziej mi się podoba niż Twoja apka :()... Ale może apka bardziej nastawiona na nasz rynek? Terminarz z polskimi turniejami, może jakiś ranking. Może możliwość dodawania turniejów oraz zwykłych spotkań na gierkę. Możnaby szukać ludzi na podstawie swojego GPSu
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: stan29 »

FFG zafundowało nam garść nowych informacji odnośnie setu Awakenings jak i przyszłych dodatków. Ogłosili dodruk setu Awakenings, który trafi do sklepów w czerwcu. Będzie to ostatni dodruk obecnego setu. Natomiast drugi dodatek, Spirit of Rebellion trafi do sklepów w maju. Zgodnie z zapowiedziami w tym roku dostaniemy jeszcze trzeci dodatek oraz 'base set', który będzie zawierał nowe startery i boostery. Base sety będą dostępne przez cały rok, dodatki tylko przez krótki okres.

Jestem zadowolony, że jednak przeszedłem na polską wersję językową. Pozostając przy angielskiej musiałbym przeżywać shitstorm 3 razy w roku (liczę, że nie będzie problemów z dostępnością polskiej wersji językowej). Trochę jestem zdziwiony, że jednak planują 2 dodatki i base set rocznie. Między Awakenings, a Spirit of Rebellion minie około 5,5 miesiąca. Może tym razem nie zrobią gównianych starterów zawierających 1 kopie karty, która jest dostępna tylko w starterze.
django
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:49

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: django »

Wybaczcie jeśli gdzies juz jest o tym info ale czemu w sklepach najnowsze boostery pojawiaja sie tylko w jezyku PL ? Beda dostepne w wersji jezykowej angielskiej ? jesli tak to kiedy ?
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Z angielskimi jest problem bo Galakta nie sprowadza i trzeba samemu sciagac z zagranicy co jest drozsze.
Ale niektore sklepy maja angielskie, zapraszam do powergames.pl ;)
zajonc-game
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2014, 11:57

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: zajonc-game »

Jak, co to na subowanym przeze mnie kanale była niedawno recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=WSgWVxLNCNM
Gra wygląda spoko i wydaje sie całkiem zjadliwa :)
http://www.GeekMania.pl - good 4 geeks!
Zonexir
Posty: 71
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Zonexir »

django pisze:Wybaczcie jeśli gdzies juz jest o tym info ale czemu w sklepach najnowsze boostery pojawiaja sie tylko w jezyku PL ? Beda dostepne w wersji jezykowej angielskiej ? jesli tak to kiedy ?
Lokalnie może być problem z wersją ENG, ale przez neta znajdziesz:
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: stan29 »

Polecam wersję polską. Nie dość, że tańsze boostery/boxy to jeszcze giełda na facebooku jest bogata oraz dużo taniej można dostać każdą z kart.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Kisun »

"Errare humanum est"
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Xavris »

Nie wiem czemu zawsze jak gdzieś tą grę widziałem to mi się wydawała jakąś kulanką dla dzieciaczków... Dzisiaj wątek na forum się odświeżył, z nudów w robocie przeczytałem kilka stron i wygląda na to, że to całkiem konkretna sprawa :)
Myślę, że przy najbliższej okazji rozejrzę się za tym nowym starterem dla dwóch osób. Może nawet przy okazji kupi się też stare startery :)
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Kisun »

To przez te kolory kości, zbyt słodkie. Reszta to już samo mięcho i krew ;) A na serio, to naprawdę nieźle wymyślona gra, masa kombinowania przy budowie talii, a sama rozgrywka nie mniej emocjonująca. Choć ja nie gram turniejowo, raczej na lajcie w domu.
A, i nie polecam liczyć kasy którą się wydało na bosterki. Po co sobie psuć humor? ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: pan_satyros »

Gra świetna. Niemniej sposób dystrybucji sprawił że się jej pozbyłem. Nie mam czasu i ochoty targować się na bazarach o ulubione postacie.
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Xavris »

Model biznesowy mi jest znany, bo swojego czasu grałem kilka lat w MtG. Na szczęście w porę mi przeszło, bo bym już pewnie spał pod mostem :) W SW:D to wygląda o tyle lepiej, że talie są mniejsze i jest mniejszy limit. Ale i tak planuję grać tylko w domowym zaciszu z małżonką, której nie było mi trudno przekonać, bo lubi SW i lubi kości :)
Teraz tylko kwestia taka, że nie wiem czy kupić po jednym starym starterze czy poczekać na ten nowy. W starych są komplety kości o ile kojarzę i można kilkoma boosterami coś pomodyfikować. W nowym starterze (tym dwuosobowym, który ma wyjść) jest wszystkiego (łącznie z kośćmi) po jednej sztuce, więc żeby mieć komplet trzeba by kupić dwie sztuki.
Równie dobrze można kupić stare startery i jak gra się spodoba to kupić nowy :)
aryss
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

Poczekaj na nowy, stary wydaje mi sie na 1 rzut oka troszke mniej zbalansowany. I ogolnie mimo niecheci do bazarkow polecam sie z nimi zaprzyjaznic, dla graczy domowych ( nie turniejowych ) to bardzo tanie zrodlo kart i kostke moze byc, spokojnie za ponizej 100 mozna wyhaczyc 20 kostek ( zarowno postaci jak i upgradow ) + dziesiatki kart bez kostkowych sprzedawanych przez graczy turniejowych.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

aryss pisze:Poczekaj na nowy, stary wydaje mi sie na 1 rzut oka troszke mniej zbalansowany. I ogolnie mimo niecheci do bazarkow polecam sie z nimi zaprzyjaznic, dla graczy domowych ( nie turniejowych ) to bardzo tanie zrodlo kart i kostke moze byc, spokojnie za ponizej 100 mozna wyhaczyc 20 kostek ( zarowno postaci jak i upgradow ) + dziesiatki kart bez kostkowych sprzedawanych przez graczy turniejowych.
Tu się zgodzę, co do bazaru. Za niewielka kasę możesz kupić naprawde sporo kart dzięki którym złożysz niejeden deck :)
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: NetCop »

Warto zaprzyjaźnić się z lokalnymi graczami turniejowymi nawet jeśli gra się tylko casualowo. Mają często sporo rzeczy na sprzedaż w naprawdę niskich cenach (taniej niż koszt boosterka).
Nie wiem jak w innych lokacjach ale u nas jak pojawia się nowy gracz to praktycznie z marszu może dostać zupełnie za darmo brakujące commony, a często też uncommony, których gracze mają na kilogramy.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Neoptolemos »

Hej, zastanawiam się nad kupnem nowego startera i pogubiłem się w informacjach.
Czy znajdują się w nim wszystkie karty, które były w poprzednich starterach? Czy są takie karty/kości, których nie da się zdobyć inaczej, niz kupując stare startery?

Generalnie raczej planuję grać casualowo, ale jakbym zmienił zdanie, nie chce mi się potem musieć dokupywać starych starterów tylko w celu uzupełnienia kolekcji ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Kisun »

Wszystkie karty w nowym zestawie będą nowe. Kilku kart ze starej podstawki nie ma w boxach (są oznaczone szarym tłem wokół nr karty - prawy dolny róg. Te z podstawki z tego co widziałem w duzej części są szare. Do gry na luzie wystarczą ci dwie stare podstawki (jedna Rey i jedna Kylo) i jedna (najlepiej dwie) nowe w zupełności. Na fb można kupić sporo kart częstych i powszechnych z boxów za grosze a i za niewielką kasę dużą część rzadkich z kościami.
"Errare humanum est"
aryss
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

W nowej podstawce wszystkie karty z koscmi sa calkowicie nowe i dostepne wylacznei tam, z kart bezkostkowych jest kilka reprintow kart z wczesniejszych zestawow ( ale to bodajze 3-4 karty). W starych starterach najbardziej problematyczne karty to Force Throw/Mind Probe ktore tylko tam sie znajduja a sa uzywane w duzej czesci niebieskich deckow, ale do samego grania turniejowego zapewne by ktos pozycyzl

A co do starszych kart/kosci ja mam na sprzedaz ~60 rarek ( prawie same pl bo wracam do angielskiej wersji ) + kilkanascie UC i stos commonow za ~250 jakby ktos byl zainteresowany. Topow wsrod tych rarek zapewne nie ma ale na rozszerzenie starowej kolekcji moga sie przydac
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Perf »

aryss pisze:wracam do angielskiej wersji
Z ciekawości: jakaś konkretna przyczyna tego powrotu?
aryss
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

W sumie 1 set mialem calosc po angielsku, w 2 wzielem 2 boxy w polskiej wersji jezykowej bo okazyjnie je kupilem i zbieralem rownoczesnie obie wersje, przymykajac oczy na bledy w tlumaczeniu. Ale po tym jak widze co odwalaja przy okazji Armady ( pomimo iz zbieram tam wylacznie angielska wersje) stwierdzilem ze wole miec moze mniej kart ale w angielskiej wersji ;)
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Kisun »

Ja tam za wiele błędów nie zauważyłem. Jak by co to zawsze można zapytać na fb gdy są jakieś wątpliwości.
"Errare humanum est"
plozzt
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2015, 14:43

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: plozzt »

jakby ktoś szukał comm czy uncomm to mam całe worki ;)
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Xavris »

http://galakta.pl/promocja-duet-mocy-11/
I to jest chyba najlepsza okazja do sprawdzenia, czy sama gra w ogóle podpasuje :)
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Majkel89 »

mam pytanie czy bostery z nowej seri "Duch rebeli" będzie kompatybilny ze pierwszymi starterami czy lepiej działa z STAR WARS: PRZEZNACZENIE – ZESTAW DLA DWÓCH GRACZY ?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Dabi »

Zarówno Duch Rebelii jak i Imperium w stanie wojny jak i boostery z przeznaczenia są kompatybilne ze sobą.

Odnośnie tego który starter jest lepszy to kwestia do rozważenia - zależy od zbieranej frakcji.
Np. zbierając Złoczyńców na deck niebieski na pewno najlepszy byłby starter z stary z Kylo Renem oraz połówka nowego. Bohaterowie mają mniej udany pierwszy starter niż nowy - ze względu na kiepsko tam pasującego obecność Finna.
Śmiało można zaczynać od nowego startera dla dwóch osób.

Warto przejrzeć listę kart oraz postaci i mniej więcej ukierunkować zbieranie.
ODPOWIEDZ