Through The Ages - Android/iOS

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: premek »

Szaweł pisze: Jaka to apka?
Pewnie chodzi o to http://throughtheages.com/digital.html
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: Pastorkris »

Dokładnie o tą :)
Tak napisałem jakby to było oczywiste, bo myślałem, że wszyscy tutaj o niej słyszeli. Dodam w takim razie, że gra jest do kupienia za jakieś 42 złote, a mając abonament w Play można obniżyć koszt gry jeszcze o 15 zł poprzez płatność rachunkiem.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: Szaweł »

Pastorkris pisze:Dokładnie o tą :)
Tak napisałem jakby to było oczywiste, bo myślałem, że wszyscy tutaj o niej słyszeli. Dodam w takim razie, że gra jest do kupienia za jakieś 42 złote, a mając abonament w Play można obniżyć koszt gry jeszcze o 15 zł poprzez płatność rachunkiem.
Mam Play właśnie, ale cenę wyświetla 42. Muszę zrobić coś specjalnego, żeby obniżyć o te 15?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: kaimada »

Szaweł pisze:
Pastorkris pisze:Dokładnie o tą :)
Tak napisałem jakby to było oczywiste, bo myślałem, że wszyscy tutaj o niej słyszeli. Dodam w takim razie, że gra jest do kupienia za jakieś 42 złote, a mając abonament w Play można obniżyć koszt gry jeszcze o 15 zł poprzez płatność rachunkiem.
Mam Play właśnie, ale cenę wyświetla 42. Muszę zrobić coś specjalnego, żeby obniżyć o te 15?
Po prostu kup wybierając opcję dopisania do rachunku i automatycznie naliczy rabat.
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Zimoch »

To jest implementacja najnowszej edycji?
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: uyco »

tak
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: warlock »

Zagrałem wielokrotnie online i offline i powiem dwie rzeczy:

A) implementacja tej gry jest DO-SKO-NA-ŁA
B) Spokojnie da radę grać na ekranie 4,7", kwestia przyzwyczajenia ;).

Nie żałuję ani złotówki.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: lacki2000 »

Czy wie ktoś ile waży instalka i ile gra zajmuje po zainstalowaniu?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
tr3b0r
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2015, 17:08
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: tr3b0r »

Na moim telefonie, po zainstalowaniu, gra zajmuje 114 MB.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Sarseth »

warlock pisze:Zagrałem wielokrotnie online i offline i powiem dwie rzeczy:

A) implementacja tej gry jest DO-SKO-NA-ŁA
B) Spokojnie da radę grać na ekranie 4,7", kwestia przyzwyczajenia ;).

Nie żałuję ani złotówki.
Jest bardzo dobra. Doskonała? :P prawie. Tzn jest bardzo dobra. 5/5 w shopie ale musza sporo poprawić. Bo mechanizm gry działa super, brak błędów w rozgrywce już przy launchu, co się ceni. Online, offline, challange. MEGA.
Trochę optymalizacje muszą poprawić. Często gra się miesza miedzy grami online, jak prowadzisz z 4-6 rozgrywek naraz. Nie próbowąłem więcej nawet.
Gra z 4 razy scrashowała i nie można było kontynuować. Ale support bardzo fajnie ich działa i non stop odpisuje mi na maile.
Brak filtrów w lobby do gier. Brak ratio/elo/ranków graczy, ale wiem że robią. Gracze lubią wchodzić mi do gry a potem nie grają, wolałbym unikać takich ludzi w przyszłośći w jakiś sposób, przez raportowanie czy coś i by zbierało się, że jak gościu nagminnie wchodzi do gier z dwoma piorunami i nie gra, to niestety nie będzie mógł, a zostaną mu wolniejsze gry przez jakiś czas. Chociaż dzięki temu miałem 4 zwycięstwa pod rząd. Niestety do achievementu 5 mi zabrakło już ;D Ogólnie super, ale są miejsca do poprawki ;)
Brak czegoś takiego, że jak grasz w kilku i wszyscy wyjdą z gry poza tobą, to niepotrzbenie nadal musisz stresować się czasowym limitem. A niestety wtedy masz turę non stop, grając na tym drugim szybkim trybie. To też wysłałem im info, podziękowali za pomysł i wyślą do devów. Ogólnie gram w to teraz prawie non stop, biedna bateria cierpi tylko.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2102
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: pabula »

Ja mam z 20 założonych ;)
Istnieje możliwość ignorowania graczy.
Wtedy oni nie widzą twoich gier.
Już zaproponowałem żeby jakos dodali możliwość pokazywania info gracza przy otwartym stole. Wtedy można od razu takiego gracza ignorować.

@sarseth:
- nie wiem co masz na myśli mówiąc brak filtrów... twoje gry są zawsze na górze, gry do których nie możesz dołączyć są zawsze na dole.
- są przecież punkty za gry, więc ranking jest. nawet jest podzielony na tydzień, miesiąc i całościowy. Obecnie liderem jest GaryPan - to jakiś maniak nocny, chyba appki nie zamyka :)
zrobił wszystkie "osiągnięcia" (bez jednego) !!! nie powiedział którego nie zrobił. dla mnie nierealny jest 7 cudów w 1 grze!
super ciekawe są historyczne - na razie tylko 3 mi się udało.

Appkę polecam.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Sarseth »

pabula pisze:Ja mam z 20 założonych ;)
Istnieje możliwość ignorowania graczy.
Wtedy oni nie widzą twoich gier.
Już zaproponowałem żeby jakos dodali możliwość pokazywania info gracza przy otwartym stole. Wtedy można od razu takiego gracza ignorować.

@sarseth:
- nie wiem co masz na myśli mówiąc brak filtrów... twoje gry są zawsze na górze, gry do których nie możesz dołączyć są zawsze na dole.
- są przecież punkty za gry, więc ranking jest. nawet jest podzielony na tydzień, miesiąc i całościowy. Obecnie liderem jest GaryPan - to jakiś maniak nocny, chyba appki nie zamyka :)
zrobił wszystkie "osiągnięcia" (bez jednego) !!! nie powiedział którego nie zrobił. dla mnie nierealny jest 7 cudów w 1 grze!
super ciekawe są historyczne - na razie tylko 3 mi się udało.

Appkę polecam.
Filtrowania, takiego np tylko konkretne szybkości gier. Tylko standardowe zasady. Po co mam zakładać kolejną grę, jeśli wiem że gdzieś 3 gości czeka na 4tego z tymi samymi ustawieniami co ja mam. A przeszukiwanie tego jak tam jest aktualnie jest mega niewygodne i lubi przeskakiwać. A mnie zależy akurat zawsze na standardowych zasadach i 2-3 piorunach prędkości z auto startem co by nie trafić na amerykańca co uruchomi grę jak się bedę kładł spać. Regiony graczy też by się przydały, ale może to jest? Nie wiem.
Tak, ranking jest, bardziej miałem na myśli w sumie nie wiem.. może ujemne oceny dla niegrających. Źle może wyraziłem się. Ale nie wiedziałem o ignorowaniu, napewno się przyda :) I jest to rozwiązanie. Chociaż chciałbym by istniało jakieś pouczenie dla ludzi wchodzących do gry, a potem nie grających już od pierwszej tury, że AI ich zastępuje od razu. Ja ich zignoruje a oni dalej mogą innym psuć zabawę.

Wiem, to są kosmetyki ;) Gra jako gra jest mega. Chociaż mam już 9 popsutych rozgrywek :( Czekających na odblokowanie przez nich, w każdym razie mówili że fix nadciąga i problemy z połączeniem już nie będą powodowały crashy. Ale to nie wiem czy ja mam takiego pecha czy co ;p najgorzej jak mi w ostatniej turze wczoraj gra scrashowała :(

Też mocno polecam apkę i warta nawet podwójnej ceny jest. Co nie znaczy że nie ma błędów i nie ma miejsc na poprawę ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2102
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: pabula »

Podwójną cenę zapłacisz - będzie dodatek :)
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: rhcorvin »

Ja to mam tak z głową na punkcie tej gry że kupiłem dwa razy i na androida i na ios-a. Ale to mój numer jeden:)
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Valarus »

Pograłem trochę i apka posiada niestety jeden okropny problem - jeżeli gracz zostanie wykopany ze względu na czas, zastępuje go bot najniższego poziomu. W tym momencie gra mogłaby się równie dobrze skończyć, bo zaczyna się wyścig, kto bardziej wykorzysta głupotę bota, podpisze z nim wszelkie pakty a potem okradnie ze wszystkiego co się da. Bot nie widzi problemu z posiadaniem na koniec gry 5 siły...

Strasznie irytująca sprawa, bo ludzie wypadają z gier bardzo często więc wyniki są potem sztuczne. Przez to granie z przypadkowymi osobami całkowicie mija się z celem.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2102
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: pabula »

Nie jest to problem appki tylko ludzi...
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Arius »

pabula pisze:Nie jest to problem appki tylko ludzi...
Valarusowi chodziło bardziej o to, by apka nie zastępowała botem o najsłabszy AI.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Valarus »

Arius pisze:
pabula pisze:Nie jest to problem appki tylko ludzi...
Valarusowi chodziło bardziej o to, by apka nie zastępowała botem o najsłabszy AI.
Dokładnie. Albo niech uznaje, że się poddał, w końcu to nawet dozwolone w zasadach jest. Ogólnie obecność takiego chłopca do bicia całkowicie unieważnia rozgrywkę moim zdaniem i nie bardzo rozumiem, dlaczego nie jest poprostu usunięty.
skimmboard
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2016, 18:40
Has thanked: 1 time

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: skimmboard »

Cześć

A jak wygląda sprawa z czasem na ruch/turę? chętnie pograłbym ze znajomymi w pracy ale wiadomo, że nie zawsze mogę zrobić ruch, czy można grę zawiesić na jakiś dłuższy czas? albo czy poprostu czekać z dokończeniem aż następny gracz zrobi ruch?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Sarseth »

skimmboard pisze:Cześć

A jak wygląda sprawa z czasem na ruch/turę? chętnie pograłbym ze znajomymi w pracy ale wiadomo, że nie zawsze mogę zrobić ruch, czy można grę zawiesić na jakiś dłuższy czas? albo czy poprostu czekać z dokończeniem aż następny gracz zrobi ruch?
Jest 8 rodzajów tempa gry:
Live blitz: 90-180s na ruch + 45s na odpowiedź + 15 minut rezerwy na wiek
Standard live: 4-6m na ruch + 90s na odpowiedź + 30 minut rezerwy na wiek
Relaxed Live: 20m na ruch + 5m na odpowiedź + 16h rezerwy na wiek
Fast Async: 3h na ruch + 3h na odpowiedź + 36h rezerwy na wiek
Medium Async: 12h na ruch + 12h na odpowiedź + 2d rezerwy na wiek
Default Async: 24h na ruch + 24h na odpowiedź + 3d rezerwy na wiek
Long Async: 3d na ruch + 3d na odpowiedź + 7d rezerwy na wiek
Endless: .. chyba jasne. Do końca wspierania gry ;)

ruch to zwykła tura, odpowiedź to np na pakt, a rezerwa odnawia się na II wieku i III wieku. Jest liczona łącznie do każdego ruchu i odpowiedzi. Jak rezerwa spadnie, to zastępuje Cię AI.
Ja gram zazwyczaj na Standard live lub relaxed Live - zależy jak bardzo ciężki dzień w pracy ;) Standard live zazwyczaj kończy mi się do końca dnia - ALE średnio jedna osoba odpada z gry bo nie wyrobi. A często mam gości, którzy narzekają że za wolno. Tacy najlepsi xD nie wiem czemu wtedy nie szukają Live blitza.
Relaxed live jest też spoko, ale rezerwa jest MEGA duża w porównaniu do poprzedniego i gra się mi potrafi rozciągnąć na 3 dni nawet, co jest dośc słabe, bo zakładałem grę licząc że do wieczora się skończy ;P a standard live 30 minut rezerwy to było za mało. Chyba raz z jednej gry mnie wywaliło bo nagle spotkanie mi wypadło z pracy i telefon został na biurku :(
Rebel 6% (trójmiasto)
skimmboard
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2016, 18:40
Has thanked: 1 time

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: skimmboard »

oo super:) dzięki za odpowiedź :) zdecydowanie mi pomogła :) czasem poprostu nie mogę przez wiele godzin używać tel i jakby odrazu wyrzucało to byłoby bez sensu :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Sarseth »

Ok, AI przychodzące za gracza, który nie wyrobił się w turze jest mega głupie. Właśnie AI poszło na wojne, z graczem z którym wygrywało niby 8 punktami .. o kulturę w przed ostatnie turze. I co? I gościu miał tyle resourców i populacji i kart militarnych na ręku, że widać było że zdobędzie siłę. Zdobył 32 przewagi jeszcze nad nim. AI mu dało 37 kultury za darmo.. super AI. Napisałem już do nich, bo imho to jest rzeczywiście chyba najgorsze rozwiązanie, zastępować gracza najgłupszym AI.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Larry »

W sklepie play widać trochę recenzji narzekających na stabilność, zawieszanie się gry itp. Rzeczywiście często się zdarzają takie problemy?
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Pastorkris »

Larry pisze:W sklepie play widać trochę recenzji narzekających na stabilność, zawieszanie się gry itp. Rzeczywiście często się zdarzają takie problemy?
Nigdy mi się nie zdarzyło. Na pewno o wiele bardziej stabilna i z mniejszą liczbą błędów niż np. Zimna Wojna...
Jedyne co mi się przydarza, to że dźwięk się zcina przy np. budowie, dzięki czemu słychać zgrzyty :) ale to raczej wina mojego telefonu, że nie wyrabia.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Valarus »

Larry pisze:W sklepie play widać trochę recenzji narzekających na stabilność, zawieszanie się gry itp. Rzeczywiście często się zdarzają takie problemy?
Ja powiem tak - osobiście mam 6 gier zablokowanych przez support, ponieważ się zawieszały i wywalały grę. Ostatnio były patche i jest lepiej, ale zdecydowanie nie idealnie.
ODPOWIEDZ