Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Mapa składa się z 2 plansz. Każda jest dwustronna. Gracz wybierają swoją stronę planszy i łączy ją z planszą, którą wybrał przeciwnik. Z tego co na razie wiadomo, każdy teren ma swoje znaczenie i zasady specjalne odnośnie niektórych pól. Dodatkowo na wielu zdjęciach widać różne kafle, które układa się na planszy. Bez obaw. Gdyby to miało być nudne to raczej większość recenzentów nie rozpływała by się w zachwycie. Obstawiam, ze dodatkowe mapy będą kwestią czasu.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: gervaz »

Na mapie są przeszkody, tylko słabo odróżniają się od normalnych pól.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Ja obawiam się pewnej schematyczności w tej grze. Owszem widzę jakieś możliwości układania planszy, żetonów celów, składanie talii, ale wydaje mi się to trochę kosmetyczne i z czasem gry będą bardzo podobne do siebie, szczególnie że nie ma tego aspektu budowania bandy. Moim zdaniem to będzie trochę przypominać szachy lub jakieś podobne gry logiczne, ograniczenie do 12 aktywacji na grę będzie powodować że gracze będą starali się optymalizować ruchy jak w jakimś euro. Oczywiście to nic złego, w końcu w szachy ludzie potrafią rozegrać i kilka tysięcy partii, ale nie wiem czy będę miał (o ile kupię) tyle zapału żeby tak szlifować taką grę.

Dla mnie i tak największa bolączka tej gry to figurki, a dokładnie ta ich nowa stylistyka. Ciągle nie mogę się przekonać do "sigmarines" czy orków w "power armorach" i przyprawia mnie to o ból głowy, bo owszem chętnie bym się z grą zapoznał, ale boję się że ręce mi odpadną od dotykania figurek rodem z Age of Sigmar :D Tak na marginesie nigdy nie byłem fanem bitewnego Warhammera, ale figurki z tej gry mi się podobały, teraz mam odwrotnie, figurki choć fantastycznie wykonane odrzucają mnie stylistyką, a gra przyciąga mechaniką.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Dla mnie z kolei nierozerwalność bandy to zaleta. I mam nadzieję, że GW będzie się tego trzymać. To sprawia, że każda grupa musi być mocno przemyślana i zbalansowana. Dodatkowo cześć kart jest dedykowana tylko i wyłącznie do danej bandy a cześć kart jest wspólna. Wątpię, żeby pojawiły się jedynie słuszne rozpiski. Za dużo możliwości.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

IseeWinner pisze:Dla mnie z kolei nierozerwalność bandy to zaleta. I mam nadzieję, że GW będzie się tego trzymać. To sprawia, że każda grupa musi być mocno przemyślana i zbalansowana. Dodatkowo cześć kart jest dedykowana tylko i wyłącznie do danej bandy a cześć kart jest wspólna. Wątpię, żeby pojawiły się jedynie słuszne rozpiski. Za dużo możliwości.
Hehe no nie wiem. "Za dużo możliwości" to jest w bitewniakach, a potem wszystko i tak ogranicza się do 3 liczących się armii i po 1/2 rozpiskach na armię ;)

Skoro są przeszkody to ok, ślepy byłem jak oglądałem i czytałem. Jak wyjdą krasnoludy to pewnie się skuszę (chyba, że zapowiedzą nowy Mordheim).
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

"Za dużo możliwości" jak na tego typu grę.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Przy okazji dodam, że GW na bieżąco publikuje nowe informacje odnośnie gry.

Tutaj wprowadzenie do jednej z band: https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-2/

A tu informacja odnośnie pierwszych propozycji wsparcia turniejowego i wydarzeń: https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-3/


"The first – the Power deck – is made up of cards that directly influence gameplay, such as Ploys, which provide immediate effects, and Upgrades, which improve the abilities of fighters or give them completely new ones. The second is the Objective deck – there’s no one way to win in Shadespire, and you’ll be able to choose how you want to claim victory. Think of the power deck as the “how” and the objective deck as the “why” – with a range of cards in the core set and even more in the booster sets, you’ll have a lot of control over both." - Brzmi dobrze.
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: MaxiCas »

Mi też wydaję się, że jeśli ta gra ma żyć to prędzej czy później muszą wprowadzić jakiś system punktów i mechanizm składania bandy. Według mnie samo budowanie talii to za mało, żeby gracze mogli wystarczająco poczuć własny wkład w siłę swojej drużyny.
Ale z drugiej strony jak tak patrzę na długość wspierania gier przez GW i to jak się zaczęli rozdrabniać na wiele tytułów to świetlanej przyszłości nie wróżę.
Shadow War Armageddon - istniał może ze 2-3 tygodnie po premierze, teraz to już nie wiem czy w samym GW wiedzą, że mają takie dziecię;
Blood Bowl - tutaj też straszny zastój, daleko jeszcze do momentu żeby wypuścili wszystkie drużyny z pierwszej Season One.
W Shadespire też przeczuwam 4 bandy na początek, koło grudnia/stycznia dorzucą już zapowiedziane krasnoludy i skaveni, a potem prawdopodobnie temat umrze.

Jedyne co mnie pociesza - bo nie ukrywam, że liczę na tą grę - to przecieki jakie znalazłem na necie :
1. Tutaj poza krasnoludami i skavenami widać jakby alternatywne figurki dla khornów oraz stormcastów, co mogłoby świadczyć albo o alternatywnych drużynach albo o możliwości składania własnej bandy z większej ilości dostępnych bohaterów.
Spoiler:
2. A tutaj cytat do SpikeyBits`a :
"Pre-order of the core box should be late September, release is October. The first expansion, the Deathrattle Sepulchral Guard, is due to be released in November 2017. A series of expansions is already ready to be released in 2018."
Daje to nadzieję, że być może GW już narobiło tego stuffu i przez jakiś czas będzie nas raczyć nowymi rzeczami - nawet w 2018 roku.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

"Za dużo możliwości" to jest w bitewniakach, a potem wszystko i tak ogranicza się do 3 liczących się armii i po 1/2 rozpiskach na armię ;)
Polecam pograć w inne bitewniaki jak w tych znanych są 3 armie i 1/2 rozpiski. Bitewniaki na GW się nie kończa.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: RE.Lee »

W WFB też nigdy (może poza późną 7 edycją) nie było tak źle z balansem. Przynajmniej globalnie, bo lokalna meta to inna sprawa.

Shadespire brałbym może gdyby nie stylistyka - Sigmarines wszędzie. Pass. Choć miło, że wprowadzają kobiet coraz więcej. Różnorodność jest fajna.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

GW mocno się stara, żeby wrócić na szczyt jako wydawnictwo. Najpierw zmienili klasycznego WH w Age of Sigmar, później wydali serię udanych gier pudełkowych (choć wciąż drogich i opierających się na figurkach do sklejania z wielu elementów), następnie odświeżyli temat Blood Bowl (ale tu niestety pozostawili archaiczne zasady ze starszych edycji - więc nie dziwne, że nie przybyło wielu graczy). Wreszcie WH40k doczekał się ostatnio nowej 8 edycji i świetnych zestawów startowych. Nowych graczy przybywa, system stał się przystępniejszy i ciekawszy. Teraz Underworlds, który jawi się w końcu jako nowoczesna planszówka rodem z FFG. A niebawem przecież 5 edycja Talismana.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Dabi pisze:
"Za dużo możliwości" to jest w bitewniakach, a potem wszystko i tak ogranicza się do 3 liczących się armii i po 1/2 rozpiskach na armię ;)
Polecam pograć w inne bitewniaki jak w tych znanych są 3 armie i 1/2 rozpiski. Bitewniaki na GW się nie kończa.
Dokładnie.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Rocy7 pisze:
Dabi pisze:
"Za dużo możliwości" to jest w bitewniakach, a potem wszystko i tak ogranicza się do 3 liczących się armii i po 1/2 rozpiskach na armię ;)
Polecam pograć w inne bitewniaki jak w tych znanych są 3 armie i 1/2 rozpiski. Bitewniaki na GW się nie kończa.
Dokładnie.
Dokładnie to nie uwierzę. :) Szkoda, że chyba nie ma łatwo dostępnych danych na temat rozpisek biorących udział w znaczących turniejach i tego gdzie, kto i czym doszedł. Jedyna taka baza którą kojarzę była związana z karcianką L5R. No i z grami komputerowymi, wszędzie w nich jest meta, wzór jak i czym grać, żeby wygrać :)

Co do Shadespire, pewnie jak dobrze zejdzie i będzie parcie community na granie turniejowe to GW ruszy z pomocą. Pytanie, czy będzie faktyczne zapotrzebowanie na customizację band.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Błysk pisze: Dokładnie to nie uwierzę. :) Szkoda, że chyba nie ma łatwo dostępnych danych na temat rozpisek biorących udział w znaczących turniejach i tego gdzie, kto i czym doszedł. Jedyna taka baza którą kojarzę była związana z karcianką L5R. No i z grami komputerowymi, wszędzie w nich jest meta, wzór jak i czym grać, żeby wygrać :)
zapraszam na mojego bloga o Dropfleet Commander (Solaris 7 tag Dropfleet Commander), gdzie masz rozpiski z ostatnich turnieji oraz analizę taktyczna jednostek.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Nie będzie możliwości zmiany figurek w obrębie jednego warbandu. Będzie za to po kilka warbandów na frakcję.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: sewhoe »

IseeWinner pisze:Nie będzie możliwości zmiany figurek w obrębie jednego warbandu. Będzie za to po kilka warbandów na frakcję.
Trochę ryzykowne rozwiązanie. Z jednej strony może pozytywnie wpłynąć na balans rozgrywki, z drugiej strony taka utrudniona "customizacja" zniechęca.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Błysk pisze:Dokładnie to nie uwierzę. :) Szkoda, że chyba nie ma łatwo dostępnych danych na temat rozpisek biorących udział w znaczących turniejach i tego gdzie, kto i czym doszedł. Jedyna taka baza którą kojarzę była związana z karcianką L5R. No i z grami komputerowymi, wszędzie w nich jest meta, wzór jak i czym grać, żeby wygrać :)
W Warmachine & Hordes przy okazji jakiś znaczących turniejów zawsze są podawane rozpiski, np. Mistrzostwa Polski 2017. Zagraniczne turnieje też gdzieś tam mają takie rozpiski np. World Team Championship. Znaleźć tutaj dwie identyczne rozpiski jest naprawdę trudno.

Wracając do tematu, brak możliwości manipulowania w konfiguracji bandy trochę boli, ale być może uda się dzięki temu utrzymać równowagę pomiędzy frakcjami. Zbyt duża różnorodność często może powodować erraty i restrykcje :) , a tego bardzo nie lubię w grach.

Zastanawiam się ile kart będzie w podstawce, a ile w dodatkach bo wygląda na to, że to co na razie zapowiedziano to 437 kart.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Ech. Wklejam jeszcze raz link. Poczytajcie o co chodzi w idei hermetycznego warbandu na przykładzie jednej z band z podstawki: https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-2/
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

Dokładnie to nie uwierzę. :) Szkoda, że chyba nie ma łatwo dostępnych danych na temat rozpisek biorących udział w znaczących turniejach i tego gdzie, kto i czym doszedł. Jedyna taka baza którą kojarzę była związana z karcianką L5R. No i z grami komputerowymi, wszędzie w nich jest meta, wzór jak i czym grać, żeby wygrać :)
Wypada jednak poprzeć czymś swoje tak radykalne stwierdzenia chociażby podając jakieś przykłady. Bo póki co wypowiedziałeś jedynie ogólną tezę, która dodatkowo jest błędna.
Odnośnie danych to nawet niektóre firmy prowadzą takie statystyki pogłębione. Corvus Belli prowadzi dokładne analizy sytuacji frakcji w ramach oficjalnego systemu rankingowego i ten balans źle nie wychodzi.

Jeśli chodzi o niemożliwość mieszania modeli z band to prościej im będzie dzięki temu zapanować nad balansem.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Czy beda startery z innymi frakcjami? Jak zakladam podrecznik nie zostanie opublikowany jak robi to FFG, wiec bez startera nie zagram? Z obu zaprecentowanych frakcji żadna mnie nie kusi stylem gry.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, 08:34 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Odnośnie zasad, to bardzo możliwe, że GW udostępni je na swojej stronie w formacie pdf. Kilka dni po premierze podstawki wychodzą dwa dodatki z warbandami (w każdym pudełku z bandą znajdą się również karty - zarówno dla danej frakcji jak i ogólne, dla wszystkich). Będzie warband nieumarłych, który zapowiada się jako najbardziej liczny z dotuchczasowo zapowiedzianych. Z tego co widziałem głównie będzie opierał się na taktyce obrony lidera drużyny, który może wskrzeszać pozostałych. Kolejną frakcją będą orkowie. Dalej zapowiedziani są skaveni i krasnoludy.

Raczej nie zanosi się na inny starter w najbliższych miesiącach (prawdopodobnie nie będzie go w ogóle - tak jak w przypadku Blood Bowla).
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: aryann »

Z tego co kojarzę już raz GW sprzedawało osobno elementy z któregoś startera osobno. Ekonomiczniej zapewne wychodzi kupić je ze starter packiem, ale tak jest chyba w przypadku wszystkich wydawnictw.
Nieumarli w przypadku AoS to niedopowiedzenie, bo mocno rozdrobnili wszystkie rasy. Tu konkretnie będą szkielety (Sepulchar Guard), zaś pisząc krasnoludy zdjęcie wskazuje na Fyreslayersów (podkoksowani Slayersi).
GW reklamuje Shadespire jako grę turniejową, a patrząc na nowy zarząd to nie martwiłbym się o wsparcie.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Opis trzeciego warbandu ze strony GW: https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-2/

Zapowiada się ciekawie.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Znalazłem jeszcze dokładny film pokazujący krok po kroku jak wygląda przygotowanie do gry, i przykładowa rozgrywka: https://www.youtube.com/watch?v=HBcTk4Azndo

ciekawa sprawa z rozkładaniem planszy, jest wiele możliwości.
ODPOWIEDZ