Trajan (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Trajan

Post autor: probbi »

W strefie macie po 123. Prawdopodobnie w AM76 też zejdą trochę z ceny
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Trajan

Post autor: Wojtek.k »

probbi pisze:W strefie macie po 123. Prawdopodobnie w AM76 też zejdą trochę z ceny
To niepotrzebnie brałem wczoraj.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Trajan

Post autor: harrison »

Wojtek.k pisze:
probbi pisze:W strefie macie po 123. Prawdopodobnie w AM76 też zejdą trochę z ceny
To niepotrzebnie brałem wczoraj.
Teraz tak mówisz :P jakby tam nie mieli albo mieli 2 szt. to byś nie dostał gry wcale :D Też kupiłem za 159 i czy żałuję? nie, bo to Feld :D Cena w przypadku jego gier nie powinna być na pierwszym miejscu. Wiadomo, że cieszyłbym się jeszcze bardziej kupując mistrza w tańszej opcji. Niezależnie od ceny cieszę się, że go dostałem w ogóle, bo plułem sobie w brodę, że nie wsparłem wtedy kampanii :) A teraz wracam do grania :D
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Trajan

Post autor: gregos »

Wojtek.k pisze:
Dr. Nikczemniuk pisze:Widzę że jest do dostania na AM76 za bagatela 179 zł :shock:
Ja kupiłem jeszcze za 159 zł, ale brałem zaraz po dostawie. Więc taniej niż w Strefie MTG gdzie był po 160 zł.
Sklep AM76 wyssał sobie cenę z chytrego palucha. Wczoraj do nich dzwoniłem, to poinformowali mnie, iż cena powinna być zbliżona do tej ze wspieram.to - coś chyba nie zagrało.
Wstrzymałem się z zakupem do dzisiaj i dobrze na tym wyszedłem, bo właśnie zamówiłem w drugim sklepie, który nie wycofał się ze wsparcia, czyli Strefa MTG, gdzie cena to 123,00 zł. Z dostawą do kiosku wyjdzie mnie tylko 1 zł więcej od wspierających.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Trajan

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

No 123 zeta jest jak najbardziej gut.
Może to i Feld ale bez przesady...
Dzięki za namiar na Strefę MTG, zamówionko złożone :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Trajan

Post autor: harrison »

gregos pisze:Sklep AM76 wyssał sobie cenę z chytrego palucha. Wczoraj do nich dzwoniłem, to poinformowali mnie, iż cena powinna być zbliżona do tej ze wspieram.to - coś chyba nie zagrało..
Chyba za dużo ludzi do nich dzwoniło :) wyczuli okazję. Ta cena za ostatnią sztukę za 179 zł to faktycznie przesadza. A swoją drogą to na wspieram.to widzę, że napisano "(Cena poza wspieram.to: 159 zł)", więc tu by się zgadzało nawet. Teraz pytanie, do której ceny miało być zbliżone :) do EB czy do sugerowanej :)
Jabberwocky
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Trajan

Post autor: Jabberwocky »

Złożyłem właśnie zamówienie w Strefie MTG. Dzięki za info :D
Co do AM76, każdy może sprzedawać w takiej cenie, jaka mu się podoba. Ale że omijam szerokim łukiem geszefciarzy, sklep ląduje na mojej czarnej liście zaraz obok innego warszawskiego sklepu, którego nazwa zaczyna się na literę G...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Trajan

Post autor: Trolliszcze »

Wow, od razu geszefciarze. A może to Strefa sprzedaje po zaniżonej cenie? Ten Trajan to jest standardowa międzynarodowa wersja - polecam sprawdzić, ile kosztowała w innych sklepach, kiedy jeszcze była dostępna (np. w jednym z najtańszych sklepów, 3trollach, 169,90). To raczej Strefa MTG ucięła sobie niepotrzebnie marżę, bo spokojnie mogli sprzedawać za ~170 złotych.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Trajan

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Trolliszcze pisze:Wow, od razu geszefciarze. A może to Strefa sprzedaje po zaniżonej cenie? Ten Trajan to jest standardowa międzynarodowa wersja - polecam sprawdzić, ile kosztowała w innych sklepach, kiedy jeszcze była dostępna (np. w jednym z najtańszych sklepów, 3trollach, 169,90). To raczej Strefa MTG ucięła sobie niepotrzebnie marżę, bo spokojnie mogli sprzedawać za ~170 złotych.
Troliszcze jak zawsze obrońca uciśnionych :wink:
Jako konsumenta mało mnie to obchodzi czy Strefa sprzedaje po zaniżonej cenie czy nie. Kupuję tam gdzie jest nie tyle tanio co w rozsądnej cenie, a osobiście uważam że odgrzewany kotlet jakim jest Trajan za 170 zeta to przegięcie. Nie kupiłbym za te pieniądze i tyle.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Trajan

Post autor: Wincenty Jan »

Ciężko mi to przyznać ale Pan Trolliszcze ma rację.
Jabberwocky
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Trajan

Post autor: Jabberwocky »

Zgodnie z informacjami ze wspieram.to, SCD miała wynosić 159 zł. Oznacza to, że AM76 zawyżył ją o kilkanaście procent. Jak dla mnie całkiem sporo.
Jeśli chodzi o marżę, nie wiem czy porównywanie cen produktu sprowadzanego (pośrednio lub bezpośrednio) z zagranicznych hurtowni i gry, która w najtańszym pakiecie na wspieram.to kosztowała poniżej 100 zł za sztukę ma sens. Tutaj chyba jednak istotny jest kanał dystrybucji.

PS Co do cen w 3trollach, owszem są super, ale gdy uwzględnimy rabat. Bez niego to raczej mediana. Co nie zmienia faktu, że w tym miesiącu jedną paczkę już od nich odebrałem i właśnie przymierzam się do kolejnego zamówienia :D
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Trajan

Post autor: Xfenix »

No i po Trajanie w Strefie. Produkt chwilowo niedostępny. :D
Zszedł jak świeże bułeczki.
Ostatni egzemplarz trafił w moje ręce. :P :P
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Trajan

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Reklama dźwignią handlu :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Trajan

Post autor: Trolliszcze »

Na am76 ostatnia sztuka i czuję, że długo tam nie powisi ;)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Trajan

Post autor: gregos »

Jeszcze jest do wzięcia w AM76. Lecz poniżej ceny jaką wystawili można spokojnie wziąć w Planszomanii za 169 zł (instrukcję po polsku można sobie wydrukować lub przeglądać na laptopie / tablecie).

http://www.planszomania.pl/strategiczne ... ition.html
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Trajan

Post autor: nahar »

Właśnie odebrałem wersję międzynarodową. Jak dla mnie super-wypas. Instrukcje są EN, FR, DE i NL dostałem też profesjonalnie wydrukowaną PL. Plus jakieś tam fikimiki z kampanii. Jak za 109 pln to nie mam co narzekać. Gra wypaśna, żetony grube, plansze też, klocki są.

Niby się nie udało, ale ja jestem bardzo zadowolony - kolejny feldzik na półkę trafia. A i okładka pudła ta stara - wg mnie fajniejsza (cała czarna/ciemna).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: mat_eyo »

Również odebrałem i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Jakość wydania identyczna jak poprzednie druki międzynarodowe, polska instrukcja nie różni się jakościowo od pozostałych. Miłym dodatkiem jest karta pomocy. Wydawnictwo pomyślało i dodatki z wspieram to były spakowane w teczkę, żeby w transporcie się nie uszkodziły. Niby drobnostka, ale wiele paczek już w życiu odebrałem i zdarzało się, że dodatkowe rzeczy latały po kartonie luzem. Ciekawi mnie tylko, czy doczekamy się polskiej instrukcji na bgg. Sharpie, nie idźcie drogą Fullcapa :D

Gra jest doskonała, to wie każdy ;) ale po wczorajszej partii uderzyło mnie coś innego. Ostatnio grywałem tylko online i czekałem na swój egzemplarz gry. Ten tytuł przy kontakcie fizycznym robi zdecydowanie lepsze wrażenie. Trajan rozłożony na stole aż bije majestatem, jest piękny i imponujący mimo braku tony plastiku w pudełku.

Btw w moim egzemplarzu jest 16 czerwonych ludzików. Jeśli ktoś ma u siebie tylko czternastu, to proszę na priv ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: Yavi »

mat_eyo pisze:...jest piękny i imponujący...
Wydawca się pomylił i wysłał inną grę? :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: mat_eyo »

Nie, dlaczego? Na pewno wysłał Trajana. Przed zrobieniem setupu plansza wygląda świetnie, czuć moc. Stoisz na szczycie wzgórza i widzisz senat, forum, dalej port i zabudowę Rzymu, a daleko na horyzoncie odległe prowincje Cesarstwa. Ok, gra może nie jest piękna sensu stricte, ale majestatyczna i imponująca z całą pewnością :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Trajan

Post autor: cezner »

Grunt to bogata wyobraźnia :wink:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: mat_eyo »

cezner pisze:Grunt to bogata wyobraźnia :wink:
Nie wiem, może mi się endorfiny wydzielają na myśl o nadchodzącej partyjce w jedną z najlepszych gier, w jakie grałem i umysł płata takie figle, że widzę klimat tam, gdzie go nie ma ;)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2017, 12:52 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Trajan

Post autor: Losiek »

mat_eyo pisze:Nie, dlaczego? Na pewno wysłał Trajana. Przed zrobieniem setupu plansza wygląda świetnie, czuć moc. Stoisz na szczycie wzgórza i widzisz senat, forum, dalej port i zabudowę Rzymu, a daleko na horyzoncie odległe prowincje Cesarstwa. Ok, gra może nie jest piękna sensu stricte, ale majestatyczna i imponująca z całą pewnością :)
A mówią, że eurasy nie mają klimatu :wink:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Trajan

Post autor: warlock »

Grałem raz w Trajana online i jednak partia na żywo to zupełnie inne doznania (tak samo jest z Tzolk'inem). Operowanie mankalą daje dziką satysfakcję :).

Trajan to majstersztyk jest.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Trajan

Post autor: mat_eyo »

Losiek pisze:
mat_eyo pisze:Nie, dlaczego? Na pewno wysłał Trajana. Przed zrobieniem setupu plansza wygląda świetnie, czuć moc. Stoisz na szczycie wzgórza i widzisz senat, forum, dalej port i zabudowę Rzymu, a daleko na horyzoncie odległe prowincje Cesarstwa. Ok, gra może nie jest piękna sensu stricte, ale majestatyczna i imponująca z całą pewnością :)
A mówią, że eurasy nie mają klimatu :wink:
Miłość jest ślepa :) Trajan po wczorajszej partii przypomniał mi jak wspaniały jest na żywo, został ulubionym Feldem (pojedynek z Zamkami Burgundii rozstrzygnięty) i wszedł do wąskiego, elitarnego grona gier, które dostały ode mnie ocenę 10/10 ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Trajan

Post autor: warlock »

<3 Bracie mój :twisted: :mrgreen:
ODPOWIEDZ