7 Cudów Świata / 7 Wonders (Antoine Bauza)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: adikom5777 »

Helga pisze:Ciekawe, czy Rebelowi się będzie opłacało wydać. Jak nie, to może jakaś dobra dusza będzie ogarniać zamówienia zbiorowe :).
a co da zamówienie zbiorowe? Przecież czy rebel wyda czy nie i tak to będzie w polskich sklepach.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: crsunik »

adikom5777 pisze:
Helga pisze:Ciekawe, czy Rebelowi się będzie opłacało wydać. Jak nie, to może jakaś dobra dusza będzie ogarniać zamówienia zbiorowe :).
a co da zamówienie zbiorowe? Przecież czy rebel wyda czy nie i tak to będzie w polskich sklepach.
Mam nadzieję ;) Już nie chciałem Ci Adamie w urlopie przeszkadzać (tym razem :P)
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Helga »

adikom5777 pisze:
Helga pisze:Ciekawe, czy Rebelowi się będzie opłacało wydać. Jak nie, to może jakaś dobra dusza będzie ogarniać zamówienia zbiorowe :).
a co da zamówienie zbiorowe? Przecież czy rebel wyda czy nie i tak to będzie w polskich sklepach.
Aa, jeśli tak, to jeszcze lepiej! Dobrze że mówisz :). To kiedy można się spodziewać na stronce? :D
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: hipcio_stg »

Łykam te dodatki bez popity :D Oby tylko znowu nie odstawały kolorem...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: crsunik »

hipcio_stg pisze:Łykam te dodatki bez popity :D Oby tylko znowu nie odstawały kolorem...
A któryś odstawał?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: hipcio_stg »

Każdy ;)
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: aigimig »

hej, jak coś to pod adresem http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=52134 zbieram chętnych do grupowego zamówienia druku kart z 2 fanowskich dodatków (Myths, Ruins) do 7 Cudów
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Maly.drukarz »

Cześć,

Tak tylko informacyjnie: pod adresem http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=52887
zbieram chętnych do zamówienia wydruku Lost Wonders - fanowskiego rozszerzenia do 7 cudów Świata

Może kogoś zainteresuje :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Olgierdd »

Pograłem z dodatkami jubileuszowymi. Nie robią wrażenia "promek", wszystkie efekty są zgrabne, nieprzekombinowane i pasują do gry.
U mnie rewersy mają inny odcień, ale ja mam podstawkę ze starej edycji z drewnianą walutą, więc może do nowej edycji będą pasować.
Dodam, że zaskoczyło mnie wykonanie kart do Miast. Grafiki zostały częściowo polakierowane (np. tylko postacie na pierwszym planie) co daje ładny połysk. Nowi liderzy (liderki) już nie mają takiego wykończenia.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: hipcio_stg »

Olgierdd pisze:Pograłem z dodatkami jubileuszowymi. Nie robią wrażenia "promek", wszystkie efekty są zgrabne, nieprzekombinowane i pasują do gry.
U mnie rewersy mają inny odcień, ale ja mam podstawkę ze starej edycji z drewnianą walutą, więc może do nowej edycji będą pasować.
Dodam, że zaskoczyło mnie wykonanie kart do Miast. Grafiki zostały częściowo polakierowane (np. tylko postacie na pierwszym planie) co daje ładny połysk. Nowi liderzy (liderki) już nie mają takiego wykończenia.
A jakie ma znaczenie edycja podstawki, skoro zestawy są do dwóch dodatków? Miasta też różnią się od podstawowych kart?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Olgierdd »

Karty z dodatku Miasta dołącza się do kart z każdej ery. To nie jest osobna talia jak w Liderach.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: hipcio_stg »

Mea culpa. Zamuliłem w robocie :-( zreszta już się przyzwyczaiłem ze co dodatek to inny kolor rewersów.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: hipcio_stg »

Lejemy pomyje...

Dziś jestem rozgoryczony rebelem po otrzymaniu wenus i paczek jubileuszowych do cudów...

Jak otwierałem śmierdzące chinami paczki do 7 cudów od razu czułem, że to będzie takie "chińskie". Pakowanie boosterowe się średnio sprawdziło, ponieważ w jednej paczce pierwsza karta miała uszkodzoną dolną krawędź. Pomijam fakt, że kolory tyłów są odjechane na maksa od podstawki, jak i dodatku. Liderzy są w odcieniu pomarańczowym! Po złożeniu kompletu I ery możemy trafić na 3 kolory rewersów, podstawka, miasta dodatek, miasta paka urodzinowa (każda w innym kolorze i nasyceniu). W III erze to już w ogóle mamy paletę barw... Karty są wydrukowane na zupełnie innym papierze, częściowo foliowane. Ja nie rozumiem jak można aż tak kaszanić druk... Chyba chińszczyzna zaczyna się mścić. Gry kosztują coraz więcej, a są coraz bardziej odchudzane.

Rebelu - nie idźcie tą drogą...
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Maly.drukarz »

Pod linkiem http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=53519 zbierają chętnych na pełne dodatki Ruin, Żeglarzy i Mitów (ruins, myths i sailors)

Może kogoś zainteresuje :)

Pozdrawam.
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: mapa295 »

Dostałam od kogoś używaną grę. Ilość kart się zgadza, natomiast nie mogę się doliczyć żetonów.
W instrukcji, którą mam powinno być 46 żetonów Konfliktu, 24 monety o wartości 3 i 46 monet o wartości 1. Natomiast na stronie Rebela ilości są inne: 42 żetony Konfliktu, 20 monet o wartości 3, 30 monet o wartości 1. Czyli wg. mojej instrukcji brakuje mi 3 monet i 7 żetonów Konfliktu (ale nie wiem których), wg. instrukcji od Rebela tylko jednego żetonu Konfliktu (też nie wiem którego).
Skąd takie różnice? Nie wiem, czy do nich pisać i prosić o przesłanie brakujących żetonów, bo nie wiem ile ich ostatecznie powinno być ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A ile masz ich fizycznie?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Miszon »

Moim zdaniem powinny być 42 żetony konfliktu, tak na logikę. bo na 7 osób tyle maksymalnie może być użytych.
(względnie mogę przeliczyć będąc w domu)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: mapa295 »

Mam 44 monety o wartości 1, 23 o wartości 3, czyli za mało w stosunku do mojej instrukcji, a więcej niż w instrukcji ze strony.
Jeśli chodzi o żetony konfliktu to mam 8 o wartości 5, 8 o wartości 3, 7 o wartości 1 i 18 o wartości -1 (czyli 41).
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Olgierdd »

A jakie masz monety, drewniane czy tekturowe? 7 Cudów Świata miało dwa wydania, gdzie elementy poza kartami były zmieniane, więc i ich liczba również mogła się zmienić.
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: mapa295 »

Tekturowe.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: Shimrod »

Mam co prawda angielskie wydanie gry, ale z tekturowymi żetonami i tam w instrukcji też jest 46 żetonów konfliktu, 24 monety o wartości 3 i 46 monet o wartości 1.

I stan ten jest zgodny, przy czym żetony konfliktu są podzielone 22 x -1 i po 8 x +1, +3 i +5.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: krisow »

Mam wydanie "7 Cudów Świata" z tekturowymi elementami zakupione pół roku temu i wszystko zgodnie z instrukcją w pudełku (70 monet oraz 46 żetonów konfliktu):
- 24 monety (3),
- 46 monet (1),
- 8 żetonów (5),
- 8 żetonów (3),
- 8 żetonów (1),
- 22 żetony (-1).
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 12:53 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: mapa295 »

Dziękuję za pomoc. Już wiem czego mi brakuje :)
Zastanawiam się jeszcze, czemu w takim razie w tej instrukcji te ilości są inne.
https://www.rebel.pl/repository/files/i ... 7Cudow.pdf
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: GrzeL »

mapa295 pisze:Zastanawiam się jeszcze, czemu w takim razie w tej instrukcji te ilości są inne.
https://www.rebel.pl/repository/files/i ... 7Cudow.pdf
Bo na stronie jest stara instrukcja. Pierwotnie gra była przeznaczona dla maksymalnie 7 osób, obecnie wraz z dodatkiem Miasta można grać też w 8 osób, wiec zwiększono liczbę żetonów, aby nie brakowało.
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Re: 7 Wonders / 7 Cudów Świata

Post autor: mapa295 »

Na stronie wydawnictwa w opisie gry też są te mniejsze ilości. A moje wydanie jest jeszcze bez informacji o nagrodzie Kennerspiel des Jahres 2011 na okładce, więc do najnowszych nie należy.
Mniejsza o to. Wiem, ile czego powinno być, także dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ