(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Chaos wymaga 4 graczy, a 5 to max z dodatkiem. Ja nie siadam do Chaosu (innym razem, kiedyś), ja do Lacerdy siadam albo Lancastera. Ty też nie siadasz do Chaosu, Ty do Lacerdy także ze mną. Do Lacerdy, jaki by nie był to 4 osoby max (np.: Ty, Ja, Agnes, Monika). Ania może z nami zagrać ale wtedy w Lancastera na 5 osób. Brat_J próbował Anię wkręcić do Chaosu, ale Ona może nie chcieć. Jak z nami usiądzie do Lancastera to będzie OK. Do Chaosu zgłosił się Brat_J, Vir3ns, Artur i Geoburak i ta czwórka wystarczy w zupełności. Nie trzeba im piątego gracza. No chyba, że Ania będzie nalegać na Chaos to zagrają w piątkę, ale myślę, że sama zdecyduje. Jak zdecyduje, że gra z nami to odpalamy Lancastera, a jak, że z nimi to odpalamy Lacerdę Lisboa ?
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

No właśnie, Ania mogłaby się zadeklarować w co gra. Powiem tylko tyle, że Chaos jest bardzo sympatyczny, to w końcu kultowa gra o przekonywaniu innych do swoich racji, ekskluzywna skóra (sztuczna?) jako mapa, aromatyczne czarne świece, rytuały pozwalające bliżej poznać inne kultury, a to wszystko w miłej, ekumenicznej atmosferze (vir3ns coś ostatnio nie widziałem naszego kota, nie wiesz gdzie jest?). Czy da się oczarować i wstąpi w nasze ewangelizatorskie szeregi? :P

A, habert jeszcze a propos filmików instruktażowych, pacz jakie ten gość od Gaming Rules! robi czasami (bo dużo pracy wymagają) prezentacje z grafiką komputerową i animacjami. Natomiast jeśli chodzi o najlepszy kanał z instrukcjami tak w ogóle, to jednogłośnie z vir3nsem uważamy (znowu nie pytam go o zdanie :P), że jest to Watch It Played. Zwróć uwagę na trik z wyciąganiem pudełka zza kadru -- wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste.

Żeby znaleźć inne dobre filmiki instruktażowe (jak nie ma niczego na Watch It Played oraz Gaming Rules!), wchodzisz na profil danej gry na BGG, klikasz na "Videos", a następnie wybierasz typ "Instructional", i masz od razu wszystko posortowane według tych najlepiej ocenianych przez ludzi.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

A bo widzicie Panowie mam najwyraźniej problemy z rozumieniem tekstu pisanego i założyłem że brat_j siada do suchszej części stołu. To rzeczywiście wszystko w rękach Ani, ale coś czuję, że lepiej zacząć naukę Lancastera. :)
Awatar użytkownika
MonikaBu
Posty: 22
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:57

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: MonikaBu »

A co z Epoką kamienia? Tak zaczęliśmy i porzucimy, nim się na dobre rozkręcimy? Ja już umiem w loterię i budowanie chatki ze złota, więc chętnie bym te umiejętności wykorzystała! :)
In vino veritas
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Wreszcie witamy na forum :)

Ja przewiduję, że Epoka Kamienia może być drugim tytułem jaki rozegramy na 5 osób tuż po Lancasterze :)
Lancaster zajmie nam 90 minut, czyli już około 20:30 możemy zagrać w Epokę Kamyka (właśnie dzisiaj udało mi się wydrukować instrukcję dodatku w kolorze). I to byłoby fajne combo - dwa lekkie eurasy w jeden wieczór :) Co Wy na to ? Monika porozum się telepatycznie z Anią, żeby chciała z nami zasiąść do stołu do Lancastera, a wtedy i Epoka Kamienia będzie jak ulał, bo oba tytuły na 5 osób dobrze chodzą.
Awatar użytkownika
MonikaBu
Posty: 22
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:57

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: MonikaBu »

Burak nie chciał za mnie bronić Epoki, więc musiałam sama :)
Jak damy radę oba, to znakomicie! Choć jakby się miało nie udać, to ja zdecydowanie w te chatki, bo ostatnio tylko mi smaka narobiły.
Aniu, wzywam Cię telepatycznie!
In vino veritas
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Spokojnie damy radę oba, mamy 4 godziny. tj. statystycznie po 2h na każdy tytuł, ostatnio rozegraliśmy Epokę w 80 minut (jakieś 75 % gry). Teraz już znamy zasady i pójdzie szybciej. Poza tym Lancaster nawet gdyby zajął nie 90 a 120 minut to i tak się zmieścimy w zaplanowanym czasie :)

ANia ! ANia ! ANia !

dla chętnych tutaj po polsku macie film z zasadami gry w Lancastera
https://boardgamegeek.com/video/76062/l ... zasady-gry
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Ten cały Lancaster wygląda mi na (za przeproszeniem) Magnaci: Boże Igrzysko na sterydach (choć pewnie z uwagi na chronologię Magnaci są odchudzonym Lancasterem). :/

Z dobrych wiadomości - Ania potwierdza obecność na jutrzejszym spotkaniu. :)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Magnaci i Lancaster to zupełnie inne gry. Lancaster jest cięższym euro od Magnatów. Aby wycisnąć z Lancastera wszystko co można, czytaj, aby zyskał maksymalną notę, należałoby zagrać z dodatkami z Big Boxa głównie z dodatkiem Henryk V - The Power of the King i możemy tak zrobić (jest polska instrukcja). Gra na tym zyska na pewno, ale będzie dłużej i na pierwszy raz nie jest to konieczne. Generalnie o Magnatach za dużo nie powiem, bo grałem jedną niepełną partię, ale z tego go pamiętam, to Magnaci są zdecydowanie niżej oceniani i mają prostsze zasady. W Lancastera zagrałem jak dotąd raz na 3 osoby i wszystkim gra się podobała. Lancaster BIG Box ma notę 7.9 przy 6.9 Magnatów to zupełnie inna klasa. Hutriel daj mu szansę. Tam nie ma zbyt dużo losowości. Gra warta choć jednej rozgrywki. Kawał przyjemnego worker-placementa, przy 5 graczach zyska na pewno bardzo. Wyrzucanie rycerzy z zamków jest dość unikalnym elementem. Świetnie komponuje się z Epoką kategorią ciężkości.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2017, 14:26 przez habert, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Oj tam oj tam. Po lekturze instrukcji jakoś mnie nie porwało. No ale skoro jest nas 5 to gramy w Lancastera. :)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Plan na 15.11 - Lisboa :)

wielkie brava dla Anii i Teściowej ;)
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

hutriel pisze:A bo widzicie Panowie mam najwyraźniej problemy z rozumieniem tekstu pisanego [...]
Czyżbyś jeszcze przeżywał traumę po Martwej Zimie, mam nadzieję, że to tylko tymczasowa niedyspozycja (no chyba, że zombie mocniej nadgryzły któryś z Twoich organów)? ;) Powiem szczerze, że po tym jak napisałem "No właśnie, Ania mogłaby się zadeklarować w co gra.", gdzieś głęboko w środku czułem, że choć trochę uda mi się wpłynąć na ten skomplikowany bieg wydarzeń, składających się na otaczającą nas rzeczywistość i oto co nastąpi: Hutriel pokaże Ani w internecie Lancastera oraz Chaos -> Ania wybierze Lancastera lub Chaos (jeżeli po mojej reklamie Chaosu da się w ogóle wybrać coś innego :P) -> Hutriel (lub najlepiej sama Ania) napisze na forum czy Ania wybrała Lancastera czy Chaos -> Wszyscy będziemy wiedzieć więcej. Ach, jakże złudne były moje nadzieje!

Witamy na forum MonikaBu (czekamy jeszcze na Agnes i Anię)! "Z zasady nie piję na trzeźwo." "In vino veritas" -- toście się dobrali! :lol: Jeżeli Vinhos oraz Viticulture zostaną podane na legionowskie stoły, euro może zamienić się z suchego w mocno zakrapiane...

Filmik do nauki Chaosu (po polsku)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ja w ogóle jestem za lampką wina tudzież piwem do każdego euro :) Tylko trzeba by zagadać z naszą Cafiarnią czy wyłączą kamerę nad naszym stołem ?
W poprzedniej lokalizacji piwo czasami było dostępne, ale tutaj mamy zdecydowanie lepsze warunki do gry. Słuchajcie teraz, ogłaszam, że będzie druga edycja Chaosu, Trickeriona, Lisboa !!! Na Chaos ja się zapisuję razem z Anią, Agnes i ... w przyszłości (tylko kiedy ?). Na Lisboę mamy sporo chętnych: Hutriel, Habert, Ania, Agnes, Brat_J, MonikaBu, tak więc na pewno zrobimy prapremierę tej gry. Do Trickeriona siądzie przynajmniej: Hutriel, Brat_J, Habert, MonikaBu, Ania. A może by tak zrobić dodatkowe spotkanie ?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Spokojnie Habercie, nie planujmy kilku śród w przód. :) Z najbliższą mam(y) niełatwo.

Brat_J - o przepraszam, ta inżynierska skłonność do niepodawania nadmiarowych informacji... Skoro potwierdziłem obecność Ani oraz że do Lancastera siądzie 5-tka... oczywistym jest, że wybrała Lancastera. Sorry, ale nie podałeś zapachu tych aromatycznych czarnych świec, a nie mogła ryzykować że będą się gryzły z jej perfumami. ;)
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

habert pisze:Ja w ogóle jestem za lampką wina tudzież piwem do każdego euro :) Tylko trzeba by zagadać z naszą Cafiarnią czy wyłączą kamerę nad naszym stołem ?
Ja i tak nie piję, ale jako produkt zastępczy mogę zaproponować oranżadę gruzińską o smaku winogronowym, a podpiwek jak będziemy grać w Heaven & Ale. :P
habert pisze:Na Chaos ja się zapisuję razem z Anią, Agnes i ... w przyszłości (tylko kiedy ?). Na Lisboę mamy sporo chętnych: Hutriel, Habert, Ania, Agnes, Brat_J, MonikaBu, tak więc na pewno zrobimy prapremierę tej gry. Do Trickeriona siądzie przynajmniej: Hutriel, Brat_J, Habert, MonikaBu, Ania. A może by tak zrobić dodatkowe spotkanie ?
Z pewnością vir3ns poprowadzi Chaos raz jeszcze. W Trickeriona tak jak mówiłem najchętniej z dodatkiem, ale jak trzeba będzie wyszkolić nowych graczy, to mogę zasiąść z Tobą do stołu. O dodatkowym spotkaniu zawsze można pogadać (pomarzyć?).
hutriel pisze:Brat_J - o przepraszam, ta inżynierska skłonność do niepodawania nadmiarowych informacji... Skoro potwierdziłem obecność Ani oraz że do Lancastera siądzie 5-tka... oczywistym jest, że wybrała Lancastera. Sorry, ale nie podałeś zapachu tych aromatycznych czarnych świec, a nie mogła ryzykować że będą się gryzły z jej perfumami. ;)
Ech... Przecież podpowiedź była w mojej reklamie, myślę że z francuska określa się ten zapach jako félin. I jak pięknie się palą wysokim płomieniem. Cóż, wygląda na to, że Wspólnota Religii Starego Świata została zdradzona o świecie (o zmroku?)...
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Mam smaka na Lancasteraka i Epoki Kamieniaka :)
Spoiler:
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

habert pisze:Mam smaka na Lancasteraka i Epoki Kamieniaka :)
Symultaniczna? :P
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Klasyczny vir3ns: ktoś chce wpaść wcześniej na partyjkę Star Realms? :)


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ja będę ok. 18:30, ale muszę rozstawić gry. Jeśli wszyscy stawią się wcześniej to możemy zacząć grę w Lancastera przed 19 ?
Star Realms kusi, ale obowiązki euro-grupowego zobowiązują ;)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

My niestety również nie będziemy wcześniej. Co więcej tradycyjnie już co spotkanie borykam się z Motywem Zdrajcy. A to zdradziecki cios w plecy od innego gracza, a to cała grupa zdradziecko pozbawi mnie postaci. Dziś kolejny mały zdrajca postanowił się rozchorować i prawdopodobnie dotrze tylko jedno z nas. :/

A propos - Artur potwierdzał obecność? :)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 48 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

No niestety takie życie, my nadal trzymamy się planu. Na 4 osoby obie gry dobrze chodzą, więc szansa na dwie pełne rozgrywki jest realna.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Arur pisał, że siada do Chaosu, więc chyba można to uznać za potwierdzenie. Chyba ;)
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Zgadza się. Będę i siadam do Chaosu ☺
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

@Geoburak Ty też nie? :( musimy kiedyś zrobić dzień gier dwuosobowych. I mini turniej w Star Realms.


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Chyba też będziemy na styk.
Ale chętnie bym zagrał, szczególnie że mam już swoją wersję i jestem z gry zadowolony.
ODPOWIEDZ