La Granja - zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
ihasel
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2016, 20:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: La Granja - zasady

Post autor: ihasel »

ChlastBatem pisze: Q 26.4 What happens when someone uses the die I took via the Tenant?
A 26.4 If another player uses it (after paying you to use it of course), he places it on their farm
board as usual; if you use it (for free), you place it on your own farm.

Q 26.5 What happens if the die I took via the Tenant is the last remaining die (no one has
chosen it as one of their 2 dice)?
A 26.5 In that case, the die is returned to the main board and every player may use it free of
charge.
Zupełnie źle grałam tę kartę...
Dziękuję za wyjaśnienie :)
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: La Granja - zasady

Post autor: WolekMKB »

to ja dorzucę też pytanie:
- anytime actions (akcje wykonywane w dolnym momencie gry) naprawdę mogę je robić kiedy chce i ile chce, przykład mam zapełnione pola ze świniami, pech chce że 3 kości są 1 - czyli świnie, czy mogę je najpierw sprzedać za każdym razem jak mam wziąć świnię?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: AkitaInu »

WolekMKB pisze:to ja dorzucę też pytanie:
- anytime actions (akcje wykonywane w dolnym momencie gry) naprawdę mogę je robić kiedy chce i ile chce, przykład mam zapełnione pola ze świniami, pech chce że 3 kości są 1 - czyli świnie, czy mogę je najpierw sprzedać za każdym razem jak mam wziąć świnię?
Oczywiście :) To jest w sumie potęga tej gry, anytime actions ;)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: romeck »

AkitaInu pisze:anytime actions ;)
Nazwaliśmy je u nas "kiedykolwiekami". :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

Ok mam taki problem. Mam kartę, która daje mi 1 srebro za każde pełne pole. Karta ta jest niebieska czyli gram ją w pierwszej fazie. Logika nakazuje pobrać ten dochód w fazie dochodu. Tyle tylko, że pola obradzają PO dochodzie, więc gra bym skorzystał z karty wymusza na mnie nieruszanie dóbr z pól. Chyba, że jednak skoro karta tego nie precyzuje to mogę ją wykorzystać kiedykolwiek byleby w "niebieskiej" fazie?
Wogóle mam problem kiedy co mogę zagrać. Czy np bonus jednej dostawy (z kafelka) mam zagrać wtedy kiedy robi się wszystkie dostawy czy kiedykolwiek byleby w "szarej" fazie?
I jeszcze jedno - nie macie problemu z kasą na koniec gry? Nam w 2 os.(!) brakło jak każdy wszystko sprzedał. Świnki też sprzedajemy?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

Hmm... nikt w to już nie gra ?:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: AkitaInu »

detrytusek pisze:Ok mam taki problem. Mam kartę, która daje mi 1 srebro za każde pełne pole. Karta ta jest niebieska czyli gram ją w pierwszej fazie. Logika nakazuje pobrać ten dochód w fazie dochodu. Tyle tylko, że pola obradzają PO dochodzie, więc gra bym skorzystał z karty wymusza na mnie nieruszanie dóbr z pól. Chyba, że jednak skoro karta tego nie precyzuje to mogę ją wykorzystać kiedykolwiek byleby w "niebieskiej" fazie?
Wogóle mam problem kiedy co mogę zagrać. Czy np bonus jednej dostawy (z kafelka) mam zagrać wtedy kiedy robi się wszystkie dostawy czy kiedykolwiek byleby w "szarej" fazie?
I jeszcze jedno - nie macie problemu z kasą na koniec gry? Nam w 2 os.(!) brakło jak każdy wszystko sprzedał. Świnki też sprzedajemy?

A możesz podesłać numer karty? sprawdze dla pewności.

Ale ale, jeżeli karta jest niebieska to działa w pierwszej facie (na pomocy gracza cała faza jest niebieska) więc ta karta zadziała normalnie.

Co do bonusów - według mnie można zagrać w tej fazie w której wskazuje na to kafelek, w całej fazie. Generalnie w la granji można wiele rzeczy robić dosłownie na raz albo jedna po drugiej. W ramach np. anytime actions. Np. mozna sprzedać coś zaraz przed rodzeniem się świnek, dokupić jedną, mieć dwie i w efekcie otrzymać kolejną z narodzin.

A kasa zawsze jest dość limitowana ale zawsze uda sie tak zaplanować żeby dachy kupić i mieć na extra dostawy.

Świni nie sprzedajesz, nie ma przy nich ceny.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

AkitaInu pisze:

A możesz podesłać numer karty? sprawdze dla pewności.

Ale ale, jeżeli karta jest niebieska to działa w pierwszej facie (na pomocy gracza cała faza jest niebieska) więc ta karta zadziała normalnie.

Co do bonusów - według mnie można zagrać w tej fazie w której wskazuje na to kafelek, w całej fazie. Generalnie w la granji można wiele rzeczy robić dosłownie na raz albo jedna po drugiej. W ramach np. anytime actions. Np. mozna sprzedać coś zaraz przed rodzeniem się świnek, dokupić jedną, mieć dwie i w efekcie otrzymać kolejną z narodzin.

A kasa zawsze jest dość limitowana ale zawsze uda sie tak zaplanować żeby dachy kupić i mieć na extra dostawy.

Świni nie sprzedajesz, nie ma przy nich ceny.
Pszczelarz (52).
No wiem, że działa w niebieskiej fazie ale kiedy? Mogę sobie wybrać kiedy ją aktywuję? Obrodzenie pół i dochód też jest w niebieskiej.
Anytime actions to ja wiem, że zawsze ale dostawa to nie jest anytime.

I jak to nie sprzedaje świnek...
https://boardgamegeek.com/image/1988940 ... e=original - cena 3.
Pytałem czy na koniec gry je sprzedaje. O kasę też pytałem na koniec gry (przy sprzedaży całego dobytku), a nie czy mi jej brakuje w trakcie gry.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: AkitaInu »

detrytusek pisze:
AkitaInu pisze:

A możesz podesłać numer karty? sprawdze dla pewności.

Ale ale, jeżeli karta jest niebieska to działa w pierwszej facie (na pomocy gracza cała faza jest niebieska) więc ta karta zadziała normalnie.

Co do bonusów - według mnie można zagrać w tej fazie w której wskazuje na to kafelek, w całej fazie. Generalnie w la granji można wiele rzeczy robić dosłownie na raz albo jedna po drugiej. W ramach np. anytime actions. Np. mozna sprzedać coś zaraz przed rodzeniem się świnek, dokupić jedną, mieć dwie i w efekcie otrzymać kolejną z narodzin.

A kasa zawsze jest dość limitowana ale zawsze uda sie tak zaplanować żeby dachy kupić i mieć na extra dostawy.

Świni nie sprzedajesz, nie ma przy nich ceny.
Pszczelarz (52).
No wiem, że działa w niebieskiej fazie ale kiedy? Mogę sobie wybrać kiedy ją aktywuję? Obrodzenie pół i dochód też jest w niebieskiej.
Anytime actions to ja wiem, że zawsze ale dostawa to nie jest anytime.

I jak to nie sprzedaje świnek...
https://boardgamegeek.com/image/1988940 ... e=original - cena 3.
Pytałem czy na koniec gry je sprzedaje. O kasę też pytałem na koniec gry (przy sprzedaży całego dobytku), a nie czy mi jej brakuje w trakcie gry.

Kiedy chcesz :) Najlepiej po 3 fazie, I nie wiem jak jest w polskiej ale żeby uściślić - dostajesz kase za każdy rózny typ pola.

A co do świń to racja, coś mi się pomieszało ;)

Na koniec gry sprzedajesz o ile pamiętam wszystko co masz, tzn możesz to zrobić bo za to też jest kasa.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

AkitaInu pisze:
Kiedy chcesz :) Najlepiej po 3 fazie, I nie wiem jak jest w polskiej ale żeby uściślić - dostajesz kase za każdy rózny typ pola.

A co do świń to racja, coś mi się pomieszało ;)

Na koniec gry sprzedajesz o ile pamiętam wszystko co masz, tzn możesz to zrobić bo za to też jest kasa.
Czyli żeby uściślić. Jak na karcie jest napisane, że robię coś w fazie X w kroku Y no to sprawa jasna. Jak jest tylko kolor bez uściślenia to robię kiedykolwiek byleby kolor fazy się zgadzał. Analogicznie z tą dostawą. Jeśli bonus z płytki mówi mi, że mam jedną dostawę więcej (szara) to nie muszę jej łączyć z dostawami, które należą mi się z kafelka (sjesta/dostawy). Mogę ale nie muszę byleby zrobić to w szarej fazie.

Kasy dali za mało - szkoda. Przy grze w 4 os. to chyba trzeba sprzedaż robić pojedynczo i jak skończy pierwsza osoba to zaczyna druga. Trochę to niepotrzebnie grę wydłuża.
Ok, dzięki!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: AkitaInu »

detrytusek pisze:
Czyli żeby uściślić. Jak na karcie jest napisane, że robię coś w fazie X w kroku Y no to sprawa jasna. Jak jest tylko kolor bez uściślenia to robię kiedykolwiek byleby kolor fazy się zgadzał. Analogicznie z tą dostawą. Jeśli bonus z płytki mówi mi, że mam jedną dostawę więcej (szara) to nie muszę jej łączyć z dostawami, które należą mi się z kafelka (sjesta/dostawy). Mogę ale nie muszę byleby zrobić to w szarej fazie.

Kasy dali za mało - szkoda. Przy grze w 4 os. to chyba trzeba sprzedaż robić pojedynczo i jak skończy pierwsza osoba to zaczyna druga. Trochę to niepotrzebnie grę wydłuża.
Ok, dzięki!
Też to tak rozumiem jak w Twoim podsumowaniu :)


Aaa o to chodziło. Ja mam angielską wersję i nie zauważyłem braku, ale nie pamiętam kiedy na 4 osoby grałem. ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

Doczytałem na bgg o tej karcie i okazuje się, że wkradł się błąd. Intencją autora było to, że dostajesz kasę za każdy rodzaj pola bez względu na to czy jest puste czy pełne! To rozwiązuje problem. Jednak poszło z błędem i jeśli będziemy robić tak jak to opisaliśmy wyżej to wyjdzie na to samo tyle tylko, że się robi ciut mniej intuicyjnie ale działa.

Z kasą to nam brakło kilku monet przy grze na 2 os. więc mocno niedoszacowali.
Wartość wszystkich monet wynosi około 70, a wystarczy, że każdy będzie miał 3 świnki i to już jest 36 (4 os.), a gdzie cała reszta ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: AkitaInu »

detrytusek pisze:Doczytałem na bgg o tej karcie i okazuje się, że wkradł się błąd. Intencją autora było to, że dostajesz kasę za każdy rodzaj pola bez względu na to czy jest puste czy pełne! To rozwiązuje problem. Jednak poszło z błędem i jeśli będziemy robić tak jak to opisaliśmy wyżej to wyjdzie na to samo tyle tylko, że się robi ciut mniej intuicyjnie ale działa.

Z kasą to nam brakło kilku monet przy grze na 2 os. więc mocno niedoszacowali.
Wartość wszystkich monet wynosi około 70, a wystarczy, że każdy będzie miał 3 świnki i to już jest 36 (4 os.), a gdzie cała reszta ?
Ale czy każdy chce te świnki sprzedawać? Jak sprzedadzą połowe to będzie dobrze, czyli zostanie 18. Plus jednak świnie bardziej przydają się do przerabiania na mięso albo do zamówien ;) Więc nie do końca rozumiem problem :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

AkitaInu pisze:
detrytusek pisze:Doczytałem na bgg o tej karcie i okazuje się, że wkradł się błąd. Intencją autora było to, że dostajesz kasę za każdy rodzaj pola bez względu na to czy jest puste czy pełne! To rozwiązuje problem. Jednak poszło z błędem i jeśli będziemy robić tak jak to opisaliśmy wyżej to wyjdzie na to samo tyle tylko, że się robi ciut mniej intuicyjnie ale działa.

Z kasą to nam brakło kilku monet przy grze na 2 os. więc mocno niedoszacowali.
Wartość wszystkich monet wynosi około 70, a wystarczy, że każdy będzie miał 3 świnki i to już jest 36 (4 os.), a gdzie cała reszta ?
Ale czy każdy chce te świnki sprzedawać? Jak sprzedadzą połowe to będzie dobrze, czyli zostanie 18. Plus jednak świnie bardziej przydają się do przerabiania na mięso albo do zamówien ;) Więc nie do końca rozumiem problem :)
Akitainu skup się :).
Ja ciągle pisze o punktowaniu końcowym! Wszystko wtedy sprzedajesz, żeby przeliczyć na PZ 5:1.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: AkitaInu »

detrytusek pisze:
AkitaInu pisze:
detrytusek pisze:Doczytałem na bgg o tej karcie i okazuje się, że wkradł się błąd. Intencją autora było to, że dostajesz kasę za każdy rodzaj pola bez względu na to czy jest puste czy pełne! To rozwiązuje problem. Jednak poszło z błędem i jeśli będziemy robić tak jak to opisaliśmy wyżej to wyjdzie na to samo tyle tylko, że się robi ciut mniej intuicyjnie ale działa.

Z kasą to nam brakło kilku monet przy grze na 2 os. więc mocno niedoszacowali.
Wartość wszystkich monet wynosi około 70, a wystarczy, że każdy będzie miał 3 świnki i to już jest 36 (4 os.), a gdzie cała reszta ?
Ale czy każdy chce te świnki sprzedawać? Jak sprzedadzą połowe to będzie dobrze, czyli zostanie 18. Plus jednak świnie bardziej przydają się do przerabiania na mięso albo do zamówien ;) Więc nie do końca rozumiem problem :)
Akitainu skup się :).
Ja ciągle pisze o punktowaniu końcowym! Wszystko wtedy sprzedajesz, żeby przeliczyć na PZ 5:1.
ok ok, teraz jak wracałem z papierosa to się zorientowałem że to o to chodzi :D

Hmm u nas to tak kilkanaście kasy jednak na koniec każdy miał, nie więcej. Więc nam się kasa nie kończyłą.

A ile punktów zdobywacie mniej więcej ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

AkitaInu pisze: ok ok, teraz jak wracałem z papierosa to się zorientowałem że to o to chodzi :D

Hmm u nas to tak kilkanaście kasy jednak na koniec każdy miał, nie więcej. Więc nam się kasa nie kończyłą.

A ile punktów zdobywacie mniej więcej ?
60-70. To dużo czy mało? Ostatnio miałem po sprzedaży na koniec ponad 30 kasy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: AkitaInu »

detrytusek pisze:
AkitaInu pisze: ok ok, teraz jak wracałem z papierosa to się zorientowałem że to o to chodzi :D

Hmm u nas to tak kilkanaście kasy jednak na koniec każdy miał, nie więcej. Więc nam się kasa nie kończyłą.

A ile punktów zdobywacie mniej więcej ?
60-70. To dużo czy mało? Ostatnio miałem po sprzedaży na koniec ponad 30 kasy.
Z tego co pamiętam to u nas w środku (czyli po tych kilku partiach już) rozgrywek były takie wyniki, Ostatnio było kilka ponad 80 chyba ale zawsze ktoś miał mniej niż 20 kasy. Co dobrze świadczy o grze, różne drogi :)

Ale tak czy siak mam teorię że to co masz na planszetce dałoby się lepiej zainwestować :) 30 kasy w surowcach to dużo, tak pewnie ze 2-3 zamówienia :) Ile bierzecie rozszerzeń do dostarczania dodatkowych zamówień ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

Ooo daleki jestem od twierdzenia, że po dwóch grach gramy dobrze :)
Pewnie tak ale na końcu jak wszystkiego mamy dużo to brakuje dostaw do realizacji wszystkiego.

Co to są rozszerzenia do dodatkowych zamówień? Wózki?

To trochę zależy od taktyki bo można mocniej pójść w planszę zamiast w wózki. Hmmm może 4-5 wózków na łeba zeszło.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: AkitaInu »

detrytusek pisze:Ooo daleki jestem od twierdzenia, że po dwóch grach gramy dobrze :)
Pewnie tak ale na końcu jak wszystkiego mamy dużo to brakuje dostaw do realizacji wszystkiego.

Co to są rozszerzenia do dodatkowych zamówień? Wózki?

To trochę zależy od taktyki bo można mocniej pójść w planszę zamiast w wózki. Hmmm może 4-5 wózków na łeba zeszło.
Mam angielską wersję od razu zaznacze ;)

Nie wiem co to wózki ale chodzi mi o karty które wkładasz z prawej strony i które mają osła - pozwalają za koszt 1 kasy zrobić dodatkowe zamówienie ;) Baaardzo się przydają.

Do tego polecam zrobić fajne combo, jak dasz rade. Zostawić wszystkie budynki publiczne na 6 rundę, z tego tylko jest 36 punktów :) Da się ale nie jest to napewno strategia wygrywająca.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

AkitaInu pisze:
detrytusek pisze:Ooo daleki jestem od twierdzenia, że po dwóch grach gramy dobrze :)
Pewnie tak ale na końcu jak wszystkiego mamy dużo to brakuje dostaw do realizacji wszystkiego.

Co to są rozszerzenia do dodatkowych zamówień? Wózki?

To trochę zależy od taktyki bo można mocniej pójść w planszę zamiast w wózki. Hmmm może 4-5 wózków na łeba zeszło.
Mam angielską wersję od razu zaznacze ;)

Nie wiem co to wózki ale chodzi mi o karty które wkładasz z prawej strony i które mają osła - pozwalają za koszt 1 kasy zrobić dodatkowe zamówienie ;) Baaardzo się przydają.

Do tego polecam zrobić fajne combo, jak dasz rade. Zostawić wszystkie budynki publiczne na 6 rundę, z tego tylko jest 36 punktów :) Da się ale nie jest to napewno strategia wygrywająca.
A to nie...wózki to te wkładane od góry. No z tego to mało jeszcze korzystamy...może 2 max 3 karty z prawej strony bo drogo cholera to rozbudowanie wychodzi.
Wiem, że najlepiej robić budynki na koniec ale robiąc wcześniej masz bonusy. Takie 3 kasy co rundę albo jedna dostawa więcej albo jedna skrzynka nie w kij dmuchał. Zresztą po punktach wychodzi, że i tak i tak jest dobrze co dobrze świadczy o grze jak pisałeś.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: DarkSide »

Mam położone rozszerzenie z prawej strony planszetki. Daje ono m. in. +1 kasy (na błękitnym tle). Czy w fazie błękitnej dostaję 1 monetę, czy też najpierw trzeba zdobyć żeton "+3 monety" z budynku i wówczas to rozszerzenie działa jako upgrade żetonu do +4?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

DarkSide pisze: 11 lip 2018, 10:04 Mam położone rozszerzenie z prawej strony planszetki. Daje ono m. in. +1 kasy (na błękitnym tle). Czy w fazie błękitnej dostaję 1 monetę, czy też najpierw trzeba zdobyć żeton "+3 monety" z budynku i wówczas to rozszerzenie działa jako upgrade żetonu do +4?
Zarobek to jest żeton + karty. Niezależnie od siebie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: DarkSide »

To jeszcze jedna wątpliwość:

Gdy z akcji kupowania dachu gracz kupi kapelusz(e) i od razu wykorzysta czyli w fazie niebieskiej przesunie się na torze sjesty o 1 albo 2 pola (zależy który żeton), to czy od razu automatycznie zmienia się kolejnośc graczy, czy też kolejność graczy (przekazywanie żetonów z numerkami) następuje dopiero po całkowitym rozliczeniu toru sjesty pod koniec rundy?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: detrytusek »

Kolejność jest rozstrzygana raz na rundę zawsze w tym samym momencie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
piotrekbier
Posty: 208
Rejestracja: 04 lis 2009, 21:47
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 4 times

Re: La Granja - zasady

Post autor: piotrekbier »

Pomoże mi ktoś rozwiać wątpliwości? :)

Gdy gracz zapełni budynek rzemieślniczy to dostaje:
-1 punkt z szarego pola przy tym budynku
- punkty zwycięstwa od 1 do 6 w zależności od tego, w której rundzie zapełnił budynek
- znacznik rzemieślnika
- 1 punkt z odblokowanego budynku

W opisie jednej z ilustracji znalazłem informację, że pierwszy gracz, któremu udało się zapełnić budynek otrzymuje 4 punkty zwycięstwa w grze na cztery osoby.

Jak to się ma do tego co na początku napisałem?
ODPOWIEDZ