Altiplano (Reiner Stockhausen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Altiplano

Post autor: azz »

adikom5777 pisze:Orleans PL jest prawie 20zł droższy niż wersja angielska, więc nie wiem skąd wniosek, że Altiplano PL było by tańsze?
https://www.giochistarter.it/scheda.php ... 719&crowd= Jakby na (potencjalne) potwierdzenie. Niemniej Orleans PL w EB lub zbiorówce był do dostania za 131,66 (pozdrawiam, Lothrain) lub nawet za 125 w przypadku 24 kopii.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Altiplano

Post autor: harrison »

Xfenix pisze:Miałem okazję zarówno wczoraj jak i dzisiaj porozmawiać z Baldarem na Gratislavi i potwierdzili że nie wydają tej gry.
A jednak miałem racje :wink: source
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Altiplano

Post autor: Apos »

harrison pisze:
Xfenix pisze:Miałem okazję zarówno wczoraj jak i dzisiaj porozmawiać z Baldarem na Gratislavi i potwierdzili że nie wydają tej gry.
A jednak miałem racje :wink: source
Za 2-3 tygodnie mają też sprecyzować czy Altiplano będzie wydane przez wspieram.to czy normalnie. ;)
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Altiplano

Post autor: ENDryu »

harrison pisze:
Xfenix pisze:Miałem okazję zarówno wczoraj jak i dzisiaj porozmawiać z Baldarem na Gratislavi i potwierdzili że nie wydają tej gry.
A jednak miałem racje :wink: source
Pfff w sobotę na Gramy jak ich pytałem, to mówili, ze nie wydadzą. Nie wiem co ta ściema miała znaczyć... Bali się, że wypaplam całemu światu? :lol:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Altiplano

Post autor: Marx »

Obejrzałem rozgrywkę Rahdo i całkiem przyjemnie to wygląda. Ciekawe decyzję, sporo kombinowania, planowanie i tematyka wraz z wykonaniem takie radosne :D
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Altiplano

Post autor: harrison »

ENDryu pisze:
harrison pisze:
Xfenix pisze:Miałem okazję zarówno wczoraj jak i dzisiaj porozmawiać z Baldarem na Gratislavi i potwierdzili że nie wydają tej gry.
A jednak miałem racje :wink: source
Pfff w sobotę na Gramy jak ich pytałem, to mówili, ze nie wydadzą. Nie wiem co ta ściema miała znaczyć... Bali się, że wypaplam całemu światu? :lol:
no też się dziwie dlaczego takie podejście, może nie mieli dogadanego jeszcze i nie chcieli robić nadziei w stylu "może"
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Altiplano

Post autor: baldar »

Nikogo nie chcieliśmy wprowadzać w błąd, mówiliśmy to, co widzieliśmy sami albo co mogliśmy powiedzieć.
Czasami trudno odpowiedzieć, choć chciałoby się, nawet uśmiechnąć się trudno albo nie uśmiechać, bo każdy grymas na twarzy jest interpretowany:)
Najważniejsze, że mamy to już za sobą i że będzie PL wydanie, bo ta gra to gorący tytuł i mamy nadzieję, że dobrze też się przyjmie w Polsce.
I tak jak już informowaliśmy, mam nadzieję, że damy znać co i jak w przeciągu 2 tygodni.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Altiplano

Post autor: ENDryu »

baldar pisze:Nikogo nie chcieliśmy wprowadzać w błąd, mówiliśmy to, co widzieliśmy sami albo co mogliśmy powiedzieć.
Czasami trudno odpowiedzieć, choć chciałoby się, nawet uśmiechnąć się trudno albo nie uśmiechać, bo każdy grymas na twarzy jest interpretowany:)
Najważniejsze, że mamy to już za sobą i że będzie PL wydanie, bo ta gra to gorący tytuł i mamy nadzieję, że dobrze też się przyjmie w Polsce.
I tak jak już informowaliśmy, mam nadzieję, że damy znać co i jak w przeciągu 2 tygodni.
Ja się przekomarzam, nie bierzcie tego do siebie ;) Cieszę się, że tytuł będzie wydany w Polsce i to najważniejsze!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Altiplano

Post autor: baldar »

:) Wiem, wiem, ale może ktoś inny mógł coś pomyśleć.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Altiplano

Post autor: Xfenix »

Czyli zrobili mnie w trąbę a może w lamę ? :P
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Altiplano

Post autor: ChlastBatem »

Jestem lekko zdziwiony, że to właśnie Baldar wyda tę grę w rodzimym języku, ponieważ z tego co pamiętam wydawnictwo zawsze podkreślało, że stroni od sucharów i będzie prezentować tylko gry z sporą dozą interakcji, najlepiej negatywnej interakcji.
Oczywiście cieszę się i popieram decyzję. Lecz zaskoczył mnie wydawca. :wink:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Altiplano

Post autor: Marx »

Przecież wydali Orlean, wcześniej próbowali W Imię Odyna, Wiek Pary,
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Altiplano

Post autor: ChlastBatem »

Z Orleanem właśnie podobnie :D
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Altiplano

Post autor: Lothrain »

azz pisze: (pozdrawiam, Lothrain)
A pozdrawiam, pozdrawiam :) Jeśli Altiplano wyjdzie przez wspieram.to, to o ile Baldar nie zablokuje indywidualnych zamówień grupowych, będę takowe organizował.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Altiplano

Post autor: Veridiana »

Shinhaevel
Posty: 39
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:21
Has thanked: 22 times

Re: Altiplano

Post autor: Shinhaevel »

Ruszyła przedsprzedaż!

Z początkiem marca premiera, SCD 219 zł
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Altiplano

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Aleplanszówki mają w przedsprzedaży za 151,95 zł.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Altiplano

Post autor: veljarek »

Powiedzcie mi jaki jest poziom interakcji w grze. Nie ukrywam że wygląda mi to na pasjansa synchronicznego.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Altiplano

Post autor: bartekb8 »

veljarek pisze:Powiedzcie mi jaki jest poziom interakcji w grze. Nie ukrywam że wygląda mi to na pasjansa synchronicznego.
Minimalny, mniejszy niż w Orleans. Można podbierać sobie karty z planszy ale generalnie każdy skupia się na rozwijaniu swojego silniczka z którego próbuje wyciągnąć jak najwięcej punktów.
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: Altiplano

Post autor: Fojtu »

bartekb8 pisze:
veljarek pisze:Powiedzcie mi jaki jest poziom interakcji w grze. Nie ukrywam że wygląda mi to na pasjansa synchronicznego.
Minimalny, mniejszy niż w Orleans. Można podbierać sobie karty z planszy ale generalnie każdy skupia się na rozwijaniu swojego silniczka z którego próbuje wyciągnąć jak najwięcej punktów.
Jak dla mnie jest prawie zerowy, ja miałem grę, gdzie nie spojarzałem prawie w ogóle co inni robią, raz mi coś jedna osoba podebrała, ale nie miało o dla mnie większego znaczenia. W porownaniu do Orleanu to niebo a ziemia.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Altiplano

Post autor: veljarek »

Dzięki za info. Jak prawie zerowa interakcja to ja podziękuje za grę
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: Altiplano

Post autor: Fojtu »

Dla uściślenia, są 4 sposoby na interakcję w tej grze:
- podebranie budynku - chyba najbardziej spotykane, szczególnie, że niektóre budynki są bardzo silne
- podbranie żetonów - zdarza się, że bierzesz z kimś te same typy żetonów i się skończą, ale rodzajów jest na tyle dużo, że w mojej grze na 4 graczy każdy zbierał co innego, trochę to wymusza początkowa zdolność
- podebranie karty bonusowej/łódki - tutaj jest powiedzmy mały wyścig, jeżeli planujesz zbierać to samo co inny gracz, ale (patrz wyżej)
- kontrolowanie końca gry - można przyspieszyć koniec gry konsekwentnie wybierając rzeczy w jednej lokacji

Osobiście dla mnie to trochę za mało interakcji. Gra jest po prostu bardzo otwarta, przez co drogi z innymi graczami krzyżują się generalnie rzadziej niż w Orleanie, który jest ciaśniejszy.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Altiplano

Post autor: bartekb8 »

...Co nie znaczy że Altiplano jest złe, po prostu nie podpasuje wszystkim. Mi póki co podoba się bardziej niż Orlean, głównie za "ciaśniejsze" planowanie, ale także za inne drobne zmiany w mechanice. Martwię się jedynie o regrywalność, i to pomimo kilku różnych kafli początkowych.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Altiplano

Post autor: veljarek »

Ja nie mowie ze nie jest ciekawa ta gra, ale ja potrzebuję więcej interakcji w planszówkach.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Altiplano

Post autor: Tycjan »

Zapraszam do zapoznania się z polską instrukcją gry: http://bit.ly/Altiplano-polska-instrukc ... dPlanszypl

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ