Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: kmd7 »

+1
Świetny tekst, już kiedyś sobie powiedziałem, że nie będę czytał warlocka, bo zawsze po jego recenzji serce szuka portfela a rozum krwawi, czy jakoś tak :D.
Tym razem Tzolkina jednak nie kupię, bo mam i gram. Chociaż często pomstuję po rozgrywce i obiecuję sobie nigdy więcej! Zresztą pierwszą partię Tzolkina skończyłem z oszałamiającym wynikiem 9 pkt. :cry: (choć w pewnym momencie miałem nawet -9). Po kilkunastu partiach jest trochę lepiej, ale granicy 100 pkt. jeszcze nie przekroczyłem (86 to mój najlepszy wynik), chyba dlatego, że staram się złapać zbyt wiele srok za ogon. Natomiast jestem pełen podziwu widząc w rozgrywkach online wyniki grubo ponad 100 pkt. Naprawdę widać, że trzeba już na początku obrać jakiś plan i konsekwentnie się go trzymać.
A jak już się nauczę zdobywać regularnie 120 pkt., to chyba trzeba będzie pomyśleć o dodatku :D.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: warlock »

Jezu, Panowie, dzięki za miłe słowa :o (jeśli komuś się chce, może skomentować na blogu, zostanie dla potomnych).

Na razie recenzje będą "nudne" o tyle, że biorę na warsztat swoje ulubione, stare, dobrze ograne gry (więc oceny będą "monotonnie" wysokie). Ale to tylko cyferki, można na nie nie patrzeć ;). Moim celem jest utrzymywanie przy życiu mocnych, klasycznych pozycji ;). Mamy w Polsce sztab ludzi recenzujących gorące tytuły i robiących to jak trzeba.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Furan »

Wnioskując z tego to szykowany jest kościany Tzolk'in. :) Ciekawe kiedy nadejdzie karciany... :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: zakwas »

Furan pisze:Wnioskując z tego to szykowany jest kościany Tzolk'in. :) Ciekawe kiedy nadejdzie karciany... :D
Warto dodać, że sneak peak w 3:30, żeby nie przebijać się przez zbyt wiele szprechania. ;)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: michalldz90 »

już zacieram rączki :mrgreen:
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: koczkodan »

dodatek jest po polsku? w ofertach widac okladke po angielsku
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: zakwas »

koczkodan pisze:dodatek jest po polsku? w ofertach widac okladke po angielsku
Z tego co pytałem w sklepie ostatnio, to okładka jest po angielsku, ale zawartość jest w pełni polska - pewnie koszty druku spowodowały taką formę wydania.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: hipcio_stg »

Mam pytanie do posiadaczy dodatku do tzolkina. Wczoraj odpakowałem swój egzemplarz i praktycznie cały jest krzywo wybity. Najbardziej widać na elementach ze zdjęć. Też macie wersje tak krzywo wybite, czy moja wersja jest wyjątkowo wycięta?

http://uploadfile.pl/pokaz/1139693---jvul.html
http://uploadfile.pl/pokaz/1139695---4dlj.html
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: ramar »

Ewidentny błąd ze strony drukarni. Nawet się nie zastanawiaj, tylko pisz od razu do dystrybutora (Rebel) i prześlij im zdjęcia. Nie baw się w reklamacje bo szkoda czasu.

P.S. Mam dodatek w wersji angielskiej z pierwszego (pierwszych?) druków i tam jest wszystko elegancko
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: hipcio_stg »

Napisałem do Rebela. Czekam na odpowiedź. Gdyby tylko te kafelki układane na okręgu były to nie byłoby problemu (aż tak wielkiego). Najgorsze, że budynki są również przesunięte i od razu będzie widać, że idzie coś z dodatku na czubie.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: gregos »

hipcio_stg pisze:Napisałem do Rebela. Czekam na odpowiedź. Gdyby tylko te kafelki układane na okręgu były to nie byłoby problemu (aż tak wielkiego). Najgorsze, że budynki są również przesunięte i od razu będzie widać, że idzie coś z dodatku na czubie.
Dzięki Twojemu wpisowi otwarłem dzisiaj pudełko z dodatkiem i niestety mam to samo. Daj znać co Ci odpisali.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: hipcio_stg »

gregos pisze:
hipcio_stg pisze:Napisałem do Rebela. Czekam na odpowiedź. Gdyby tylko te kafelki układane na okręgu były to nie byłoby problemu (aż tak wielkiego). Najgorsze, że budynki są również przesunięte i od razu będzie widać, że idzie coś z dodatku na czubie.
Dzięki Twojemu wpisowi otwarłem dzisiaj pudełko z dodatkiem i niestety mam to samo. Daj znać co Ci odpisali.
Odpisali, że niestety jest to wina całej partii. Poszukają u siebie najlepiej wyciętych (ze złej partii) i doślą, choć nie obiecują cudów. Szkoda, że ktoś to przeoczył i puścił akcepta na całą partię. śmiało można było reklamować w drukarni.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: hutriel »

hipcio_stg pisze:Odpisali, że niestety jest to wina całej partii. Poszukają u siebie najlepiej wyciętych (ze złej partii) i doślą, choć nie obiecują cudów. Szkoda, że ktoś to przeoczył i puścił akcepta na całą partię. śmiało można było reklamować w drukarni.
Kurczę, człowiek właśnie zastanawiał się nad zakupem dodatku, a tu taka wiadomość. Wiadomo może jak rozpoznać ten nakład? Nie było tak że któryś miał polski, a któryś angielski tytuł?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: hipcio_stg »

Okładka jest i w wersji PL i w wersji ANG po angielsku. Na folii jest naklejka, że dystrybutorem na PL jest Rebel, i że w środku wersja jest polskojęzyczna.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Gatherey »

I ten missprint dotyczy obu wersji?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: hipcio_stg »

Raczej problemem jest mistcut, a nie misprint. Nie mam wiedzy czy błąd dotyczy obydwóch wersji, czy tylko polskojęzycznej. Moje zamienniki już są w drodze (mail od Rebela).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Trolliszcze »

Błąd błędem, ale powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie, jaką przewagę może dawać świadomość, że budynek leżący na szczycie sterty jest z dodatku lub z podstawki.
To po pierwsze. Po drugie, istnieje banalny sposób rozwiązywania tego typu problemów (o ile rzeczywiście są problemem): po przetasowaniu stosów w trakcie gry dobierajcie budynki ze spodu stosu.
IMHO jeśli to krzywe wycięcie ma na coś wpływ, to głównie na OCD graczy.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: hipcio_stg »

Uwierz, że ma to znaczenie. Tak samo jak karty w III erze 7 wonders, które są ewidenteie inne. To samo karty cudów. Musimy losować w ciemno, bo inaczej jest 33% szansy na trafienie Romy... Niby drobiazgi, ale zastanowisz się czy odkryć przeciwnikowi kokosy, czy czekać aż on to zrobi.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Trolliszcze »

Budynki z dodatku są tak różne, że można odsłonić zarówno coś dobrego, jak i słabego.
A rozwiązanie jest banalnie proste i podanej powyżej.
(Zresztą to jakiś absurd, że miałbym przestać budować ze strachu, że odsłonię coś, co nawet nie wiem, czym jest, bo zastosowanie budynków z dodatków jest różne... Ale ok, niech będzie, że kogoś to bardzo męczy.)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Krzywo wycięte i tyle. Nie ma co filozofować. Płacę i ma być dobrze.
Na pudełku powinna być informacja: UWAGA! Krzywo wycięte kafle, kupujesz na własną odpowiedzialność.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Trolliszcze »

Mam sporo doświadczeń z obsługą klienta Rebela i dam sobie rękę uciąć, że jak im odeślesz ten dodatek, to oddadzą Ci pieniądze.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Trolliszcze pisze:Mam sporo doświadczeń z obsługą klienta Rebela i dam sobie rękę uciąć, że jak im odeślesz ten dodatek, to oddadzą Ci pieniądze.
E tam żeby zaraz ręce ucinać :wink: Produkt jest ewidentnie wadliwy więc jak ktoś będzie chciał zwrócić towar to ma do tego prawo, tyle że niestety niesmak pozostanie...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Drasquez »

Kupiłem dzisiaj Tzolki'n za namową forumowiczów :) Właśnie skończyłem setup i siadamy do pierwszej gry, mam jednak pytanie:

Czy da się "odpiąć" zębatki od planszy bez uszkadzania niczego?

Pytam bo kliknięcie sprawiło wrażenie jakby to mocowanie działało na stałe, a planuję pomalować te koła...
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: dave8 »

Da się. Co prawda ja zdejmowałem tylko raz (bo pomyliłem koła i źle zamontowałem).
Nie polecam robienia tego często - klips od mocowania może się rozregulować.

Udanej rozgrywki życzę. To jedna z najlepszych gier w jakie grałem.
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Tzolkin: Kalendarz Majów

Post autor: Drasquez »

To dobra wiadomość, że się da rozczepić - mam nadzieję, że nic nie uszkodzę :)

Jeżeli chodzi o grę to poszło nam nawet nieźle. Po około 45 pkt oboje mieliśmy z drugą połową.

Póki co wniosek jest taki, że to najlepsza gra w jaką graliśmy! :D
ODPOWIEDZ