Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: malekith_86 »

zależy co masz na myśli w rozsądnym czasie ale w planszostrefie będzie w lutym
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Gloom ... ition/7397
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: citmod »

Czy komuś doszły już naklejki od Sinisterfish? Grzecznie czekałem, ale zaczynam się martwić czy w Warszawie gdzieś nie zaginęły, bo ostatni status mam z 08.11 że są na Okęciu z dopiskiem "Shipment arrived at destination country"... Różne rzeczy już zamawiałem, ale 20 dni od przybycia na Okęcie jeszcze nigdy nie musiałem czekać.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: rattkin »

Kontrola celna.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: citmod »

rattkin pisze:Kontrola celna.
Tak też myślałem, dlatego do tej pory nic się nie dopytywałem. Ale tak jak pisałem, zamawiałem już różne rzeczy z Chin i innych miejsc, i nigdy to aż tyle nie trwało. No ale jeśli nikt jeszcze nie dostał to będę spał spokojniej. :P
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Bary »

malekith_86 pisze:zależy co masz na myśli w rozsądnym czasie ale w planszostrefie będzie w lutym
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Gloom ... ition/7397
Skąd to wiadomo?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Parmenides »

Czy orientujecie się która firma kurierska ma nam dostarczyć naklejki z Sinister Fish? W shipment history moja przesyłka ma status Attempted Delivery w dniach 21 i 22 listopada z dokładnymi godzinami. Kuriera w tych dniach u mnie nie było i nie wiem gdzie obecnie mogę sprawdzić status przesyłki...
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Do0ctor »

Parmenides pisze:Czy orientujecie się która firma kurierska ma nam dostarczyć naklejki z Sinister Fish? W shipment history moja przesyłka ma status Attempted Delivery w dniach 21 i 22 listopada z dokładnymi godzinami. Kuriera w tych dniach u mnie nie było i nie wiem gdzie obecnie mogę sprawdzić status przesyłki...
U mnie przyszło pocztą polską. Miałem taki sam status jak Ty i dopiero jak pojechałem na pocztę okazała się, że list czeka. Nie chciało się im awizo wrzucić.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Yavi »

Do0ctor pisze:
Parmenides pisze:Czy orientujecie się która firma kurierska ma nam dostarczyć naklejki z Sinister Fish? W shipment history moja przesyłka ma status Attempted Delivery w dniach 21 i 22 listopada z dokładnymi godzinami. Kuriera w tych dniach u mnie nie było i nie wiem gdzie obecnie mogę sprawdzić status przesyłki...
U mnie przyszło pocztą polską. Miałem taki sam status jak Ty i dopiero jak pojechałem na pocztę okazała się, że list czeka. Nie chciało się im awizo wrzucić.
Do kolegi, który zamawiał przyszło pocztą, zostawili awizo. Na poczcie okazało się, że przesyłki nie ma, jest w innym oddziale. We wspomnianym oddziale nic nie wiedzieli, skoro na awizo jest tamten adres, to musi być tam... Czekamy na wyjaśnienie sprawy, mam tylko nadzieję, że gdzieś te naklejki są.
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Parmenides »

Dzięki za pomoc! Przesyłka rzeczywiście czekała na poczcie, oczywiście razem z awizo, którego nie raczyli wrzucić... :roll:
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elbruus »

citmod pisze:
rattkin pisze:Kontrola celna.
Tak też myślałem, dlatego do tej pory nic się nie dopytywałem. Ale tak jak pisałem, zamawiałem już różne rzeczy z Chin i innych miejsc, i nigdy to aż tyle nie trwało. No ale jeśli nikt jeszcze nie dostał to będę spał spokojniej. :P
Dostałeś już może swoje naklejki? Moje również od 8.11 leżą w stolicy.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: citmod »

elbruus pisze:
citmod pisze:
rattkin pisze:Kontrola celna.
Tak też myślałem, dlatego do tej pory nic się nie dopytywałem. Ale tak jak pisałem, zamawiałem już różne rzeczy z Chin i innych miejsc, i nigdy to aż tyle nie trwało. No ale jeśli nikt jeszcze nie dostał to będę spał spokojniej. :P
Dostałeś już może swoje naklejki? Moje również od 8.11 leżą w stolicy.
Nie, status bez zmian. Postaram się pamiętać dać Ci znać na pw (żeby tutaj nie zaśmiecać) jak dojdą. Jak wciągu tygodnia nie dojdą to pewnie sam znowu ponowie pytanie tutaj na forum. :P
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Do0ctor »

elbruus pisze:
citmod pisze:
rattkin pisze:Kontrola celna.
Tak też myślałem, dlatego do tej pory nic się nie dopytywałem. Ale tak jak pisałem, zamawiałem już różne rzeczy z Chin i innych miejsc, i nigdy to aż tyle nie trwało. No ale jeśli nikt jeszcze nie dostał to będę spał spokojniej. :P
Dostałeś już może swoje naklejki? Moje również od 8.11 leżą w stolicy.
Moje też leżały od 8.11 a od tygodnia mam już w domu.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Salemmtg »

Trochę poleżą. Moje czekały w stolicy ponad 3 tygodnie. Teraz czekam na paczkę która również od 14 listopada jest w Wawie. Widać że mają przeładowanie przed świąteczne z przesyłkami.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: hsiale »

Czy te naklejki da się jeszcze zamówić?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: AkitaInu »

Co do samych naklejek to jest jeden minus (nieważne czy te oryginalne czy zamawiane). Mianowicie naklejka czasami może wyjść na łączeniu planszy i trzeba ciąć nożykiem. Szczególnie że plansza jest składana tak że taka naklejka jest "rozciągana" ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:Co do samych naklejek to jest jeden minus (nieważne czy te oryginalne czy zamawiane). Mianowicie naklejka czasami może wyjść na łączeniu planszy i trzeba ciąć nożykiem. Szczególnie że plansza jest składana tak że taka naklejka jest "rozciągana" ;)
Nakleić obok i tyle ;) chyba ze ktoś jest bardzo uczulony na estetyczne drobiazgi.
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: zaki850 »

Mam nadzieję, że to tylko przypadek albo jedna partia, ale my dostaliśmy naklejki od sinisterfish, które są bezużyteczne niestety - nie da rady ich normalnie odkleić od papieru. :/
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pan_satyros »

zaki850 pisze:Mam nadzieję, że to tylko przypadek albo jedna partia, ale my dostaliśmy naklejki od sinisterfish, które są bezużyteczne niestety - nie da rady ich normalnie odkleić od papieru. :/
w sensie od kart? muszę to sprawdzić
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Ziomalek78 »

Z BGG można pobrać pdf z mapą oraz arkuszami naklejek. Wydruk nie kosztuje fortuny (w domu może być trudno z uwagi na rozmiar mapy, jeśli chcemy mieć ją w jednym kawałku). Jeśli ktoś nie chce korzystać z oryginalnej mapy i naklejek - rozwiązanie jest proste. Mapę drukowałem na 1 arkuszu na papierze o wyższej gramaturze - zwijam ją w rulon, można ew. złożyć i zmieści się w pudle z grą. Naklejki na papierze samoprzylepnym. Naklejki na karty można nakleić na koszulki zamiast bezpośrednio. Za druk mapy i naklejek zapłaciłem ok 30 zł. Jakość w mojej ocenie zupełnie satysfakcjonująca.
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: zaki850 »

pan_satyros pisze:
zaki850 pisze:Mam nadzieję, że to tylko przypadek albo jedna partia, ale my dostaliśmy naklejki od sinisterfish, które są bezużyteczne niestety - nie da rady ich normalnie odkleić od papieru. :/
w sensie od kart? muszę to sprawdzić
W sensie w ogóle nie da się ich porządnie odkleić od tej kartki samoprzylepnej, na której są oryginalnie - klej zostaje na kartce, spartolona robota. Te które my dostaliśmy są całkowicie do zwrotu.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pan_satyros »

zaki850 pisze:
pan_satyros pisze:
zaki850 pisze:Mam nadzieję, że to tylko przypadek albo jedna partia, ale my dostaliśmy naklejki od sinisterfish, które są bezużyteczne niestety - nie da rady ich normalnie odkleić od papieru. :/
w sensie od kart? muszę to sprawdzić
W sensie w ogóle nie da się ich porządnie odkleić od tej kartki samoprzylepnej, na której są oryginalnie - klej zostaje na kartce, spartolona robota. Te które my dostaliśmy są całkowicie do zwrotu.
o proszę, jeszcze nie testowałem swoich. Dam znać dzisiaj jak to wygląda.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: sidmeier »

Ziomalek78 pisze:Z BGG można pobrać pdf z mapą oraz arkuszami naklejek. Wydruk nie kosztuje fortuny (w domu może być trudno z uwagi na rozmiar mapy, jeśli chcemy mieć ją w jednym kawałku). Jeśli ktoś nie chce korzystać z oryginalnej mapy i naklejek - rozwiązanie jest proste. Mapę drukowałem na 1 arkuszu na papierze o wyższej gramaturze - zwijam ją w rulon, można ew. złożyć i zmieści się w pudle z grą. Naklejki na papierze samoprzylepnym. Naklejki na karty można nakleić na koszulki zamiast bezpośrednio. Za druk mapy i naklejek zapłaciłem ok 30 zł. Jakość w mojej ocenie zupełnie satysfakcjonująca.
2 cechy: za losowe i za drogie. Tyle w temacie. Tyle gier za to mozna mieć na półce. Bardziej regrywalnych.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Marx »

sidmeier pisze:
Ziomalek78 pisze:Z BGG można pobrać pdf z mapą oraz arkuszami naklejek. Wydruk nie kosztuje fortuny (w domu może być trudno z uwagi na rozmiar mapy, jeśli chcemy mieć ją w jednym kawałku). Jeśli ktoś nie chce korzystać z oryginalnej mapy i naklejek - rozwiązanie jest proste. Mapę drukowałem na 1 arkuszu na papierze o wyższej gramaturze - zwijam ją w rulon, można ew. złożyć i zmieści się w pudle z grą. Naklejki na papierze samoprzylepnym. Naklejki na karty można nakleić na koszulki zamiast bezpośrednio. Za druk mapy i naklejek zapłaciłem ok 30 zł. Jakość w mojej ocenie zupełnie satysfakcjonująca.
2 cechy: za losowe i za drogie. Tyle w temacie. Tyle gier za to mozna mieć na półce. Bardziej regrywalnych.
Konkretne tytuły?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1840 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Gambit »

sidmeier pisze:2 cechy: za losowe i za drogie. Tyle w temacie. Tyle gier za to mozna mieć na półce. Bardziej regrywalnych.
Czy mi sie wydaje, czy Gloomhaven nie ma kości? Tylko te talie, które można modyfikować kontrolując w pewien sposób losowość. No i 95 scenariuszy (w kwestii słabej regrywalności)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: AkitaInu »

sidmeier pisze:
2 cechy: za losowe i za drogie. Tyle w temacie. Tyle gier za to mozna mieć na półce. Bardziej regrywalnych.
Grałeś w ogóle w tą grę?

I chciałbym zapytać co według Ciebie jest losowe ?:)
ODPOWIEDZ