This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

sidmeier pisze:Obudzicie się? Polska to zaścianek, jeśli idzie o rynek gier
Polska, z tego co pamiętam, to trzeci rynek w Europie, po Niemczech i Francji (info od Trzewika). Wiele gier jeszcze kilka lat temu nie miałoby żadnych szans ukazać się w Polsce z uwagi na koszty licencji/produkcji/dystrybucji. Teraz właściwie jedyną przeszkodą jest klęska urodzaju - brak miejsca w grafiku dla gier, które (zdaniem wydawców) nie mają potencjału na hit czy też nie są wystarczająco dobre.
sidmeier pisze:- na co wy liczyliście? Będziecie czekać grzecznie miesiącami, niezależnie od tego, czy wydawnictwo jest z Polski, czy nie. Dogmat. Akceptujcie.
Bzdura. Polski rynek to ponad 40 różnych wydawców, którzy celują swoimi produktami (zarówno autorskimi jak i licencjonowanymi) w pełne spektrum odbiorców. Warto też pamiętać, że natura nie znosi próżni - przez otwarte czy nawet lekko uchylone drzwi zawsze ktoś się wśliźnie się - ktoś, komu będzie zależało bardziej.
toblakai
Posty: 1271
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 227 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: toblakai »

Acererak pisze:Nie chodzi nawet o to czy Polska powinna być wcześniej, tylko o to że do ludzi, którzy im zaufali i wyłożyli pieniądze na bądź co bądź produkcję gry, TWoM dotrze kilka tygodni PO sklepowej premierze w Polsce (a nie zdziwię się jak się opóźni znowu bo o czymś "oczywistym" znowu zapomnieli wspomnieć).
Tutaj się zgadzam. Niby tak duża kampania to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i terminy mogą się rozjechać, ale jednak w dobrym smaku by było jednak w pierwszej kolejności zadbać o ludzi którzy wyłożyli pieniądze. Problem wielu kampanii CFowych.
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zielok »

toblakai pisze: Tutaj się zgadzam. Niby tak duża kampania to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i terminy mogą się rozjechać, ale jednak w dobrym smaku by było jednak w pierwszej kolejności zadbać o ludzi którzy wyłożyli pieniądze. Problem wielu kampanii CFowych.
Ale po co? Nasze pieniądze już mają :/
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

zielok pisze:
toblakai pisze: Tutaj się zgadzam. Niby tak duża kampania to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i terminy mogą się rozjechać, ale jednak w dobrym smaku by było jednak w pierwszej kolejności zadbać o ludzi którzy wyłożyli pieniądze. Problem wielu kampanii CFowych.
Ale po co? Nasze pieniądze już mają :/
Choćby po to, żebyśmy chcieli wspierać następne kampanie. Przy trybie, w który oni zaczynają wpadać pieniądze z kampanii idą na ogarnianie poprzednich kampanii. Wystarczy, żeby to odczuli za którymś razem i może im się przypomni... Problem w tym że na figurki itd ludzie rzucają się bez opamiętania, więc odpływu ludzi mogą nie odczuć, zwłaszcza z Polski.
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zielok »

Acererak pisze:Choćby po to, żebyśmy chcieli wspierać następne kampanie. Przy trybie, w który oni zaczynają wpadać pieniądze z kampanii idą na ogarnianie poprzednich kampanii. Wystarczy, żeby to odczuli za którymś razem i może im się przypomni... Problem w tym że na figurki itd ludzie rzucają się bez opamiętania, więc odpływu ludzi mogą nie odczuć, zwłaszcza z Polski.
Ja się z Tobą zgadzam bo więcej kampanii od nich nie wesprę. Szkoda, że tak Awaken Realms nie myśli. Tu nie chodzi o opóźnienie a tylko i wyłącznie o niedopowiedzenia. Nie lubię jak ktoś robi mnie w konia i udaje, że wszystko ok bo niby czegoś nie zrozumiałem.

Moja decyzja (i pewnie jest więcej takich jak ja) nie wpłynie jednak na kondycje firmy. Pojawią się nowi i wszystko się będzie kręcić. Ot to takie moje odczucia.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

zielok pisze: Ja się z Tobą zgadzam bo więcej kampanii od nich nie wesprę. Szkoda, że tak Awaken Realms nie myśli. Tu nie chodzi o opóźnienie a tylko i wyłącznie o niedopowiedzenia. Nie lubię jak ktoś robi mnie w konia i udaje, że wszystko ok bo niby czegoś nie zrozumiałem.

Moja decyzja (i pewnie jest więcej takich jak ja) nie wpłynie jednak na kondycje firmy. Pojawią się nowi i wszystko się będzie kręcić. Ot to takie moje odczucia.
O, w komentarzach AR napisało że dzisiaj wysłali 150 polskich Core Boxów przez DPD (plus wszystkie francuskie Core Boxy). Może jednak uda im się porozsyłać gry przynajmniej przed premierą sklepową? Stwierdzili też, że wiadomości w komentarzach o styczniu podobno są nieprawdziwe. Cóż, zobaczymy jak będzie jak skończą Core Boxy wysyłać.

Jeszcze kontynuując dyskusję odnośnie terminów i profesjonalności. Bardzo ładnie i przejrzyście, bez pozostawiania wątpliwości zrobił to gość od Mint Delivery - rozpisał całą tabelkę, gdzie mamy deadliny na wszystkie etapy produkcji/wysyłki, Obrazek

A do tego zrobił taką grafikę Obrazek

Od razu wszystko widać - co, kiedy i w jakim stopniu zostało wykonane i nie ma żadnych niejasności. Widać na czym stoją wspierający. Oczywiście wiadomo, że nie zawsze terminy zostaną dotrzymane, ale widać tu inną jakość niż pokazuje AR, mimo wszystko.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

zielok pisze:Tu nie chodzi o opóźnienie a tylko i wyłącznie o niedopowiedzenia. Nie lubię jak ktoś robi mnie w konia i udaje, że wszystko ok bo niby czegoś nie zrozumiałem.
O, i dokładnie o to tutaj chodzi.

Acererak, takie tabelki itp. powinny być standardem w crowdfudingu. I wiadomo, że każdy plan może się rozjechać, ale ludzie, którzy dali niemałe pieniądze powinni móc wiedzieć na jakim etapie są prace, a jeśli nie na takim jak powinny to dlaczego. Podobna rozpiska była przedstawiana w każdej albo prawie każdej aktualizacji wspomnianego przede mnie wcześniej 7th continent. Osobiście nie wspierałem ich pierwszej kampanii, ale przeglądnąłem te aktualizacje kiedy decydowałem się na wsparcie dodruku z dodatkiem i dzięki temu wiem, że nawet jeśli znowu będą jakieś opóźnienia to będę o tym wiedział i nie będzie takich jaj jak przy TWOM.
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: yNidhogg »

Offtopic:
Spoiler:
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
grom44
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2015, 10:20
Lokalizacja: śląsk

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: grom44 »

A moja kopia właśnie dotarła :)
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 548 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: tommyray »

Wersja PL właśnie dostarczona przez kuriera. Czas więc zakończyć te niegodne mężczyzn żale nad czasem oczekiwania 8) .
Miłych unboxingów.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Dostaliście jakiś numer przesyłki albo coś takiego czy po prostu paczka przyszła z zaskoczenia?
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 548 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: tommyray »

KQuest pisze:Dostaliście jakiś numer przesyłki albo coś takiego czy po prostu paczka przyszła z zaskoczenia?
Z zaskoczenia. Realizowane DHLem.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 491
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gothik »

A zamawialiście sam Core Set czy z dodatkami KS-owymi?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Carmash »

Zamawiałem podstawkę przez Pledge Managera. Własnie otworzyłem swoje pudełko i szukam pierwszego terminu do grania :)
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 548 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: tommyray »

Gothik pisze:A zamawialiście sam Core Set czy z dodatkami KS-owymi?
Nie pamiętam co zamawiałem i jakie są dodatki KSowe i - czy to te tzw stretch goals? Jeżeli o nie chodzi to tak. Są Sieroty Wojny, Kanały, Taktyk, Serce Miasta, bonusowe kości, dodatkowa postać, i ileś tam figurek związanych z tymi "stretch goalami".
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Chyba chodziło o to czy ktoś kto otrzymał już paczkę zamawiał coś z dodatkowo płatnych dodatków. Sam jestem ciekaw, bo oprócz podstawki wziąłem dwie płatne rzeczy i zastanawiam się czy się już nastawiać na to, że paczka zaraz będzie czy teraz wysyłają tylko paczki do osób, które wzięły jedynie podstawki

Edit: jako ciekawostka, AR w komentarzu na KS napisało, że polskie zamówienia będą realizowane przez DPD, co niezbyt się zgadza z tym co widać tutaj i w komentarzach na fb
Ostatnio zmieniony 04 gru 2017, 14:38 przez KQuest, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 491
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gothik »

Tak, chodziło mi dodatki płatne osobno, które trzeba by "konfekcjonować" przed wysyłką.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: niwgnip »

Właśnie kurier z DHL dojechał z moją przesyłką pod... stary adres. Mimo że zmieniałem i podawałem nowy ;p Ehh... Nie pogram chyba do nowego roku jednak ;p
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pastorkris »

Ja również otrzymałem swój egzemplarz - polska Podstawka + SG. Na stronie Gamefound wciąż widnieje status jako "Verified", czyli tak jak wcześniej. Paczka przyszła bez maila, bez ostrzeżenia, także info dla tych co czekają - nie znacie dnia ani godziny :)
Maslanka
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 08:39

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Maslanka »

W marcu podawałem im nowy adres dostawy. Najpierw nie chcieli przyjąć bo argumentowali że przesyłka będzie w kwietniu. Potem się zgodzili adres zmienić. Zmieniałem go tez w formularzu pledge. Dzisiaj wysłali na nieaktualny adres. Nie mogę z nimi
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Maslanka pisze:W marcu podawałem im nowy adres dostawy. Najpierw nie chcieli przyjąć bo argumentowali że przesyłka będzie w kwietniu. Potem się zgodzili adres zmienić. Zmieniałem go tez w formularzu pledge. Dzisiaj wysłali na nieaktualny adres. Nie mogę z nimi
Co za jełopy... Czyli wiesz o paczce tylko po telefonie od kuriera? Czy nawet tego nie wiadomo i poprzedni sąsiad zadzwonił, że coś przyszło do Ciebie? ;)
Maslanka
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 08:39

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Maslanka »

Teraz komunikacja jest lepsza. Napisałem na adres kontaktowy mejla i próbowali zmienić ale machina ruszyła. Odpowiedz na mejla po pół godzinie. Muszę zmienić na dhl. Ale sadze ze informacje o przesyłce dostałem tylko dlatego, że się odezwałem.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Czyli do nikogo do tej pory nie wysłali zamówienia, w którym było coś z płatych dodatków, tak? Wysyłają same podstawki + SG?
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Acererak »

Na to wygląda. Ja też wziąłem dwa addony i na razie ani słychu, ani widu gry.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: 13thcaesar »

grom44 pisze:A moja kopia właśnie dotarła :)
tommyray pisze:Wersja PL właśnie dostarczona przez kuriera. Czas więc zakończyć te niegodne mężczyzn żale nad czasem oczekiwania 8) .
Miłych unboxingów.
Carmash pisze:Zamawiałem podstawkę przez Pledge Managera. Własnie otworzyłem swoje pudełko i szukam pierwszego terminu do grania :)
Pastorkris pisze:Ja również otrzymałem swój egzemplarz - polska Podstawka + SG. Na stronie Gamefound wciąż widnieje status jako "Verified", czyli tak jak wcześniej. Paczka przyszła bez maila, bez ostrzeżenia, także info dla tych co czekają - nie znacie dnia ani godziny :)
Zagrał już ktoś z Was, jestem ciekaw wrażeń (sam czekam aż Galakta wyda wersje sklepową, co chyba planują 14 grudnia, więc może znajdzie się u mnie pod choinką :wink: ) i jak wypada tłumaczenie (bo gdzieś wyczytałem, ze mimo że gra wydana przez Polaków, to wszelkie skrypty były chyba od początku pisane w ang.?)
ODPOWIEDZ