Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: warlock »

Tak czy inaczej uważam że to fajny, szczery update. Propsy dla wydawnictwa za grę w otwarte karty :). Gdybym był wspierającym, to bym wybaczył w 100% (ale oczywiście wiem, że każda obsuwa to smutna wiadomość) :).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Pewnie przy AR, trochę to bardziej złości, szczególnie przed Gwiazdką, ale gry autorskie z tak wieloma elementami to duży projekt, który niestety często się opóźnia. Zasadne jest oczekiwać zatem, aby wydawcy podawali datę dostawy z pewnym "zapasem", tak aby ograniczyć frustrację wspierajacych. W końcu oczekiwanie, to najgorszy etap.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Szczerze mówiąc czepiacie się, opóźnienie jak na KS jest niewielkie, wręcz pomijalne.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

"Fajny szczery, update". Sugeruję się trochę na nie znieczulić, bo podobnych prawdopodobnie dostaniemy jeszcze kilka, aż do połowy stycznia, kiedy dopiero wyślą, bo coś tam, coś tam - przypominam, że opoźnienie jest conajmniej tydzień, a nie "tydzień". Jeśli można było coś wynieść z kampanii TWoM to było to: "ignorować płaczliwe update'y i czekać cierpliwie, aż kiedyś wreszcie przyjdzie".
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Jeśli można było coś wynieść z kampanii TWoM to było to: "ignorować płaczliwe update'y i czekać cierpliwie, aż kiedyś wreszcie przyjdzie".
Myślę, że prawidłowo zdanie to brzmiałoby:

Jeśli można coś wynieść z kampanii na KS to jest to: "ignorować płaczliwe update'y i czekać cierpliwie, aż kiedyś wreszcie przyjdzie". ;)

Więc o ile opóźnienia są mniej lub bardziej irytującą cechą i przywarą większości produkcji na ks, tak różnić się może podejście twórcy do samego faktu ich zaistnienia oraz forma komunikacji ze wspierającymi, możemy więc otrzymać:

a) kompletny brak komunikacji ze strony twórcy, ewentualnie zdawkowy udpate raz na dłuższy czas, który nic nie wnosi i w dodatku jest już na tyle spóźniony, że wszyscy zdążyli się wkurzyć i zmieszać wszystkich innych w komentarzach dwa razy z błotem.
b) luzacki pr pod tytułem "ale o so wam chodzi? opóźnienie? a tam czepiacie się..." doprawiony śmierdzącą nutką zakłamania i zwodzenia wspierających
c) dosyć częsty i szczegółowy update, który szczerze (lub "szczerze") ale jednak stara się przedstawić sytuację wspierającym i przekazać co po drodze nie wyszło...

Do samych opóźnień (w granicach rozsądku) nie mam pretensji i mogę je zrozumieć, tak podejścia a/b nie trawię. Na szczęście ta aktualizacja LoH kwalifikuje się do trzeciej z kategorii - dlatego też się zgodzę, że dostaliśmy "fajny szczery update". Co nie zmienia oczywiście faktu, że gra będzie jak będzie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

A mnie męczy a, b i c - tak samo. Oczekuję profesjonalnego d. c nie jest profesjonalne, tylko właśnie płaczliwe i rozmemłane.

d) Przepraszamy, ale jest opóźnienie. Nie znamy jeszcze dokładnej daty wysyłki i nie chcemy jej podawać w ciemno, by nie wprowadzić Was w błąd. Postaramy się dać znać najwcześniej, jak tylko będziemy *dokładnie* wiedzieć, kiedy będziemy mogli zacząć rozsyłać. Jeśli wyjaśnianie tego miałoby potrwać dłużej niż tydzień, to za tydzień i tak damy Wam znać, na czym stoimy. Jeszcze raz przepraszamy. Lords of Hellas was kocha!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Na tej zasadzie projekt mógłby sobie funkcjonować przez "n" czasu bez wyznaczonej daty wysyłki do wspierających, co wydaje mi się wyjątkowo słabym pomysłem - w projekcie o takiej skali najzwyczajniej w świecie potrzebny jest jakiś deadline, który będzie "zewnętrznie" przez kogoś rozliczany - nawet jeśli będą to zwykli wspierający na portalu crowdfundingowym. Tym bardziej, że z uwagi na czynniki losowe, oraz wszystkie te terminy, które niejako odgórnie mają narzucone pewne widełki czasowe nie da się podać z dużym wyprzedzeniem w 100% pewnej daty wysyłki, co do której będziesz miał pewność, że nie zostanie przesunięta. Więc mimo wszystko wolę komunikat o treści: "to, to i to mamy odhaczone, z tym i tym się nie wyrobiliśmy, to i to jest problemem - szacujemy, że będzie na to potrzebny miesiąc". Nawet jeśli po miesiącu usłyszę ponownie, że "przepraszamy, to udało się zrobić, to niestety nie - potrzeba kolejnego miesiąca".
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Nie bardzo rozumiem, co ma jedno do drugiego. Opóźnienie oznacza przekroczenie terminu. A skoro tak, to jakiś termin musiał zostać ustalony, chociażby pierwotnie.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

O, właśnie o taką opcję profesjonalną d mi chodzi. I zgadzam się z rattkinem. Nie chodzi o to, żeby terminu nie było (zwłaszcza że opóźnienie zakłada że jakiś termin wyznaczony był). Pierwotny powinien być, zawsze. Tylko jeśli podaje się nowy termin, to trzeba być pewnym, że taki termin już będzie praktycznie ostateczny, a nie z 10 razy go przekładać bo "ups, coś nowego wyskoczyło czego się nie spodziewaliśmy". I wiadomo że opóźnienia się zdarzają przy kickstarterach i można to zrozumieć, ale jeśli ileś razy z rzędu się zdarzają i w efekcie praktycznie co update terminy się zmieniają, to wygląda to jak niedotrzymywanie deklaracji oraz brak dobrego planowania. I wtedy skąd mam wiedzieć, że jeśli firma zarzeka się że to już, to nagle nie wyskoczy z updatem o "małym problemie" i oczekiwanie nagle sporo się nie wydłuży - a przecież zapłaciło się niemałe przecież pieniądze.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sewhoe »

Ja tylko powiem bazując na swoim doświadczeniu, że wszelkie terminy w obecnym świecie są naprawdę ciężkie do przewidzenia. Produkcja potrafi być niezmiernie złożonym tematem, wiele rzeczy potrafi umknąć, zaś terminy podwykonawców mogą być równie życzeniowe, jak plany głównego wydawcy. Nauczyłem się być cierpliwym, tym bardziej że rynek jest obecnie tak nasycony wieloma ciekawymi tytułami, że jakoś mi te opóźnienia nie doskwierają. ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Pytanie, do edycji kickstarter This War of Mine, która obecnie jest rozsyłana do graczy, dorzucono promkę do Lords of Hellas, już cieniowaną (preshaded). Widziałem zdjęcia i wygląda to bardzo słabo i nieestetycznie. Pojawiła się obawa, gdyż całą grę LoH ze wszystkimi addonami zamówiłem własnie już z preshaded i odczuwam niepewność, co do malowania. Czy te obawy są słuszne? Nie wyobrażam sobie mieć tak źle cieniowanych figurek, ale też nie chcę siać paniki i wywoływać burzy z tytułu jednej promki.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Lords of Hellas

Post autor: raj »

Sundrop cały czas ewoluuje i ostatnie prezentacje wyglądają dużo lepiej
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sewhoe »

Marx pisze:Pytanie, do edycji kickstarter This War of Mine, która obecnie jest rozsyłana do graczy, dorzucono promkę do Lords of Hellas, już cieniowaną (preshaded). Widziałem zdjęcia i wygląda to bardzo słabo i nieestetycznie. Pojawiła się obawa, gdyż całą grę LoH ze wszystkimi addonami zamówiłem własnie już z preshaded i odczuwam niepewność, co do malowania. Czy te obawy są słuszne? Nie wyobrażam sobie mieć tak źle cieniowanych figurek, ale też nie chcę siać paniki i wywoływać burzy z tytułu jednej promki.
Dostałem TWoM z cieniowanym minotaurem i IMHO wygląda to słabo. Matowy, wpadający w oszroniony ciemny dół i góra rozjaśniana białym przypominającym lakier samochodowy. Cieszę się, że zamówiłem LOH bez sundropa, sam sobie nałożę podkład i pomaluję. Jakkolwiek doceniam pomysł i jeśli ktoś nie ma zamiaru malować figurek, to takie cieniowanie fabryczne, z pewnej odległości, wygląda dużo lepiej niż szary plastik.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sngt »

Najnowsze zdjęcia z sundropem są dla mnie jak najbardziej Ok :)
Spoiler:
Moja kolekcja - klik
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: shaigan »

sewhoe pisze: Dostałem TWoM z cieniowanym minotaurem i IMHO wygląda to słabo. Matowy, wpadający w oszroniony ciemny dół i góra rozjaśniana białym przypominającym lakier samochodowy. Cieszę się, że zamówiłem LOH bez sundropa, sam sobie nałożę podkład i pomaluję. Jakkolwiek doceniam pomysł i jeśli ktoś nie ma zamiaru malować figurek, to takie cieniowanie fabryczne, z pewnej odległości, wygląda dużo lepiej niż szary plastik.
Ten ciemny dół jest w miarę ok, natomiast biała polewa wyszła fatalnie. Jeżeli ktoś nie maluje to można zaakceptować, jednak gdyby się komuś odwidziało i chciał to malować to umarł w butach bo polewa niszczy detale. Prawa łapa minotaura ma przewody, u mnie tam gdzie jest biało w zasadzie brak faktury. Nie martwi mnie sam efekt kolorystyczny, trudno wymagać cudów, chciałbym jednak by to detale wydobywało a nie je usuwało. Konsystencja tej farby to jakaś porażka. Mam nadzieję że trafiłem feralny egzemplarz, bo figurka jest w zasadzie w części "zalana" a powinna być "odymiona".
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ziemowit »

Słuchajcie mam następujący problem. Wykonanie LOH i wizja posiadania wersji kickstarterowej niepomiernie mnie jara, niemniej nie wiem, czy nie bardziej opłaca się kupić innych dwóch dużych gier, np. Zakazanych Gwiazd i, dajmy na to, Pana Lodowego Ogrodu bądź Mare Nostrum: Imperia. Czy ktoś wie, jak bardzo LOH jest "dużą" grą, np. porównując do Zakazanych Gwiazd? Czy to po prostu większa gra z przezajebistym wykonaniem, ale bardziej formatu Blood Rage czy Cry Havoc?
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Cierń »

Ziemowit pisze:Słuchajcie mam następujący problem. Wykonanie LOH i wizja posiadania wersji kickstarterowej niepomiernie mnie jara, niemniej nie wiem, czy nie bardziej opłaca się kupić innych dwóch dużych gier, np. Zakazanych Gwiazd i, dajmy na to, Pana Lodowego Ogrodu bądź Mare Nostrum: Imperia. Czy ktoś wie, jak bardzo LOH jest "dużą" grą, np. porównując do Zakazanych Gwiazd? Czy to po prostu większa gra z przezajebistym wykonaniem, ale bardziej formatu Blood Rage czy Cry Havoc?
W twoim porównaniu stawiałbym LoH blizej BR czy CH (co ujmy mu nie przynosi, sam wsparłem). Doradzać w którą stronę iść nie zamierzam, u mnie brak miejsca na półce, lepsze wrogiem dobrego, jakość przeważa nad ilością :).
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ziemowit »

Cierń pisze:
Ziemowit pisze:Słuchajcie mam następujący problem. Wykonanie LOH i wizja posiadania wersji kickstarterowej niepomiernie mnie jara, niemniej nie wiem, czy nie bardziej opłaca się kupić innych dwóch dużych gier, np. Zakazanych Gwiazd i, dajmy na to, Pana Lodowego Ogrodu bądź Mare Nostrum: Imperia. Czy ktoś wie, jak bardzo LOH jest "dużą" grą, np. porównując do Zakazanych Gwiazd? Czy to po prostu większa gra z przezajebistym wykonaniem, ale bardziej formatu Blood Rage czy Cry Havoc?
W twoim porównaniu stawiałbym LoH blizej BR czy CH (co ujmy mu nie przynosi, sam wsparłem). Doradzać w którą stronę iść nie zamierzam, u mnie brak miejsca na półce, lepsze wrogiem dobrego, jakość przeważa nad ilością :).
Okej, tylko pytanie, czy LoH jest lepszy od wymienionych przeze mnie gier? Jak Tobie (i innym użytkownikom) się wydaje, bazując na recenzjach lub zagranych rozgrywkach, jeżeli dane Wam było w to grać? (Tak, widziałem recenzję Gambita).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Dla mnie LoH to najlepszy przedstawiciel gatunku dudes on the map. Z tym, że ja tego gatunku nie lubię i im więcej w nim euro, tym dla mnie lepiej.
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ziemowit »

mat_eyo pisze:Dla mnie LoH to najlepszy przedstawiciel gatunku dudes on the map. Z tym, że ja tego gatunku nie lubię i im więcej w nim euro, tym dla mnie lepiej.
A jakie gry dudes on the map jeszcze cenisz? Rozumiem zatem, że Twoim zdaniem LoH jest w miarę euro grą?

EDIT: Mam jeszcze pytanie odnośnie do late pledge i paypalu. Otóż nigdy nie płaciłem w ten sposób, konto mam, teraz czekam na powiązanie z kontem bankowym i jeśli się zdecyduję na LoH, to na paypala wrzucę odpowiednią sumę, tylko jedna rzecz mnie zastanawia: jak oni to przeliczają? Ile w praktyce będę musiał płacić pln za jednego funta?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

LoH jest podobnie eurowy jak Blood Rage. Inne dudes on the map, w które grałem, to (niektóre mogą być naciągane, poprawcie mnie wtedy) SW Rebelia, Scythe, Gra o Tron, Blood Rage, Eclipse, Zakazane Gwiazdy, Chaos w Starym Świecie, Cyklady, Runewars, Inis, Nexus Ops, Cry Havoc, Mare Nostrum: Empires, Godfather: Imperium Corleone, Pan Lodowego Ogrodu. Jeśli rozszerzyć tę kategorię trochę bardziej, to również A Handfull of Stars i Tyrants of the Underdark.

Lords of Hellas jest jedną z najbardziej eurowatych w tym zestawieniu i nie będzie niespodzianką, że również jedną z tych, przy których bawiłem się najlepiej.

Swojego czasu opisałem odczucia po ograniu prototypu, rzuć okiem:
http://mateyo.znadplanszy.pl/2017/06/26 ... hell-yeah/
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ziemowit »

mat_eyo pisze:LoH jest podobnie eurowy jak Blood Rage. Inne dudes on the map, w które grałem, to (niektóre mogą być naciągane, poprawcie mnie wtedy) SW Rebelia, Scythe, Gra o Tron, Blood Rage, Eclipse, Zakazane Gwiazdy, Chaos w Starym Świecie, Cyklady, Runewars, Inis, Nexus Ops, Cry Havoc, Mare Nostrum: Empires, Godfather: Imperium Corleone, Pan Lodowego Ogrodu. Jeśli rozszerzyć tę kategorię trochę bardziej, to również A Handfull of Stars i Tyrants of the Underdark.

Lords of Hellas jest jedną z najbardziej eurowatych w tym zestawieniu i nie będzie niespodzianką, że również jedną z tych, przy których bawiłem się najlepiej.

Swojego czasu opisałem odczucia po ograniu prototypu, rzuć okiem:
http://mateyo.znadplanszy.pl/2017/06/26 ... hell-yeah/
Super, dzięki, zerknę na to, co skrobnąłeś.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: panda_09 »

mat_eyo pisze:Lords of Hellas jest jedną z najbardziej eurowatych w tym zestawieniu i nie będzie niespodzianką, że również jedną z tych, przy których bawiłem się najlepiej.
Piękne zdanie - zamyka usta sceptykom i entuzjastom.
Stawia LoH obok Scythe i Blood Rage - świetna rekomendacja, aby... nigdy w grę nie zagrać xD
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Grę zamówiłem, jako zadeklarowany antyfan euro. Wierzę, że będę się przy niej dobrze bawił.

A tak w ogóle, to LoH jest euro, bo....? Bo area control? :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Curiosity pisze:Grę zamówiłem, jako zadeklarowany antyfan euro. Wierzę, że będę się przy niej dobrze bawił.
Nigdzie nie napisałem, że euro, tylko najbardziej eurowata. Walka, polowanie i questy są policzalne. Praktycznie nie ma rzutów kostkami, a kiedy już są, to nie determinują powodzenia jakiejś akcji. System wyboru akcji i "pasowanie" żeby odświeżyć ich wybór ma dla mnie mocny posmak euro.

Curiosity pisze:A tak w ogóle, to LoH jest euro, bo....? Bo area control? :lol:
A tak w ogóle, to LoH NIE jest euro, bo...? Bo figurki? <jeszcze większy lol>
ODPOWIEDZ