[Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Chyba na tym się faktycznie skończy, niestety :(. Tym niemniej w Puerto mogę z Wami zagrać, może za drugim razem się do niego przekonam... Aha, i taka mała, drobna prośba - zaopatrzcie się w instrukcje do PowerGrida i Puerto przed rozpoczęciem gry, aby czasu na tłumaczenie zasad nie tracić, OK?

Avantar -> dzięki, ale ociupinkę się spoźniłeś, mam już zaklepaną jedną talię :) - może kiedy indziej, jak będę nację zmieniał...
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Zasady i tak lepiej wspolnie umowic - bo to tez bedzie moja pierwsza partia (tzn. kiedys gralem, ale juz nie pamietam).

Co do Crystala - nie no tak pytam ;) A kto ma Ci skladac ;> ? I jaka w koncu?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No ja pierd***!!! Sorry za przeklenstwo, ale to jest chyba jakies fatum ... chyba mnie jakas grypa zoladkowa dopadla :/ Zrobie wszystko zeby jutro przybyc, ale jesli bede w takim stanie w jakim jestem teraz to chyba bedzie trzeba przelozyc (znow) spotkanie :(

Z gory wszystkich najmnocniej przepraszam - postaram sie byc, na razie nic nie odwoluje ...
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Cóż... Szybkiego powrotu do zdrowia... I w miarę możliwości postaraj się przekazać, czy będziesz, OK?
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Mkej, wstalem - poki co czuje sie znosnie, troche slabo - ale znosnie. Jak zjem sniadanie to pewnie troche sie wzmocnie. Takze granie nadal aktualne :)

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Użytkownik 21
Posty: 64
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:58
Lokalizacja: tychy

Post autor: Użytkownik 21 »

ALE NIEEE!!!
ja grać nie moge z powodów
mnie i kilku innym osobą bliżej znanych
Mam nadzieje ze nie zawaliłem (za bardzo) waszych planów :roll:
DO ZOBACZENIA NASTĘPNYM RAZEM


Jak idzie tłumaczenie łaciny?
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

No to gramy w pięciu, przyniosę jeszcze na wszelki wypadek Um krone und kragen, gdyby Avatar jednak nie przyszedł. Będę punkt siedemnasta.
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Pat_Garret pisze:No to gramy w pięciu, przyniosę jeszcze na wszelki wypadek Um krone und kragen, gdyby Avatar jednak nie przyszedł. Będę punkt siedemnasta.
Bede, bede - jesli tylko nie zgubie sie gdzies w Tychach :D (tudziez, jesli nie bede mial problemu z zaparkowaniem auta :P).

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Żałujcie, Towarzyszu! I choć w końcu zagraliśmy z czwórkę, to jednak muszę stwierdzić, że grało się świetnie, zaś sama planszówka awansowała u mnie na drugie miejsce w prywatnym rankingu (przed nią jest tylko Gra o Tron).
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Przeciez GoT ssie :P

A powaznie - bardzo dobra gierka, ciesze sie, ze ja dostalem :) Mysle, ze bedzie dosc czesto goscic w Avanti ;)

Jutro postaram sie byc, moge sie troche spoznic - ale jak dobrze pojdzie to przybede z moja kobieta :)

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Właśnie wróciłem z dzisiejszego wyjątkowego spotkania. Wyjątkowego ponieważ pierwszy raz spotkaliśmy się w czwartek i rozegraliśmy tylko jedną partyjkę w jeden tytuł, mianowicie w Wysokie Napięcie. W WN grałem po raz pierwszy (tak jak każdy z nas) i stał się chyba jedną z moich ulubionych gier, ale za to na pewno ulubioną grą ekonomiczną. Każdy z graczy buduje swoją własną sieć elektrowni i ma za zadanie dostarczyć energię elektryczną do jak największej ilości miast. Do tego każdy musi zaopatrywać się w surowce potrzebne do wytwarzania prądu, trzeba licytować elektrownie by móc wysyłać określone ilości energii i budować stacje przekazowe które dostarczają prąd do wszystkich miasteczek. Nasza pierwsza partia rozpoczęła się dość dziwnie, każdy z nas tak poustawiał swoje elektrownie, że praktycznie od pierwszego ruchu gracze byli zablokowani od każdej strony (graliśmy na mapie USA) i musieli płacić za połączenia dużo więcej niż normalnie (szczególnie Avantar :D ). Na szczęście mx 1010 szybko wybudowało :) siódmą elektrownię i problem z zablokowanymi dojściami jako tako się rozwiązał. Licytacje o niektóre, lepsze i wydajniejsze elektrownie były bardzo zawzięte (a w szczególności na samym końcu), bo każdy z graczy chciał przekazać prąd jak największej ilości miast. Było trochę liczenia i trochę pomyłek (Altos, zgadnij o kim myślę :) ). No i stało się, Avantar wybudował ostatnią siedemnastą elektrownię, zaczęło się liczenie, Altos - 14 miast, mx1010 15 miast, natomiast ja i Avantar po 16 miast. Obydwaj nerwowo spojrzeliśmy na nasze ostatnie pieniądze, Avantar 12$, ja 13$. Udało się! Zwycięstwo o jeden mały niebieski dolar! No więc jestem bardzo usatysfakcjonowany z dzisiejszego spotkania, i zapraszam ponownie jutro o 17 wszystkich którzy chcą se z nami pograć :wink: .
Ostatnio zmieniony 26 paź 2006, 21:52 przez Pat_Garret, łącznie zmieniany 1 raz.
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

avantar pisze:Jutro postaram sie byc, moge sie troche spoznic - ale jak dobrze pojdzie to przybede z moja kobieta :)
Ja też postaram się kogoś ze sobą przynieść :) .
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Prosze wyedytujcie pierwszy post tego watku, tak, aby znajdowaly sie w nim aktualne informacje oraz utrzymujcie go aktualnym - od dzisiaj na stronie serwisu jest link do tego watku w dziale "Gdzie grac?".
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Nataniel pisze:Prosze wyedytujcie pierwszy post tego watku, tak, aby znajdowaly sie w nim aktualne informacje oraz utrzymujcie go aktualnym - od dzisiaj na stronie serwisu jest link do tego watku w dziale "Gdzie grac?".
Pierwszy post jest aktualny, dzisiejsze granie bylo (mozna powiedziec) "dodatkowe" ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No i po kolejnym spotkaniu - znow bylo nas kolo 12-13, takze widac, srednia wypada calkiem niezle. Poki co wrzucam kilka fotek :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Smacznego, pozdrawiam :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

No i po kolejnym spotkaniu. Wczoraj przez Avanti przewinęło się koło 13 osób. Graliśmy w Mare Nostrum, Land Unter, Puerto Rico, Manilę, Um Krone und Kragen, Konfrontację, Babel, Cytadelę, Thurn und Taxis, Jengę i chyba to wszystko.

Do Avanti przyszedłem parę minut po 17, od razu rozpoznałem kilkorga bywalców :) siedzących przy jednym stole, popijających kawę lub tyskie i czekających na plecak gier który niosłem na plecach. Spotkanie zaczęliśmy dwoma cięższymi tytułami, na jednym stole Puerto Rico, na drugi Mare Nostrum. Ja, dosiadłem się do tego drugiego. MN jest grą strategiczno/ekonomiczną w stylu GoT, ale napewno od niej lżejszą. Każdy z graczy wciela się w jednego z władców starożytnych imperiów wokół morza Śródziemnego. Grę wygrywa gracz który poprzez wojnę i handel będzie w stanie wznieść siódmy cud świata - piramidę. MN kupiłem jakieś pół roku temu, przez jakiś okres czasu grałem tylko w ten jeden tytuł. Uważam że jest to świetna gra, spokojnie konkurująca z GoT, ale po tych 30 (?) partiach trochę się przejadła i raczej nie będzie gościła na najbliższych spotkaniach :cry: . Kolejna gra w jaką grałem to Um Krone du Kragen, jest to gra kościana w której w dużej mierze liczy się szczęście ale w jeszcze większej dobra taktyka. Każdy z graczy rozpoczyna od rzutu trzema kośćmi. Po każdym rzucie przynajmniej jedną z nich musi odłożyć na bok jako kość nieaktywna. Kiedy wszystkie kości zostaną odrzucone, gracz sprawdza co wyrzucił i w zależności od wyniku otrzymuje poparcie jednego ze sług na królewskim dworze (wybiera dla siebie określoną postać), która pomoże mu przy następnych rzutach (np. dodatkowa kość, zmiana wyniku o 1 na dowolnej kości itp.). Gra kończy się kiedy któryś z graczy wyrzuci pokera składającego się z siedmiu tych samych kości i tym samym zdobędzie postać króla. Wtedy zaczyna się ostatnia tura w której gracz który wyrzuci najwięcej tych samych kości (oczywiście korzystając z pomocy postaci) wygrywa grę. W Um Krone du Kragen gracze muszą kombinować ile wlezie :) , wyciskać ze swych kości jak najwięcej :D żeby tylko zdobyć poparcie u jak najbardziej wpływowych postaci, z tego powodu każdy z graczy dość długo zastanawia się nad swoim rzutem, a gracze oczekujący na swoją turę mogą się trochę zniecierpliwić. Ogólnie bardzo fajna gra angażująca szare komórki, ale proponuję (tak jak mówił Avantar) grać w trzy, max w cztery osoby, dopiero wtedy gra nabiera tempa. Kolejną grą w jaką wczorajszego wieczoru rozegrałem parę partyjek było Land Unter. Już wcześniej o niej pisałem więc tylko powtórzę: świetna gierka między cięższymi tytułami, polegająca w dużej mierze na blefie. Ostatnią grą na moim stole była konfrontacja :D , którą uważam za jedną z najlepszych gier planszowych jakie kiedykolwiek wymyślili.

Na zakończenie dodam że kelnerka chyba nie policzyła mi za wypite napoje :) dlatego w przyszły piątek stawiam po jednym koktajlu truskawkowym osobie która wygra ze mną w dowolną planszówkę, oczywiście w grę wchodzi tylko pierwsze miejsce. Tak więc do zobaczenia w następny piątek o siedemnastej :wink: .

P.S: Fajne zdjęcia, w końcu wiedzą czego żałować :twisted: .
"Over the hills and far away..."
Fallen
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:40
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Fallen »

Ha! w końcu znalazłem to forum ;] (tu Marek jakby co:P)
Z mojej strony powiem tak: planszówki w avanti + fajna ekipa + Tyskie ;] = świetnie spędzony czas wiec wiecie ;P .
Filip przynieś w piątek cos strategicznego ;] bo m z bomblem (marcinem) lubimy takie rzeczy:) Mare Nostrum było super a plany na kolejne rozgrywki już sie toczą:)
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Garret - wyzywam Cię na pojedynek w Neuroshimie Hex o tenże koktail :).
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
Awatar użytkownika
Użytkownik 21
Posty: 64
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:58
Lokalizacja: tychy

Post autor: Użytkownik 21 »

Zabieram się za konstrukcję planszy w kropke i krzyżyk i za tydzień gram z Tobą ,
tak mówie do Ciebie Garret :lol:
(a jeśli wygram pare razy to dostanę więcej koktajli? :twisted: )
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Fallen pisze: Filip przynieś w piątek cos strategicznego
Wezmę Fryca, jestem ciekaw czy wam podejdzie.
Altos pisze:Garret - wyzywam Cię na pojedynek w Neuroshimie Hex o tenże koktail
Wyzwanie przyjęte :) .
Użytkownik 21 pisze:a jeśli wygram pare razy to dostanę więcej koktajli?
Jak mnie będzie na to stać to jasne, ale szczerze w to wątpię :wink: .
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Czy w najblizszy piatek bedzie spotkanie. Pytam ze wzgledu na zblizajace sie swieta - pewnie nie wszyscy beda w domu, takze chce wiedziec czy cos planowac ;)

Pozdrawiam (:
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Mnie miało nie być (miałem jechać do Krakowa), ale coś się pokomplikowało i niestety znów będę zmuszony towarzyszyć wam w Avanti :wink: . Mam nadzieję, że drzwi zastaniemy otwarte :) .
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Tylko tym razem trzeba sie gdzies w rogu ustawic co by ten pieprzony wloch znow sie nie dowalal.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Ja będę, nie po to się na Hexa umawiałem, żeby mnie nie było :). A co do włocha - to można się zakamufować zawsze ;).
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja bede jesli nie pojade na konwent juz w piatek. Na razie szanse sa 50 na 50.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ