Suburbia (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

tokage pisze:Nam zostało kilka sztuk w sklepie i kilka na nagrody w turniejach
A'propo - kiedy rozwiazanie konkursu z fotka? Moj znajomy startowal, a ja bym z checia pogral w Suburbie jesli by wygral :D
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Pixa pisze:
tokage pisze:Nam zostało kilka sztuk w sklepie i kilka na nagrody w turniejach
A'propo - kiedy rozwiazanie konkursu z fotka? Moj znajomy startowal, a ja bym z checia pogral w Suburbie jesli by wygral :D
W tym tygodniu się pojawi.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

W końcu zagrałem w egzemplarz kolegi, który wygrał konkurs :D Gierka naprawdę spoko - po pierwszej partii reguły są już proste i można w najlepsze budować miasto.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Suburbia

Post autor: berni »

Czy dodatek PL pojawi się przed targami w Essen?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Do końca tygodnia będą oficjalne informacje, na razie wiem że produkcja się skończyła, teraz czekamy na wysyłkę, raczej przed essen do nas nie przyjedzie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Suburbia

Post autor: ernin »

Ważne, że już produkcja zakończona teraz czekać tylko na transport do polski a po drodze na preordery w sklepach.
Awatar użytkownika
planszoweczka.pl
Posty: 91
Rejestracja: 21 wrz 2009, 20:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: planszoweczka.pl »

Przedsprzedaż dodatku ruszyła i u nas w sklepie i kilku innych :)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Ważna informacja! Suburbia INC do nas przyjechała, jednak jak się okazało kafelek "Plan Przebudowy" ma niewłaściwe tło na rewersie. Z tego powodu wstrzymamy się jeszcze z wysyłką, zarówno preorderów jak i zamówień hurtowych do poniedziałku. Wtedy też dostaniemy informację kiedy poprawione kafelki będą drukowane.
Tutaj informacja od naszego koordynatora w Niemczech:"Altenburger is looking into it ... but they'll give me feedback on Monday since they have a holiday tomorrow and a day off on Friday.

I'll keep you updated but everyone will get his/her corrected tiles! You can count on that!"

Za problem najmocniej przepraszamy, wynika on częściowo z naszej winy - zaufaliśmy że dostarczone do tłumaczenia materiały są prawidłowe, niestety okazało się że wkradł się mały błąd który niemcy i amerykanie w ostatniej chwili przed produkcją wychwycili tyle że nie dali nam znać że też go mamy :/ My błąd niestety przegapiliśmy.

W poniedziałek wszystko wyjaśnimy i damy znać w jaki sposób problem zostanie rozwiązany.
Awatar użytkownika
siemin_
Posty: 166
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Suburbia

Post autor: siemin_ »

I jak z Sub INC?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Suburbia

Post autor: rastula »

siemin_ pisze:I jak z Sub INC?
no właśnie... jakieś newsy?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Cześć, niestety nie mam żadnych wieści. Jedyne co dostałem, to następujące info od Klemensa:

"I'm calling her every 30 Minutes :-) ... I'm doing everything I can to get the corrected files asap to you.

Cheers,
Klemens"

Jak tylko będę wiedział na czym stoimy dam znać.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

Na razie zagralem pare razy bez tych dwoch kafelkow i musze powiedziec, ze niektore nowe kalfle sa naprawde mocne. Granice i bonusy/misje dodaja grze smaku.

Z checia jednak podmienilbym te dwa "zepsute" kafle.

Aha, zrobilem sobie tez tor dla 5 osoby - ilosc kafli jest wystarczajaca zeby zwiekszyc grono graczy. Probowalem grac juz w 5 osob, jest tak samo dobrze.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Suburbia

Post autor: poket »

No to jest pomysł na następny dodatek - 5 osoba :D

Tylko pytanie czy wtedy losowość nie będzie większa , gdyż nie będzie można nic zaplanować bo do następnej Twojej tury mogą zostać tylko 2 "stare" kafelki.
Ale na pewno spróbuje tej opcji jak przyjdzie Sub Inc.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

poket pisze:No to jest pomysł na następny dodatek - 5 osoba :D

Tylko pytanie czy wtedy losowość nie będzie większa , gdyż nie będzie można nic zaplanować bo do następnej Twojej tury mogą zostać tylko 2 "stare" kafelki.
Ale na pewno spróbuje tej opcji jak przyjdzie Sub Inc.
Zawsze mozna wylozyc o jeden wiecej. W grze w 5 osob zwiekszamy tez liczbe kafli na stosach o przynajmniej kilka.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Suburbia

Post autor: windziarz44 »

Napiszcie w komentarzu pod http://gradanie.znadplanszy.pl/2013/11/05/steam-park, że chcecie byśmy zrobili to niedługo pojawi się odcinek.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Suburbia

Post autor: KubaP »

windziarz44 pisze:Napiszcie w komentarzu pod http://gradanie.znadplanszy.pl/2013/11/05/steam-park, że chcecie byśmy zrobili to niedługo pojawi się odcinek.
Jak chcemy to komcie, a jak nie chcemy to lajki czy szery? :D
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Suburbia

Post autor: windziarz44 »

Kuba co chcesz. Mamy mały rozstrzał w tym co chcemy robić. Jak zaproponowałem żebyśmy pokazali dodatek do Tzolkina, pojawił się głoś, że spoko ale że w sumie to trzeba by również zrobić podstawkę. Także koment jest tylko po to, by przekonać współnagrywających, że warto i nie wymaga to robienia odcinka o podstawce.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: kwiatosz »

Dodam tylko, że niektórzy uważają że ani dodatku ani podstawki nie warto, podczas gdy jeszcze 4 gry z klimatem z Essen czekają na recenzję ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Suburbia

Post autor: Cierń »

tokage pisze:Cześć, niestety nie mam żadnych wieści. Jedyne co dostałem, to następujące info od Klemensa:

"I'm calling her every 30 Minutes :-) ... I'm doing everything I can to get the corrected files asap to you.

Cheers,
Klemens"

Jak tylko będę wiedział na czym stoimy dam znać.
Czy wiadomo już kiedy będzie dostępny w sprzedaży dodatek?? Urodziny brata sie niebezpiecznie zbliżają... :?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Już mamy jakieś informację, potwierdzimy je mam nadzieję w poniedziałek i damy znać kiedy dodatek trafi na sklepowe półki.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

tokage pisze:Już mamy jakieś informację, potwierdzimy je mam nadzieję w poniedziałek i damy znać kiedy dodatek trafi na sklepowe półki.
OK, a jak ktos juz ma, to rozumiem, ze te dwa kafelki jakos sobie odbierze?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Suburbia

Post autor: Bart Henry »

Suburbia znika powoli ze sklepowych półek. Nakład wyczerpany? Jeśli tak, to wiadomo coś o dodruku?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

W sporej części już dawno zniknęła. Mamy jeszcze kilka sztuk zachowanych do kupienia na Gramy, więc jeśli będziecie w Gdańsku w przyszły weekend to będzie szansa zakupić jeszcze podstawkę.
Dodruk już jest w drodze. Wszystko jest wydrukowane, czekamy tylko na dostawę drewna i konfekcjonowanie. Mam nadzieję że w sklepach pojawi się najpóźniej w pierwszym tygodniu grudnia. Druk zamówiliśmy już na początku września, tylko jak niestety znów wszystko się opóźnia.
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Suburbia

Post autor: Scott »

Na 3trollach jest jeszcze średnia ilość (ile to?) :)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Suburbia

Post autor: Bart Henry »

tokage pisze:W sporej części już dawno zniknęła. Mamy jeszcze kilka sztuk zachowanych do kupienia na Gramy, więc jeśli będziecie w Gdańsku w przyszły weekend to będzie szansa zakupić jeszcze podstawkę.
Dodruk już jest w drodze. Wszystko jest wydrukowane, czekamy tylko na dostawę drewna i konfekcjonowanie. Mam nadzieję że w sklepach pojawi się najpóźniej w pierwszym tygodniu grudnia. Druk zamówiliśmy już na początku września, tylko jak niestety znów wszystko się opóźnia.
To chyba jednak zrobię sobie prezent na święta/urodziny. Już myślałem, że będę musiał się pośpieszyć z kupnem. Dzięki za informacje!
ODPOWIEDZ