Firefly: The Game (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Firefly

Post autor: Cyberpuncur »

Rozpiętość skrzydeł: 2,8 cm
Długość całkowita: 4,3 cm
'Grubość/wysokość' tyłu z silnikiem: 9 mm
Długość 'szyi': 2 cm
Grubość 'szyi': 7 mm
Grubość środkowej części kadłuba: 1 cm
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Firefly

Post autor: Samanar »

Kiedy polska wersja, byly juz jakies informacje?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Firefly

Post autor: Dwntn »

Samanar pisze:Kiedy polska wersja, byly juz jakies informacje?
Osobiście wątpię by gra doczekała się polskiej wersji językowej. Ukazało się już fanowskie tłumaczenie instrukcji na j. polski a sam tekst na kartach i instrukcje z kart zleceń są na tyle proste że większość osób z podstawowym angielskim nie powinna mieć problemu z czerpaniem przyjemności z rozgrywki w anglojęzyczne egzemplarze.

Swoją drogą, czy ktoś może zamawiał lub planuje zamówić brytyjską wersję gry ? Poza innym kształtem pudełka, z tego co czytałem wersja UK została wydana razem z dodatkowym statkiem dla piątego gracza "Artful Dodger" oraz kartami promo, które nie były dostępne w wersji USA. Zależałoby mi na potwierdzeniu tych informacji.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Wpadły mi dziś w ręce takie oto przypinki :)

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: Gambit »

Chcę!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Firefly

Post autor: Karit »

"Wpadły" :shock:
Co zrobić aby i mi tak wpadły :) ?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Miałem drobny brak w swoim egzemplarzu gry. Napisałem do wydawcy i dziś znalazłem w skrzynce list z m.in. takim oto bonusem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: Firefly

Post autor: Dr Bobaz »

Dwntn pisze:
Samanar pisze:Kiedy polska wersja, byly juz jakies informacje?

Swoją drogą, czy ktoś może zamawiał lub planuje zamówić brytyjską wersję gry ? Poza innym kształtem pudełka, z tego co czytałem wersja UK została wydana razem z dodatkowym statkiem dla piątego gracza "Artful Dodger" oraz kartami promo, które nie były dostępne w wersji USA. Zależałoby mi na potwierdzeniu tych informacji.
Ja planuję (tzn rozważam, ale często planszówki kupuję kompulsywnie, więc pewnie kupię;D). Zwłaszcza, że cenowo wypada korzystnie. A zawsze lepiej jest mieć więcej niż mniej.
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Dostałem wreszcie Breakin Atmo. Trochę to trwało, ale za 50% polskiej ceny warto było poczekać :)

Nowe przedmioty są mocne. Cortex Uplink, Universal Encyclopedia czy BFG robią wrażenie. Gambling - dobra sprawa na podgonienie wygrywającego (albo na cofnięcie się nieco wstecz). Merchant - jeśli dużo handlujesz to szybko się zwróci. W brytyjskiej cenie polecam, w polskiej cenie - tylko dla maniaków. :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firefly

Post autor: Rocy7 »

Curiosity pisze:W brytyjskiej cenie polecam, w polskiej cenie - tylko dla maniaków. :P
są tam jeszcze egzemplarze?:)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Tak. Czekałem bodajże 9 dni, ale doszło bez problemu. Płatność Paypalem, 7 funtów brytyjskich.
http://www.ebay.pl/itm/Firefly-the-Game ... 0853143530
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Firefly

Post autor: sqb1978 »

Dzięki za info ;)
Awatar użytkownika
diabello20
Posty: 53
Rejestracja: 02 mar 2014, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Firefly

Post autor: diabello20 »

A ile kosztowała wysyłka z UK?
Może... po prostu... się mylę?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

diabello20 pisze:A ile kosztowała wysyłka z UK?
Wszystko masz w linku. Całość kosztowała 7 funtów: gra 5,66, wysyłka 1,34 funta.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
diabello20
Posty: 53
Rejestracja: 02 mar 2014, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Firefly

Post autor: diabello20 »

Wow, za taką cenę też sobie zamówiłem, dziękuję, zobaczymy kiedy dojdzie :). Po ilu dniach otrzymałeś przesyłkę?
Orientujesz się czy są dostępne na ebayu inne tak tanie gry w angielskim wydaniu?

@down

Przepraszam, nie zauważyłem, nie ma potrzeby się tak bulwersować :).
Ostatnio zmieniony 12 mar 2014, 22:45 przez diabello20, łącznie zmieniany 1 raz.
Może... po prostu... się mylę?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: kwiatosz »

Doprawdy, masz odpowiedź 3 posty wyżej...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Firefly

Post autor: Karit »

diabello20 pisze:Orientujesz się czy są dostępne na ebayu inne tak tanie gry w angielskim wydaniu?
Aż ciśnie sie na usta: http://www.ebay.pl -> wpisz tytuł gry -> SZUKAJ
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
diabello20
Posty: 53
Rejestracja: 02 mar 2014, 16:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Firefly

Post autor: diabello20 »

Panowie, mówiłem o takich okazjach jak powyżej, przecież 38 zł z wysyłką to śmiech na sali, a nie pieniądze, a już szczególnie w porównaniu z polską ceną Firefly.
Dlaczego wszyscy są tutaj tacy nerwowi? Kto pyta nie błądzi, a od tego jest forum. Myślałem, że może już zamawialiście inne gry w ten sposób i w takich cenach, każdy głupi potrafi wejść na portal aukcyjny i wpisywać tytuły po kolei, ale nie dlatego pytałem...
Może... po prostu... się mylę?
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Firefly

Post autor: zielok »

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że to jest tylko dodatek do gry Firefly i oszczędności wynosi około 10 złoty.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Firefly

Post autor: Gambit »

diabello20 pisze: Myślałem, że może już zamawialiście inne gry w ten sposób i w takich cenach, każdy głupi potrafi wejść na portal aukcyjny i wpisywać tytuły po kolei, ale nie dlatego pytałem...
Kiedy ja szukam okazji, to szukam ich dla konkretnej gry, na której mi zależy, a nie dla wszystkich gier. Przecież nie kupię gry tylko dlatego, że jest okazjonalna cena, jeśli gra mnie nie interesuje.

Dlatego też uważam, że takie dopytywanie się jest bez sensu. Szukasz konkretnej gry po taniości, spokojnie sam dasz radę. Szukasz okazji, żeby zarobić - have fun.

I przy okazji...nazwij mnie drażliwym, ale jak ktoś mi pisze, że "każdy głupi może wpisywać tytuły w portal aukcyjny", a sam pyta, czy inni to już zrobili, to mam wrażenie, że ma tych innych za głupków.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

zielok pisze:Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że to jest tylko dodatek do gry Firefly i oszczędności wynosi około 10 złoty.
Jednak więcej. Najmniej co widziałem w "polskim necie" to ok.45zł, do tego wysyłka. A w momencie jak ja zamawiałem, to średnio po 59zł chodził ten dodatek.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Firefly

Post autor: zielok »

Curiosity pisze:Jednak więcej. Najmniej co widziałem w "polskim necie" to ok.45zł, do tego wysyłka. A w momencie jak ja zamawiałem, to średnio po 59zł chodził ten dodatek.
Ja wysyłki nie liczyłem bo jakoś zawsze dziwnym trafem dostaję darmowa wysyłkę :) A tak całkiem serio to cena jest bardzo dobra i gdybym miał Firefly to na pewno tez tam bym zakupił dodatek.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Firefly

Post autor: Karit »

Gambit pisze:
diabello20 pisze: Myślałem, że może już zamawialiście inne gry w ten sposób i w takich cenach, każdy głupi potrafi wejść na portal aukcyjny i wpisywać tytuły po kolei, ale nie dlatego pytałem...
Kiedy ja szukam okazji, to szukam ich dla konkretnej gry, na której mi zależy, a nie dla wszystkich gier. Przecież nie kupię gry tylko dlatego, że jest okazjonalna cena, jeśli gra mnie nie interesuje.

Dlatego też uważam, że takie dopytywanie się jest bez sensu. Szukasz konkretnej gry po taniości, spokojnie sam dasz radę. Szukasz okazji, żeby zarobić - have fun.

I przy okazji...nazwij mnie drażliwym, ale jak ktoś mi pisze, że "każdy głupi może wpisywać tytuły w portal aukcyjny", a sam pyta, czy inni to już zrobili, to mam wrażenie, że ma tych innych za głupków.
+1

Warto też zauważyć że sam Ebay jest już miejscem gdzie można kupić coś tanio lub coś rzadkiego/trudno dostępnego (no ale wtedy drożej). Oferty często się tam zmieniają tak jak i same ceny produktów, jak ja kupowałem dodatek do FireFly to takich promocji nie było a teraz są, kto wie co będzie jutro, za tydzień itd. -> Warto szukać konkretnie tego co chce się kupić.
A mini rada taka aby szukać na polskiej stronie Ebaya bo wtedy wyszukuje z lokalizacji najbliżej Polski (co wpływa na koszty transportu)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Firefly

Post autor: Curiosity »

Legend Of The Verse Goal - kurczę, ale dodatek!
Na BGG ukazał się fanowski dodatek, który dla mnie jest dużo lepszy niż oryginalny pomysł na Scenariusze (Story Cards).
Ale po kolei...

Graliście w Race for the Galaxy? Kojarzycie płytki celów, które losuje się przed grą? W RftG płytki nie stanowią celu samego w sobie, to tylko sposób na zdobycie większej ilości Victory Points. Ktoś pożyczył ten pomysł i zaadoptował go do Firefly.

Idea jest niezwykle prosta: autor wymyślił 50 celów o różnym stopniu skomplikowania. Np. "Wyturlaj 6 na kości", "Wykonaj 4 różne Zlecenia", "Osiągnij w teście Siły\Negocjacji\Techniki wynik 12 lub więcej", "Bądź solidny z jednym Zleceniodawcą", "Zrekrutuj co najmniej trzech załogantów, wszyscy muszą być Moralni"...

Przed grą losuje się 4 cele, i w trakcie ich wypełniania dokłada się kolejne. Różne cele są różnie punktowane. Gracz, który jako pierwszy zgarnie 10 punktów, wygrywa. Jeśli w swojej turze wypełni naraz więcej niż jeden cel, zgarnia tylko jeden, wybrany przez siebie.

Dla mnie bomba, dużo to ciekawsze niż granie w scenariusz, który do spełnienia Celu wymaga zaliczenia 4 Misbehave Cards i udanego testu na 12+... Minusem tego dodatku jest kompletny brak jakiejkolwiek grafiki, co bardzo kontrastuje ze wspaniale wykonaną podstawką. Będę go jednak chciał w najbliższym czasie przetestować i coś mi mówi, że nieprędko wrócę do oficjalnych scenariuszy.

http://www.boardgamegeek.com/filepage/1 ... verse-goal
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Firefly

Post autor: costi »

Karit pisze:Warto też zauważyć że sam Ebay jest już miejscem gdzie można kupić coś tanio lub coś rzadkiego/trudno dostępnego (no ale wtedy drożej). Oferty często się tam zmieniają tak jak i same ceny produktów, jak ja kupowałem dodatek do FireFly to takich promocji nie było a teraz są, kto wie co będzie jutro, za tydzień itd. -> Warto szukać konkretnie tego co chce się kupić.
A mini rada taka aby szukać na polskiej stronie Ebaya bo wtedy wyszukuje z lokalizacji najbliżej Polski (co wpływa na koszty transportu)
Piszesz tak, jakby Ebay był jakimś sklepem, a to przecież zwykły portal aukcyjny. Nie wygryzł w Polsce Allegro tylko dlatego, że szefowie Ebaya byli debilami.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ