Impulse (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Gambit »

Ryu pisze:Osobiście uważam że Szanowny Kolega Gambit powinien mi kupić Impulse bo przez Niego mam ochotę zagraćo. I Szanownego Kolegę ostrzegę że inne recki też oglądam więc lepiej uważać i nie chwalić za bardzo ;-)

W cenie 60-70zl biorę, tj. mój kolega bierze dla mnie ;-)
Wait, what? :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Gambit pisze:
Ryu pisze:Osobiście uważam że Szanowny Kolega Gambit powinien mi kupić Impulse bo przez Niego mam ochotę zagraćo. I Szanownego Kolegę ostrzegę że inne recki też oglądam więc lepiej uważać i nie chwalić za bardzo ;-)

W cenie 60-70zl biorę, tj. mój kolega bierze dla mnie ;-)
Wait, what? :)
Co sie dziwisz Gambit? Zachwalasz grę w recenzji to teraz zamawiaj grę dla swoich widzów, przynajmniej dla mnie i dla Ryu! A i Malanżownia tez powinna cos zasponsorowac :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Impulse

Post autor: Ryu »

Zdecydowanie +1 :mrgreen:
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

Gambit w takim razie - "GDZIE JEST MOJ ZWROT!!!" tyle kasy na pudła przez Ciebie poszło .... do Melanżowni też wystosuje pismo :)
AAA i kilku tutaj się znajdzie przez których MUSIAŁEM wydać dukaty!!! Pilnujcie się!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Impulse

Post autor: Baartoszz »

Na wiele wam się to nie zda, Łukasz jest prawnikiem, więc zamierzamy dalej bezkarnie zmuszać ludzi do odchudzania portfela!
#melanzowniaponadprawem

Sent from my Androminion console
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Wymienię zdrową, 27 letnia, nerkę na Impulse. Odbiór osobisty
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Impulse

Post autor: GrzeL »

Rozmiar, układ kart oraz rozmieszczenie elementów powinno zostać zachowane jak w oryginale. Na BGG pojawiły się pogłoski o dodatku, a z doświadczenia z Innowacjami wiem, że w edycji Iello pojawiają się utrudnianie w grze spowodowane zmienioną szatą graficzną, które ujawniły się już w pierwszym dodatku.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Przy przeprojektowaniu gry warto rozpatrzyć możliwość ukazania się dodatku i z tego względu trzeba zawczasu pomyśleć o:
a) rozmiarze kart - najlepiej zachować oryginalny (ze względu na mieszanie z oryginalnym dodatkiem);
b) rewersie kart - najlepiej zachować oryginalny (ze względu na mieszanie z oryginalnym dodatkiem).

Jeśli z jakiejś przyczyny wydawca zdecyduje się grzebać w oryginale, to niech pamięta, że:
a) najlepsze rozmiary kart to te, do których łatwo dopasować tanie koszulki np. format CCG,
b) CCG to duży format kart, a tutaj układamy karty na stole, więc może lepiej trochę karty zmniejszyć? (nie wiem, nie grałem)
c) jak wydawca polski zmieni "plecki" na kartach, to niech od razu zbiera kasę na ewentualny dodatek, bo inaczej delegacja graczy, wyposażona w widły, odwiedzi wydawcę w domu, w pracy lub na najbliższym konwencie. I zostawi trwały ślad, również na pleckach. Albo w okolicach.

Czekamy na kampanię. Czekamy na grę. Czuwaj.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Impulse

Post autor: Kisun »

Przyłączam się do powyższych. Dodam że przy umowie licencyjnej warto ustalić że ewentualny dodatek bedzie mógł również być wydany w nowej oprawie graficznej. Przykład z dodatkiem do Zamkamów szalonego Ludwika. Jest problem bo własciciel praw nie chce dać zgody na wydawanie dodatku z nowymi grafikami.
Polska wersja okazała się za ładna, popłynęła do orginalnego wydawcy fala hejtu i klops.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Mamy dla Was news odnośnie Impulsu.

Dogadaliśmy się z Zakiem, a to oznacza, że polska edycja Impulsu będzie wyglądała tak:

Obrazek

Kampania powinna pojawić się pod koniec kwietnia - szczegóły podamy wkrótce.
Tak jak wspominaliśmy wcześniej - wraz z Impulsem pojawi się też limitowana edycja najnowszej gry Chudyka (w Polsce będzie jej absolutna światowa premiera i to po polsku) - ale o tym opowiemy już niebawem...
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

Gratulacje ! :) Nie moge się doczekać :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Pieknie! Nie zrozumcie mnie żle ale postarajcie się o lepszą reklamę niż w przypadku Akademii Giermków. Szkoda aby gra z dobrym autorem nie została ufundowana.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

Super!!! Macie moją kasę :)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: Impulse

Post autor: Furan »

CO! Czad!
Pytanie tylko - czy przewidujecie ,,forumowe konsultacje społeczne" dot? tłumaczenia. Impulse ma dość charakterystyczny styl formułowania treści kart.
I czy zmieniacie jakość komponentów? Przydałyby się sztywniejsze planszetki - grubość Innowacyjnych by była ekstra. Te oryginalne są... są i tyle o nich. (:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Furan pisze:CO! Czad!
Pytanie tylko - czy przewidujecie ,,forumowe konsultacje społeczne" dot? tłumaczenia. Impulse ma dość charakterystyczny styl formułowania treści kart.
I czy zmieniacie jakość komponentów? Przydałyby się sztywniejsze planszetki - grubość Innowacyjnych by była ekstra. Te oryginalne są... są i tyle o nich. (:
Chcemy sie z Wami w kwestii tłumaczenia konsultować, tak żeby finalnie wszystko było zrozumiałe.
jeśli chodzi o komponenty to chcemy żeby były bardzo "solidne" , zobaczymy co zaproponuje nam drukarnia (oczywiście cenowo) , mamy założony próg ceny produkcyjnej i zobaczymy ile dobrego w tej cenie uda nam się "ugrać" , ale zapowiada się że sporo

Nadmienię tylko, że Chudyk już stworzył kilka dodatkowych kart specjalnie dla polskiej edycji - będą one celami do odblokowania, ale to tak na marginesie :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Czacha Games pisze:
Furan pisze:CO! Czad!
Pytanie tylko - czy przewidujecie ,,forumowe konsultacje społeczne" dot? tłumaczenia. Impulse ma dość charakterystyczny styl formułowania treści kart.
I czy zmieniacie jakość komponentów? Przydałyby się sztywniejsze planszetki - grubość Innowacyjnych by była ekstra. Te oryginalne są... są i tyle o nich. (:
Chcemy sie z Wami w kwestii tłumaczenia konsultować, tak żeby finalnie wszystko było zrozumiałe.
jeśli chodzi o komponenty to chcemy żeby były bardzo "solidne" , zobaczymy co zaproponuje nam drukarnia (oczywiście cenowo) , mamy założony próg ceny produkcyjnej i zobaczymy ile dobrego w tej cenie uda nam się "ugrać" , ale zapowiada się że sporo

Nadmienię tylko, że Chudyk już stworzył kilka dodatkowych kart specjalnie dla polskiej edycji - będą one celami do odblokowania, ale to tak na marginesie :)
Brawo! poprzednia kwota, która podawaliscie nadal aktualna?
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Tak, cały czas myślimy i chcemy wręcz, aby SCD była na poziomie 99 pln - wszelkie działania idą w tym kierunku
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Na kiedy planujecie start?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Impulse

Post autor: Muad'Dib »

Wincenty Jan pisze:Na kiedy planujecie start?
Piszą, że kampania prawdopodobnie będzie pod koniec kwietnia ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Coś już więcej wiadomo na temat wydania gry?
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Wincenty Jan pisze:Coś już więcej wiadomo na temat wydania gry?
Kampanię na wspieram.to planujemy w pierwszej dekadzie maja - czekamy na finalne wyceny z kilku drukarni (chodzi głównie o plastikowe rakietki - choć mamy też opcje na drewniane). Myślę, że w przyszłym tygodniu otrzymamy już pełne wyceny i zdecydujemy się na wybór drukarni - na 100% nie będą to Chiny - dlatego jest wielce realne, że pod koniec czerwca gra będzie wyprodukowana i dostępna dla wspierających.

A tymczasem mamy wstępną grafę polskiego pudła - nam się podoba, a Wam?

Obrazek
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Jak dla mnie super!
Zaraz zacznie sie narzekanie, że pudełko niezbyt wymiarowe :D
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Impulse

Post autor: RunMan »

Czacha Games pisze:A tymczasem mamy wstępną grafę polskiego pudła - nam się podoba, a Wam?
Nam też. :)
Nesmeer

Re: Impulse

Post autor: Nesmeer »

Wincenty Jan pisze:Jak dla mnie super!
Zaraz zacznie sie narzekanie, że pudełko niezbyt wymiarowe :D

Byle karty były :lol:
Pudło extra :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Impulse

Post autor: Muad'Dib »

Akurat jak mi się podoba nowa szata graficzna samej gry to wolę starą okładkę. Jej minimalizm jakoś do mnie bardziej przemawia niż pstrokatość tej nowej.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ