The King Is Dead (Peer Sylvester)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: grzeslaw90 »

rootedmanatee pisze: 07 paź 2021, 21:57 Cześć,
na amazon.pl za 86 zł (z darmową wysyłką do Polski) można kupić angielską wersję. Zastanawiam się czy kupić. Chyba dobra okazja, co nie? :)

https://www.amazon.pl/Osprey-Games-OG36 ... 508&sr=8-1

edit: no i kupiłem. Czekam na dostawę. :D
Jakieś 2 tyg temu była nawet taniej o jakieś 1,50 zł i bez problemu przyszło :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: XLR8 »

Ja tę grę mocno odradzam. Przy pierwszym kontakcie wrażenia były pozytywne, ale juz po 3 partiach wszyscy zgodnie stwierdzili, że to średniak, który nie wywoluje większych emocji. Z 7 osób jakie ze mną grały nie spodobała się nawet jednej.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: bardopondo »

XLR8 pisze: 09 paź 2021, 09:04 Ja tę grę mocno odradzam. Przy pierwszym kontakcie wrażenia były pozytywne, ale juz po 3 partiach wszyscy zgodnie stwierdzili, że to średniak, który nie wywoluje większych emocji. Z 7 osób jakie ze mną grały nie spodobała się nawet jednej.
muszę w takim razie sprawdzić.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 813
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: kurdzio »

Niestety u mnie było podobnie, po kilku partiach nie czułem żadnych emocji podczas gry. Dodatkowo miałem wrażenie że mój plan który sobie obierałem nie ma znaczenia, a w grze trzeba przede wszystkim reagować (co może byc fajne, ale w naszej parze nie chwyciło).

Na plus wykonanie, na minus wielkość pudełka w stosunku do zawartości (rozumiem - plansza ale wciąż).
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: grzeslaw90 »

XLR8 pisze: 09 paź 2021, 09:04 Ja tę grę mocno odradzam. Przy pierwszym kontakcie wrażenia były pozytywne, ale juz po 3 partiach wszyscy zgodnie stwierdzili, że to średniak, który nie wywoluje większych emocji. Z 7 osób jakie ze mną grały nie spodobała się nawet jednej.
Ja grę mocno polecam w miejsce fillerka. Po 7 partiach gra nie spodobała się tylko jednej osobie. Każdej partii towarzyszyły pozytywne emocje i śmieszne wstawki. Po wprowadzeniu zaawansowanych kart gra jest jeszcze bardziej miodzio. Ale jak wspomniałem warto tę grę wyciągnąć jak zostało niedużo czasu właśnie na fillerek i zagrać 2-3 partie. Jako główna atrakcja wieczoru odradzam.

Pudełko zdecydowanie należy skompresować i być może mapę podzielić dodatkowo na pół :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: XLR8 »

grzeslaw90 pisze: 09 paź 2021, 09:27
XLR8 pisze: 09 paź 2021, 09:04 Ja tę grę mocno odradzam. Przy pierwszym kontakcie wrażenia były pozytywne, ale juz po 3 partiach wszyscy zgodnie stwierdzili, że to średniak, który nie wywoluje większych emocji. Z 7 osób jakie ze mną grały nie spodobała się nawet jednej.
Ja grę mocno polecam w miejsce fillerka. Po 7 partiach gra nie spodobała się tylko jednej osobie. Każdej partii towarzyszyły pozytywne emocje i śmieszne wstawki. Po wprowadzeniu zaawansowanych kart gra jest jeszcze bardziej miodzio. Ale jak wspomniałem warto tę grę wyciągnąć jak zostało niedużo czasu właśnie na fillerek i zagrać 2-3 partie. Jako główna atrakcja wieczoru odradzam.

Pudełko zdecydowanie należy skompresować i być może mapę podzielić dodatkowo na pół :)
Przede wszystkim gra wcale nie jest taka szybka. 45min na trzech to za dużo jak na to co oferuje. W 45min to potrafimy zagrać w Concordie na 3 jak przyciśniemy.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Lolas »

XLR8 pisze: 09 paź 2021, 10:01 Przede wszystkim gra wcale nie jest taka szybka. 45min na trzech to za dużo jak na to co oferuje. W 45min to potrafimy zagrać w Concordie na 3 jak przyciśniemy.
Chcesz powiedzieć, że ta sama ekipa która gra w Concordię 45minut, siedzi tyle samo czasu nad King is Dead?
Nie grywam z zegarkiem w ręku, ale wydaje mi się, że nigdy nie przekroczyłem 30minut (partie 3 i 4 osobowe)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: grzeslaw90 »

XLR8 pisze: 09 paź 2021, 10:01 Przede wszystkim gra wcale nie jest taka szybka. 45min na trzech to za dużo jak na to co oferuje. W 45min to potrafimy zagrać w Concordie na 3 jak przyciśniemy.
45 minut to pierwsza gra licząc razem z tłumaczeniem zasad. Jedna rozgrywka to max 25 minut, jeśli chodzi o samo mięso ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Galatolol »

U mnie też im dalej w las, tym mniej mi się ta gra podoba.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: XLR8 »

Lolas pisze: 09 paź 2021, 10:25
XLR8 pisze: 09 paź 2021, 10:01 Przede wszystkim gra wcale nie jest taka szybka. 45min na trzech to za dużo jak na to co oferuje. W 45min to potrafimy zagrać w Concordie na 3 jak przyciśniemy.
Chcesz powiedzieć, że ta sama ekipa która gra w Concordię 45minut, siedzi tyle samo czasu nad King is Dead?
Nie grywam z zegarkiem w ręku, ale wydaje mi się, że nigdy nie przekroczyłem 30minut (partie 3 i 4 osobowe)
Liczymy kto jakie karty zagrał i co może jeszcze zrobić. Bez tego to tylko prostackie zbieranie kostek.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: DarkSide »

Tak czytam i czytam i wychodzi że my to chyba w inną grę graliśmy. W czasie pierwszej gry 4-osobowej było tyle rozkminy nad stołem, że jedna partia zeszła nam tak circa about 75 minut :roll: Najlepsze to były miny współgraczy po wszystkim, gdy mi przypomnieli jak wspominałem na początku, że to taki szybki filerek :lol:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 988
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 362 times
Been thanked: 783 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Apos »

To jest mała duża gra. Niby filler na 20 minut, a jak gracze się rozkręcą to jest rozkminy niczym w średniej wielkości euro, bo jest tu nad czym myśleć. Z jednej strony mamy paraliże decyzyjne, a z drugiej tylko 8 akcji i masę interakcji między graczami oraz zależności co zostanie zagrane. I ta niepewność, kto będzie królem, a może Francuzi wjadą przez kanał :lol:.

Grę lubię za minimalistyczną formę oraz ile oferuje w tak krótkim czasie rozgrywki. Graczom tylko zaznaczam, że gramy to jako filer, bo większe tytuły czekają i staramy się robić ruchy szybko.
rootedmanatee
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:42
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: rootedmanatee »

grzeslaw90 pisze: 08 paź 2021, 09:46 Jakieś 2 tyg temu była nawet taniej o jakieś 1,50 zł i bez problemu przyszło :)
Zamówienie zostało wysłane i oznaczone jest jako "dostawa jutro", więc nie sądzę, żeby miało już nie dojść. :)
XLR8 pisze: 09 paź 2021, 09:04 Ja tę grę mocno odradzam. Przy pierwszym kontakcie wrażenia były pozytywne, ale juz po 3 partiach wszyscy zgodnie stwierdzili, że to średniak, który nie wywoluje większych emocji. Z 7 osób jakie ze mną grały nie spodobała się nawet jednej.
Mnie zachęciła bardzo entuzjastyczna opinia No Pun Included, których bardzo cenię. Lubię też gry, których tłumaczenie zasad zajmuje mniej niż 10 min. Łatwiej jest mi sięgnąć po taki tytuł i przekonać innych do gry. :)

https://youtu.be/jX5U0hz3mwE
wajwa
Posty: 2230
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: wajwa »

grzeslaw90 pisze: 08 paź 2021, 09:46
rootedmanatee pisze: 07 paź 2021, 21:57 Cześć,
na amazon.pl za 86 zł (z darmową wysyłką do Polski) można kupić angielską wersję. Zastanawiam się czy kupić. Chyba dobra okazja, co nie? :)

https://www.amazon.pl/Osprey-Games-OG36 ... 508&sr=8-1

edit: no i kupiłem. Czekam na dostawę. :D
Jakieś 2 tyg temu była nawet taniej o jakieś 1,50 zł i bez problemu przyszło :)
Heh ... zastanawiałem się mocno , bo osiem dyszek fajna cena , teraz jak się klika już po 190 :shock:
Chyba tam kogoś Bóg opuścił , o co kaman z tymi cenami :roll:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: grzeslaw90 »

wajwa pisze: 12 paź 2021, 10:22 osiem dyszek fajna cena , teraz jak się klika już po 190 :shock:
Oj odpuść. To 85 zł to było całkiem dużo. Gra fajna ale więcej niż to co dałem bym nie dał.
wajwa
Posty: 2230
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: wajwa »

Nie no , właśnie te 8 dyszek to taki max ...
Gra jest oki , ale w życiu nie za więcej niż stówa.
Always look on the bright side of life
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: jasiek66 »

Na allegro jeszcze widzę po 130, ale 190 to już nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennim TV wylądowała recenzja The King is Dead. Zapraszam:

Ostatnio zmieniony 22 mar 2023, 10:28 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: OgryGames »

Wkrótce ruszy u nas przedsprzedaż. Prawdopodobnie zaraz po wysyłkach drugiej części Kartografów.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: karmazynowy »

OgryGames pisze: 19 sty 2022, 13:36 Wkrótce ruszy u nas przedsprzedaż. Prawdopodobnie zaraz po wysyłkach drugiej części Kartografów.
Co ostatecznie wynikło z rozmiarem pudełka? Takie samo czy mniejsze?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: OgryGames »

karmazynowy pisze: 19 sty 2022, 14:11
OgryGames pisze: 19 sty 2022, 13:36 Wkrótce ruszy u nas przedsprzedaż. Prawdopodobnie zaraz po wysyłkach drugiej części Kartografów.
Co ostatecznie wynikło z rozmiarem pudełka? Takie samo czy mniejsze?
Pudełko będzie mniejsze, poprawiona jest też plansza czyli ten nieszczęsny żółty/zielony kolor Essexu. Będziemy też dorzucać dodatkową kartę promo (13 karta przewrotnych akcji) do zamówień w naszym sklepie.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4481
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: garg »

OgryGames pisze: 19 sty 2022, 14:19
karmazynowy pisze: 19 sty 2022, 14:11
OgryGames pisze: 19 sty 2022, 13:36 Wkrótce ruszy u nas przedsprzedaż. Prawdopodobnie zaraz po wysyłkach drugiej części Kartografów.
Co ostatecznie wynikło z rozmiarem pudełka? Takie samo czy mniejsze?
Pudełko będzie mniejsze, poprawiona jest też plansza czyli ten nieszczęsny żółty/zielony kolor Essexu. Będziemy też dorzucać dodatkową kartę promo (13 karta przewrotnych akcji) do zamówień w naszym sklepie.
Zamówiłem w Waszym sklepie dodatki do Kartografów , a ich premiera będzie za jakiś czas. Mogę też dostać poprawki do King is Dead w tym samym zamówieniu?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: OgryGames »

garg pisze: 19 sty 2022, 14:55
OgryGames pisze: 19 sty 2022, 14:19
karmazynowy pisze: 19 sty 2022, 14:11

Co ostatecznie wynikło z rozmiarem pudełka? Takie samo czy mniejsze?
Pudełko będzie mniejsze, poprawiona jest też plansza czyli ten nieszczęsny żółty/zielony kolor Essexu. Będziemy też dorzucać dodatkową kartę promo (13 karta przewrotnych akcji) do zamówień w naszym sklepie.
Zamówiłem w Waszym sklepie dodatki do Kartografów , a ich premiera będzie za jakiś czas. Mogę też dostać poprawki do King is Dead w tym samym zamówieniu?
Kartografowie będą już w pierwszej połowie lutego (powinniśmy odbierać ich na początku przyszłego miesiąca), a The King is Dead powinno się pojawić maj/czerwiec. Jeśli chciałbyś połączyć oba zamówienia i dostać wszystko w jednym terminie to nie ma problemu, wystarczy dopisać przy składaniu zamówienia, ale wtedy będzie trzeba trochę poczekać.
rootedmanatee
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:42
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: rootedmanatee »

Hej, chciałbym tylko wrzucić parę zdań na temat tej gry, ponieważ mam wrażenie, że w tym wątku jest trochę nie doceniona.

The King is Dead to tytuł o stosunkowo prostych zasadach, ale skrywający złożone strategie i oferujący ogromną dawkę interakcji między graczami. Wytłumaczenie reguł zajmuje dosłownie w 5 min., a czas trwania rozgrywki mieści się średnio w przedziale od 20 (dla 2 graczy) do 45 min (4 graczy).
Wizualnie gra nawiązuje do średniowiecznej ikonografii i prezentuje się znakomicie, współgrając z motywem prób zjednoczenia pogrążonej w chaosie Brytanii po śmierci króla pozwala zanurzyć się w świecie walki o wpływy i koronę.
Mechanicznie gra jest bardzo elegancka - każdy z graczy ma do dyspozycji 8 kart akcji, a gra trwa 8 rund (skrócić je może alternatywne zakończenie - inwazja Francji). Podczas swoich tur gracze mają do wyboru zagranie karty, albo spasowanie. Runda trwa dopóki wszyscy gracze nie spasują, po czym rozpatrywane jest, która z frakcji ma najwięcej wpływów na danym terytorium. Grę wygrywa gracz, który w swojej radzie posiada najwięcej sprzymierzeńców najpotężniejszej frakcji w Brytanii, albo potrafi zjednoczyć królestwo, kiedy grę kończy inwazja Francji.
Pomimo prostych zasad gra oferuje złożone ścieżki dotarcia do zwycięstwa, a każda taktyka musi uwzględniać reagowanie na zagrania przeciwników, ciągłej kontroli mapy i rozkładu wpływów. Sprawia to, że gra jest przyjemnie wymagająca i intelektualnie satysfakcjonująca. Każdy ruch, zagranie oraz decyzja o spasowaniu ma swoje konsekwencje, dlatego tytuł ten jest dość intensywny.
The King is Dead fenomenalnie się skaluje. Siadając do gry w dwóch, trzech czy w czterech graczy w każdej konfiguracji gra się trochę inaczej. W dwóch graczy mamy szybki pojedynek przypominający mariaż szachów i pokera. W trzech jest idealny balans między siłami. W czterech - drużynowy pojedynek 2 na 2 jest wymagającą współpracy i niewerbalnego porozumienia wspólną walką o koronę.
Podsumowując The King is Dead jest grą po którą najczęściej sięgam od paru miesięcy. Oferuje głębię, jakiej nie ma wiele innych złożonych gier, ale nie wymaga takiego nakładu czasu i poświęcenia na naukę zasad i samą rozgrywkę. Jeśli szukacie gry, która trwa do 45 min, a daję dużo satysfakcji i wymaga sporej dawki myślenia to śmiało mogę polecić The King is Dead.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: OgryGames »

Na dniach można wypatrywać przedsprzedaży polskiego wydania tej świetnej małej-wielkiej gry :)
ODPOWIEDZ