Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11031
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 08:51 Ja wiem, że ten komentarz ulegnie samozniszczeniu, ale naprawdę musimy już wydzielać "wrażenia z zapowiedzi" z głównego wątku gry? Drodzy moderatorzy, przestańcie. Cieszę się, że wydzielone są wątki o zasadach, ale nie dzielmy każdego włosa na czworo, a każdej gry na piętnaście tematów :(
napisze również tutaj to co napisałem w priv:
Zastanawiałem sie nad tym, tyle, że dyskusja nie była do końca o grze - dużo tutaj dygresji (Czy Wookie umie robic dobra gre? Czy recenzenci to kolezkowie?)
Gra nie wyszła, dostaliśmy enigmatyczna zapowiedź - jedyny dylemat jaki miałem to czy powinno to trafic do finansowania spolecznosciowego (bo gra zapowiedziana na wspieraczki) czy do nowego tematu

Ostatecznie do decyzji skłoniła mnie dygresja Gambita, bo była w temacie dyskusji, ale poza głównym tematem - wolałem wyciac całość zeby była spójna niz szatkować temat i selekcjonowac czy cos rzeczywiscie jest o grze czy jednak "o fajnie, gra w swiecie wiedźmina!" "buu, bez Geralta" itp
pcyzm pisze: 11 lut 2021, 09:08 No i wychodzi totalny brak konsekwencji. Jak w wątku Wiedeńskiego dyskusja przez kilka stron zeszła na temat bonusów do przedsprzedaży to jakoś nie było dzielenia wątków. Generalnie taki podział potem utrudnia dyskusję niż ją wzmacnia.
Jak widzisz off-top to zgłaszaj - nikt nie ma tyle życia zeby sledzic wszystkie tematy na forum i je moderować


A w temacie dyskusji - ja jestem na prawde pod wrazeniem ze Go on Board dostało te licencje i po wrazeniach mam na prawde duzo oczekiwania
Po tym co pokazano to coz... nie podoba mi sie sculpt ani losowego Wiedźmina (słaba poza), ani Leszego (dziwne proporcje), mechanike trzeba by zobaczyc w akcji
Na razie jestem sceptyczny - Tytani też mieli być opus magnum, a kampania była poprowadzona bardzo słabo (tego się cholernie obawiam) no i wciaz gra nie dotarła do wspierających . To będzie test czy Wookie udźwignie kolejną dużą grę
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: EsperanzaDMV »

Goldberg pisze: 11 lut 2021, 09:06 Tylko bryndzlowanie się wiedzminem....
Trochę nie rozumiem. Jeśli nie odpowiada Ci to, co się dzieje dookoła gry, tego uniwersum, to po co się tutaj wypowiadasz? Byle popsuć innym pozytywne nastawienie? Jaki cel mają Twoje przepełnione żółcią komentarze (bo to nie pierwszy taki w tym wątku)? Nie znalazłeś głosu poparcia za pierwszym razem, to będziesz truł innym do skutku? Nie interesuje Cię ta gra i to uniwersum to odpuść i daj się cieszyć/hajpować innym, którzy mają odmienne zdanie od Ciebie.

A wracając do tematu gry, to osobiście mam wielką nadzieję, że grafiki będą właśnie oparte o grę Wiedźmin 3. Spędziłem w niej ponad 250h (z dodatkami, z NG+ by poznać inne zakończenia), to absolutnie najlepsza gra, w jaką w życiu grałem. Przeniesienie grafik z gry komputerowej sprawi, że przypomnę sobie tamte miłe chwile spędzone nad grą... i kto wie, może przejdę W3 jeszcze raz ;) Także moim zdaniem oparcie gry planszowej o materiały z gry komputerowej może być strzałem w dziesiątkę.

I też nie rozumiem wydzielenia tego wątku tutaj. Może jestem dziwny, ale patrzę czasem ile stron na wątek o danej grze, jako w pewnym sensie miernik jej popularności. Wielokrotnie czytając od początku wątki o starszych grach, które trafiały na mój radar już jakiś czas po wydaniu czytałem wątki na forum o nich od początku i naprawdę często na początku są oczekiwania i dyskusja o grze jeszcze przed jej wydaniem - tam wszędzie jest to ok, tutaj nie? W innych wątkach jest pierdyliard pobocznych dyskusji nie o samej grze, to dlaczego i po co tutaj robimy taki precedens? Niefajne to, nie rozumiem tej decyzji.
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: _leigam_ »

rastula pisze: 11 lut 2021, 09:12
Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 08:51 Ja wiem, że ten komentarz ulegnie samozniszczeniu, ale naprawdę musimy już wydzielać "wrażenia z zapowiedzi" z głównego wątku gry? Drodzy moderatorzy, przestańcie. Cieszę się, że wydzielone są wątki o zasadach, ale nie dzielmy każdego włosa na czworo, a każdej gry na piętnaście tematów :(
a ja uważam, że słusznie - bo o żadnych wrażeniach o grze tu nie ma tylko tradycyjne " Wookie nie umie" + "Recenzenci to prostytutki".
Jakby zrobił do tej pory same świetne tytuły i wszyscy by się rozpisywali że to tez nie może być gniot to nikt by tego nie wydzielał. Część osób może podejmować decyzje zakupowe na podstawie wpisów z wątku o grze, a informacja że autor do tej pory nie zrobił nic wybitnego może mieć duże znaczenie i powinna zostać w wątku głównym gry.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: janekb »

Gambit pisze: 11 lut 2021, 08:28 Wybaczcie mały offtop, ale jedna rzecz w tej całej dyskusji mnie lekko niepokoi. Kiedy anonimowy gracz po jednej rozgrywce czy to w prototyp, czy w pełną wersję gry opisze swoje wrażenia i będą one hurraoptymistyczne, to ludzie po prostu przyjmują je do wiadomości i tyle. Ewentualnie o coś podpytają, żeby poszły jakieś szczegóły. Ale jak to samo zrobi recenzent, to zaczyna się dociekanie, szukanie dziury w całym, szastanie kolesiami, hajpem i czort wie czym jeszcze. Czy naprawdę w naszym środowisku człowiek nie może tak po prostu wyrazić swojego zdania po jednej rozgrywce? Zwłaszcza, że jest jasno powiedziane, że to odczucia po jednej grze w prototyp. Albo po dwóch w przypadku innych osób.
6/5 było dane na gorąco, zaraz po grze. Ale nadal mnie nosi i chciałbym znowu w to zagrać. Zastanawiam się czy Wookie zrobił coś z naszymi uwagami, czy nie. Jest tam na przykład walka z potworami, w której choć potwory rosną w siłę wraz z postępem gry, to jednak wiedźmaki rosną w siłę bardziej i ta walka z czasem staje się mniej emocjonująca. I to mnie bolało dość mocno.
Zatem chill out. Do wyjścia gry jeszcze "trochę" zostało. Jak ktoś słusznie zauważył Gloomhaven po pierwszych scenariuszach też miało u mnie 8,5, a potem troszkę niżej. Pożyjemy, zobaczymy. Ja trzymam kciuki za projekt, ale słodzić nie będę, jeśli nie będzie ku temu przesłanek.
Obserwuję Twój kanał od wielu, wielu lat, dlatego, że mamy często podobne opinie (Twój kanał i Gradanie, to jedyne, które oglądam systematycznie, Gradanie w sumie słucham ;-) ) jak napisałeś, że gra 6/5 mówię kurde ciekawe, bo znam Twoje podejście do gier Łukasza (mam to samo) i zaintrygowałeś. Dlaczego patrzy się na recenzentów inaczej niż na "zwykłych graczy"? Bo właśnie jesteście recenzentami ;-) to trochę tak jak z krytykiem filmowym czy kulinarnym, po prostu liczy się z jego zdaniem, bo ufasz mu (wynika to z doświadczenia) że ma rację. Ja w większości widzę, że mam podobny gust do Twojego i jak coś polecasz to mogę to kupić bo się nie zawiodę. No sorry taką przyjąłeś sobie rolę, teraz musisz ponieść tego konsekwencję. Duża władza duża odpowiedzialność hehe ;-)
Goldberg pisze: 10 lut 2021, 19:48 Wiedzmin dobro narodowe, słowiańskość, uruburu....
Czizzzzz jak to czytam to się zastanawiam co ten cdpr nakręcił
"Byłem tam kiedy to się zaczęło..." że tak powiem ;) Przeczytałem wiesmina mając lat 13/14, czyli w 93/4r...
Bardzoooo przeciętne to było, i takie głupkowate.... Przy całym wysypie doskonałej Polskiej fantastyki wtedy (chociażby Król Bezmiarów - Kresa) to wiedzmin mógłby bruk czyścić....
No i nawet nie będę wspominał o późniejszej megalomai autora - pamiętam jak dziś panel pytań na jakiś konwencie i jego odpowiedź - Howard? Phi to ja tworzę podwaliny fantastyki....
Oczywiste wszystko było poprzedzone uprzednim i standardowym "Wnieść Sapkowskiefo/Wynieść Sapkowskiego"
A więc cały hype na tą gierkę to tylko chyba przez to że to wieśmin...i stąd takie oczekiwania
W końcu nie jestem odosobniony w moim myśleniu, tyle lat na to czekałem. Hurra. Żeby nie było Sapkowskiego lubię, ale za Trylogię Husycką.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: pcyzm »

rastula pisze: 11 lut 2021, 09:12 (...) tylko tradycyjne " Wookie nie umie" + "Recenzenci to prostytutki".
Czy ktoś coś takiego napisał?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Goldberg »

Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 09:11 Tym niemniej saga o Wiedźminie jest fantastyczna, liczba cytatów kulturowych rozbija bank
To chyba teraz stało sie modne, wszak nie mów ze w ostatnich latach (10/15?) nie przyszła moda na jakieś bryndzlowanie sie "sowinskoscia i okołolasem" .
Błagam....jakies Cleo, jakies hiphopy ze słowianami, jakies branzoletki z głowami wilków i napisem "watacha zawsze razem" i nnne....comon...
Kiedyś las i sowianskosc to popularne było jeno wśród chudych długowłosych młodzieńców, którzy biegli do lasu (obowiązkowo zima), malowali ryjki i przyjmowali grozne pozy! ;)
Ja , na prawdę nie potrafię znaleźć w wiedzminie nic....może dla tego , że zacząłem go czytać prawie 30 lat temu i wtedy to było jakies....eeee (przynajmniej dla mnie) :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rastula »

pcyzm pisze: 11 lut 2021, 09:31
rastula pisze: 11 lut 2021, 09:12 (...) tylko tradycyjne " Wookie nie umie" + "Recenzenci to prostytutki".
Czy ktoś coś takiego napisał?
masz rację - nie użyto słowa "prostytutki" - najwyżej "kolesie" i "ziomeczki autora"- pasuje?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 09:36 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Goldberg »

EsperanzaDMV pisze: 11 lut 2021, 09:22
Goldberg pisze: 11 lut 2021, 09:06 Tylko bryndzlowanie się wiedzminem....
Trochę nie rozumiem. Jeśli nie odpowiada Ci to, co się dzieje dookoła gry, tego uniwersum, to po co się tutaj wypowiadasz? Byle popsuć innym pozytywne nastawienie? Jaki cel mają Twoje przepełnione żółcią komentarze (bo to nie pierwszy taki w tym wątku)? Nie znalazłeś głosu poparcia za pierwszym razem, to będziesz truł innym do skutku? Nie interesuje Cię ta gra i to uniwersum to odpuść i daj się cieszyć/hajpować innym, którzy mają odmienne zdanie od Ciebie.
Wrecz przeciwnie, gra mnie interesuje, tak samo jak interesował mnie wiesmin 3, fajnie sie grało. A dyskutowac wolno kazdemu prawda? W keyforga tez gram bo to fajna technicznie gra, chociaż grafiki i "świat" mnie odrzuca
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Neoptolemos »

Ale dość_o_słowiańskości. Polecam Świat Króla Artura - esej Sapkowskiego o legendach arturiańskich, po jego lekturze widać, że naprawdę to nie słowiańska kultura była dla niego najbardziej inspirująca.

Adaptacje klasycznych baśni (Piękna i Bestia, dżin z lampy, etc.), cały dyskurs o rasizmie (łącznie z moim ulubionym cytatem "wszystko przez elfów i wozaków"). Diabeł mówiący dobranoc! Przecież to są świetne tropy. Dodam, że czytałem Wiedźmina po raz pierwszy prawie 20 lat temu, w późnej podstawówce i lubię do dziś.

That being said, tak jak już ktoś wspomniałem kilkanaście postów wyżej, chętnie zobaczyłbym grę strategiczną w tym uniwersum. Z Geraltem w roli Rootowego Vagabonda ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Goldberg »

A ja bym poleciał dosc niszowo.....taka Wojna o Pierscien ale własnie w swiecie wieśka....ooooooo pograłby :)
Tak sie zastanawiam czy ten wiesiek od Wookiego nie będzie "dzieckiem" TG i MK ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rastula »

Goldberg pisze: 11 lut 2021, 09:42 A ja bym poleciał dosc niszowo.....taka Wojna o Pierscien ale własnie w swiecie wieśka....ooooooo pograłby :)
Tak sie zastanawiam czy ten wiesiek od Wookiego nie będzie "dzieckiem" TG i MK ;)
niech będzie - trzeba "kraść z dumą" ("steal with pride") dobre pomysły...mamy postmodernizm, posthistorię to i postgry mogą być...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11031
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 09:39 Ale dość_o_słowiańskości. Polecam Świat Króla Artura - esej Sapkowskiego o legendach arturiańskich, po jego lekturze widać, że naprawdę to nie słowiańska kultura była dla niego najbardziej inspirująca.

Adaptacje klasycznych baśni (Piękna i Bestia, dżin z lampy, etc.), cały dyskurs o rasizmie (łącznie z moim ulubionym cytatem "wszystko przez elfów i wozaków"). Diabeł mówiący dobranoc! Przecież to są świetne tropy. Dodam, że czytałem Wiedźmina po raz pierwszy prawie 20 lat temu, w późnej podstawówce i lubię do dziś.

That being said, tak jak już ktoś wspomniałem kilkanaście postów wyżej, chętnie zobaczyłbym grę strategiczną w tym uniwersum. Z Geraltem w roli Rootowego Vagabonda ;)
http://mistycyzmpopkulturowy.blogspot.c ... dzmin.html
To tak w kontekscie tego jak mało czegokolwiek słowiańskiego jest w Wiedźminie. Ten mylny obraz słowiańskiej wsi jest po prostu pomysłem growym, który wyróżnia Wiedźmina, jako gre komputerowa, swoim kolorytem i jakąś osobowoscia na tle wszytskich generycznych wiosek fantasy. Tutaj po prostu swojskość jest mylona ze słowiańskością

Geralt jako Wagabond w grze jak Gra o tron to byłoby mistrzowstwo

Póki co naprawde jestem ciekaw co Wookie z tego ukręci i czy bedzie tutaj czuć ten klimat Wiedźmina, czy to tylko figurki i ilustracje beda robic gre
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 383 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: sliff »

Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 08:51 Ja wiem, że ten komentarz ulegnie samozniszczeniu, ale naprawdę musimy już wydzielać "wrażenia z zapowiedzi" z głównego wątku gry? Drodzy moderatorzy, przestańcie. Cieszę się, że wydzielone są wątki o zasadach, ale nie dzielmy każdego włosa na czworo, a każdej gry na piętnaście tematów :(
Może bo w sumie nie ma jeszcze żadnej gry ?

Jesto okładka z tytułem, setting wiadomo że będzie figurka wiedźmina i conajmniej 1 potwór. 2 opinie "na gorąco" recenzentów. O o mechanice wiadomo, tyle że będa jakieś karty i deckbulding do walki.

+ Figurki wyglądają dobrze,
+ O oprawę graficzną nie ma się co martwić
+ O wydanie poprzez wspieraczkę też nie ( pomyślcie co by się działo gdyby czacha kupiła tą licencję)
+ IP gwarantuje zebranie wiader pieniędzy więc można liczyć że będzie prawie jak z CMON czy AW.

- Poprzednie gry autora nie były jakieś super, ale bez przesady nie aż tak złe aby było się czego obawiać powiedzmy 7/10. Gdzie większość zarzutów można sprowadzić do tego że marketing był lepszy niż gra.

Także na pewno gra będzie ładna, bogato wydana i grywalna. W najgoszym wypadku kickstaterowa wydmuszka na poziomie powiedzmy tidal blades czy kolejnego zombicide.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Ayaram »

EsperanzaDMV pisze:też nie rozumiem wydzielenia tego wątku tutaj. Może jestem dziwny, ale patrzę czasem ile stron na wątek o danej grze, jako w pewnym sensie miernik jej popularności. Wielokrotnie czytając od początku wątki o starszych grach, które trafiały na mój radar już jakiś czas po wydaniu czytałem wątki na forum o nich od początku i naprawdę często na początku są oczekiwania i dyskusja o grze jeszcze przed jej wydaniem - tam wszędzie jest to ok, tutaj nie? W innych wątkach jest pierdyliard pobocznych dyskusji nie o samej grze, to dlaczego i po co tutaj robimy taki precedens? Niefajne to, nie rozumiem tej decyzji.
Ostatnio przymierzałem się do wejścia w AH lcg więc przeglądałem odpowiedni temat. Pierwsze relacje gry pojawiają się na jakieś... 40 stronie tematu :roll:

Nie wiem za bardzo czy "gra będzie taka i owaka bo lotr lcg był taki owaki" różni się znacząco od "Wiesiek będzie taki i owaki, bo poprzednie gry wookiego były takie i owakie"
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 302 times
Been thanked: 63 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Aadaan »

Neoptolemos pisze: 11 lut 2021, 09:39 That being said, tak jak już ktoś wspomniałem kilkanaście postów wyżej, chętnie zobaczyłbym grę strategiczną w tym uniwersum. Z Geraltem w roli Rootowego Vagabonda ;)
Skoro wątek jest otwarty na offtop to pozwolę sobie skomentować. Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek zobaczyli grę w „świecie Wiedźmina” bez wiedźmina jako bohatera. To po prostu zbyt słaba marka. To nadal jest „świat Wiedźmina”, a nie Środziemie, Ziemiomorze czy chociażby Stary Świat (ten prawdziwy).

Tak po prawdzie, to urok prozy Sapkowskiego nie polega na potędze jego wyobraźni, kreowaniu nowego świata. W tym jest, a w zasadzie był, znacznie lepszy Filip W. Kres. Cała zabawa u Sapkowskiego polega na zgrabnym połączeniu elementów zdałoby się nie do połączenia: pseudotolkienowskiego świata, baśni braci Grimm, odrobiny mitów nordyckich i bohatera żywcem wyjętego z kina samurajskiego.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Neoptolemos »

Ayaram pisze: 11 lut 2021, 09:54 Nie wiem za bardzo czy "gra będzie taka i owaka bo lotr lcg był taki owaki" różni się znacząco od "Wiesiek będzie taki i owaki, bo poprzednie gry wookiego były takie i owakie"
Zacząłem sobie wyobrażać, co by było gdyby tak ludize dyskutowali o grach Chvatila (jak jeszcze jakieś robił) :lol:

Bardziej mnie przekonują pozytywne (na razie) opinie tych, którzy ogrywali prototyp. Pożywiom, uwidim.

@Aadaan - tak, też się tego nie spodziewam, choć zauważ, że już tutaj nie będzie Geralta. Wyobrażam sobie grę np. o starciu Nilfgaardu z Północą i z istotnym wątkiem wiedźmina, ale niekoniecznie w taki sposób, żeby każdy gracz sterował jedną figurką.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: czeczot »

japanczyk pisze: 11 lut 2021, 09:51 Póki co naprawde jestem ciekaw co Wookie z tego ukręci i czy bedzie tutaj czuć ten klimat Wiedźmina, czy to tylko figurki i ilustracje beda robic gre
A skąd w tej grze ma być klimat wiedźmina? Z logo na pudełku chyba. Geralt to nie taki ... Conan który tylko chodzi i zabija. (miłośnicy Conana proszę nie rzucać obelgami). Ta postać jest trochę bardziej złożona. Ten świat ma jakąś swoją historię która dzieje się w tle ale też wpływa na bohaterów. Klimat świata wiedźmina tworzą też inni bohaterowie których jest jednak kilku znaczących dla fabuły. Jeżeli ta gra dzieje się ileś tam set lat przed to tego wszystkiego nie ma. Są wiedzmini i świat słowiańsko, celtycko, romański i jakiś tam jeszcze. Jak Wooki ukręci z tego klimatyczna grę w świecie wiedźmina ja ja kupię od razu 2 pudełka tej gry.
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Raffik_San »

Spore zainteresowanie tytułem wykazała branża gier elektronicznych. Może część osób odkryje dzięki temu jak mogą wyglądać obecnie planszówki.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: feniks_ciapek »

Jak do tej pory żadna z gier Wookiego nie trafiła nawet na mój radar, ale tutaj jestem zainteresowany. Najwyżej się rozczaruję. Co by nie mówić, Wiedźmin jest solidnym polskim IP i gratulacje dla autora, że udało mu się przekonać CDP do swojej gry. Być może zbiegnie się w czasie z tym remakiem, o którym zaczęło być głośno po tym, jak hackerzy wykradli kod.

Nie wiem, co motywuje autorów tekstów o "recenzentach-kolesiach", ale jest to tak żenujące, że aż prosi się o zignorowanie. Ale jednak nie mogę. Kurczę, myślałem że to ja jestem ojkofobem, a tutaj taka kwintesencja polskiej zaściankowości - syndrom wysokiego maku w pełnej krasie. Podziwiam wszystkich, którzy są w stanie coś robić w takim klimacie.
ZXCV
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2020, 13:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 41 times
Been thanked: 18 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: ZXCV »

japanczyk pisze: 11 lut 2021, 09:22 A w temacie dyskusji - ja jestem na prawde pod wrazeniem ze Go on Board dostało te licencje i po wrazeniach mam na prawde duzo oczekiwania
Mam podobnie. A skoro pojawił się tutaj też Ignacy Trzewiczek jako poprzedni twórca "wiedźminogry", to mam pytanie. Co uważacie za większy sukces - pozyskanie przez Portal - spore wydawnictwo o ugruntowanej międzynarodowo renomie - licencji na Diunę, czy też pozyskanie przez, jakby nie było, małego gracza - Go on Board - licencji na Wiedźmina?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Brylantino »

ZXCV pisze: 11 lut 2021, 10:31
japanczyk pisze: 11 lut 2021, 09:22 A w temacie dyskusji - ja jestem na prawde pod wrazeniem ze Go on Board dostało te licencje i po wrazeniach mam na prawde duzo oczekiwania
Mam podobnie. A skoro pojawił się tutaj też Ignacy Trzewiczek jako poprzedni twórca "wiedźminogry", to mam pytanie. Co uważacie za większy sukces - pozyskanie przez Portal - spore wydawnictwo o ugruntowanej międzynarodowo renomie - licencji na Diunę, czy też pozyskanie przez, jakby nie było, małego gracza - Go on Board - licencji na Wiedźmina?
Małego gracza? Chłop który zrobił ile? 7-8 gier? Do tego jego wspieraczki osiągają naprawdę spore wyniki sprzedażowe. Nie traktuj tego IP jako dar, tylko jako towar za który mają pojawić się pieniądze.
Pojawił się facet, który robi gry już od jakiegoś czasu, ma własny kanał planszówkowy, własną platformę wspieraczkową, Valhallą pokazał że potrafi robić hype jak mało kto, więc gdzie tutaj jest jakaś trudność do pozyskania tego IP. W tabelkach u RED-ów wszystko się zgodziło, więc umowa poszła.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4508
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Hardkor »

Pare pytanek

1. Co to jest IP, ktore tak sie przewija w dyskusji? Licencja?
2. Czy na zagramw.to pojawiały się już oferty zbiórek? Bo coś czuję, że tu będzie jak z grami awaken realms - 60 kopii lekką ręką
3. Czemu nie Awaken Realms? To jest dla mnie wielkie zaskoczenie. Na KS ogromne sukcesy (topka sama), TG i Etherfields - dwie gry narracyjne i obie wysoko oceniane z dużymi sukcesami. W składzie Adam Kwapiński, Krzysztof Piskorski i do tego Marcin Świerkot. Czemu to nie oni dostali licencję? To dla mnie ogromne zaskoczenie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gambit »

Pozwolę sobie zacytować Łukasza z jednego z wpisów na FB, żeby bardzo ogólnie pokazać jak to było z kontaktem z Redami:
Daaawno temu udało mi się skontaktować z CD PROJEKT RED i zadałem bardzo proste pytanie: Czy jest szansa na zrobienie planszowego Wiedźmina?
Dostałem wtedy odpowiedź, którą w skrócie można byłoby opisać tak: Gra musi nam bardzo się spodobać, jak chcesz to śmiało próbuj, ale szanse są raczej małe.
Z jednej strony poczułem presję stworzenia czegoś naprawdę solidnego. Z drugiej strony świadomość tego, że nie choruję na nadmiar czasu i może bez sensu jest robić coś "w ciemno". Ale chyba najważniejsze, że nie dostałem odpowiedzi "nie jesteśmy zainteresowani".
Mijały lata i co jakiś czas pytałem mailowo, czy nadal jest jakaś szansa. I zawsze w odpowiedzi dostawałem zachęcającą wiadomość, że owszem - szansa istnieje - ale droga do wydania pozostaje taka sama.
Nieco ponad rok temu zapytałem po raz kolejny i tym razem zapowiedziałem, że w końcu chciałbym pokazać konkretny pomysł. Nie udało się po pierwszej rozmowie / pierwszej prezentacji. Ale się udało.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11031
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

1. Intelectual Property - marka
2. Nie i raczej bym na to nie liczyl w tym wypadku ;)
3. Zakladam, ze proces wygladal inaczej - to Wookie przyszedł z pomysłem wydania gry, a nie CDPR szukało wydawcy
kamilstany
Posty: 137
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: kamilstany »

Z mojej strony to wygląda tak:
Dotychczas żadna z gier Wookiego mnie nie zaintrygowała. Nie spodobały mi się jego gry, kanału też jakoś nie lubię oglądać - wolę inne.
Jak zobaczyłem zajawkę gierki to się podjarałem... Hajp trochę opadł jak uświadomiłem sobie, że to wyjdzie spod jego rąk.
Mam wiele obaw i wiele oczekiwań ale wydaje mi się, że to będzie pierwszy tytuł autora który kupię.

Narazie nie wiemy za wiele. Na teraz jestem na TAK, ale jak bedzie w trakcie kampani/po zobaczeniu kolejnych recenzji/ gameplayów? Zobaczymy :P

Mam nadzieję, że Wookie wymyślił tutaj naprawdę ciekawe mechaniki/ ewentualnie czerpał inspiracje z innych gier i tutaj to działa.
Byłbym niezmiernie zadowolony jakby CDP maczał palce w fabule/klimacie gry. Możliwe, że jedynie są na okładce- chodzi o licencję. Zobaczymy

Moja największa obawa to to, że nahajpowałem się przez Temat/klimat...
...Pamiętam jak byłem mega napalony na grę STWORZE- koniec końców odpuściłem ten tytuł.
Mam nadzieję, że Witcher: Old World nie podzieli podobnego losu
Zablokowany