Alchemicus

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Alchemicus

Post autor: pan_satyros »

Z innej beczki, wiadomo coś na tema ceny Show Business ? Co najmniej kilak osób z tego co widziałem jest nią zainteresowanych.
antypirx

Re: Alchemicus

Post autor: antypirx »

W Essen schodziła ładnie też po 39 eur tak jak MOE. Grześ zbilansuje koszty jak spłyną ostatnie rozliczenia z drukarni. Przyszły tydzień raczej, bo dopiero wróciliśmy, jesteśmy zmęczeni i nic nam się nie chce. Najprawdopodobniej będzie właśnie taka, po jakiej cała Europa kupuje. W końcu jeśli dobrze idzie to czemu nie?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: Alchemicus

Post autor: cezner »

Essen to nie cała Europa, a cała Europa to niekoniecznie Polska :wink:
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Alchemicus

Post autor: kisio »

antypirx pisze:W Essen schodziła ładnie też po 39 eur tak jak MOE. Grześ zbilansuje koszty jak spłyną ostatnie rozliczenia z drukarni. Przyszły tydzień raczej, bo dopiero wróciliśmy, jesteśmy zmęczeni i nic nam się nie chce. Najprawdopodobniej będzie właśnie taka, po jakiej cała Europa kupuje. W końcu jeśli dobrze idzie to czemu nie?
Czyli najdroższa (poprawcie mnie, jeśli się mylę) polska produkcja. Gra naprawdę musi być genialna, żeby kupić ją za 160zł :roll:
Spójrzcie na siłę nabywczą PLZ vs EUR. Wróciliście do Polski i naszych realiów rynkowych. Skądinąd życzę powodzenia w sprzedaży po 39EUR.
Myślę, że nie tylko u mnie cena SB przekracza magiczną kwotę 150zł.

PS1. Napisałem SB? Zbieg okoliczności :P
PS2. Zdaję sobie sprawę, że zachłysnęliście się Waszym powodzeniem na Essen, uważam, że powinniście nieco ochłonąć.
PS3. Być może SB (znowu?) jednak jest genialną grą, czas pokaże.
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Alchemicus

Post autor: Liarus »

No rzeczywiście cena strasznie wysoka
antypirx

Re: Alchemicus

Post autor: antypirx »

Akurat nie ja to ustalam w przypadku tej gry, ale widzę, że jest bardzo dużo różnych komponentów w pudełku, więc mogę oszacować mniej więcej koszty produkcji. Polski rynek na pewno jest przez nas preferowany pomimo (heh) głębokiej niechęci kilku zionących nienawiścią userów, więc tu na pewno jest możliwa pewna elastyczność.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6484
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 609 times
Been thanked: 963 times

Re: Alchemicus

Post autor: Odi »

Czy dla 'zionących nienawiścią' będzie jakaś zniechęcająca zniżka?

A może zwyżka? :twisted:
antypirx

Re: Alchemicus

Post autor: antypirx »

nie będzie żadnej różnicy :)
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Alchemicus

Post autor: Soulless »

Patrzę offtopicowanie staje się normą :D
Sio mi z dyskusją ceny Show Businessu do wątku o Show Businessie :D
Awatar użytkownika
Nahya
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2012, 22:09

Re: Alchemicus

Post autor: Nahya »

To może ja powrócę do wątku alchemicusa ; )

Miałam przyjemność zagrać partyjkę na GRAMY i mimo że na początku gra nikogo nie wciągnęła, tak po kilku rundach nikt nie chciał zakończyć gry!
Gra jest prosta, ale przyjemna i co w ważne dla mnie - szybka. Nie przepadam za grami w których inni gracze nad każdym ruchem myślą pół godziny.

Co prawda udało nam się zagrać tylko raz, bo chcieliśmy wypróbować jeszcze inne gry, ale już zastanawiam się nad kupnem :)
ODPOWIEDZ