[Warszawa]Rzuć Kostką - czerwiec odwołany! Będzie lipiec!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Kiria
Posty: 152
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:08

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-20/21 IV 20

Post autor: Kiria »

Ja mam nadzieje byc jutro. Gdyby ktos mial ochote na Patrycjusza albo Panteon, zapraszam. A chetnie poznam Horror w A. Zdaje sie ze jest na skladzie.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-20/21 IV 20

Post autor: fluor »

Dzięki wszystkim za rozegranego partie, dzień całkiem udany - na samym początku partia w Star Trek TOS DBG - to już moja czwarta partia i jak byłem sceptyczny wobec tej gry na początku, tak teraz z pewnym poukładanym obrazem jak ta gra ma wyglądać, doceniam ją coraz bardziej. Nie wiem jak ocena Piotra, bo jako początkujący w tej grze nie miał łatwej gry, ale mi się podobało, że działa płynnie, sensownie.
W kolejnej grze Piotr miał okazję zrewanżować się dwoma poważnymi starciami, które były najbardziej agresywnymi partiami Blokusa jakie udało mi się rozegrać. :)
Partia w Dominiona Intrygę na 4 osoby była bardzo ciekawa, przede wszystkim jeden z graczy dopiero poznawał grę (z prostym tłumaczeniem "najpierw akcja, potem zakup, czytaj karty"). Taktyka swindlera zdominowała partię, co można było zauważyć w rozkładzie punktowym na końcu: 16, 10, 8, 0.

Później miałem przyjemność poznać Kill Doctor Lucky. Gra nietypowa, z mocnym mechanizmem bicia lidera, ze bardzo zmienną kolejnością rozgrywania kolejek poszczególnych graczy. Zdecydowanie taktyczna i silnie losowa, myślę że o wiele za dużo jak na mój gust. Zwyciężyłem partię, ale zupełnym przypadkiem i w sposób mało przemyślany, by nie rzec niesatysfakcjonujący - poprzedni gracz mega silnym atakiem tak osłabił możliwości failowania współgraczy, że nie byli w stanie nawet połączonym wysiłkiem wstrzymać mojego, niezbyt mocnego napadu na doktora.

Fasolken, czyli Fasolki w niemieckiej wersji językowej to czyste zło. Bo jak można handlować Sojabohne, Weinbrandbohne czy Brechbohne zamiast Hipisem, Biznesmenem czy Pijakiem? Znaczna część funu spada no i rośnie bariera komunikacyjna. Karty Auftragów ciekawe, chociaż zupełnie mi nie podchodziły do sytuacji, ale na pewno ciekawe urozmaicenie.

Fury of Dracula i partia, która mnie zaskoczyła. Łowcy mocno rozstrzeleni po Europie i sprawnie przeczesujący kolejne miasta, ale udało się ich zwieść idąc tropem jednego z nich. Dopiero sojusznik odsłaniający szóstą kartę ujawnił początek trasy wampira i... od tego momentu właściwie już nie zgubili tropu do końca. Partia ciekawych zagrań i wielu pomyłek. Dracula dwukrotnie karany za nielegalny ruch (wińcie proszę gapiostwo, a nie złą wolę), natomiast myślę, że zrehabilitował się swoją wolą przetrwania oraz wyzwaniem jakie stawił. Mina Harker zginęła w tej partii trzykrotnie - pierwszy raz (ukąszenie) w wyniku nocnego spotkania z Draculą, ryzykownego acz była dobrze uzbrojona. Druga śmierć była w stylu bardzo beztroskim - świeżo zrespawnowana postać weszła do miasta z nieznanym spotkaniem wiedząc, że wampir posiada kartę sprawiającą, że spotkanie "New Vampire" kończy się automatycznie ukąszeniem. To była śmierć niepotrzebna, ale dająca Draculi kopniaka naprzód, równoważąca jego wpadki w zupełności. I w końcu ostatnie tury nocy, kiedy to wszyscy gracze podążali tropem i walczyli z Draculą, powoli go wykrwawiając (ale nie dość szybko). W geście ostatniej rozpaczy, w ostatniej turze gry, tylko (znów) nowo zrespawnowana Mina była w stanie dojść do lokalizacji Draculi, by usiłować zdjąć mu ostatnie punkty życia. Po raz pierwszy wtedy widziałem jak Minion (sługa Draculi) daje sobie radę w walce - zranił ją tak boleśnie, że Dracula miał już naprawdę łatwą robotę, zabijając ją. To była naprawdę ciężka partia, ale myślę, że satysfakcjonująca, mimo wpadek po obu stronach.
Awatar użytkownika
merneit
Posty: 61
Rejestracja: 25 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-20/21 IV 20

Post autor: merneit »

Ja ze swojej strony chciałam podziękować głównemu kostkowemu (Piotrkowi) za pokazanie mi Belforta i ciekawą rozgrywkę. Niby ta gra to nic nowego - takie połączenie worker placement z area control - ale bardzo sympatyczna. Jest potencjał taktyczny :) Zostaliśmy przez najbardziej doświadczoną osobę ograni i źle graliśmy jedną gildią, ale i tak było fajnie. Kostka, na której nie pozna się nowej gry to Kostka stracona :P
Agnieszka (aniaga)

My Precioussss

Sprzedam
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Rocy7 »

Mam kilka pytań
1) kiedy będzie kolejny termin 15-16 akurat mi niestety nie odpowiada?
2) można wsiąść własne napoje jedzenie itp. ?
3) z reguły przychodzą osoby które już wiedzą w co chcą grać czy jest trochę wolnych strzelców? / czy trzeba wcześniej znaleźć sobie graczy do gry czy można ich znaleźć na miejscu?
4) średnia wieku graczy na spotkaniu?

Z pytaniem 3 chodzi o to że myślę nad przyniesieniem GoT II edycji i będę potrzebował 3 graczy do kompletu (znających Eng) i nie wiem czy muszę najpierw znaleźć chętnych czy po prostu mogę przyjść przynieść grę i szukać chętnych do gry dopiero na miejscu.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: SeeM »

3) Możesz zrobić jedno i drugie, ale aGoT to na tyle specyficzna gra, ze lepiej poczekaj az sie zglosza chetni. Ja czasem przynosze male gierki i chetni sie znajduja. Na duze partie trzeba sie umawiac.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
merneit
Posty: 61
Rejestracja: 25 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: merneit »

@Rocy7
2) do tej pory nie było żadnych problemów z przynoszeniem własnego jedzenia / picia...
3) znajdziesz na Kostce osoby umówione na konkretne partie oraz takich co przyszli żeby po prostu zagrać w co się nawinie. Do tej pory chyba nie zdażył się brak wolnych strzelców, ale to zależy mocno od frekwencji. Na GoTa rzeczywiście chyba lepiej spróbowac się najpierw umówić, ale zawsze możesz zaryzykować :)
4) bardzo trudne pytanie - nikt nie pyta o wiek przy wejściu :D Z moich obserwacji strzelam, że średnia wieku waha się pomiędzy 25 a 30 lat
Agnieszka (aniaga)

My Precioussss

Sprzedam
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Jirian »

Fretku - to co z sobota? ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: schizofretka »

A jakie są opcje? Jeśli się uda z kimś umówić na coś dobrego (hint w podpisie, poza tym mój gust znzcie), to będę, ale będę miał raczej za dużo roboty by pojawić się na partyzanta.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Jirian »

W twistera w sumie moge zagrac, ja z kolei chetnie wyprobuje to Space Dealers, Kings&Things albo zagram w petzy z dodatkiem. Poza tym chyba cos mowiles o GT z zestawem dodatkow
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Pierzasty »

To ja się piszę na Space Dealera lub GT big box :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Pasza26 »

Czy jest w planach granie w Mage Wars? Szukam jakiś doświadczonych graczy co pomogą do końca rozkminić.
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Jirian »

Pierzasty - mamy szanse zdazyc jedno i drugie.... ja chetnie w vivajava zagram bo brzmi ciekawie o ile Fretce sie bedzie chcialo nosic....
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: schizofretka »

Przynieść nie problem, ale znaleźć w sumie 8 osób do gry już tak...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Jirian »

a koniecznie musi byc 8?

i nie odniosles sie do pozostalych opcji, bo GT to jest jakies rozwiazanie ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: schizofretka »

GT całkiem chętnie. Do Javy może ostatecznie być 7, ale mniej nie ma sensu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Jirian »

Dobra, to niech bedzie GT, pytanie na ktora i czy przyniesiesz. A jave jak nie jest duza to wez, zobaczymy czy moze sie jakies chetne ludzie znajda. Ja bede jakos 10-11 pewnie do konca, wezme Space Dealers, Innowacje w ramach dalszego rozkminiania dodatkow, Terra Mystica (optymistycznie zakladajac ze zdazymy) i moze jeszcze jakis drobiazg.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: schizofretka »

12? Java ma rozmiar standardowy, ale to zawsze jedna gra mniej, w którą jest realna szansa zagrać.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Jirian »

spoko, to niech sie jeszcze Pierzasty wypowie od ktorej on jest.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: SeeM »

jest ktoś chętny na Combat Commander w niedzielę? Może być coś innego taktycznego typu Conflict of Heroes, Tide of Iron, albo Squad Leader (ale znam tylko zasady piechoty), ale nie mam swoich.

Czy będzie tym razem szkółka Infinity? Mogę się odwdzięczyć Battletechem, bo mam zaklepaną partię na niedzielę. Więc figurki bez problemu mogę mieć w każdej ilości.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2013, 20:19 przez SeeM, łącznie zmieniany 1 raz.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Pierzasty »

SeeM pisze:Czy będzie tym razem szkółka Infinity? Mogę się odwdzięczyć Battletechem, bo mam zaklepaną partię na niedzielę. Więc figurki bez problemu mogę mieć w każdej ilości.
Tak, będzie. Miało nie być, ale jak proszą, to się zrobi :) ed: Albo i nie, bo z kolegą nam godziny nie pasują. Jak ktoś inny bardzo chce to niech się zgłasza :)

@Marina: ja się postaram być też wcześnie, ale wiesz, jak to z moim staraniem się bywa :) głównie czaję się na Space Dealera, bo wiem że na GT będzie jeszcze niejedna okazja (ale i na niego jestem zdecydowanie chętny)
ed2: Albo i nie, wypadło coś rzadszego i na 90% mnie nie będzie.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2013, 23:25 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 2 razy.
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Jirian »

spoko, ja bym w tego GT zagrala skoro przyjdzie :D ze startem kolo 12 pewnie, potem SD
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: Zgrzytt »

Widzę, że dyskusja nad grami trwa w najlepsze i super :) Poniżej gra tym razem do wylosowania w loterii za "1 zł", czyli Kamień Gromu i link do wydarzenia na FB, zapraszajcie znajomych :)

Obrazek



LINK DO WYDARZENIA NA FB :)
https://www.facebook.com/events/486484218088241/
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: berem »

Nie wiem czy będę miał odpowiednią ilość czasu na planszówki o tematyce historycznej by przyjść na dłużej stąd pytanie czy ktoś przyniesie coś krótszego jak np. "Rok 1863".
A może startować będzie Battlestar Galactica?
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: wlodzio007 »

Ktoś jest chętny na niedzielę na coś z poniższych?

-Chaos w starym świecie
-Robinson Crusoe
-Gra o Tron - ze Smokami
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką-15-16 czerw

Post autor: schizofretka »

Widzę że się spodobało :) Mogę Chaos zabrać.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ