(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

sporo dziś stolików grających było.
Ja osobiście dziękuję wszystkim Graczom w Goa i El Grande.
Obie partie niezwykle emocjonujące i sympatyczne grono :)
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: PanMarcin »

jerrymagu pisze:sporo dziś stolików grających było.
Ja osobiście dziękuję wszystkim Graczom w Goa i El Grande.
Obie partie niezwykle emocjonujące i sympatyczne grono :)
Ja również dziękuję za EL Grande. Choć nadal...nie przekonuje mnie ta gra. Chyba jej "nie czuję". Albo szuka jakiegoś logicznego usprawiedliwienia moich porażek :)
Będzie dobrze albo niedobrze.
zember
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2010, 11:51

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: zember »

jerrymagu pisze:sporo dziś stolików grających było.
Ja osobiście dziękuję wszystkim Graczom w Goa i El Grande.
Obie partie niezwykle emocjonujące i sympatyczne grono :)
Mi się GOA bardzo spodobała. Tak bardzo że chyba wejdę w jej posiadanie niebawem :) Dzięki kolegom za wspólną rozgrywkę i prezentację zasad.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Ja dziękuję Filipowi za rozgrywkę w Wilderness War. Super warunki były do tej gry - jasno (o dziwo, porzucony był najlepszy stolik, więc go zgarnęliśmy), cicho, wystarczająca ilość miejsca, skończyliśmy też akurat w czasie, przed północą :)

A bardzo dobre wieści są takie, że Tytus planuje już na przyszły tydzień zakup dużych wysokich stołów i oświetlenia :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: zephyr »

Mi się GOA bardzo spodobała. Tak bardzo że chyba wejdę w jej posiadanie niebawem
będzie ciężko, czekam na reprint kilka ładnych lat :)
chyba że jakaś używana się znajdzie
[bezsens trochę, nie wydawać gry którą tyle osób lubi...]

Na rozgrzewkę Flix Mix, potem po dość skompplikowanym ustalaniu jak się dzielimy miałem zagrać w A few acres of snow, ale sprawy organizacyjne zajęły za długo i zwolniło się miejsca przy Power Struggle. Na zakończenie poznałem Nightfall (dzięki za tłumaczenie i grę) Pierwsza partia wyszła dziwnie, zagrałem parę razy stworka z 5 ataku i gra się skończyła. A jeszcze zjada karty z ręki, startowe szybko zgrałem, więc miałem praktycznie cały deck na ręce. Chętnie zagram jeszcze raz z jakimś innym stołem.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

jax pisze:........

A bardzo dobre wieści są takie, że Tytus planuje już na przyszły tydzień zakup dużych wysokich stołów i oświetlenia :D
no to chłopaki trzeba w ramach wdzięczności więcej pierogów/tostów i browarków kupować :mrgreen:

a zember to ma szczęście ....... raz zagrał w Goa i udało mu się ją nabyć w niecałe 12h. Ufff na szczęście nie mój egzemplarz :lol:
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Dużo osób wczoraj, fajnie :)

Jeśli chodzi o
jax pisze:A bardzo dobre wieści są takie, że Tytus planuje już na przyszły tydzień zakup dużych wysokich stołów i oświetlenia :D
to powiem, że jak wszystko się uda, to już za tydzień będą dwa większe stoły z lampkami zamocowanymi, które będziemy wykładać tylko w poniedziałki. Jak więcej osób się zbierze to kupimy jeszcze jeden. ;)

BTW, zephyr, nie zostawiłeś wczoraj parasolki u nas? No i jerrymagu, uważaj komu zostawiasz gre pod opieke, zajrzyj do pudła z El Grande i zobacz czego ci brakuje... ;)

Mam nadzieję, że Chwila już zawsze będzie idealnym miejscem do grania w poniedziałki. :)
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: waffel »

Zaczynamy jakieś ustawki na za tydzień? Ja monotematycznie w Labyrinth bym zagrał. Z doświadczonym graczem od 18 do 23 zdążymy dwie talie, z niedoświadczonym jedną talię i może coś jeszcze :)
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

jax pisze:Ja dziękuję Filipowi za rozgrywkę w Wilderness War. Super warunki były do tej gry - jasno (o dziwo, porzucony był najlepszy stolik, więc go zgarnęliśmy), cicho, wystarczająca ilość miejsca, skończyliśmy też akurat w czasie, przed północą :)
Ja również dziękuję za najlepszą i najciekawszą partię w Wilderness War z moim udziałem(jednak było ich nieco więcej niż myślałem). Widziałem, że ponarzekałeś nieco na BGG na naszą niefrasobliwość;) Powiem szczerze, że nie zgodzę się z Twoimi argumentami, ale to już ustalimy prywatnie;) Przewrotnie zaproponuję w następny poniedziałek powtórkę z odwróceniem ról:D
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: zephyr »

Zostawiłem (znowu, muszę ją chyba jakoś przymocować do torby z grami)

Poniedziałki u mnie powoli przebijają piątki na pw - jak się włączy jest dobre oświetlenie, jest też więcej czasu na granie
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

no tak :? :roll: , właśnie sprawdziłem i widzę że brak jakichkolwiek instrukcji. Bardzo dziękuję za opiekę nad nimi - odbiorę w najbliższy poniedziałek :o
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: dizzit »

zephyr pisze:
Mi się GOA bardzo spodobała. Tak bardzo że chyba wejdę w jej posiadanie niebawem
będzie ciężko, czekam na reprint kilka ładnych lat :)
chyba że jakaś używana się znajdzie
[bezsens trochę, nie wydawać gry którą tyle osób lubi...]
Może tu : ) - poprostu skojażyłem wątki (nie to że polecam sprzedjącego, ale codziennie przeglądam, jakby trafiło sie cos do upolowania
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 10&t=15898

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

zephyr pisze: Poniedziałki u mnie powoli przebijają piątki na pw - jak się włączy jest dobre oświetlenie, jest też więcej czasu na granie
Jak się chce zagrać w gry pokroju C:PW albo CoH to zdecydowanie łatwiej w Chwili - z 1,5 h czasu dłużej (zakładając pobyt do 23.00) robi dużą różnicę.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: waffel »

No i piwo :) albo przynajmniej Club Mate jeśli przyjadę samochodem.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Filip Apostoł pisze:Ja również dziękuję za najlepszą i najciekawszą partię w Wilderness War z moim udziałem(jednak było ich nieco więcej niż myślałem). Widziałem, że ponarzekałeś nieco na BGG na naszą niefrasobliwość;) Powiem szczerze, że nie zgodzę się z Twoimi argumentami, ale to już ustalimy prywatnie;)
:)
Filip Apostoł pisze: Przewrotnie zaproponuję w następny poniedziałek powtórkę z odwróceniem ról:D
Muszę jeszcze pomyśleć, bo o ile nie mam nic przeciw powtórce WW (szczególnie mając świeżo w pamięci przepisy), to przez ostatnie 7 dni w 5 dni grałem w 2-osobówki i jestem nieco nasycony ;) Ale zobaczymy :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

jerrymagu pisze:
jax pisze:........

A bardzo dobre wieści są takie, że Tytus planuje już na przyszły tydzień zakup dużych wysokich stołów i oświetlenia :D
no to chłopaki trzeba w ramach wdzięczności więcej pierogów/tostów i browarków kupować :mrgreen:
A to jeśli piszesz się na podróż z powrotem przez Bielany to nie ma sprawy :P.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Z tymi stołami to faktycznie bardzo miła wiadomość :)

Niestety tym razem Okrutna Okoliczność Obiektywna zmusiła mnie do przedwczesnego odejścia - i w nic poważnego nie zagrałem... mam nadzieję, że grającym Power Struggle się spodobał, choć był w dosć losowym wariancie i w przyszłości znajdą sie chętni?

Cóż, na pociechę odbyłem sążnistą debatę typu "ekoterroryści kontra zaczadzeni spalinowcy". To było takie... rozładowujące :mrgreen:

Hm, dojrzewam do spróbowania Wilderness War... czy jest szansa, także na wytłumaczenie reguł???
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Micelius pisze:Hm, dojrzewam do spróbowania Wilderness War... czy jest szansa, także na wytłumaczenie reguł???
Ta gra raczej nie nadaje się do wytłumaczenia reguł :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: waffel »

Apel o Labyrinth przeszedł bez odzewu, brnę dalej :) Może Washington's War? Combat Commander? Twilight Struggle zawsze chętnie, ale nie mam egzemplarza. Będę o 18, więc ze wszystkim zdążymy. Combat Commandera nawet dwa scenariusze :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Waffel, ja w poniedziałek chętnie zagram w Labyrinth, o której możemy zacząć? Mnie pasuje nawet od 15, im wcześniej tym lepiej. Weź tylko pod uwagę, że jestem początkujący i jak Cię to nie zniechęca to możemy grać. Zasady znam, grałem już scenariusz solo.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: waffel »

Ja będę o 18. Chyba że bardzo Ci zależy na czasie, to mogę przyjechać prosto z pracy i zjeść coś na miejscu zamiast w domu - jednej strony oszczędza to jakąś godzinę, z drugiej będę jadł przy planszy, mam nadzieję że nie będzie Ci to przeszkadzać :) czyli mogę być o 17. To jak wolisz? Jeśli miałbym być o 17 to można się pokusić o partię na dwie talie, ale nie wiem czy warto się porywać na takie przedsięwzięcie. Nie wiem jakie masz tempo gry :)

Jeśli znasz zasady to proponuję poczytać cośkolwiek o strategii, bo to jest taka gra że nawet jak znasz rulebooka na wylot to i tak podczas gry możesz nie mieć pojęcia za co się zabrać :) ze swojej strony polecam http://www.theboardgaminglife.com/Artic ... ?GameID=46 tylko należy go czytać dosyć krytycznie, bo po pierwsze autor popełnia błąd w zasadach (mówi że kiedy USA są Soft to wszystkie Disrupty atakują tylko jedną komórkę, podczas gdy Posture USA dotyczy tylko Disruptów w USA), a po drugie sugeruje Jihadowi zwycięstwo na 15 krajów Poor/IR + Prestiż 1 co w grze na jedną talię jest moim zdaniem niemal niewykonalne. Ale poza tym przedstawia jakiś szkic strategii, lepszy niż siadanie do gry zupełnie bez pomysłu.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

jax pisze:
Micelius pisze:Hm, dojrzewam do spróbowania Wilderness War... czy jest szansa, także na wytłumaczenie reguł???
Ta gra raczej nie nadaje się do wytłumaczenia reguł :)
Dobra, jestem skłonny się poświęcić i samodzielnie zapoznać się z regułami 8) To co, ktoś zechce mnie zmasakrować? :P Ew. ktoś chętny na tego typu pozycję, a nieposiadający samochodu - to może by można uprosić jakiegoś posiadacza, żeby chociaż przyniósł...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

ja jestem nieco rozdrażniony piątkową rozgrywką w Princes of the Renaissance i w związku z tym chciałbym szybko ponowić żeby lepiej zgłębić temat :evil:

tak więc WW ze swojej strony proponuję w innym terminie (nawet w miarę chętnie) a w poniedziałek wezmę Książąt jak sądzę i postaram się być na 17:00
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

Będę na 18.30 i chętnie zagram w coś spośród: Age of Industry, Automobile, Reef Encounter, Troyes, Vinhos, Steel Driver, Wysokie Napięcie. Albo w jakieś inne;P Zaznaczam, że podanych gier nie mam i nigdy w nie nie grałem:)
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

jeśli wyzdrowieję to wezmę ze sobą Wars of the Roses; Confucius i w rezerwie Railways of the World
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
ODPOWIEDZ