Deep Madness (Roger Ho)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

Yuri pisze: 08 kwie 2021, 22:25 A to skorzystam z okazji i zapytam, czy będziecie oferować coś w rodzaju pakietu polonizującego dla posiadających już grę ? Coś 1:1 do tego co oferowało Diemension Games w swoich KSach dla kilku języków które wtedy wspierali ?
Z tego co wiem taki pakiet nie jest obecnie planowany.
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Chilihead »

Gribbler pisze: 09 kwie 2021, 11:24 O co chodzi z tą przedsprzedażą? Czy to jest jedyna forma zakupu tej gry? Czy wspierający teraz na stronie Czachy dostaną ją jakoś wcześniej (czyli wrzesień 2021), a retail będzie później?
Aktualnie zamówili 350 szt podstawki i 150 szt dodatku. Dopiero na grudzień zapowiedzieli druk kolejnych dodatków i być może dodruk podstawki.

Więc jeśli wszystko się sprzeda trzeba będzie czekać do grudnia, jeśli nie to pewnie pojawi się w sprzedaży. Z tego co pisali na FB, to jeśli sprzedaż tego druku wypadnie słabo, to możliwe że odpuszczą tytuł (przynajmniej ja to tak odbieram).
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Leviathan pisze: 09 kwie 2021, 11:28
Yuri pisze: 08 kwie 2021, 22:25 A to skorzystam z okazji i zapytam, czy będziecie oferować coś w rodzaju pakietu polonizującego dla posiadających już grę ? Coś 1:1 do tego co oferowało Diemension Games w swoich KSach dla kilku języków które wtedy wspierali ?
Z tego co wiem taki pakiet nie jest obecnie planowany.
To poczekam w takim razie na 3 KSa i pakiet spolszczający. Niemniej szczerze życze powodzenia i jestem przekonany, że zbióreczka wyjdzie Wam b. ładnie. Powodzenia !
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Goddam
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2019, 08:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Goddam »

Gra wsparta a ja mam pytania dla tych, którzy już grali w angielską wersję:

Czy grając solo, można grać jedną postacią?
Jak gra skaluje się na jednego, 2-4 graczy?
Co dają dodatki epickich potworów? Nie są zbyt drogie, ale to tylko figurka i 3 karty :/ z drugiej strony nie wyobrażam sobie grać w klimatach Cthulhu bez tych potworów. Już brak samego Cthulhu i tak boli.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2109
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 436 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: tomp »

Również podbijam pytanie o dodatki, ale od innej strony.
Przykładowy opis dodatku z bgg (klik)
Epic monster pack for Deep Madness.

Contains:
1 Omega Ravenous miniature
1 Monster Card (in five languages)
2 Spawn Cards (in five languages)
Wszystkie dodatki oferowane dodatki nie posiadają dodatkowych scenariuszy, tylko figurka oraz 3 karty.

Rozumiem, że dodatki wprowadzają możliwość podmianki "głównego" bossa lub dodania dodatkowego bossa do gry ? Dobrze kombinuję ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Azel »

tomp pisze: 09 kwie 2021, 13:07 Rozumiem, że dodatki wprowadzają możliwość podmianki "głównego" bossa lub dodania dodatkowego bossa do gry ? Dobrze kombinuję ?
Też tak rozumiem, że małe dodatki to po prostu większa regrywalność ze względu na zróżnicowanie potworów i badaczy.

Liczę jednak na to, że na grudzień Czacha zapowie także dodatki scenariuszowe.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Chilihead »

Azel pisze: 09 kwie 2021, 13:27
tomp pisze: 09 kwie 2021, 13:07 Rozumiem, że dodatki wprowadzają możliwość podmianki "głównego" bossa lub dodania dodatkowego bossa do gry ? Dobrze kombinuję ?
Też tak rozumiem, że małe dodatki to po prostu większa regrywalność ze względu na zróżnicowanie potworów i badaczy.

Liczę jednak na to, że na grudzień Czacha zapowie także dodatki scenariuszowe.
Tak, na grudzień są wstępnie zapowiedziane dodatki ze scenariuszami.
W sumie cena ją proponują jest w przeliczeniu na USD taka jak na KS (bez wysyłki i vat), tyle że bez SG (chyba, że się mylę).
Ciekawe czy w przyszłej kampanii, pojawi się jerzyk PL.
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: sitfun »

Jak tam, bierzecie teraz wersję PL? Czy czekacie możne na 3cią kampanię na KS w tym roku?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4536
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Hardkor »

Czekam na wersje sklepowa xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 630 times
Been thanked: 543 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Irr3versible »

Ja wsparłem z dodatkami Czachę.
Planowalem wejść w tym roku przy okazji zapowiadanego dodruku, ale skoro jest opcja polska to skorzystam. Mam tylko nadzieję, że wyjdzie dodatek scenariuszowy plus pozostałe elementy z kampanii ks. Swoją drogą ciekawe dlaczego Czacha nie wstrzymała się z wydaniem gry do czasu dodruku i tam zaoferować tłumaczenie - plus zapowiedzieć dystrybucję lokalną już po KSie, na wzór modelu Galakty.
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Chilihead »

sitfun pisze: 09 kwie 2021, 14:16 Jak tam, bierzecie teraz wersję PL? Czy czekacie możne na 3cią kampanię na KS w tym roku?
Nie orientujesz się może czy planują PL wersje (skoro będzie tłumaczenie od Czacha Games)?
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Azel »

Wsparte x2 (dla ziomka) - pierwszy raz zaufam Czasze, więc niech mnie nie rozczarują ;) Bardzo podoba mi się ten setting (a jeszcze bardziej ten z DoM), więc trzymam kciuki i liczę na rozwój serii.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Goddam pisze: 09 kwie 2021, 12:52 Gra wsparta a ja mam pytania dla tych, którzy już grali w angielską wersję:

Czy grając solo, można grać jedną postacią?
Jak gra skaluje się na jednego, 2-4 graczy?...
Nie można 1, nie można 2, nie można 3. Gra jest tak przeskalowana ze musi być określona pula bohaterów.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: sitfun »

Chilihead pisze: 09 kwie 2021, 14:46
sitfun pisze: 09 kwie 2021, 14:16 Jak tam, bierzecie teraz wersję PL? Czy czekacie możne na 3cią kampanię na KS w tym roku?
Nie orientujesz się może czy planują PL wersje (skoro będzie tłumaczenie od Czacha Games)?
Niestety nie wiem tego. Pytałem o KS gdyż wersja językowa jest mi obojętna i zastanawiałem się czy z Waszej perspektywy lepiej jest wejść teraz w wersję PL czy jednak lepiej poczekać wziąć np. całość na KSie.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Azel »

sitfun pisze: 09 kwie 2021, 15:22 Niestety nie wiem tego. Pytałem o KS gdyż wersja językowa jest mi obojętna i zastanawiałem się czy z Waszej perspektywy lepiej jest wejść teraz w wersję PL czy jednak lepiej poczekać wziąć np. całość na KSie.
Obiektywnie - jest ryzyko, że będzie jak z The Others (nie wszystkie dodatki zostały wydane, bo sprzedaż słaba).
Subiektywnie - wspieraj PL i daj szansę grze się rozwinąć w PL

Wybór należy do Ciebie ;)
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Azel pisze: 09 kwie 2021, 15:26
sitfun pisze: 09 kwie 2021, 15:22 Niestety nie wiem tego. Pytałem o KS gdyż wersja językowa jest mi obojętna i zastanawiałem się czy z Waszej perspektywy lepiej jest wejść teraz w wersję PL czy jednak lepiej poczekać wziąć np. całość na KSie.
Obiektywnie - jest ryzyko, że będzie jak z The Others (nie wszystkie dodatki zostały wydane, bo sprzedaż słaba).
Subiektywnie - wspieraj PL i daj szansę grze się rozwinąć w PL

Wybór należy do Ciebie ;)
Akurat w tej kwestii Portal zachował się na medal. Dbają o linie wyśmienicie, a i dwie ostatnie drużyny po polsku mają być wydane.

Co do wersji PL to poczekam na 3 kampanie i jak będzie to pójdę w stronę samego pakietu spolszczającego.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: sitfun »

Yuri pisze: 09 kwie 2021, 15:48
Azel pisze: 09 kwie 2021, 15:26
sitfun pisze: 09 kwie 2021, 15:22 Niestety nie wiem tego. Pytałem o KS gdyż wersja językowa jest mi obojętna i zastanawiałem się czy z Waszej perspektywy lepiej jest wejść teraz w wersję PL czy jednak lepiej poczekać wziąć np. całość na KSie.
Obiektywnie - jest ryzyko, że będzie jak z The Others (nie wszystkie dodatki zostały wydane, bo sprzedaż słaba).
Subiektywnie - wspieraj PL i daj szansę grze się rozwinąć w PL

Wybór należy do Ciebie ;)
Akurat w tej kwestii Portal zachował się na medal. Dbają o linie wyśmienicie, a i dwie ostatnie drużyny po polsku mają być wydane.

Co do wersji PL to poczekam na 3 kampanie i jak będzie to pójdę w stronę samego pakietu spolszczającego.
Na fejsie czachy, pod którymś postem ktoś pytał o zestaw spolszczający dla posiadaczy wersji z KS, to odpisano, że nie ma a to szans.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

sitfun pisze: 09 kwie 2021, 16:10
Yuri pisze: 09 kwie 2021, 15:48
Azel pisze: 09 kwie 2021, 15:26

Obiektywnie - jest ryzyko, że będzie jak z The Others (nie wszystkie dodatki zostały wydane, bo sprzedaż słaba).
Subiektywnie - wspieraj PL i daj szansę grze się rozwinąć w PL

Wybór należy do Ciebie ;)
Akurat w tej kwestii Portal zachował się na medal. Dbają o linie wyśmienicie, a i dwie ostatnie drużyny po polsku mają być wydane.

Co do wersji PL to poczekam na 3 kampanie i jak będzie to pójdę w stronę samego pakietu spolszczającego.
Na fejsie czachy, pod którymś postem ktoś pytał o zestaw spolszczający dla posiadaczy wersji z KS, to odpisano, że nie ma a to szans.
Wydaje mi się że jaka wyjdzie 3ci KS to Diemension Games raczej bankowo wyda apgdrejd do wersji PL skoro pozwolili na lokalizację. Wydanie takie odosobnione, odłączone od reszty wersji nie wydaje mi się prawdopodobnym po prostu.
Nawet jeżeli to zostanę przy wersji ANG, bo po przejściu gry planuję i tak sprzedaż, a wersję ANG pogonisz bez ryzyka 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Azel »

Yuri pisze: 09 kwie 2021, 15:48 Akurat w tej kwestii Portal zachował się na medal. Dbają o linie wyśmienicie, a i dwie ostatnie drużyny po polsku mają być wydane.
Hmm byłem pewien, że Trzewiczek odpowiadał kilkukrotnie na pytania, że czegoś tam już do The Others nie wydadzą. Nie chce mi się jednak szukać, więc być może masz rację.

Na kiedy tak w ogóle jest planowany 3 KS?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Azel pisze: 09 kwie 2021, 17:00
Yuri pisze: 09 kwie 2021, 15:48 Akurat w tej kwestii Portal zachował się na medal. Dbają o linie wyśmienicie, a i dwie ostatnie drużyny po polsku mają być wydane.
Hmm byłem pewien, że Trzewiczek odpowiadał kilkukrotnie na pytania, że czegoś tam już do The Others nie wydadzą. Nie chce mi się jednak szukać, więc być może masz rację.

Na kiedy tak w ogóle jest planowany 3 KS?
Ad1. ktoś tutaj na forum - nie wiem, czy nie Gromb - wrzucał info, że jakiś jego znajomy z Portalu dał mu pewne info, że dokończą tą linię i dwie pozostałe Drużyny w PL też trafią do naszego retailu. Ja mu wierzę :)

Ad2. Był planowany na koniec zeszłego. Czekamy wzyscy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: louiscyphre »

Goddam pisze: 09 kwie 2021, 12:52 Co dają dodatki epickich potworów? Nie są zbyt drogie, ale to tylko figurka i 3 karty :/
Małe dodatki wprowadzają dodatkowe, trudniejsze potwory do scenariusza, tzw. Epic Monsters. Nie zamienia się ich z niczym tylko dodaje do gry podkręcając i tak już dużą trudność gry. W każdym scenariuszu wybiera się lub losuje 6 z 8 dostępnych potworów. W kilku z nich dodaje się większe potwory, które mają znaczenie dla fabuły. Można również używać ich jako Epic Monsters. Dopiero większe dodatki, które były SG w kampanii (Uncounted Horrors, Endless Nightmares) zwiększają liczbę dostępnych scenariuszy, postaci i potworów, z innymi mechanikami.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2021, 16:35 przez louiscyphre, łącznie zmieniany 1 raz.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: suibeom »

nie wiem jakim cudem umknęła mi ta przedsprzedaż, w każdym razie wsparte i z niecierpliwością czekam na premierę licząc na resztę dodatków. Marzy mi się taki all-in w wersji PL :-)
jediwolf
Posty: 405
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 84 times
Been thanked: 81 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

A kupiłem, bardzo lubię takie klimaty, oglądnąłem recenzję na yt i wygląda ciekawie.
A jak to jest ostatecznie z tymi stretch golami? Z ciekawości zerknąłem na ks i tam było sporo więcej contentu. Jak z dodatkami? Będą one dostępne w przyszłości?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4536
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Hardkor »

Kurde obejrzałem u Asi recenzje i bardzo zachęciła do gry, tylko się znowu boję, że czacha odwali coś XD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Torquemada666
Posty: 805
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Torquemada666 »

Zestaw z dodatkami już w poniedziałek się wyprzedał. Została sama podstawka.
ODPOWIEDZ