Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Trawus »

dicer pisze: 19 lis 2020, 23:09
Ja bym powiedział, że ten drugi ma większe szanse na wygraną :)
Dokładnie. Zwłaszcza jak gra Drako. 8)
Umiejętności Drako bardziej im przeszkadzają niż pomagają. Na samym początku fajnie się rozwijają ekonomicznie dzięki temu ale inni gracze jak zaczynają wygrywać z ,,kosmitami'' szybko nadrabiają straty (punkty za wygraną walkę, odkrycia).
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: QuBek »

Trawus pisze: 19 lis 2020, 23:44
dicer pisze: 19 lis 2020, 23:09
Ja bym powiedział, że ten drugi ma większe szanse na wygraną :)
Dokładnie. Zwłaszcza jak gra Drako. 8)
Umiejętności Drako bardziej im przeszkadzają niż pomagają. Na samym początku fajnie się rozwijają ekonomicznie dzięki temu ale inni gracze jak zaczynają wygrywać z ,,kosmitami'' szybko nadrabiają straty (punkty za wygraną walkę, odkrycia).
True, choć gra Draco jest w późniejszym etapie dość mało dynamiczna, skupia się tylko na ochronie - nie wiem, ostatnio nimi grałem i jakoś mi się nie mnie urzekło. Ale może źle to rozegrałem i moja opinia jest wydana z pozycji przegranego.

Jednak dlaczego uważacie z góry, że dla 2 gracza są większe szanse wygranej? Bo ma większe szanse na wylosowanie 4 (mimo, że będzie losował tylko dwa żetony)?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Mr_Fisq »

Jedno pytanie odnośnie Lautapelit w kontekście Eclipse:
- jak wygląda polityka wydawnictwa odnośnie dostępności dodatków?
pojawiały się regularne dodruki dodatków do pierwszej edycji i nie było problemów z ich dostępnością?

Rozważam zakup Eclipse 2nd dawn z polską instrukcją i zastanawiam się czy jest sens spieszyć się z rzeczami typu mata, dodatkowe sektory, etc.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Szewa »

Obejrzalem recenzje SU&SD, poczytalem troche o grze i czuje, ze do gra idealna dla mnie.
Rozbudowana, kosmiczne walki, swietne drzewko technologii, nie trzeba calego dnia spędzić nad stolem, prawdziwe 4x. Taki TI killer.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Trawus »

Szewa pisze: 22 lis 2020, 13:01 Obejrzalem recenzje SU&SD, poczytalem troche o grze i czuje, ze do gra idealna dla mnie.
Rozbudowana, kosmiczne walki, swietne drzewko technologii, nie trzeba calego dnia spędzić nad stolem, prawdziwe 4x. Taki TI killer.
Nie przesadzałbym z tym TI killer ;) W pierwszą edycję Eclipse grałem najwięcej z wszystkich gier planszowych jakie przewinęły się przez mój i znajomych stół. Gra jest świetna, ma wszystko co napisałeś, jednak moim zdaniem TI4 jest grą po prostu lepszą. Wszystko rozbija się o to ile ma się czasu na granie. Tak czy inaczej z czystym sumieniem polecam każdemu oba te tytuły.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: vinnichi »

Szewa pisze: 22 lis 2020, 13:01 Obejrzalem recenzje SU&SD, poczytalem troche o grze i czuje, ze do gra idealna dla mnie.
Rozbudowana, kosmiczne walki, swietne drzewko technologii, nie trzeba calego dnia spędzić nad stolem, prawdziwe 4x. Taki TI killer.
Tylko pamiętaj że z komandora floty zamieniasz się e księgowego :) wielu nie zniosło takiej degradacji. Ale ja też wolę zagrać kilka razy w Eclipse niż nie zagrać wcale w TI
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4106
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: brazylianwisnia »

Szewa pisze: 22 lis 2020, 13:01 Obejrzalem recenzje SU&SD, poczytalem troche o grze i czuje, ze do gra idealna dla mnie.
Rozbudowana, kosmiczne walki, swietne drzewko technologii, nie trzeba calego dnia spędzić nad stolem, prawdziwe 4x. Taki TI killer.
Moim zdaniem to mocno rozne gry. Wolisz ekonomiczne gry i wiekszy nacisk na ta strone rozbudowy imperium - Eclipse. Wolisz potyczki i wydarzenia - TI.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Szewa »

Mogłem dodac "...dla mnie", wtedy nie bylo by takiego poruszenia :D
vinnichi pisze: 22 lis 2020, 14:15
Szewa pisze: 22 lis 2020, 13:01 Obejrzalem recenzje SU&SD, poczytalem troche o grze i czuje, ze do gra idealna dla mnie.
Rozbudowana, kosmiczne walki, swietne drzewko technologii, nie trzeba calego dnia spędzić nad stolem, prawdziwe 4x. Taki TI killer.
Tylko pamiętaj że z komandora floty zamieniasz się e księgowego :)
No i przekonany ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Chudej »

Mr_Fisq pisze: 22 lis 2020, 12:57 Jedno pytanie odnośnie Lautapelit w kontekście Eclipse:
- jak wygląda polityka wydawnictwa odnośnie dostępności dodatków?
pojawiały się regularne dodruki dodatków do pierwszej edycji i nie było problemów z ich dostępnością?

Rozważam zakup Eclipse 2nd dawn z polską instrukcją i zastanawiam się czy jest sens spieszyć się z rzeczami typu mata, dodatkowe sektory, etc.
Pierwsza edycja wyszła dosyć dawno, ale obecnie dostać dodatki jest bardzo ciężko, lub graniczy to z cudem, przynajmniej na polskim rynku.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

vinnichi pisze: 22 lis 2020, 14:15 Tylko pamiętaj że z komandora floty zamieniasz się e księgowego :)
Jedno bzdura i drugie bzdura.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Szewa »

rattkin pisze: 22 lis 2020, 21:20
vinnichi pisze: 22 lis 2020, 14:15 Tylko pamiętaj że z komandora floty zamieniasz się e księgowego :)
Jedno bzdura i drugie bzdura.
Jakieś argumenty czy osobista opinia?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Chudej »

Zastanawiam się czasem czy ludzie narzekający (a raczej powielający tą samą głupotę), że Eclipse to symulator kosmicznego księgowego widzieli kiedyś na oczy Space Empires 4X :wink:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

No nie wiem, a trzeba to w kółko wałkować? Raczej ogólnie uznane fakty, które są systematycznie wypierane przez ten czy tamten obóz.

TI4 to gra w wyścig, plastik na mapie to „distraction”. Żadne tam „komandor floty”, prędzej właśnie euro optymalizator tempa, żeby tak się skompresować, żeby punktować cele możliwie w każdej rundzie. Krzywa przyrostu punktów jest bardzo wypłaszczona, wiec nie ma ekscytacji.

Eclipse z kolei właśnie zachęca do walk i to wczesnych, samo walczenie ma sens bo są z tego bezpośrednio punkty. Nie jest wyścigiem, nie ma jawnego punktowania każdy może wygrać na koniec. Owszem, jest zarządzanie zasobami, ale powtarzanie jak zacięta płyta, że to księgowy w kosmosie - to niezrozumienie sedna gry. Eclipse to blueprinty statków i cała meta gra z nimi związana. Reszta to otoczka. To właśnie do tej otoczki czasem można mieć pewien żal, że nie jest tak wybitnie skonstruowana jak ów system blueprintow. Ale nawet wtedy, on wciąż dużo rekompensuje.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2020, 22:30 przez rattkin, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

Mr_Fisq pisze: 22 lis 2020, 12:57 - jak wygląda polityka wydawnictwa odnośnie dostępności dodatków?
pojawiały się regularne dodruki dodatków do pierwszej edycji i nie było problemów z ich dostępnością?
Tak, ale odstępy między nimi były dość duże, co czasem tworzyło poczucie niedostępności. Czy tak samo będzie z drugą edycją, nie sposób powiedzieć, bo to już inne czasy i trochę inny model. Dodruki mogą teraz robić dużo rzadziej (np. przy okazji następnego KSa) lub w ogóle.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: vinnichi »

Tak grałem w Space 4x tam jest księgowość przez duże K, a w Eclipse nie znalazłem zachęty do walki z innymi graczami (przynajmniej do końcowych rund) tylko do wyścigu zbrojeń i kombinowania ile surowców na co przeznaczyć jak w typowym euro. TI natomiast mamy wypełnianie ukrytych celów które często oznaczją walkę i gigantyczne floty do tej brudnej roboty. To że panuje takie przekonanie o księgowości Eclipse właśnie z wynika z oczekiwań że Eclipse to taki TI tylko szybciej. DLA MNIE Eclipse to bardzo fajne euro a TI typowy ameritrash.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Trawus »

rattkin pisze: 22 lis 2020, 22:25 No nie wiem, a trzeba to w kółko wałkować? Raczej ogólnie uznane fakty, które są systematycznie wypierane przez ten czy tamten obóz.

TI4 to gra w wyścig, plastik na mapie to „distraction”. Żadne tam „komandor floty”, prędzej właśnie euro optymalizator tempa, żeby tak się skompresować, żeby punktować cele możliwie w każdej rundzie. Krzywa przyrostu punktów jest bardzo wypłaszczona, wiec nie ma ekscytacji.

Eclipse z kolei właśnie zachęca do walk i to wczesnych, samo walczenie ma sens bo są z tego bezpośrednio punkty. Nie jest wyścigiem, nie ma jawnego punktowania każdy może wygrać na koniec. Owszem, jest zarządzanie zasobami, ale powtarzanie jak zacięta płyta, że to księgowy w kosmosie - to niezrozumienie sedna gry. Eclipse to blueprinty statków i cała meta gra z nimi związana. Reszta to otoczka. To właśnie do tej otoczki czasem można mieć pewien żal, że nie jest tak wybitnie skonstruowana jak ów system blueprintow. Ale nawet wtedy, on wciąż dużo rekompensuje.
Nie zgodzę się z Tobą. W TI4 warto walczyć o środek (nie zawsze i nie każdej rasie). Masz dodatkowo ukryte cele. Obie te rzeczy wymuszają interakcję między graczami. To też powoduje, że ,,krzywa przyrostu punktów" wcale nie jest wypłaszczona.

Jeżeli chodzi o Eclipse to gdzie ta gra zachęca do walki od początku? Masz około 4-5 miejsc na żetony punktacji za walkę i w pewnym momencie robi się tego za mało. Jak dobrze pójdzie (ułożenie płytek) to do 7-8 rundy nawet z sąsiadami się nie spotkasz. Oczywiście warto od rundy pierwszej walczyć z starożytnymi o lepsze płytki, ale znowu jak Ci nie podejdą inne rzeczy to może się okazać, że dopiero w 3 rundzie masz szansę ich pokonać.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

Trawus pisze: 23 lis 2020, 08:14 To też powoduje, że ,,krzywa przyrostu punktów" wcale nie jest wypłaszczona.
Nie widzę zależności ani argumentu. A wiesz, czemu napisałem, że jest wypłaszczona? Może od tego będzie łatwiej wyjść.

Eclipse zachęca do wczesnej walki rachunkiem prawdopodobieństwa - płytek walki o wysokich wartościach jest na początku gry w worku najwiecej, potem ta liczba topnieje i walka (statystycznie) jest coraz mniej opłacalna (3 płytki po 1 VP to kiepski deal).
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Trawus »

rattkin pisze: 23 lis 2020, 09:45
Nie widzę zależności ani argumentu. A wiesz, czemu napisałem, że jest wypłaszczona? Może od tego będzie łatwiej wyjść.

Eclipse zachęca do wczesnej walki rachunkiem prawdopodobieństwa - płytek walki o wysokich wartościach jest na początku gry w worku najwiecej, potem ta liczba topnieje i walka (statystycznie) jest coraz mniej opłacalna (3 płytki po 1 VP to kiepski deal).
TI4 - nie widzisz argumentu? Nie każdy punktuje tak samo. Trzeba walczyć o środek nawet ze względu na to, że jak ktoś tam będzie siedział długo to ma łatwy sposób na punktowanie. Dodatkowo jak na planszy jest ciasno to ciężko wykonać nawet cele jawne bez interakcji z innymi graczami.

Eclipse - tak, im później walczysz tym faktycznie masz mniejsze szanse wylosować więcej VP ale to dalej nie jest argument za tym, że ta gra promuje wczesną walkę. Tak jak pisałem wcześniej, wszystko zależy od ułożenia planszy. Masz przypadki, że z starożytnymi walczysz dopiero w 3 rundzie, a innych graczy spotykasz w 8.

Grałem w obie gry dużo i dla mnie to TI4 jest bardziej agresywną grą (nie mówię tu o grze na 3 osoby - jak ktoś tak gra polecam 2 ringową mapę bo robi się znowu agresywnie), a Eclipse bardziej statyczny. Co prawda w obu grach kalkulujesz, ale dużo łatwiej jest się zamknąć i bawić się samemu w Eclipsie nie patrząc na innych graczy niż TI4. Tak samo jest z przeszkadzaniem innymi. W wielu rozgrywkach przez większość czasu masz dostęp tylko do jednego sąsiada w Eclipsie. W TI4 jest dużo łatwiej i szybciej dotrzeć nawet do kogoś po drugiej stronie stołu.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

Trawus pisze: 23 lis 2020, 10:27 Eclipse - tak, im później walczysz tym faktycznie masz mniejsze szanse wylosować więcej VP ale to dalej nie jest argument za tym, że ta gra promuje wczesną walkę.
Pozostaje mi zatem tylko złożyć broń.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: grzeslaw90 »

rattkin pisze: 23 lis 2020, 10:39
Trawus pisze: 23 lis 2020, 10:27 Eclipse - tak, im później walczysz tym faktycznie masz mniejsze szanse wylosować więcej VP ale to dalej nie jest argument za tym, że ta gra promuje wczesną walkę.
Pozostaje mi zatem tylko złożyć broń.
Im wcześniej walczysz tym masz większe szanse wylosować kupsko również :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: rattkin »

<opad rency>
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: karmazynowy »

grzeslaw90 pisze: 23 lis 2020, 11:05
rattkin pisze: 23 lis 2020, 10:39
Trawus pisze: 23 lis 2020, 10:27 Eclipse - tak, im później walczysz tym faktycznie masz mniejsze szanse wylosować więcej VP ale to dalej nie jest argument za tym, że ta gra promuje wczesną walkę.
Pozostaje mi zatem tylko złożyć broń.
Im wcześniej walczysz tym masz większe szanse wylosować kupsko również :)
Że co? :lol:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: grzeslaw90 »

karmazynowy pisze: 23 lis 2020, 11:19
grzeslaw90 pisze: 23 lis 2020, 11:05
rattkin pisze: 23 lis 2020, 10:39

Pozostaje mi zatem tylko złożyć broń.
Im wcześniej walczysz tym masz większe szanse wylosować kupsko również :)
Że co? :lol:
Jak worek jest pełny to 4 i 3 rep jest 11 a 2 i 1 jest 22. Większe szanse jest wylosować 2 i 1. Jak widzisz po przeciwnikach, że 2 i 1 z worka ubyło wtedy masz większe szanse na 4 i 3.
Potem oczywiście można zwrócić te, które nam się nie podobają ale to nie jest wtedy już początek gry.
Dochodzi jeszcze w sumie fakt, że kto nie gra nie wygrywa :D Unikając walki masz 0% szans na wylosowanie czegokolwiek :D
^Dokładnie to :lol:^
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Tachion »

grzeslaw90 pisze: 23 lis 2020, 11:26
Jak worek jest pełny to 4 i 3 rep jest 11 a 2 i 1 jest 22. Większe szanse jest wylosować 2 i 1. Jak widzisz po przeciwnikach, że 2 i 1 z worka ubyło wtedy masz większe szanse na 4 i 3.
Potem oczywiście można zwrócić te, które nam się nie podobają ale to nie jest wtedy już początek gry.
Dochodzi jeszcze w sumie fakt, że kto nie gra nie wygrywa :D Unikając walki masz 0% szans na wylosowanie czegokolwiek :D
^Dokładnie to :lol:^
Ale nie wiesz co wylosowali przeciwnicy, bo punkty z walki są niejawne. I oczywiście, że im wcześniej walczysz to jest to bardziej opłacalne, bo wtedy masz największe szanse na dociąg "4" i "3", bo z każdą kolejną walkę te żetony będą znikać z worka.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5206
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 895 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: raj »

ciach, z uwagi na nieznajomość zasad
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ