Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

jediwolf pisze: 14 gru 2019, 10:30 Dla mnie gra 7/10. Po kilkunastu partiach już się trochę przejadła i po początkowym zachwycie, teraz jest dobrze, ale nie tak jak na początku. Faktycznie jest BARDZO klimatycznie i filmowo. Ale po jakimś czasie te filmowe akcje już nie zaskakują. Można po tym co robi inny gracz domyślić się jaki ma cel, albo co kombinuje. W pewnym momencie wdziera się monotonia. Sprawdź silniki, upewnij się, że jednak inny gracz nie ściemniał więc sprawdź je jeszcze raz, sprawdź koordynaty, upewnij się, wyślij sygnał/zbadań słabości/ zabij innego gracza, dużo przeszukuj, przedmioty w tej grze są na wagę złota. Nie walcz raczej w pojedynkę z obcym, chyba, że jesteś żołnierzem. Gaśnica i paralizator ratują życie! A z granacika można przyjebać innemu graczowi ;)
Lubimy nemesisa, cała ekipa lubi te klimaty i gra się bardzo fajnie. Aczkolwiek wszyscy już mówią, ale fajnie jakby się już dodatki pojawiły, bo zaczynamy się nudzić. Wbrew pozorom, po kilkunastu rozgrywkach, poznając swoje cele już mniej więcej wiesz, jaki schemat gry przyjąć. Ofc gra jest bardzo losowa i w sumie jest to tutaj bardzo dobre, bo łatwo idzie się wyjebać :D Nam losowość w ogóle nie przeszkadza. Eldritch, Posiadłość, Conan. W coopach czy semi coopach losowość być musi, żeby właśnie nie dało opracować się taktyk wygrywających.
Wersja full coop też jest fajna i czasami gramy.
Podsumowując gra bardzo dobra, gra się bardzo fajnie, ale jednak po jakimś czasie już nudzić zaczyna, bo nie ma nic nowego do zaoferowania. Dodatki wydłużą jej życie na bank. Czekamy z niecierpliwością.
W Twoim odczuciu jest to gra warta tych 500 zł, jakie teraz kosztuje?
jediwolf
Posty: 403
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

lukkk pisze: 14 gru 2019, 21:30 W Twoim odczuciu jest to gra warta tych 500 zł, jakie teraz kosztuje?
Absolutnie nie. Nie mogę zrozumieć jakim cudem ta gra kosztuje w retailu 500zł za podstawowe pudełko. Jakby za to dostawać to wszystko co było na ks to ok. Podstawka powinna kosztować maks. 300 i ani złotówki więcej.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Wiekszosc gier po kilkunastu grach popada w schematy. Wazne by byly one nadal przyjemne choc nigdy nie bedzie jak na poczatku.

Wyjasnienie ceny jest proste. Na KS masz tylko Kickstarter i AR. Teraz dochodzi rebel, lokalni wydawcy, dystrybucja, sklepy i bierze sie 500zl. Wiekszosc gier nie ma takiej roznicy bo tworcy decydują sie na duza prowizje dla siebie na KS i mniejsza na w retailu dzielac sie z reszta lancucha. AR ma duze koszta produkcji kopii KS wiec zapewne ich prowizja jest podobna na KS i w retailu wiec wszystkie dodatkowe podmioty podbijaja SCD.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

Dyskusja o cenie jest prowadzona w innym wątku i tam was odsyłam. Tutaj takie posty będę kasowane.
viewtopic.php?f=64&t=61265
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
jediwolf
Posty: 403
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

brazylianwisnia pisze: 15 gru 2019, 00:56 Wiekszosc gier po kilkunastu grach popada w schematy. Wazne by byly one nadal przyjemne choc nigdy nie bedzie jak na poczatku.
Z tym się nie zgodzę. Posiadam w swojej kolekcji gry, w które grałem kilkanaście, kilkadziesiąt razy i dalej bawię się tak samo świetnie jak na początku.
Ale podkreślę jeszcze raz Nemesis to bardzo dobra gra, warto w nią zagrać.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

jediwolf pisze: 15 gru 2019, 12:45
brazylianwisnia pisze: 15 gru 2019, 00:56 Wiekszosc gier po kilkunastu grach popada w schematy. Wazne by byly one nadal przyjemne choc nigdy nie bedzie jak na poczatku.
Z tym się nie zgodzę. Posiadam w swojej kolekcji gry, w które grałem kilkanaście, kilkadziesiąt razy i dalej bawię się tak samo świetnie jak na początku.
Rozmowy w internecie są takie fajne.

<argument>
<ustosunkowanie-negatywne-pozornie-tylko-związane-z-argumentem-oraz-kontrargument-anegdotyczny>
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

jediwolf pisze: 15 gru 2019, 12:45
brazylianwisnia pisze: 15 gru 2019, 00:56 Wiekszosc gier po kilkunastu grach popada w schematy. Wazne by byly one nadal przyjemne choc nigdy nie bedzie jak na poczatku.
Z tym się nie zgodzę. Posiadam w swojej kolekcji gry, w które grałem kilkanaście, kilkadziesiąt razy i dalej bawię się tak samo świetnie jak na początku.
Ale podkreślę jeszcze raz Nemesis to bardzo dobra gra, warto w nią zagrać.
No ale mozesz tak powiedziec o calej swojej kolekcji? Przeczytaj to co napisalem. Mam 8-10 takich gier gdzie pewnie kwestia czasu dobicie do 100tki gier jest kwestia czasu ale:
-nie dotyczy to wiekszsoci gier
-gra nr 20 nie jest juz tak świeża, odkrywcza i gram jakimis schematami, strategiami.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
rexmundus
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2015, 08:34
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rexmundus »

Witam .
A wiadomo kiedy ma przyjść polska wersja z KS ???
greggreg123
Posty: 53
Rejestracja: 31 mar 2019, 00:05
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: greggreg123 »

rexmundus pisze: 17 gru 2019, 14:31 Witam .
A wiadomo kiedy ma przyjść polska wersja z KS ???
Na wczorajszym streamie na fp Awakenów Marcin mówił, że nie będzie opóźnień raczej, poprawili szybko jakieś błędy w kartach medyka i przed chińskim nowym rokiem będą wydrukowane.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bary »

Dostał ktoś z Was poprawione polskie karty, czy one dopiero z druga falą polskiego KS dotrą i wtedy Awaken będzie rozsyłał?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
yarzab
Posty: 353
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

Bary pisze: 20 gru 2019, 09:40 Dostał ktoś z Was poprawione polskie karty, czy one dopiero z druga falą polskiego KS dotrą i wtedy Awaken będzie rozsyłał?
Karty mają dosłać razem z drugą falą.
Wcześniej można załatwić tylko poprawione żetony silników.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kisun »

Myślałem że te nowe silniki też będą razem ze sg?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11097
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Kisun pisze: 20 gru 2019, 16:58 Myślałem że te nowe silniki też będą razem ze sg?
Nie, bo to nie dotyczy wszystkich egzemplarzy
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kisun »

Obawiam się że wszystkich, tylko nie wszyscy zauważają różnicę :) To trzeba pisać do Avakenów czy do Rebela o ich dosłanie?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Jak masz wersje sklepowa to do rebel a jak z KS to do AR.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kubajakub »

Ciekawy wątek o kartach promo. Może ktoś ma, albo mógłby zrobić do wydruku i przetłumaczyć.

Karty:
1) czołgania się
2) osiągnięcia

https://www.facebook.com/groups/1609474 ... 562321235/
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pioter123 »

To tego nie bylo w wersji PL?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Karty promocyjne nie były na ks bo wyszły po kampanii. Z tego co kojarzę robione przez portale planszówkowe. Skarżono się też, że są kiepskiej jakości. Ponoć mają być do kupienia na gamefound ale tylko w j. angielskim. Chyba coś na ten temat pisał lub mówił Marcin Świerkot ale nie jestem na 100% pewny.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4536
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Fenrisek83 pisze: 30 gru 2019, 14:20 Karty promocyjne nie były na ks bo wyszły po kampanii. Z tego co kojarzę robione przez portale planszówkowe. Skarżono się też, że są kiepskiej jakości. Ponoć mają być do kupienia na gamefound ale tylko w j. angielskim. Chyba coś na ten temat pisał lub mówił Marcin Świerkot ale nie jestem na 100% pewny.
Fajnie by było, bo już było trochę promo i z chęcią bym to kupił w jednym miejscu na raz.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

Jeszcze karty promo z Krewnych Pyrkonu (na narodowym dostałem - dodatkową akcja do wykonania w zielonych pomieszczeniach dająca kartę akcji). Całkiem spoko opcja (w sumie to akurat tam oddałem krew bo chciałem te karty + do Valhalli).
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Alucard1982 »

Jaki macie procent zwycięstw ? Ja mam za sobą 7 rozgrywek i jeszcze ani raz nie udało się wygrać - 5 razy graliśmy w 2 osoby w trybie semi-coop, 2 razy grałem solo.
Chociaż trzeba przyznać, że z każdą rozgrywką popełniamy mniej błędów i jesteśmy coraz bliżej...
Jeżeli chodzi o ocenę gry, to jest to moja pierwsza 10/10 na BGG...
jediwolf
Posty: 403
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

Zwycięstwa jakieś 50% w semicoop, we full coop 70%. Im dłużej grasz tym bardziej ogarniasz i wiesz na co zwracać uwagę, jakie itemy się najbardziej opłacają itp.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

5 wygranych na 12 gier (najczęściej w składzie 3-4 osoby)
Większość rozegranych w semi-coop, a wygrane wynikające po części z powodu lepszej znajomości gry (tłumacząc zasady staram się przekazać cenne wskazówki co do przetrwania, ale wiadomo, że póki nie zagra się ze dwa razy, to różnie z tym bywa) ;)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Jak oceniacie dodatek Aftermatch? Daje on radę?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jakmis83 »

lukkk pisze: 09 sty 2020, 17:11 Jak oceniacie dodatek Aftermatch? Daje on radę?
A ktoś już ma?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ