Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 61 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Przez przypadek ( ;) )włączyłem wczoraj topkę Trollów.
Nie dało się tego oglądać, co 5 min. reklama.
Niech mnie ktoś oświeci to Youtube z automatu dodaje czy autor filmu ustawia reklamy?
konrad.rymczak pisze: 28 lis 2018, 12:06
wuher44 pisze: 28 lis 2018, 11:44
janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 10:25

A czemu ma być bezinteresownie?
Każdy chce zarobić.
Owszem każdy. Ale można w życiu robić też rzeczy bezinteresownie.
Tylko jak ktoś zaczyna świadczyć usługi za pieniądze lub inne dobra to kończy się jego domniemanie obiektywizmu.
Ale Gambita sponsorują widzowie ;) W jaki sposób wpływa to na obiektywizm?
Jak nie daj boże będzie kiedyś miał 25000 subskrypcji to zobaczysz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

co do reklam przy video na YT

i tak i nie ;)...

tutaj znajdziesz informacje

https://www.reddit.com/r/youtube/commen ... up_during/
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kmd7 »

kdsz pisze:
Krótko mówiąc, drodzy Recenzenci, rada jest taka: trzeba recenzować gry kupione za swoją kasę, materiały tworzyć wyłącznie po pracy (bo w pracy się pracuje!), a ich liczbę należy zredukować o 50%. Stosując się do ww. zaleceń sprawicie, że Wasze sumienie pozostanie czyste niczym biała flaga.
I to wszystko pozwoli oglądaczom/czytaczom (co już miało pęknąć - pękło, mam nadzieję :D) Waszych recenzji na zwolnienie z prawa posługiwania się własnym rozumem. Co zresztą ostatnimi czasy jest coraz bardziej popularne.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

Ja bym wolał mniej a lepiej - może być nawet za pieniądze. :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

Jeżeli chodzi o Project: Elite i pierwsze miejsce na liście Vasela. Gość po prostu dostał nową, ładniejszą edycję, to siłą rzeczy częściej gra i gra podskoczyła w rankingu. I tyle. Inna sprawa, że za nagranie gameplaya tej gry mu zapłacono, więc tutaj już można polemizować o rzetelności recenzenckiej (taki Efka z No Pun Included nie zamieścił "Gloomhaven" na liście swoich ulubionych gier, bo autor gry zrobił dla niego scenariusz promo na potrzeby jego kickstartera).
Golfang
Posty: 1986
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Golfang »

kdsz pisze: 28 lis 2018, 12:07
Golfang pisze: 28 lis 2018, 11:51
Nie wiem nie jestem recenzentem
ale się wypowiem.
Krótko mówiąc, drodzy Recenzenci, rada jest taka: trzeba recenzować gry kupione za swoją kasę, materiały tworzyć wyłącznie po pracy (bo w pracy się pracuje!), a ich liczbę należy zredukować o 50%. Stosując się do ww. zaleceń sprawicie, że Wasze sumienie pozostanie czyste niczym biała flaga.
Żyjemy w wolnym kraju. Wolno mi wypowiadać swoją opinię. Zwłaszcza, że na koniec mojej wypowiedzi dodałem że miewam obawy o obiektywizm. Nie powiem widziałem już nieprzychylne opinie gier. Jednak odsetek tych opinii jest znikomy. Więc albo mamy 95% dobry/bardzo dobrych/wspaniałych/genialnych/cudownych gier albo recenzenci ze słabymi grami "obchodzą się delikatnie".

Dlatego też, ja wolę oglądać ROZGRYWKĘ niż RECENZJĘ. W rozgrywce widzę grę, jej możliwości oraz wykonanie - sam mogę sobie wyrobić opinię o tej grze. Niestety zajmuje to więcej czasu i wymaga większego skupienia.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 12:31 przez Golfang, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------
10% flamberg.com.pl
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: janusznosacz »

Ludzie, którzy robią kanały a grach planszowych i mają duży zasięg, powinni wręcz być sponsorowani przez wydawnictwa.
Powinni robić materiały o grze, bez recenzji i oceny
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 61 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 12:30 Ludzie, którzy robią kanały a grach planszowych i mają duży zasięg, powinni wręcz być sponsorowani przez wydawnictwa.
Powinni robić materiały o grze, bez recenzji i oceny
Z tym się mogę zgodzić. :)
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: konrad.rymczak »

wuher44 pisze: 28 lis 2018, 12:12 Jak nie daj boże będzie kiedyś miał 25000 subskrypcji to zobaczysz.
Ale jakby je miał bez patronite to by coś zmieniło? ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: janusznosacz »

wuher44 pisze: 28 lis 2018, 12:35
janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 12:30 Ludzie, którzy robią kanały a grach planszowych i mają duży zasięg, powinni wręcz być sponsorowani przez wydawnictwa.
Powinni robić materiały o grze, bez recenzji i oceny
Z tym się mogę zgodzić. :)
Rozwiązałoby to raz na zawsze podejrzenia o korupcję.
Zasady, gemeplay, informacja, ze sponsorem odcinka jest literka P, czy R i sprawa załatwiona.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krecony1 »

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Sprawa wygląda następująco: jeżeli recenzent dostał od wydawnictwa grę, to recenzuje ją pozytywnie, żeby dostawać więcej gier. Czyli negatywne recenzje oznaczają, że wydawnictwo nie chciało dać gry, więc recenzent pożyczył ją od kolegi i na złość wydawnictwu skrytykował?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

krecony1 pisze: 28 lis 2018, 13:15 Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Sprawa wygląda następująco: jeżeli recenzent dostał od wydawnictwa grę, to recenzuje ją pozytywnie, żeby dostawać więcej gier. Czyli negatywne recenzje oznaczają, że wydawnictwo nie chciało dać gry, więc recenzent pożyczył ją od kolegi i na złość wydawnictwu skrytykował?
a gdzie masz te negatywne recenzje ?
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Koziełło »

rastula pisze: 28 lis 2018, 13:30 a gdzie masz te negatywne recenzje ?
W sumie na gradaniu zdarzają się całkiem często. Chłopaki stają się powoli moimi ulubionymi i podstawowymi recenzentami.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krecony1 »

rastula pisze: 28 lis 2018, 13:30 a gdzie masz te negatywne recenzje ?
Tam, gdzie niektórzy widzą same hymny pochwalne. Wg mnie wielu recenzentów przedstawia wady i zalety konkretnych gier. Wrzucanie wszystkich do jednego worka nie jest w porządku. A nie zauważyłem, byś od innych wymagał precyzowania, którzy z recenzentów chodzą na paskach wydawnictw. :wink:
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Tony23 »

Munchhausen pisze: 28 lis 2018, 12:23 Jeżeli chodzi o Project: Elite i pierwsze miejsce na liście Vasela. Gość po prostu dostał nową, ładniejszą edycję, to siłą rzeczy częściej gra i gra podskoczyła w rankingu. I tyle. Inna sprawa, że za nagranie gameplaya tej gry mu zapłacono, więc tutaj już można polemizować o rzetelności recenzenckiej (taki Efka z No Pun Included nie zamieścił "Gloomhaven" na liście swoich ulubionych gier, bo autor gry zrobił dla niego scenariusz promo na potrzeby jego kickstartera).
Właśnie nie do końca, bo jeśli wierzyć we wstęp do miejsca 1 Vasela, to twierdzi że lista powstała 2 miesiące temu, jeszcze zanim nowa wersja Project Elite ujrzała światło dzienne, zanim ruszyła na Kicku, zanim zrobili ten płatny playthrough.
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

Tony23 pisze: 28 lis 2018, 14:23
Munchhausen pisze: 28 lis 2018, 12:23 Jeżeli chodzi o Project: Elite i pierwsze miejsce na liście Vasela. Gość po prostu dostał nową, ładniejszą edycję, to siłą rzeczy częściej gra i gra podskoczyła w rankingu. I tyle. Inna sprawa, że za nagranie gameplaya tej gry mu zapłacono, więc tutaj już można polemizować o rzetelności recenzenckiej (taki Efka z No Pun Included nie zamieścił "Gloomhaven" na liście swoich ulubionych gier, bo autor gry zrobił dla niego scenariusz promo na potrzeby jego kickstartera).
Właśnie nie do końca, bo jeśli wierzyć we wstęp do miejsca 1 Vasela, to twierdzi że lista powstała 2 miesiące temu, jeszcze zanim nowa wersja Project Elite ujrzała światło dzienne, zanim ruszyła na Kicku, zanim zrobili ten płatny playthrough.
Kłamie. Wiadomo, jak to kłamca. I złodziej.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

krecony1 pisze: 28 lis 2018, 13:45
rastula pisze: 28 lis 2018, 13:30 a gdzie masz te negatywne recenzje ?
Tam, gdzie niektórzy widzą same hymny pochwalne. Wg mnie wielu recenzentów przedstawia wady i zalety konkretnych gier. Wrzucanie wszystkich do jednego worka nie jest w porządku. A nie zauważyłem, byś od innych wymagał precyzowania, którzy z recenzentów chodzą na paskach wydawnictw. :wink:
Ja nic nie wymagam, ja się pytam uprzejmie. I raczej ode mnie zarzutów wobec recenzentów wiele nie usłyszysz. Po prostu słucham ich opinii w krytyczny sposób i pamiętając , że to tylko OPINIA. Oczywiście jeszcze fajniej jeśli jest to opinia oparta wyłącznie na rozgrywkach ( w miarę licznych ) choć i pierwsze wrażenia mogą być cenne a nie na chęci "nie zaszkodzenia" wydawcy. Jak pisałem - ważniejsze dla mnie jest pokazania zasad i gameplay - opinia to opinia...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1111 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

toblakai pisze: 28 lis 2018, 14:24 Kłamie. Wiadomo, jak to kłamca. I złodziej.
I pijak! Bo każdy złodziej to pijak!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 61 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

detrytusek pisze: 28 lis 2018, 14:38
toblakai pisze: 28 lis 2018, 14:24 Kłamie. Wiadomo, jak to kłamca. I złodziej.
I pijak! Bo każdy złodziej to pijak!
+1
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

Tony23 pisze: 28 lis 2018, 14:23
Munchhausen pisze: 28 lis 2018, 12:23 Jeżeli chodzi o Project: Elite i pierwsze miejsce na liście Vasela. Gość po prostu dostał nową, ładniejszą edycję, to siłą rzeczy częściej gra i gra podskoczyła w rankingu. I tyle. Inna sprawa, że za nagranie gameplaya tej gry mu zapłacono, więc tutaj już można polemizować o rzetelności recenzenckiej (taki Efka z No Pun Included nie zamieścił "Gloomhaven" na liście swoich ulubionych gier, bo autor gry zrobił dla niego scenariusz promo na potrzeby jego kickstartera).
Właśnie nie do końca, bo jeśli wierzyć we wstęp do miejsca 1 Vasela, to twierdzi że lista powstała 2 miesiące temu, jeszcze zanim nowa wersja Project Elite ujrzała światło dzienne, zanim ruszyła na Kicku, zanim zrobili ten płatny playthrough.
Gość od początku jarał się Projectem. Do tego stopnia, że po kontrowersjach związanych z oryginalną kampanią kickstarterową, aktywnie działał na rzecz nowej edycji. To, że gra wylądowała u niego na pierwszej pozycji, jest dla mnie zupełnie normalne i zrozumiałe.

Tak jak mówiłem, jedyne, do czego można się przyczepić, to ten płatny gameplay. Umieszczenie na liście najlepszych gier tytułu, za granie w którego mieliśmy płacone, jest w moim odczuciu trochę dyskusyjne. No ale nie oszukujmy się - kto z nas nie chciałby mieć płacone za pykanie w swoją ulubioną grę? :)
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 61 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Chcieć można.
Ale jest jeszcze coś takiego jak przyzwoitość i szacunek do widzów.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

wuher44 pisze: 28 lis 2018, 14:57 Chcieć można.
Ale jest jeszcze coś takiego jak przyzwoitość i szacunek do widzów.
ale teraz to już rysujesz jakiś obraz planszówkowego podziemia

Wiadomo, że jak w każdej branży / społeczności są ustawki, piąteczki a czasem fałszywe uśmieszki. Są beneficiki i "braczki rzucone na rynek". Jest "nie będę robił nikomu przykrości, bo uprzejmi na ogół dobrze na tym wychodzą" (toż uczymy tego dzieci!). Pewnie biorąc pod uwagę rynek są i jakieś "pieniążki"...no bo z reklam na youtube to chyba za dużych nie ma ;)...


Jasne, możemy nawet stworzyć kodeks recenzenta i jasne, że informacja o źródle (kupiona/do recenzji) czy "zamówieniu" gry jest uczciwa i jak ktoś to robi to dobrze robi.

Rynek się powoli profesjonalizuje - blogerzy/recenzenci idą do pracy w planszówkach ( KubaP, Wookie...wileu innych) innym się to marzy...czasem słusznie , czasem myślę że niekoniecznie ;D...Ale medialnie to jeszcze nam daleko - profesjonalizacja takiego Dice Tower jest fajną rzeczą - wzięli kasę od tylu firm, że naprawdę trudno ich posądzać o to, że bez jednej by się zamknęli...;)...to tak żartem. Była ustawka z Elite ? No to na poziomie 6 klasisty ... a jak ktoś tylko dlatego poleciał kupić PE to jest baran i dobrze mu tak :)...

Ogólnie to jest normalnie...
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krecony1 »

Spoiler:
To widzę, rastula, że nie mamy o co kruszyć kopii, bo mam podobne podejście. Recenzje czytam, by ogólnie dowiedzieć się czegoś o grze. Opinia jest na drugim, czy trzecim planie.
Tylko pytanie: jakie gry powinny mieć negatywne recenzje? Zepsute? Przeciętne? Jeśli jakaś gra robi coś dobrze, to jest dobra. Czy poprawna gra zasługuje na zjechanie? Dla mnie, jako niedzielnego gracza, nie jest ważne, że jest 500 innych podobnych gier. Ty, jako wyjadacz, zauważysz to nawet w miernej recenzji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

wuher44 pisze: 28 lis 2018, 09:10 Też się łudziłem, że są na tym świecie ludzie, którzy robią coś bezinteresownie, ale po ostatnim patronite Gambita przestałem.
Jedno pytanie. Gdzie w odpalonej przeze mnie kampanii Patronite jest cel, w którym napisałem "Jeśli ten cel nie zostanie osiągnięty, Gambit TV zostaje zamknięte"?

Ułatwię Ci to drogi kolego. Gambit TV nadal robię bezinteresownie. Co to znaczy? To proste. Gdyby Patronite nie wypalił, Gambit TV nadal by istniało. Jeśli w tym momencie wszyscy moi Patroni zdecydowaliby wycofać wsparcie - Gambit TV nadal będzie istniało. Robiłem to bez kasy przez siedem lat (tak, siedem lat kręcenia materiałów wideo, bez Patronite, bez wspieram, bez kasy z reklam) - nie wliczam recenzji pisanych. I będę to robił kolejne siedem, a nawet więcej, jeśli wystarczy mi na to czasu i sił, nawet jeśli przestanę dostawać podziękowania od widzów na Patronite.
A poza tym, gdybym robił to interesownie, to każdy widz, który nie wsparł mnie na Patronite miałby odcięty dostęp do filmów. Przecież nie jestem bezinteresowny...right? Zresztą możesz odsubować i nie oglądać. Nie ma przymusu oglądania mojego kanału :)
krecony1 pisze: 28 lis 2018, 13:15 Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Sprawa wygląda następująco: jeżeli recenzent dostał od wydawnictwa grę, to recenzuje ją pozytywnie, żeby dostawać więcej gier. Czyli negatywne recenzje oznaczają, że wydawnictwo nie chciało dać gry, więc recenzent pożyczył ją od kolegi i na złość wydawnictwu skrytykował?
Poprawiam. Negatywne recenzje powstają też kiedy recenzent dostał grę od wydawnictwa i ta gra mu się nie spodobała. A dodatkowo recenzent nie patrzy na to, czy dostanie jeszcze gry od wydawnictwa X, czy nie. Po prostu mówi/pisze to co myśli. Takich ludzi jest kilka sztuk w Polsce.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krecony1 »

Gambit pisze: 28 lis 2018, 17:03
krecony1 pisze: 28 lis 2018, 13:15 Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Sprawa wygląda następująco: jeżeli recenzent dostał od wydawnictwa grę, to recenzuje ją pozytywnie, żeby dostawać więcej gier. Czyli negatywne recenzje oznaczają, że wydawnictwo nie chciało dać gry, więc recenzent pożyczył ją od kolegi i na złość wydawnictwu skrytykował?
Poprawiam. Negatywne recenzje powstają też kiedy recenzent dostał grę od wydawnictwa i ta gra mu się nie spodobała. A dodatkowo recenzent nie patrzy na to, czy dostanie jeszcze gry od wydawnictwa X, czy nie. Po prostu mówi/pisze to co myśli. Takich ludzi jest kilka sztuk w Polsce.
Oj, Gambit, Gambit, zagalopowałeś się w krucjacie. No już kto, jak kto, ale Ty powinieneś ironię załapać :)
ODPOWIEDZ