międzyPionek 20-21 marca 2010

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: MoniQ »

Oj, tak, nic dodać nic ująć. Było przefajnie i owacje na stojąco dla Trzewika :)
Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy sprawiali, że mój mózg popracował a przepona mało nie pękła od śmiechu :)
Ogromne dzięki dla wc i Browariona za transport gliwicki oraz dla Krzyśka i Rysława za odwiezienie pod dom, nadłożyliście kawał drogi dla nas.

@Browarion: Palais Royale (bardzo bardzo fajny) pokazał nam Silent.
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: bogas »

Oczywiście nie mogę napisać nic innego, jak tylko to, że było rewelacyjnie. Trzewik, to był strzał w 10! Dzięki.
Pograłem wprawdzie więcej w pingponga niż w gry ;) ale i tak było super wszystkich Was spotkać (no może poza Veridianą, u której mam już przesrane na wieki wieków amen :( ).
Szczególne podziękowania dla Wojtka za świetne tłumaczenie i prowadzenie partii w Macao i w Cyclades.
Mam nadzieję, że właśnie zapoczątkowaliśmy nową świecką tradycję, która szybko nie zginie.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Browarion »

Browarion pisze:Sheva - no na repetę Palace Royal możesz liczyć - bardzo ciekawa pozycja i super współgracze :). pierwsza gra to poznanie możliwości i załapanie o co tam chodzi - teraz jestem gotów do ciężkich starć. Bogas - dzięki za nam to pokazałeś.
Silent - ale dałem :P
Oczywiście tym WIĘKSZE PODZIĘKOWANIA ;). Aż ten Silent... wszędzie się wkręci :lol:

Monika - dzięki ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: MoniQ »

Browarion pisze: Silent - ale dałem :P
Oczywiście tym WIĘKSZE PODZIĘKOWANIA ;). Aż ten Silent... wszędzie się wkręci :lol:
Monika - dzięki ;)
A Silent jeszcze Ci swoje miejsce przy stole odstąpił... niewdzięczniku :D
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Browarion »

MoniQ pisze:
Browarion pisze: Silent - ale dałem :P
Oczywiście tym WIĘKSZE PODZIĘKOWANIA ;). Aż ten Silent... wszędzie się wkręci :lol:
A Silent jeszcze Ci swoje miejsce przy stole odstąpił... niewdzięczniku :D
Ech, prawda - ale to pomyłka związana z szybkim przelewaniem emocji na Forum :)
Tak czy inaczej: Silent - masz u mnie herbatę :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: wc »

Browarion pisze:Aż ten Silent... wszędzie się wkręci
coś o tym wiem :twisted:
najgorsze że potem nie da się wykręcić :D
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: MichalStajszczak »

Browarion pisze:pomyłka związana z szybkim przelewaniem
Przy takim nicku, z przelewaniem nie powinieneś mieć problemów :D
Awatar użytkownika
arabel
Posty: 19
Rejestracja: 18 sie 2009, 09:09

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: arabel »

Było super ! :) Najfajniejsze spotkanie planszówkowe, na którym byłam. Super atmosfera, super ludzie, wszyscy wyluzowani no i miejscówka też fajniejsza niż na tradycyjnym Pionku. Cisza, spokój, powietrze, papier w toalecie. Można było spokojnie pograć, pogadać i posłuchać śmiechu Browariona z drugiego końca sali ;)
Monga, Skanna, Maciek, Browarion, Rysław, Nataniel bardzo się cieszę, że byliście, zdecydowanie za rzadko się widujemy.
Chłopaki dzięki za Tichu!! Mimo, że dotałam trzy razy łupnia, bawiłam się świetnie ( i nawet Panchus zagrał, a w Warszawie nie chce).
Browarion, to ja przepraszam za moje nieugrane duże Tichu, a przy okazji: Westwood przepraszam, że Cię zastraszyłam :)
Dziękuję wszystkim współgraczom, znajomym i nowym znajomym ;) ( Marcin, Dominik, Paweł, Igor super Was było poznać), ale największe podziękowania dla Ignacego.
Proponuję zrobić zrzutkę i wysłać Ignacemu kwiaty z podziękowaniami ( a pisząc kwiaty mam na myśli grę, z jakimś miłym liścikiem).
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 61
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: vappor »

Wreszcie mam chwilkę czasu i mogę podzielić się z Wami wrażeniami na forum.

Impreza była rewelacyjna, genialna - gratulację Trzewik za organizację! Miejsce było kapitalne - ciche i spokojne, w każdej chwili można było wyjść i pooddychać świeżym powietrzem w pobliskim parku :).

Moją zabawę rozpocząłem od Bożego Igrzyska które chciałem poznać już dawno. Grymir i Sheva szybko rozprawili się z młodym Leszczyńskim pozwalając na złupanie Wielkopolski - pertraktacje, dyskusje - świetna gra!
Następnie partia Cywilizacji z Natanielem, Ragozdem i Agą. Pierwszy raz od długiego czasu zagrałem na 4 osoby. Do tej pory myślałem, że 41 punktów siły wystarczy na bycie najsilniejszym militarnie, albo w ostateczności gdzieś w środku stawki. Oczywiście się myliłem co wykorzystał ragozd i jego wieeelka armia z Napoleonem na czele. Chyba tylko cudem uratowałem trzecie miejsce :).
Dzięki Silentowi i DanCo poznałem również Książęta Florencji wraz z Asią, Jackiem i Grymirem. Gra nie zachwyciła, ale to nie miało znaczenia przy tak miłym towarzystwie. :)
W Łabędach udało się zagrać w Thunderstone ze Sztefanem i Ewą - bardzo fajna, dużo kombinacji i klimat. Następnie dołączył do nas Westwood i zacząłem "rozgrzewkę" w Tichu :). Trochę po 2 w nocy rozpoczęliśmy w składach Browarion-ja i Monga-Sztefan rozgrywkę w "nocne Tichu" - kupa śmiechu, kapitalna zabawa zakończona grubo po 5 bo "Browarion musiał się wcześniej położyć" :P.
Niedziela to kolejne chińskie doznania - W roku smoka razem z Westwoodem ,Grymirem i piechu(?) - bardzo dobra gra, jak dla mnie "odkrycie międzypionka" :) i partyjka w Race'a w rozbudowany egzemplarz Grymira - szacunek za stojaczek na karty i piękne surowce :). Następnie partia w nieśmiertelne Tichu w parach Ewa-Browarion i Sztefan-ja. Pewne zwycięstwo :).
Na zakończenie jeszcze dwie partyjki w Race'a ze Skanną, Veridianą i Macikiem - znakomite zakończenie wyjazdu. Międzyczasie rozegrałem parę partii w Thumblin Dice z Tycjanem i Monią - dostałem ładnego łupnia!

Chciałbym bardzo podziękować moim "szoferom" - wc, zara2stra i innym, z którymi nie miałem okazji zagrać ale porozmawiać i owszem! Do zobaczenia na następnym międzyPionku!
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 22:27 przez vappor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: ragozd »

MisterC pisze:brawa dla Trzewika, może nie uda mi się dotrzeć na wiele zlotów i festiwali, ale żadnego tego typu spotkania nie mam zamiaru odpuścić. Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia przy kolejnej okazji.
O, wlasnie to. Miedzypionek, obok Kaszubkonu, wszedl do grona moich imprez obowiazkowych :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Veridiana »

vappor pisze:Na zakończenie jeszcze dwie partyjki w Race'a z Mongą, Veridianą i Macikiem
To nie była Monga, tylko Skanna :D ale poza tym się zgadza.
p.s. może ta pomyłka odwróci uwagę od tego, jak tragicznie mi Race tego dnia poszedł... :wink:
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 61
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: vappor »

Oczywiście, masz rację :oops: Już poprawiam. Mam nadzieję, że Skanna mi wybaczy :)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Browarion »

MichalStajszczak pisze:
Browarion pisze:pomyłka związana z szybkim przelewaniem
Przy takim nicku, z przelewaniem nie powinieneś mieć problemów :D
LOL, tuche!
Ale po prawdzie ja wolę wlewać, niż przelewać (z pustego w próżne to już najbardziej) ;) :twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: TusiaMara »

Co by się nie powtarzać, napisze krótko: BYŁO BOSKO :!:

Dzięki wielkie należą się każdemu kto przyłożył rękę to tej cudnej imprezy.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: monga »

Ja też oczywiście gorąco dziękuję za międzyPionka i mam nadzieję, że od tej pory będzie między każdymi dwoma Pionkami :) Dzięki Trzewik !!!

Dziękuję wszystkim z którymi grałam i rozmawiałam lub tylko rozmawiałam, bo czasu brakło żeby pograć. Miło było znowu Was wszystkich spotkać - i mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się na Gratislavii.

Imiennie nie będę wymieniać, bo jeszcze kogoś niechcący pominę. No może dla wc szczególne podziękowania za cierpliwość podzcas grania w Łabędach, kiedy to oczy same mi się zamykały przez 3 kolejne partie ;) Dopiero Tichu mnie ożywiło - bo nocne partyjki w Tichu to jeden z najlepszych punktów każdej planszówkowej imprezy !

Poza tym bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie Boże Igrzysko - jakoś w Brzegu obchodziłam tę grę bokiem, zupełnie nie mając chęci się z nią zapoznać. Oj to był błąd - bo okazało się, gra podoba mi się i to bardzo. Zdecydowanie to moje odkrycie tej imprezy :)

I czego żałuję - nie zagrałam ani razu w ping-ponga - mam nadzieję nadrobićto następnym razem.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: sheva »

Wiem, że to już tydzień po Pionku ale wreszcie miałem wolną godzine i maleńką foto relacje wrzucam: http://picasaweb.google.pl/112421991392 ... directlink
Wybaczcie jakość niektórych, myślałem o grach nie o zdjęciach ;)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Veridiana »

Fotki mogą być. widać, kto był, nawet się na jednej fotce niemal facjatą ujęłam. dobrze jest, dzięki! :D
mad5killz
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2010, 21:57

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: mad5killz »

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Sztefan »

mad5killz pisze:Mam pytanie, co to za gry?

1) http://picasaweb.google.pl/112421991392 ... 6942289378
Steam
Twilight Imperium
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Browarion »

Fajne fotki.
Ech, FAJNIE było
:)

dzięki Sheva
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: chiapas »

Sztefan pisze:
mad5killz pisze:Mam pytanie, co to za gry?

1) http://picasaweb.google.pl/112421991392 ... 6942289378
Steam
Twilight Imperium

Na moje oko to pierwsze to raczej tempus.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Van »

tempus 100% a drugie to TI
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: macike »

Ja to slow thinker jestem. Co miałem do powiedzenia, to już inni wcześniej napisali. To już tylko Wam wszystkim podziękuję za wspaniały weekend. W szczególności zaś:
- mondze i Veridianie za cierpliwość i wyszukiwanie gier, w które chce mi się zagrać ;)
- grymirowi, ko73 i mst za granie w gry, w które uwielbiam grać ;)
- Petrowi za skorygowanie wiedzy w zakresie reguł Steama oraz otworzenie nowych horyzontów rozgrywki. :)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Sztefan »

chiapas pisze:
Sztefan pisze:
mad5killz pisze:Mam pytanie, co to za gry?

1) http://picasaweb.google.pl/112421991392 ... 6942289378
Steam
Twilight Imperium

Na moje oko to pierwsze to raczej tempus.
:oops: Zmylił mnie Ozy. Przez niego założyłem, że to jakaś gra Phalanx Games Polska ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: ozy »

Sztefan pisze::oops: Zmylił mnie Ozy. Przez niego założyłem, że to jakaś gra Phalanx Games Polska ;)
Lol, poczułem się zaszufladkowany. :D Steam jest tu http://picasaweb.google.pl/112421991392 ... 8834585234 więc był materiał porównawczy ;)

Tak, to Tempus, sympatyczna gierka.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ