The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Poochacz »

Bardzo fajnie opisane, Panowie, dzięki. Czyli trzewiczkowy Wiedźmin wcale nie jest takim kasztanem jakim się go opisuje - ewentualnie ludzie mają teraz krótką pamięć.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: RUNner »

Nie jest to wybitna gra, ale moim zdaniem została niesłusznie aż tak pojechana przez środowisko. Na kartach wydarzeń jest mnóstwo smaczków wziętych z prozy Sapkowskiego. Mechanika działa przyzwoicie, ale ostatecznie nie rozwija skrzydeł przy braku większej interakcji między graczami. Czegoś zabrakło żeby się przebić i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wystarczy tutaj przestawić jeden klocek, żeby zatrybiło jak należy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
LordRegis
Posty: 29
Rejestracja: 01 gru 2014, 11:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: LordRegis »

Też wydaje mi się, że dodatki mogłyby dodać grze smaczku (tak jak zresztą do Starego Świata), bo niestety w podstawkę idzie się zanudzić. Chodzenie i zbieranie "patelni" by gracz X był przed graczem Y na torze wyścigu jest, delikatnie mówiąc, denne. Sam klimat z kart super, ale mechanicznie nic dziwnego, że zebrała baty. Zresztą dostajemy 4 postacie z jednego zespołu, które z niewiadomych przyczyn mają ze sobą realizować, kto zrobi więcej zadań - po co? Było iść w kooperacje.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Atk »

LordRegis pisze: 10 cze 2023, 23:21 Też wydaje mi się, że dodatki mogłyby dodać grze smaczku (tak jak zresztą do Starego Świata), bo niestety w podstawkę idzie się zanudzić. Chodzenie i zbieranie "patelni" by gracz X był przed graczem Y na torze wyścigu jest, delikatnie mówiąc, denne. Sam klimat z kart super, ale mechanicznie nic dziwnego, że zebrała baty. Zresztą dostajemy 4 postacie z jednego zespołu, które z niewiadomych przyczyn mają ze sobą realizować, kto zrobi więcej zadań - po co? Było iść w kooperacje.
A MOGL iść w kooperację?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: RUNner »

LordRegis pisze: 10 cze 2023, 23:21 Chodzenie i zbieranie "patelni" by gracz X był przed graczem Y na torze wyścigu jest, delikatnie mówiąc, denne.
Nowy Wiedźmin też opiera się na łażeniu z miasta do miasta i wykonywaniu automatycznych akcji. To akurat też jest dość sztuczne rozwiązanie. Do tego fabuła jest dość daleko od osi gry. U Trzewiczka zbierało się lupy, ale też przeprowadzało śledztwa, żeby ten proces przyspieszyć. Solą gry było rozwiązywanie fabularnych zadań i cały czas klimat jest tutaj wyczuwalny. Do tego potwory i zagrożenia cały czas mają wpływ na graczy i mogą utrudniać ich postępy. Zebrane rany też mają znaczenie i mocno ograniczają działania gracza. U Woźniaka potwory są tylko celem do zbicia z planszy. Do tego porażka w walce z nimi nie jest zbyt dotkliwa. Porównując obie gry w żargonie bokserskim, nowy Wiedźmin wygrywa na punkty jednogłośną decyzją sędziów, ale nie ma tu demolki i przepaści. Ktoś mógłby uznać, że to źle świadczy o grze Woźniaka, ale moim zdaniem projekt Trzewiczka ma niesłusznie zaniżony rating. Obie gry są solidnymi przygodówkami w tym świecie. I obie gry zostają u mnie w kolekcji.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
LordRegis
Posty: 29
Rejestracja: 01 gru 2014, 11:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: LordRegis »

Swojego poprzedniego Wiedźmina już sprzedałem, więc mogę nie pamiętać wielu rzeczy, zatem nie będę się kłócił. Pamiętam jedynie że:
a) nigdy nie rozumiałem, dlaczego osoby z tej samej ekipy mają ze sobą konkurować, i to na szybkość wykonywania zadań. To właśnie było oderwane od fabuły, bo z takimi postaciami aż prosiło się o kooperację. Ewentualnie dać inne postacie: Vigefortza, Emhyra itd. żeby był sens ze sobą konkurować (np. o to, kto pierwszy znajdzie Ciri)
b) Nawet przy 2 graczach rozgrywa się dłużyła, te zadania, z tego co pamiętam, po prostu wymagały zebrania lupek danego koloru, które były przypisane do danej lokacji. Emocji jak na grzybach.

Bardzo podobało mi się wykonanie i ogólnie uważam, że dodatki mogły faktycznie dać kopa tej grze (tak jak to ma miejsce w TWOW), no ale tego już nie dowiemy się nigdy.

Nie mam też zamiaru być jakimś hejterem gry, miała swoje plusy i minusy, ale przy takiej ilości gier na rynku (i limitowanego miejsca, aby je trzymać, oraz czasu, a by je ogrywać), planszówki który są tylko "okej" niestety nie zostają w mojej skromnej kolekcji.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: EsperanzaDMV »

LordRegis pisze: 12 cze 2023, 12:11Bardzo podobało mi się wykonanie i ogólnie uważam, że dodatki mogły faktycznie dać kopa tej grze (tak jak to ma miejsce w TWOW), no ale tego już nie dowiemy się nigdy.
Ta gra, tylko że w wersji cyfrowej, jest obecnie za grosze na promocji na GOGu. Sam kupiłem chyba jeszcze taniej (w jakims bundle'u za 2,99zł?), ale za taką cenę to grzech nie kupić i sobie nie pograć by się przekonać, jak ta gra wyglądała.
ODPOWIEDZ