The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: maly74 »

Jak rozpatrzyć daną sytuację:
3 wrogów atakuje 2 broniących sie bohaterów
Mam na stole jeszcze 1 wyczerpanego bohatera i 2 wyczerpanych sprzymierzeńców
Komu przypisać rany od 3 wroga?
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: krokodiler »

W całości jednemu z bohaterów.
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: maly74 »

Czyli jeden z broniących bohaterów 2 razy dostaje smary?
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: godpuppet »

możesz przypisać obrażenia dowolnemu bohaterowi, także temu wyczerpanemu
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: krokodiler »

I dla wszystkiego dodam, że taki atak jest niebroniony - nie uwzględniasz wtedy siły obrony tego bohatera.
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: paralelizm »

jeśli Wskazówka zostanie odkryta jako karta cienia to spada na discard po rozpatrzeniu ataku?
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

paralelizm pisze:jeśli Wskazówka zostanie odkryta jako karta cienia to spada na discard po rozpatrzeniu ataku?
Dokładnie mówiąc trafia na stos kart odrzuconych pod koniec fazy walki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: paralelizm »

RUNner pisze:
paralelizm pisze:jeśli Wskazówka zostanie odkryta jako karta cienia to spada na discard po rozpatrzeniu ataku?
Dokładnie mówiąc trafia na stos kart odrzuconych pod koniec fazy walki.
no to dobrze robiliśmy :) btw grając w "Polowanie na Golluma" 3 razy odkryliśmy w taki sposób Wskazówkę, a kolejną, która weszła do gry musieliśmy z powrotem wtasować do talii sprawą odkrytego po niej Podstępu :lol:
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: paralelizm »

czy karty dodatków takie jak np. Nieoczekiwana Odwaga może gracz dołączać tylko do swoich bohaterów dodatkowo z zastrzeżeniem, że ten bohater musi być z odpowiedniej Sfery, czy można do bohaterów innego gracza i z innej Sfery płacąc oczywiście zasobami z właściwej Sfery? przykład: czy mój współpartner może dołączyć Nieoczekiwaną Odwagę do mojego bohatera ze Sfery taktyki?
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: godpuppet »

jeśli karta nie stanowi inaczej, można dołączać dodatki do dowolnych postaci w grze, także tych należących do innych graczy.
All work and no play makes Jack a dull boy!
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: paralelizm »

gdy robię set up do jakiegoś scenariusza (konkretnie: Martwe Bagna) i w ramach polecenia na karcie Wyprawy mam wyłożyć w Strefie Przeciwności dwie karty z talii Spotkań i obie te karty są Podstępami, w tym jedna z nich nakazuje zrobienie Testu Ucieczki to rozpatruję je, mimo że rozgrywka jeszcze się nie zaczęła, czy odrzucam na discard?
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: godpuppet »

rozpatrujesz podstępy normalnie. Czasem jest to bonus (jak wyciągniesz np "Wzrok Nekromanty"), a czasem kłopot (jak np. w Polowaniu na Golluma wyciągniesz bodajże "Plotkę", która wyczerpuje bohaterów bez zasobów, a Ty nie odstałeś jeszcze swoich startowych zasobów :D)
All work and no play makes Jack a dull boy!
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: paralelizm »

a co się dzieje w sytuacji, kiedy gramy scenariusz Podróż w dół Anduiny, jest ostatni etap, mamy do pokonania ostatniego wroga i ja mam 48 poziom zagrożenia a karta Cienia na wrogu mówi, że jeśli nie mogę wyczerpać sprzymierzeńca to dodaję sobie 3 pkt. zagrożenia, czyli odpadam z gry - czy wróg pozostaje i ewentualnie mój partner w tej lub następnej rundzie zabija go z dystansu, jeśli jest taka możliwość, czy przegrywamy, gdy nie ma opcji dystansu? lub ewentualnie ten wróg wraca do strefy przeciwności, kiedy ja odpadam z gry?
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Yavi »

Zgodnie z instrukcją po przegranej jednego gracza wszystkie będące w zwarciu z nim potwory wracają do strefy przeciwności.
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: maly74 »

Mam takie pytanko:
Zaczynając podróż w dół Anduiny odkrywamy 1 karte z talii spotkań
Następnie przewracając karte wyprawy na 1b i szukamy Górskiego Trolla i zaczynając wyprawe odkrywamy kolejną karte spotkań
Mając pecha zaczynamy grę z trzema wrogami w strefie przeciwności
Dobrze to rozgrywam?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 806 times
Been thanked: 1256 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: mat_eyo »

Dlaczego odkrywasz kolejną kartę zaczynając? Według mnie będą tylko dwie karty, chyba że masz farta wtedy pierwszą wyciągniętą kartą jest troll i wtedy zaczynasz z jedną kartą.
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: maly74 »

1:Karta wyprawy 1a-odkryj jedną kartę z talii spotkań
2:Górski troll-1b
3:faza wyprawy-kolejna karta

Czy taka kolejność będzie poprawna?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

Tak właśnie będzie. W przygotowaniu gry odkrywasz 1 kartę, następnie dokładasz Trolla. W pierwszej rundzie, w fazie wyprawy odkryjesz kolejną kartę. Teoretycznie można zacząć grę przeciwko 3 wrogom, a jak odkryjesz Wrony ze Wschodu, to ich liczba może wzrosnąć :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: paralelizm »

jest taka karta "Mocarny Cios", która podwaja obrażenia zadane przez Krasnoluda i mam pytanie jak to się liczy kiedy atak jest zbiorowy i tylko jeden z atakujących jest Krasnoludem?
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Odp: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: carlos »

paralelizm pisze:jest taka karta "Mocarny Cios", która podwaja obrażenia zadane przez Krasnoluda i mam pytanie jak to się liczy kiedy atak jest zbiorowy i tylko jeden z atakujących jest Krasnoludem?
Nie kojarzę do końca tej karty, ale w opisanej sytuacji podwajasz atak tylko krasnoludowi.
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: paralelizm »

carlos pisze:
paralelizm pisze:jest taka karta "Mocarny Cios", która podwaja obrażenia zadane przez Krasnoluda i mam pytanie jak to się liczy kiedy atak jest zbiorowy i tylko jeden z atakujących jest Krasnoludem?
Nie kojarzę do końca tej karty, ale w opisanej sytuacji podwajasz atak tylko krasnoludowi.
ale tu nie chodzi o podwajanie siły ataku, tylko ilości obrażeń, czyli atak - obrona = obrażenia, przynajmniej ja tak to rozumiem i stąd mój dylemat
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Odp: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: carlos »

paralelizm pisze:
carlos pisze:
paralelizm pisze:jest taka karta "Mocarny Cios", która podwaja obrażenia zadane przez Krasnoluda i mam pytanie jak to się liczy kiedy atak jest zbiorowy i tylko jeden z atakujących jest Krasnoludem?
Nie kojarzę do końca tej karty, ale w opisanej sytuacji podwajasz atak tylko krasnoludowi.
ale tu nie chodzi o podwajanie siły ataku, tylko ilości obrażeń, czyli atak - obrona = obrażenia, przynajmniej ja tak to rozumiem i stąd mój dylemat
Ok moj błąd, źle zrozumiałem... Ja to widzę tak, że wybierasz kolejność atakujących (krasnolud jako ostatni oczywiście) i wtedy podwajasz to co zada krasnolud.
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: paralelizm »

carlos pisze: Ok moj błąd, źle zrozumiałem... Ja to widzę tak, że wybierasz kolejność atakujących (krasnolud jako ostatni oczywiście) i wtedy podwajasz to co zada krasnolud.
to chyba nie działa w ten sposób, bo siła ataku się sumuje, czyli jeśli wróg ma 3 obrony, a ja atakuję dwoma postaciami i każda z nich ma 2 ataku to oddzielnie w pojedynkę nie zadają żadnego obrażenia, ale razem mają 4, więc takiemu wrogowi zadadzą 1 obrażenie w walce
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: wojo »

Cytując odpowiedź twórców gry (znalezioną tutaj):
HEAVY STROKE
Booored:

With Heavy Stroke.. did the card mean to say "an attack that a dwarf participates in" or dose it mean the dmg the target dwarf makes IN an attack. Like if you have Aragorn and Dwalin attacking a 1 Defence Monster with 5 Health….

Is it…
Arragon (3) + Dwalin (2) = 5 -1(Defence ) = 4 dmg + Heavy Stroke (double dmg) = 8 dmg Total

Or is it..
Aragorn (3) + Dwalin (2) = 5-1 Defence = 4 dmg + Heavy Stroke (Dwalin 2 -1 = 1 dmg doubled (2) ) = 6 Dmg total?

Thanks in advance

Caleb:

Hi Booored,
The way Heavy Stroke is intended to work depends on allowing players to choose which character's attack value is applied to the enemy's defense value. In your example, the optimal way to play Heavy Stroke would be to apply Aragorn's attack 3 to the enemy's 1 defense. So Aragorn is dealing 2 damage to the enemy and Dwalin is also dealing 2 damage, at which point you play Heavy Stroke to double Dwalin's damage and make it 4 for a total of 6 damage dealt to the enemy.

Just to clarify it further, let's say Aragorn and Dwalin were attacking an enemy with 4 defense. The optimal way to play Heavy Stroke would be to apply all 3 of Aragron's attack plus 1 of Dwalin's to beating the enemy's defensse, then Dwalin would deal 1 damage to the enemy that could be double with Heavy Stroke for a total of 2.

Hope that helps,
Czyli w skrócie tak jak napisał carlos za drugim razem.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Odp: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: carlos »

paralelizm pisze:
carlos pisze: Ok moj błąd, źle zrozumiałem... Ja to widzę tak, że wybierasz kolejność atakujących (krasnolud jako ostatni oczywiście) i wtedy podwajasz to co zada krasnolud.
to chyba nie działa w ten sposób, bo siła ataku się sumuje, czyli jeśli wróg ma 3 obrony, a ja atakuję dwoma postaciami i każda z nich ma 2 ataku to oddzielnie w pojedynkę nie zadają żadnego obrażenia, ale razem mają 4, więc takiemu wrogowi zadadzą 1 obrażenie w walce
Jedyne rozwiązanie jakie mi jeszcze przychodzi do głowy... karta zadziała tylko gdy atakuje krasnolud (i nikt inny). Errata i FAQ niestety niczego na ten temat nie zawierają.
ODPOWIEDZ