Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Sir_Yaro »

Czy osoby które grały w grę mogą rzucić okiem na tą listę i powiedzieć, czy zaproponowane terminy mają sens?
Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie, czy słowo pasuje do tego co robi w grze. Bo słownikowo powinno być OK.

Zielone to te, które myślę, że są w porządku
Co do żółtych mam wątpliwości
Czerwone nie wiem jak przetłumaczyć (3 słowa)

Folklore słowa i zwroty kluczowe

(w arkuszu można zostawiać komentarze)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Pytanie.
Właśnie udało mi się kupić dodatek Dark Tales i mam zamiar wreszcie odpalić pierwszą rozgrywkę. Czy karty z dodatku mogę bez problemu dodać do tego co mam w podstawce? Czy lepiej się wstrzymać, ograć samą podstawkę, a karty dodać dopiero przy odpaleniu dodatku?

Oraz pytanie bonusowe do tych co wspierali Fall Of The Spire na KS. Na jakim obecnie etapie jest realizacja projektu? Zastanawiam się czy nie zamówić w preorderze w zagranicznym sklepie. Chcę do tego wziąć inne rzeczy i się zastanawiam ile Jeszcze tak naprawdę czasu do premiery.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Jiloo pisze: 01 kwie 2021, 10:33 Pytanie.
Właśnie udało mi się kupić dodatek Dark Tales i mam zamiar wreszcie odpalić pierwszą rozgrywkę. Czy karty z dodatku mogę bez problemu dodać do tego co mam w podstawce? Czy lepiej się wstrzymać, ograć samą podstawkę, a karty dodać dopiero przy odpaleniu dodatku?

Oraz pytanie bonusowe do tych co wspierali Fall Of The Spire na KS. Na jakim obecnie etapie jest realizacja projektu? Zastanawiam się czy nie zamówić w preorderze w zagranicznym sklepie. Chcę do tego wziąć inne rzeczy i się zastanawiam ile Jeszcze tak naprawdę czasu do premiery.
Na pytanie numer dwa nie odpowiem. Chyba nikt nie wie na ten moment, ale niektóre sklepy chyba mają już w UK i US nawet w przedsprzedaży. Co do pytania numer jeden, wrzuć wszystko do istniejących decków, zdecydowanie. Mam wszystko co wyszło, gram z wszystkim co wyszło i bardzo chętnie bym kupił jeszcze trochę kart, by "podpaść" decki Off-Road i Road Eventów. Nie, że jest ich mało, ale jak dużo grasz to jednak z przyjemnością powitałbyś ich więcej. Więc warto dorzucić od razu to co masz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Yuri pisze: 01 kwie 2021, 10:58 Na pytanie numer dwa nie odpowiem. Chyba nikt nie wie na ten moment, ale niektóre sklepy chyba mają już w UK i US nawet w przedsprzedaży. Co do pytania numer jeden, wrzuć wszystko do istniejących decków, zdecydowanie. Mam wszystko co wyszło, gram z wszystkim co wyszło i bardzo chętnie bym kupił jeszcze trochę kart, by "podpaść" decki Off-Road i Road Eventów. Nie, że jest ich mało, ale jak dużo grasz to jednak z przyjemnością powitałbyś ich więcej. Więc warto dorzucić od razu to co masz.
Właśnie są przedsprzedaże, ale nie wiem czy już wspierający dostają. Sprawdziłem na szybko updaty na KS, ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi. To dla mnie nie kwestia tego czy zamawiać, ale czy robić jedno zamowienie czy podzielić na dwa, bo jak ma być za pół roku to wolę podzielić :D

Tak myślałem, żeby wrzucać od razu, ale nie wiedziałem czy są tam może jakieś rzeczy nawiązujące do przygód z drugiego tomu i wolałem dopytać. Niestety małe dodatki są bardzo ciężko dostępne, więc na razie musi wystarczyć podstawka i Dark Tales :D
Rozumiem, że karty i mechanikę plotek (Rumor) też dodać od razu?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Sir_Yaro »

Jiloo ja 2 dni temu zamówiłem części 1 i 2 dla kolegi i 4 dla w mnie w Zatu w Anglii..
Jeśli chciałbyś się dorzucić do takiego zamówienia (o ile sklep bez problemu połączy zamówienia) to skrobnij do mnie.

Na marginesie w Zatu są jeszcze jakieś szczątki tych małych dodatków, plus parę z nich jest dostępnych w preorderze.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Z małych dodatków.... polecam chyba wszystko. World Events dodają fajne, klimatyczne wydarzenia w szerszej skali wpływające na nasze działania. Recipes dodają przepisy do znalezienia na fajne przedmioty które musimy poskładać. Rumours to dołóż musowo... dodają fajne side-questy które możesz podjąć kiedy chcesz np pod pakować postacie, zaciekawiły Cie, albo i jest na nich limit czasowy. Bardzo fajnie urozmaicają grę.

Co do estymacji kiedy FotS trafi do retailu... nie byłbym zdziwiony gdyby to było ok 6 miesięcy. Dziś na grupie widziałem że ludzie dostają dopiero pierwsze powiadomienia o wysyłce zamienników. Więc temat potrwa.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Reprint (casus pleśni, która pleśnią nie była finalnie) "Fall of the Spire" powoli zaczyna trafiać do wspierających. Polecam śledzić serwisy, bo wiem z rozmów na PM, że jest tu wielu zainteresowanych :)

Powodzenia !
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Paskuder »

Wsparłem wstępnie za dolca ale później nie miałem kasy niestety. Natomiast przychodzą mi maile od twórców z KS. Według maila z połowy kwietnia wysyłka na Europę startuje z końcem maja.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Paskuder pisze: 21 kwie 2021, 10:03 Wsparłem wstępnie za dolca ale później nie miałem kasy niestety. Natomiast przychodzą mi maile od twórców z KS. Według maila z połowy kwietnia wysyłka na Europę startuje z końcem maja.
Europejski statek chyba jeszcze płynie. Ale ludzie z UK już zgłaszają na KS odbiory.
Dla mnie to dobre wieści, bo zamówiłem dodatek w Zatu więc może niedługo wysyłka.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Kilka minut temu udało mi się ukończyć 1 Story Journal....Na ten moment muszę troszkę odpocząć od tego tytułu ( i uzupełnić relacje z gier w odpowiednim wątku :) ), ale mam niemal same pozytywne o nim opinie. W takim razie przybliżę może to co zauważyłem w trakcie grania, że może być najbardziej problematycznym:

- sporo zarządzania, notowania i detali do zapamiętania - tego nie unikniecie, ale da się ten aspekt zminimalizować to pewne:
a) Planszetki postaci - nie wiem sam jakbym grał bez nich, genialnie ulatwiają kontrolowanie ile mamy przedmiotów i czy nie używamy np. 2 hełmów. Poza tym mamy przejrzysty dostęp do wszystkich itemów/ich cech.
b) plastikowe monety - pomaga też np zakup plastikowych monet na Ali, by nie trzeba było notować ich cały czas. Po prostu dorzucacie ile tam zdobyliście, bez liczenia/mazania na kartach postaci
c) "fizyczne" abilitki - wydrukowanie wszystkich skilli i abilitek, by nie musieć ich notować i mieć je na kartach. Spooooooro z tym roboty, ale ileż odpada notowania na kartach....
d) kontrola dzień/noc i Lidera -metalowy Talizman Kremel który oznacza nam Lidera + pokazuje, czy jest dzień/noc jest również nie do przecenienia w tej kwestii. Nie doceniałem go, ale super sprawa.
e) tokeny statusów - "Fall of the Spire" ma je "z przydziału", ale wiem że są do druku samodzielnego również. Śledzenie tego i notowanie...nie chcę sobie tego nawet wyobrażać
- pod koniec gier została mi 1/3 decku Off-road Eventów, resztę "zaliczyłem". Pasowałoby "podpaść" ten partykularny deck, bo inne tylko delikatnie napocząłem, tutaj nie mam zażaleń.
- konieczność wydruku kart pomocy z BGG - szczególnie tych z opisem wszystkich słów kluczowych
- bez Creature Crate sam nie wiem jak ogarnąłbym te wszystkie figurki...chyba musiałbym je rozłożyć na osobnym stoliku do szybkiego setupu


To tyle w kwestii "gorzkich żali". Gra idealnie utrafiła w moje gusta i polecam mocno. Nie mogę się doczekać, aż moja dzielna drużyna (na ten moment posegregowana w woreczki strunowe z dobrodziejstwem inwentarza :) ) zmierzy się z kolejnymi zagrożeniami trawiącymi Kremel. Z tego co widziałem w kolejnych Journalach to mooooocno rozbudowano mechanikę gry, wybory i fabułę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Witajcie, chciałem zasięgnąć waszej opinii, kupiłem beastmaster set i ilość contentu jest ogromna. Jak powinienem zacząć, żeby doświadczyć gry na maxa? Po kolei jak podstawka i dalej, czy właśnie wymieszać? Tylko co i w jakiej kolejności?
Na razie zgłębiam zasady tyle, ze strasznie kusi pomieszać wszystko i grać w mega kampanie - a może się mylę?
Doradźcie !
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Dazir pisze: 02 lip 2021, 18:46 Witajcie, chciałem zasięgnąć waszej opinii, kupiłem beastmaster set i ilość contentu jest ogromna. Jak powinienem zacząć, żeby doświadczyć gry na maxa? Po kolei jak podstawka i dalej, czy właśnie wymieszać? Tylko co i w jakiej kolejności?
Na razie zgłębiam zasady tyle, ze strasznie kusi pomieszać wszystko i grać w mega kampanie - a może się mylę?
Doradźcie !
Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Wrzuć wszystko do wora, tylko zachowaj chronologię Story Journali.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
QuBek
Posty: 226
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: QuBek »

Swoją drogą, macie może spis wszystkich dodatków? Tak się składa, że Folklore czekał na półce, bo wcześniej Gloomhaven, teraz KDM, ale że miałem kupe szczęścia, do kupiłem właśnie Executioner Pledge. Teraz zastanawiam się, czego mi potencjalnie brakuje.
Widziałem w pudle Rumors (ale nie pamiętam, czy to standard dla Dark Tales), Equipment Pack.
Wiem, że jest Craftable Items - dobre to? Czaić się gdzieś na nie?
Coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

QuBek pisze: 12 lip 2021, 20:42 Swoją drogą, macie może spis wszystkich dodatków?
Prześledź wątek. Wiem, że pisałem już w tej kwestii bankowo i były rozpisane różnice między kupnem teraz wersji all-in, a kompletowaniem wersji all-in z poprzednich KSow.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Phate »

Powrócił temat zakupu gry. Myślę poważnie nad wejście w tytuł tylko wciąż mam obawy co do gry solo (bo raczej tak właśnie przyjdzie mi się zmierzyć z tym tytułem). Myślicie, że jedna głowa ogarnie tyle statusów, liczenia, monet, przedmiotów itp. ? Jest sen zastanawiać się nad tym na solo ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Phate pisze: 23 lip 2021, 13:11 Powrócił temat zakupu gry. Myślę poważnie nad wejście w tytuł tylko wciąż mam obawy co do gry solo (bo raczej tak właśnie przyjdzie mi się zmierzyć z tym tytułem). Myślicie, że jedna głowa ogarnie tyle statusów, liczenia, monet, przedmiotów itp. ? Jest sen zastanawiać się nad tym na solo ?
Gram solo na 4 postacie, nawet przy n-tej szklaneczce whisky ogarniam temat.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Phate »

Yuri, ty mi zawsze pomożesz :) Mój portfel jednak Cię nie lubi ;p

Grę bym już brał ale właśnie przeraża Mnie prowadzenie tych postaci tylu. Czy jest sens w ogóle grać na mniej postaci niż 4 ? Np. Grając solo wziąłbym 2 postacie - miało by to sens w rozgrywce ? Czy nie ujadę ze scenariuszami ? Jaki ta gra ma system skalowania ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Phate pisze: 23 lip 2021, 14:45 Yuri, ty mi zawsze pomożesz :) Mój portfel jednak Cię nie lubi ;p

Grę bym już brał ale właśnie przeraża Mnie prowadzenie tych postaci tylu. Czy jest sens w ogóle grać na mniej postaci niż 4 ? Np. Grając solo wziąłbym 2 postacie - miało by to sens w rozgrywce ? Czy nie ujadę ze scenariuszami ? Jaki ta gra ma system skalowania ?
Mnie się nie chce prowadzić tylu postaci i grałem na dwie, ale nie mam za sobą tyle ogrania co Yuri. Grałem tylko dwa razy żeby poznać mechaniki, a potem zaczęliśmy kampanię w 3 osoby ze znajomymi.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Phate pisze: 23 lip 2021, 14:45 Yuri, ty mi zawsze pomożesz :) Mój portfel jednak Cię nie lubi ;p

Grę bym już brał ale właśnie przeraża Mnie prowadzenie tych postaci tylu. Czy jest sens w ogóle grać na mniej postaci niż 4 ? Np. Grając solo wziąłbym 2 postacie - miało by to sens w rozgrywce ? Czy nie ujadę ze scenariuszami ? Jaki ta gra ma system skalowania ?
No właśnie ja sobie cenie tą różnorodność postaci w ilości 4szt. Mam więcej opcji taktycznych na mapach itd. Co do mitygowania tej ilości notowania, POLECAM MOCNOOO druk kart ze skillami (by nie zapisywać), kupno monet chocby plastikowych (bo nie liczyć i zapisywać, tylko dorzucać), token dnia i nocy, (by ułatwiał śledzenie tego elementu + dodatkowo kto jest liderem) i druk kafelków małych ze statusami pozytywnymi i negatywnymi, jeżeli nie mamy "Fall of the Spire" (by nie musieć notowac i śledzić). Mam te wszystkie upgrejdy i spokojnie sobie daje radę.

p.s. nie uważam się za jakiegoś super ogranego delikwenta, lepsze ananasy tu są na forum :)
Phate pisze: 23 lip 2021, 14:45 Yuri, ty mi zawsze pomożesz :) Mój portfel jednak Cię nie lubi ;p ...
Bierz na moją odpowiedzialność:) Cieszę się, że mogę choć troszkę tę gre w PL promować, bo pamiętam jak przypadkiem na nia trafiłem to niezbyt miała nawet dużo postów tutaj na forum. A zdecydowanie zasługuje na więcej atencji...bo jak pisałem to dobra gra jest :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Phate »

A jak oceniasz Yuri poziom skomplikowania zasad ? Ma miliard mikrozasad jak np. Sword and Sorcery ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Phate pisze: 23 lip 2021, 17:29 A jak oceniasz Yuri poziom skomplikowania zasad ? Ma miliard mikrozasad jak np. Sword and Sorcery ?
Zasady są proste. Sporo jest statusów, parametrów, stanów, skilli, ale o tym już było. Zasady są proste, tylko warto pamiętać że np. jakąś broń ma umiejke ignorowania eteralnosci duchów np. No ale to w każdej tego typu grze występuje.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: shod »

Yuri pisze: 23 lip 2021, 15:38 POLECAM MOCNOOO druk kart ze skillami (by nie zapisywać).....
o które to karty chodzi?

ja właśnie przygotowuję się do pierwszej rozgrywki...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

shod pisze: 23 lip 2021, 22:36
Yuri pisze: 23 lip 2021, 15:38 POLECAM MOCNOOO druk kart ze skillami (by nie zapisywać).....
o które to karty chodzi?

ja właśnie przygotowuję się do pierwszej rozgrywki...
Klikam z dupnej lokacji i trzymam 2 kreski zasięgu za nogi, ciężko mi sprawdzić. Bankowo są na BGG, stamtąd je bralem. Bodajże Abilities się zwą.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: shod »

Yuri pisze: 23 lip 2021, 22:44
shod pisze: 23 lip 2021, 22:36
Yuri pisze: 23 lip 2021, 15:38 POLECAM MOCNOOO druk kart ze skillami (by nie zapisywać).....
o które to karty chodzi?

ja właśnie przygotowuję się do pierwszej rozgrywki...
Klikam z dupnej lokacji i trzymam 2 kreski zasięgu za nogi, ciężko mi sprawdzić. Bankowo są na BGG, stamtąd je bralem. Bodajże Abilities się zwą.
a to pewnie ten plik z 92 stronami kart... wygląda to fajnie, tylko trochę mi nie będzie pasowało jak całość w PL będę miał. już chyba łatwiej z żetonami, bo też gdzieś takie widziałem.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1650
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 366 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Sir_Yaro »

shod pisze: 23 lip 2021, 23:22 a to pewnie ten plik z 92 stronami kart... wygląda to fajnie, tylko trochę mi nie będzie pasowało jak całość w PL będę miał. już chyba łatwiej z żetonami, bo też gdzieś takie widziałem.
Chyba raczej z 92 kartami. 92 strony kart to by było duuużooooo kart.... :)

Przetłumacz mi w arkuszu te karty, to ci wygeneruję polskie wersje.
Tak bez patrzenia, co tam jest, to strzelam, że w tym przypadku to nie byłoby nawet tłumaczenie, tylko po prostu kopiowanie PL tekstu z innych miejsc więc w sumie to prościzna... :)
ODPOWIEDZ