Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: kwiatosz »

garg pisze: 25 kwie 2022, 14:18
kwiatosz pisze: 25 kwie 2022, 12:51 Sprzedaż gier to gorzej niż praca, w pracy mnie nie wyzywają ani nie straszą sądem w prywatnych wiadomościach. Gdyby sumienie pozwalało to czasem wolałbym wyrzucić grę niż się użerać ze sprzedażą...
Nie no... Muszę chyba coś od Ciebie kupić i zmienić Twoje postrzeganie tych upierdliwych kupujących :mrgreen: .
Takich rarytasów których Ty nie grałeś to ja na pewno nie mam :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: KOSHI »

kwiatosz pisze: 25 kwie 2022, 12:51 Sprzedaż gier to gorzej niż praca, w pracy mnie nie wyzywają ani nie straszą sądem w prywatnych wiadomościach. Gdyby sumienie pozwalało to czasem wolałbym wyrzucić grę niż się użerać ze sprzedażą...
Albo spalić. :twisted: Potem będą pisać nową fantastykę ala Bradbury. Już widzę to zdanie rozpoczynające: 451F - temperatura, w której zapala się planszówka i płonie...
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: bobule »

kwiatosz pisze: 25 kwie 2022, 12:51 Sprzedaż gier to gorzej niż praca, w pracy mnie nie wyzywają ani nie straszą sądem w prywatnych wiadomościach. Gdyby sumienie pozwalało to czasem wolałbym wyrzucić grę niż się użerać ze sprzedażą...
Ale nie zapomnij podać namiarów na wiatę śmietnikową, bo myślę, że kilku "koneserów" by się chętnie rzuciło na taką "wyrzuconą" planszówkę xD
A potem byś mógł napisać swoje spostrzeżenia w temacie "Czy wyrzucacie na śmietnik gry planszowe?" xDDD
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: karp »

Warto posłuchać.
https://youtu.be/6Rmj0iQR2CY
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: CrossSleet »

kwiatosz pisze: 25 kwie 2022, 12:51 Sprzedaż gier to gorzej niż praca, w pracy mnie nie wyzywają ani nie straszą sądem w prywatnych wiadomościach. Gdyby sumienie pozwalało to czasem wolałbym wyrzucić grę niż się użerać ze sprzedażą...
No dobra, ale za co tak straszą? Bo to w sumie jednak ważne. Jak się jeden debil raz w roku czepia o pierdolę to tam nic, ale mi się w życiu nie zdarzyło, żeby ktoś mnie straszył sądem.
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: szczudel »

Wiem, że o psuciu rynku przez allegro pisałem. Jedni się zgadzali, drudzy nie.
Przykład z wczoraj:
Wkręcilismy sie z synami znowu w Star Wars. Rebelianci to lepsza historia niż cała 3cia trylogia to i nam sie zachciało jakiejś nowej gry planszowej. Przypomniałem sobie, że może warto byłoby się zainteresować Imperium Assault/Imperium Atakuje. Założyłem sobie, że za jakiś większy zestaw jestem skłonny dać nawet coś koło 900pln. Niestety gra się wyprzedała i internetowi janusze (specjalnie z małej) już labeluja grę "unikat", "rarytas" czy co tam jeszcze aby podbić cenę o 100 albo i więcej procent. I za samą uzywaną podstawkę chcą po 400-500pln :lol:
Będzie ktoś kto chciałby sprzedać grę, to o ile nie wystawi licytacji to w życiu gry w cenie dążącej do januszowej nie sprzeda. Będzie sytuacja gdzie sprzedający i kupujący się nie będą mogli dogadac, bo sztuczna cena z allegro/olx sprawia, że nie nastapi nawet próba transakcji. "Wolny rynek" to to nie jest.

Dzisiaj mi jeszcze mignęło, bo zastanawiałem się czy może sie pojawił gdzieś Dice Expansion do T2R, że ktoś chce Marklina sprzedawać za 500pln bo to "unikat". Tak sobie pomyślałem, ze mógłby to i za 5000 wystawić. Szanse sprzedaży są podobnie prawdopodobne.

Skończy się tak, że pewnie kupię SW:Rebelia bo jak ma zniknąc z rynku to wolę kupić i grę magazynowac aż mi dzieci podrosną, niż znowu patrzyć na te allegrowe januszowanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: rastula »

no ktoś ci nie chce gry sprzedać za tyle, za ile chcesz kupić...janusz ... i dowód na niedziałanie wolnego rynku ... mam forumowe de javu :)
mineralen
Posty: 976
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 572 times
Been thanked: 645 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: mineralen »

szczudel pisze: 03 sie 2022, 11:15 Będzie ktoś kto chciałby sprzedać grę, to o ile nie wystawi licytacji to w życiu gry w cenie dążącej do januszowej nie sprzeda. Będzie sytuacja gdzie sprzedający i kupujący się nie będą mogli dogadac, bo sztuczna cena z allegro/olx sprawia, że nie nastapi nawet próba transakcji. "Wolny rynek" to to nie jest.
Przecież to jest dokładnie definicja wolnego rynku. To, że Ci się to nie podoba tego nie zmienia. Wolny rynek nie jest wyłącznie wtedy kiedy mi jest "cacy".
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: szczudel »

Nie będziemy wchodzić drugi raz do tej samej rzeki. Podsumuję to tak, jestem zainteresowany zakupem produktu a nie usługi "magazynowanie gry" w połączeniu z produktem. Jedyne co tu jest wolnorynkowe to fakt, że produktu nie ma a są tylko usługi magazynowe na olx i allegro, na które popytu nie ma. Wydaje mi się też, że jak ktoś sprzedaje produkt uzywany (przez siebie) a cena sugeruje "usługe magazynową, to chyba jej się coś pomyliło.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: rastula »

czyli wniosek jest taki, że komuś nie zależy na sprzedaży ...i wystawia grę w nierealnej cenie "dla jaj" ew. na złość temu dla kogo ona jest warta 50% tej ceny :D...

dla mnie spoko - pieniądze to nie wszystko - liczy się też nasz fun i nieszczęście innych...:D
mineralen
Posty: 976
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 572 times
Been thanked: 645 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: mineralen »

szczudel pisze: 03 sie 2022, 11:36 Nie będziemy wchodzić drugi raz do tej samej rzeki. Podsumuję to tak, jestem zainteresowany zakupem produktu a nie usługi "magazynowanie gry" w połączeniu z produktem. Jedyne co tu jest wolnorynkowe to fakt, że produktu nie ma a są tylko usługi magazynowe na olx i allegro, na które popytu nie ma. Wydaje mi się też, że jak ktoś sprzedaje produkt uzywany (przez siebie) a cena sugeruje "usługe magazynową, to chyba jej się coś pomyliło.
Błędnie zakładasz, że na wolnym rynku wszystkie decyzje są podejmowane racjonalnie*.

*już nawet pomijając to, że co jest racjonalne jest zdecydowanie kwestią subiektywną
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 992
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 627 times
Been thanked: 543 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Irr3versible »

szczudel pisze: 03 sie 2022, 11:36 Nie będziemy wchodzić drugi raz do tej samej rzeki. Podsumuję to tak, jestem zainteresowany zakupem produktu a nie usługi "magazynowanie gry" w połączeniu z produktem. Jedyne co tu jest wolnorynkowe to fakt, że produktu nie ma a są tylko usługi magazynowe na olx i allegro, na które popytu nie ma.
Wiesz...
Ja sprzedałem Descenta (2nd), którego ograliśmy z synem i żoną do stanu: więcej już nie chcemy. Nie miałem sentymentu, więc trzymać nie było powodu. Sprawdziłem oszukańcze ceny na rynku 'za magazynowanie', finalnie po tygodniu sprzedałem swój zestaw za 2800 (z dodatkami i kilku popleczników). Nabywca przyjechał z Rzeszowa odebrać osobiście, zaplanował specjalnie wizytę w krakowskim zoo z całą rodziną. Weszli do domu, pogadaliśmy chwilę i pół godziny później jechałem do wpłatomatu - bo nie lubię gotówki.
Wyszło sporo więcej niż zapłaciłem, gra używana (choć w dobrym stanie bo dbam o planszówki). Rozumiem, że według Ciebie powinienem policzyć sobie ok 1250-1500, bo przecież używane.

Jeśli łatwiej Ci będzie zaakceptować, to oprócz usługi magazynowania doliczyłem usługę: rozpakowania, koszulkowania, segregowania oraz opłatę za obsługę klienta. :)

Ja już się przyzwyczaiłem, że są gry za które po prostu trzeba zapłacić więcej - bo zmieniają status z tylko planszówek na gry kolekcjonerskie. Rynek zawsze zweryfikuję czy to czasowe próby podbicia ceny (braki) czy jednak gra staje się klasykiem i zapotrzebowanie będzie stałe.

Najpiękniejsze w tym hobby jest jednak to, że co chwilę pojawiają się nowe gry. Nie ma powodu psuć sobie humoru z tak błachego powodu jak brak dostępności produktu. Przynajmniej ja mam takie zdanie - choć zdarza mi się płacić też premium (np chciałem mieć wszystko do Project Elite - kupiłem via bgg od Węgra).
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: szczudel »

Ciężko mi się odnieść bo Descenta nie kojarzę. Nie wiem czy te 2800 to jest sensowna cena, szczególnie, że zestaw był wiekszy.
Rozumiem czym jest towar kolekcjonerski, jednak nie wszystko jest towarem kolekcjonerskim tylko dlatego, że się skońćzył nakład, a tak to zaczyna wyglądać.

Pozostaje mi tylko zgodzić się, że rynek to ureguluje i pogratulować zysku.
JEdyne co chciałbym wiedzieć, to czy oferta długo wisiała, czy zszedł na pniu, bo to zdaje się będzie wyjaśniać kwestię "kolekcjonerskości".
Edit: "...po tygodniu". No tak, to chyba mamy odpowiedź. Jak wystawiłem kiedyś klocki na aukcji to 5 minut nie wisiały, i do nocy ludzie dzwonili "że znają tego co kupił i aby mu nie sprzedawać, bo zapłaca więcej" :D. A ja i tak wyciągnąłem z tego 500%.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Curiosity »

szczudel pisze: 03 sie 2022, 13:16 Ciężko mi się odnieść bo Descenta nie kojarzę.
To jest właściwie protoplasta "Imperium Atakuje". Założenia i konstrukcja gry oraz mechanika ogólnie te same, Imperium wygładziło kilka zasad i uczyniło je mniej upierdliwymi. 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Yuri »

Irr3versible pisze: 03 sie 2022, 12:54 .... Nabywca przyjechał z Rzeszowa odebrać osobiście, zaplanował specjalnie wizytę w krakowskim zoo z całą rodziną...
Aaaaa, to u Ciebie był Mateusz :) Gratuluję games-roomu ! Często mi o nim opowiada :)

Co do tematu wątku to osobiście bardziej celuję w nietypowe i duże tytuły, więc siłą rzeczy jestem "zmuszony" płacić za nie sporo. Niemniej nigdy nie oczekiwałem i nie oczekuję, że ktoś mi sprzeda grę po cenie zakupu. Jeżeli gra jest rzadka i nie mam jej wiele kopii, a ja chcę poznać zawartą w niej przygodę i historię to ...no to po prostu trzeba zapłacić. Nie widzę w tym nic zdrożnego, nikt mnie nie zmusza. Forda Mustanga z lat 60tych, też mi przecież nikt nie sprzeda po cenie zakupu :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 992
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 627 times
Been thanked: 543 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Irr3versible »

Yuri pisze: 03 sie 2022, 16:14
Irr3versible pisze: 03 sie 2022, 12:54 .... Nabywca przyjechał z Rzeszowa odebrać osobiście, zaplanował specjalnie wizytę w krakowskim zoo z całą rodziną...
Aaaaa, to u Ciebie był Mateusz :) Gratuluję games-roomu ! Często mi o nim opowiada :)

Co do tematu wątku to osobiście bardziej celuję w nietypowe i duże tytuły, więc siłą rzeczy jestem "zmuszony" płacić za nie sporo. Niemniej nigdy nie oczekiwałem i nie oczekuję, że ktoś mi sprzeda grę po cenie zakupu. Jeżeli gra jest rzadka i nie mam jej wiele kopii, a ja chcę poznać zawartą w niej przygodę i historię to ...no to po prostu trzeba zapłacić. Nie widzę w tym nic zdrożnego, nikt mnie nie zmusza. Forda Mustanga z lat 60tych, też mi przecież nikt nie sprzeda po cenie zakupu :)
Mały świat, chyba napisałem zbyt dużo skoro dało się zidentyfikować ;)
Miło wspominam wizytę i kontakt, pozdrów.

(i jak będziecie kiedyś w Krakowie/Zabierzowie zapraszam)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Yuri »

Irr3versible pisze: 03 sie 2022, 12:54 ...
Mały świat, chyba napisałem zbyt dużo skoro dało się zidentyfikować ;)
Miło wspominam wizytę i kontakt, pozdrów.

(i jak będziecie kiedyś w Krakowie/Zabierzowie zapraszam)
Uważaj, bo my jesteśmy w stanie skorzystać z zaproszenia :) A tak na serio to skojarzyłem, bo kilka "puzzli" mi zaskoczyło, łącznie z ceną, bo sam mu tego linka wysyłałem i pamiętam, że skorzystał właśnie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
lemon_curry
Posty: 288
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 54 times
Been thanked: 24 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: lemon_curry »

Świat idzie do przodu, m.in dzięki chciwości. Nie wiem, o co chodzi januszom ekonomii
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: rdbeni0 »

Ja nie widzę jakiegoś specjalnego wzrostu. Jest ogólna inflacja i cena gier wzrasta tak jak wszystko inne. Przyczyny inflacji są odrębną dyskusją, o charakterze politycznym i ekonomicznym.

Mamy też rynek kolekcjonerski (i dobrze! to ma więcej zalet niż widać na pierwszy rzut oka), który winduje ceny rzadkich gier.

A jak ktoś nie ma kasy, a chce zagrać, to na rynku wtórnym nadal sobie coś znajdzie do 100 zł (olx, allegrolokalnie).
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Hrosskar »

Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego, że jak nie ma na rynku jakiegoś tytułu (książki, filmu na DVD, gry planszowej itp.), to na różnych serwisach nagle cena podskakuje. Towar nie jest już powszechnie dostępny i ceny dyktują osoby, które go mają i chcą go sprzedać. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli na jakimś tytule mi zależy, a jest szansa, że nie będzie dodruku lub nie wiadomo kiedy, to staram się przeanalizować na ile mi na nim zależy i ewentualnie kupić, jeżeli mnie w danym momencie na niego stać.

Sam sprzedawałem książki za cenę czasami 3 razy wyższą niż cena zakupu, bo takie wszędzie były oferty. Nikt nie sprzeda jakieś jakiś rzadkich tytułów po cenie zakupu, bo tak ktoś chce. Sam też kupowałem niektóre tytuły z serii Uczta Wyobraźni od Wydawnictwa Mag za 100-200zł za sztukę, bo chciałem mieć komplet.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: KOSHI »

Hrosskar pisze: 04 sie 2022, 08:21 Sam też kupowałem niektóre tytuły z serii Uczta Wyobraźni od Wydawnictwa Mag za 100-200zł za sztukę, bo chciałem mieć komplet.
Skąd ja to znam... Tyle, że mi na komplecie nie zależało. Accelerando Strossa 120 zeta a normalnie z 38. Przebitka 300%.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Halloween »

https://magic.wizards.com/en/news/annou ... 2022-10-04

Ten produkt pasuje do tematu i nowych czasów gdzie coraz więcej gier bedzie Premium dla dorosłych, bogatych chlopcow.

999USD za 4 boostery. Jakieś 1160zl za booster 15 kart :wink:
Tytułem wyjasnienia jest tu przedrukowany Black Lotus, Moxy, Dual Landy etc. Więc najcenniejsze karty, które miały zgodnie z obietnicami producenta z 95 roku już nigdy nie być drukowane (wybrneli tak, że karty beda miec rewers ze złotą ramką wiec teoretycznie są niekompatybilne).
Tak czy siak kolejna psychologiczna bariera jest przelamywana a produkt prawdopodobnie sprzeda się... bardzo dobrze! Czekamy na coś podobnego w swiecie planszowek. Moze jakaś ekskluzywna gra popularnego projektanta w nakladzie 99 egzemplarzy? Albo gra bez instrukcji gdzie zasady wyjasniane są przez lubianego tworce na telekonferencji? Coś fajnego się wymyśli na zamoznych planszowkowiczow.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: BartP »

Dla mnie psychologiczna bariera nie została przekroczona. Wspomniane $999 dzieli od niej cały dolar i cent.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: hipcio_stg »

Halloween pisze: 12 lis 2022, 20:33 https://magic.wizards.com/en/news/annou ... 2022-10-04

Ten produkt pasuje do tematu i nowych czasów gdzie coraz więcej gier bedzie Premium dla dorosłych, bogatych chlopcow.

999USD za 4 boostery. Jakieś 1160zl za booster 15 kart :wink:
Tytułem wyjasnienia jest tu przedrukowany Black Lotus, Moxy, Dual Landy etc. Więc najcenniejsze karty, które miały zgodnie z obietnicami producenta z 95 roku już nigdy nie być drukowane (wybrneli tak, że karty beda miec rewers ze złotą ramką wiec teoretycznie są niekompatybilne).
Tak czy siak kolejna psychologiczna bariera jest przelamywana a produkt prawdopodobnie sprzeda się... bardzo dobrze! Czekamy na coś podobnego w swiecie planszowek. Moze jakaś ekskluzywna gra popularnego projektanta w nakladzie 99 egzemplarzy? Albo gra bez instrukcji gdzie zasady wyjasniane są przez lubianego tworce na telekonferencji? Coś fajnego się wymyśli na zamoznych planszowkowiczow.
Słabo zgłębiłeś temat. To nawet nie są karty do gry tylko zwykłe proxy!!! Tym nie wolno grać turniejowo, a Wizards nie łamie obietnicy nie dodrukowywania kart z reserved list. To zwyczajnie produkt czysto kolekcjonerski za ogromne pieniądze. Nawet jeżeli sprzedadzą 10 opakowań to prawdopodobnie zarobią już swoje. Oczywiście kupią go osoby, które będą chciały tylko na tym zarobić jako lokata. Z racji ceny będzie tego mało na rynku i z czasem będzie nabierać fikcyjnej wartości. Dla mnie to jak inwestowanie w skiny do CS-a. Można nieźle z tego żyć, a można z dnia na dzień mieć bezwartościowe piksele. Kryptowaluty dla mnie jadą po sąsiednim torowisku...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Yuri »

Halloween pisze: 12 lis 2022, 20:33 ...Więc najcenniejsze karty, które miały zgodnie z obietnicami producenta z 95 roku już nigdy nie być drukowane (wybrneli tak, że karty beda miec rewers ze złotą ramką wiec teoretycznie są niekompatybilne)....
Chyba nie do końca wszystkie będą miały ta nowa ramkę:
"The retro frame slot is especially interesting, as approximately three out of every ten packs will contain a rare retro frame card—anything from a Black Lotus to a Mahamoti Djinn to a Volcanic Island. "
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ