Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Z tego co pamiętam była dla mnie na tyle trudna, że po kilku porażkach, zabrałem się za przygody "szkoleniowe" od Ninjadorg'a.
Do drugiej przygody z podstawki wróciłem po ograniu się i dokupieniu Khazad-dum. Spróbuję jednak ją ogarnąć na samej podstawce i dam znać co skleiłem :)
Z kluczowych kart na Trolla to na pewno Finta i Gandalf.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

Dokładnie, finta też pomaga, Gandalf podobnie, zwłaszcza jak wejdzie z ataku z zaskoczenia a później normalnie. Wówczas troll dostanie bez ataku 8 obrażeń.

ja miałem podobnie, też ogralem fanowskie scenariusze zanim przeszedłem te przygodę
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rzaba »

ja skleciłem Spirit + Tactics, 40 kart, Dunhere + Eowyn + Thalin, 3xGandalf - trzeba zagrać, zobaczyc co nie działa, poprawić, przetestować itp. Tworzenie talii to osobna gra w grze, mozna naprawde sie dobrze bawić przy tworzeniu decka (przynajmniej ja sie nadspodziewanie dobrze bawiłem).
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: parasite »

dzięki za odpowiedzi ! poziom zagrożenia mam 28, więc jak wszystko dobrze idzie, to mam 2 kolejki na przygotowanie się na trolla; sęk w tym, że jak wejdzie leśna pułapka to sytuacja opanowana, ale z gandalfem za 5 ciężko jest :?
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Samanar »

Szansa na wylosowanie danej karty jest stosunkowo niska i nie warto opierac na tym strategii, bo zazwyczaj nie podejdzie to co trzeba i koniec (Gandalf, pulapki). Zamiast tego sprobuj dac sobie wieksza przewage na stale - na przyklad obnizyc poziom zagrozenia. Nie zawsze warto brac silnych bohaterow o koszcie 11/12. W tym scenariuszu akurat potrzebujesz sojusznikow, zaden bohater nie wytrzyma 1v1 z trollem, nawet Beregond. Skoro kazdy dostaje tyle samo surowcow to wybierz kogos o slabszych statystykach ale o koszcie 8-9 i masz kilka tur wiecej. Ja zazwyczaj mialem wiecej sukcesow w Podrozy wzdluz Anduiny grajac dwoma bohaterami niz trzema (polecam Theodred + Aragorn). To jest gra, w ktorej warto pokombinowac i probowac nieoczywistych wyborow. Powodzenia!
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Fani właśnie twórczo skomentowali ekranizacje (niskich lotów) Hobbita:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

warhammeryzacja Tolkiena

Obrazek

więcej na
http://masteroflore.wordpress.com/2015/ ... ve-armies/
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Heh Legolas miażdży :)
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trampon »

sqb1978 pisze:Z tego co pamiętam była dla mnie na tyle trudna, że po kilku porażkach, zabrałem się za przygody "szkoleniowe" od Ninjadorg'a.
D(...)
Podeślij pls link do tych przygód szkoleniowych. Szukałem ich (pobieżnie) na Tales From The Cards i nie znalazłem. Ale na BGG już nie szukałem....

Swoją drogą - czy do talii gracza można wkładać 3 x Gandalf, czy tylko jednego? W startowych taliach mono jest wyraźnie zaznaczone że dodajemy 1 Gandalfa, ale sądzę że przy budowie własnej talii to ograniczenie nie obowiązuje.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Trampon pisze:.
Swoją drogą - czy do talii gracza można wkładać 3 x Gandalf, czy tylko jednego? W startowych taliach mono jest wyraźnie zaznaczone że dodajemy 1 Gandalfa, ale sądzę że przy budowie własnej talii to ograniczenie nie obowiązuje.
Gandalf x3 to chyba must have każdej talii. Wspomniane ograniczenie wynika z tego że w podstawce masz 4 Gandalfów, po jednym dla każdej sfery.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Trampon pisze:Podeślij pls link do tych przygód szkoleniowych. Szukałem ich (pobieżnie) na Tales From The Cards i nie znalazłem. Ale na BGG już nie szukałem....
Łap: https://www.dropbox.com/sh/c2exkefswsow1xa/2rgUP8pQfX
Tam są polskie wersje tych i wiele innych przygód. W te inne nie grałem.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: parasite »

Samanar pisze: Ja zazwyczaj mialem wiecej sukcesow w Podrozy wzdluz Anduiny grajac dwoma bohaterami niz trzema (polecam Theodred + Aragorn).
o i tutaj może być pies pogrzebany, bo uparłem się na 3 bohaterów... . Inna sprawa, że nie wytrzymałem i dzisiaj mam już khazad-dum i hobbita górą i dołem, więc więcej możliwości - powinno być łatwiej ;)
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Gabriel »

Figas pisze:W tej przygodzie ważny jest początkowy poziom zagrożenia. Im niższy tym lepiej. Musisz mieć kilka tur n napakowanie się, tzn położenie na stole kilku sojuszników którzy będą bronili uderzenia trolla. Do tego należy dodać ze ci sojusznicy nie mogą być zbyt drodzy, w przeciwnym wypadku nie zdążysz ich wyłożyć. Ja juz nie pamiętam jakich postaci użyłem ale wiem, ze kilka razy przeszedłem te przygodę rzucając na trolla leśną pułapkę. Czyli musiałem mieć przynajmniej jednego bohatera z wiedzy.

Możesz zerknąć
http://talesfromthecards.wordpress.com/ ... ty-rating/
Autor artykułu ocenia trudność poszczególnych scenariuszy. Scenariusz nr2 dostal aż 8 w 12 stopniowej skali. Jest ciężko, zwłaszcza ze są dwa trolle :-D
Moja metoda z wczoraj. Bohater z wiedzy, dwaj bohaterowie z menorą (inspiracja czy coś), tak aby mieć PZ mniej niż 30 i czas na rozruch. Leśne pułapki i mięso armatnie na pierwsze śmierci. Bardzo tematyczne, jak w sadze. Przykro mi elfie, ale wyślemy ciebie z premedytacją na śmierć, do czasu aż nie skończymy umocnień. Potem już jest z górki, na dodatkowego leśnego trolla druga pułapka, na bagiennego żmija gandalf + trochę zbiorowego demejdżu, po poświęceniu kolejnego niewinnego krasnoluda (po co w tej grze znaczniki krwi, to ja nie roumiem, skoro atak = gleba) i do przodu. Ghost Stories jednak trudniejsze i to znacznie.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

parasite pisze:
Samanar pisze: Ja zazwyczaj mialem wiecej sukcesow w Podrozy wzdluz Anduiny grajac dwoma bohaterami niz trzema (polecam Theodred + Aragorn).
o i tutaj może być pies pogrzebany, bo uparłem się na 3 bohaterów... . Inna sprawa, że nie wytrzymałem i dzisiaj mam już khazad-dum i hobbita górą i dołem, więc więcej możliwości - powinno być łatwiej ;)
o wiele łatwiej. Te dwa dodatki umożliwiają juz konkretne krasnoludzkie synergie. Np Thorin, Nori oraz Ori. Mimo, ze kazdy z innej sfery potrafią stworzyć świetna podstawę do mocnej talii trzystrefowej. Ja mam właśnie te dodatki i gra zrobiła się o wiele ciekawsza.
Oczywiście powyższychbohaterow chyba nie ma co brać na 2scenariusz z podstawki. Parę stron temu wrzuciłem talie zbudowana pod te wyprawę:
Bohaterowie, głównie za to ze krasnoludy oraz za niskie początkowe zagrożenie na poziomie 26
Spoiler:
Dało się tym wygrać przy odrobinie szczęścia, jest czas na dopakowanie się. później trochę ja zmieniałem, nie pamiętam juz dokładnie które karty wywaliłem
Ostatnio zmieniony 05 sty 2015, 22:25 przez Figas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Ja przechodziłem Anduinę zestawem Eowina - pcha wyprawę do przodu, Dunhern - rozwala tych pieprzonych łuczników co się czają i nie chcą do nas przyjść z drzewa ;-) i Theodred - dodaje dodatkowy zasób. Szło całkiem spoko jak na moje początki z grą. I też na początku chciałem ją ciskać po ścianach ;-)
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Figas »

Eowina to w podstawce bardzo silny bohater. Tak na dobra sprawę później też się przydaje, w sensie ze inni bohaterowie też są spoko jednak Eowina im zbytnio nie ustepuje:)
Dunhern baardzo pomaga gdy w tali są potwory na które potrzeba 3 ataku aby zdjąć je jednym strzałem. Jeżeli można to zrobić gdy z jakichś powodów siedzą w strefie przeciwności to okazuje się to bardzo przydatne. Nie trzeba mieć obrońcy. Także przy lucznikach z drugiej przygody jest jak znalazł, podobnie w 1przygodzie z khazad dum. Jest tam kilka wrednych stworów.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: parasite »

zabieram się za spisywanie waszych pomysłów :) dzięki
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Gabriel »

Pytanie bardziej techniczne - Galakta przesunęła więcej dodatków niż FFG do trybu druku na żądanie. Czy to oznacza, że te dodatki, które nie były pierwotnie na żądanie mogą być wtasowywane do talii z podstawki? Ale różnią się jakością od nich prawda? Czyli używane talie przygodowe (np. cykl mrocznej puszczy etc.) będą identycznej jakości jak podstawka, a te kupione później nowe - już nie? Dobrze to rozumiem? Czy odpowiedzią na wszystko jest koszulkowanie wszystkich kart?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Matrin »

Tak, będzie się trochę różnić. Jak wielkie jest to trochę to już indywidualna sprawa. Dla mnie w koszulkach karty stją się na tyle podobne, że nie zauważam różnicy, ale to nie znaczy, że jej zupełnie nie widać. Jak będziesz się przyglądał to zauważysz czy karta z wierzchu talii jest ze zwykłego wydania czy z dnż.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Przypominam, że zazwyczaj tylko jedna karta przeciwności i jedna karta gracza pokazują nam rewersy - te z wierzchu talii. Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią po kolorze (ale bez porównywania!) stwierdzić czy karta jest z druku normalnego, czy z dnż. Przecież podczas gry nie zwraca się uwagi na to jaki tam odcień ma rewers karty z wierzchu.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Gabriel »

Karty regularne są błyszczące, a z DNŻ matowe chyba. Dlatego np. te dodawane do Space Hulka nie są z zasady wtasowywane do normalnych. Tutaj, jak Galakta przeniosła niektóre dodatki do DNŻ, ti problem mieszania jest.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

nieprzezroczyste koszulki dają gwarancję, ze różnicy nie będzie.

ja - posiadając talie koszmarne - zgadzam się z udayem, że nie robi to aż takiej różnicy - mam karty w przezroczystych protektorach i nie mam zamiaru przekładać do nieprzezroczystych. W końcu gram w to sam, tak, jaki więc problem? ;)
All work and no play makes Jack a dull boy!
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

czytam te posty i dochodzę do wniosku, że niektórzy uczą się kart na pamięć. Dla takich faktycznie może mieć znaczenie minimalna różnica w rewersach.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: godpuppet »

generalnie nie ma co się bać DNŻ. Rożnica w rewersie w mojej opinii nie wpływa na rozgrywkę.

A jeśli ktoś ma lepszy wzrok niż ja, może skorzystać z koszulek. Polecam kupić/pożyczyć jakiś dodatek z DNŻ i przekonać się "własnoocznie" i podjąć decyzję dla siebie najbardziej odpowiednią.
All work and no play makes Jack a dull boy!
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: parasite »

Witam, zaczynam myśleć nad matą do gry, ponieważ denerwuje mnie kiedy muszę pamiętać które karty wyczeprałem do podróży, które do obrony obrażeń, a które do ataku. Poza tym lubię takie bajery :wink: Co o tym sądzicie ?? schemat maty Dopiero zaczynam grać w LOTR lcg, więc Wasze uwagi przydadzą się.

1. w strefie przeciwności mieści się swobodnie 6 kart
2. w strefie zwarcia również 6 kart
3. w strefie obrony 6 wyczepranych obrońców ( do każdego atakującego osobno )
4. w strefie ataku 6 wyczerpanych atakujących ( do każdego wroga osobno ) + myślę, że spokojnie poniżej będzie miejsce na wyczerpanie dodatkowego atakującego dla każdego z tych 6 "podstawowych"
5.miejsce na 5 sprzymierzeńców ( i to jest chyba największa bolączka tego ustawienia, bo liczba ta jest trochę mała )
6. strefa wypraw 6 wyczerpanych kart
mata jest tak pomyślna, żeby w pierwszym kroku móc swobodnie ( przesunąć w odpowiednie miejsce, bez zaburzenia porządku na macie ) wyczerpać karty do podróży. Potem to samo ze strefą obronną ( dlatego jest najbliżej strefy przeciwności ) i na koniec strefa ataku. W takim ustawieniu mata ma wymiary 70 x 55cm.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Ja nie widzę sensu takiej maty. Po każdej turze będziesz przesuwał karty na nowo na miejsce dla bohaterów i sprzymierzeńców? Nie zawsze przecież te same postacie robią to samo.
I dlaczego musisz pamietać kogo do czego użyłeś ? Kolejne fazy rundy występują po sobie. Jeśli wyczerpiesz postać idąc na wyprawę to potem widzisz, że jest wyczerpana i nie możesz się nią bronić. Podobnie z atakiem, który występuje po obronie. Jak masz jakaś przygotowana postać to znaczy, że możesz atakować,jak nie to nie.
Przekręcasz karty na bok podczas jak je wyczerpujesz?
ODPOWIEDZ