Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Gdzieś Marcin skomentował (gdzie to niestety nie mogę znaleźć, tradycyjnie wrzucenie mini-update'u, żeby wszystko było w jednym miejscu jest straszliwym problemem), że opóźnienie polskiej wersji (ciekawe, że chyba tylko naszej) wynika tym razem z ... problemów z figurkami promo Nemesis, na które czekają. Strasznego pecha w tym AR mają. Nie zdziwię się w takim razie jak oni dostaną je na tyle późno, że zanim gra dotrze to w sklepach już po premierze będzie. Słowem powtórka z TWoMa, ciekawe jak będzie z Nemesisem xD
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Na Pyrkonie mogłem sobie obejrzeć jak wygląda gra (niestety nie miałem czasu zagrać). Wygląda świetnie. Szkoda tylko, że muszę czekać na przesyłkę z KS. No ale z drugiej strony dostanę dużo więcej niż ci co kupią wersję sklepową, więc ok.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 23 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sngt »

Acererak pisze: 19 maja 2018, 13:18 Gdzieś Marcin skomentował (gdzie to niestety nie mogę znaleźć, tradycyjnie wrzucenie mini-update'u, żeby wszystko było w jednym miejscu jest straszliwym problemem), że opóźnienie polskiej wersji (ciekawe, że chyba tylko naszej) wynika tym razem z ... problemów z figurkami promo Nemesis, na które czekają. Strasznego pecha w tym AR mają. Nie zdziwię się w takim razie jak oni dostaną je na tyle późno, że zanim gra dotrze to w sklepach już po premierze będzie. Słowem powtórka z TWoMa, ciekawe jak będzie z Nemesisem xD
Hej,
Mam pytanie: ostatnie opóźnienia wynikały z sundropa i wysyłka PL tej wersji miała być jakoś w połowie czerwca bodajże. Czy brak figsa z Nemesis sprawia, że opóźnienie będzie jeszcze większe.
W sumie to nie miałbym nic przeciwko, bo pod koniec czerwca mam urodziny z imieninami, więc może tak od początku planowali 8)
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2378 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

karawanken pisze: 19 maja 2018, 13:38 dostanę dużo więcej niż ci co kupią wersję sklepową, więc ok.
Hmm, kampania dla jednego gracza wraz z figurką + druga figurka z early birda to jest "dużo więcej"? To wesprzyj kiedyś kampanię od CMoN, tam w kampanii dokładają drugie tyle :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

A to wszystkie SG i Ks exclusivy dla wszystkich wspierających to jakoś anulowano po cichu / zdezintegrowano czy jak? :roll:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2378 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Wymieniłem wszystkie Kicksarter Exclusive dostępne w kampanii. No tak, przepraszam, pominąłem bajeranckie pudełko, zupełnie niezbędne w rozgrywce :)
A jeśli pytasz o elementy oznaczone napisem Kickstarter Premium, to jak najbardziej pojawią się one w normalnej sprzedaży sklepowej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: 13thcaesar »

Ja dostalem e-mail'a od sklepu aleplanszowki. pl w którym zamówiłem Lord of Hellas (edycja polska Kickstarter) ze w poniedziałek nadadzą paczkę z podstawką + Siegestorm + figurka promo Nemesis (SG dostane w IV kwartale).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Curiosity pisze: 19 maja 2018, 21:03 Wymieniłem wszystkie Kicksarter Exclusive dostępne w kampanii. No tak, przepraszam, pominąłem bajeranckie pudełko, zupełnie niezbędne w rozgrywce :)
A jeśli pytasz o elementy oznaczone napisem Kickstarter Premium, to jak najbardziej pojawią się one w normalnej sprzedaży sklepowej.
Trochę naiwnie i w celu poszukiwania sensu wydania takich pieniądz liczę, że zapłaciłem za KS mniej niż ten co będzie chciał te wszystkie dodatki kupić w sklepie. Mi akurak nie przeszkadza, że na Pyrkonie można było kupić grę. Nie jest to jedyny KS na który czekam i należę do osób cierpliwych. Będzie jak będzie, ważne żeby w ogóle.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Curiosity pisze: 19 maja 2018, 21:03 Wymieniłem wszystkie Kicksarter Exclusive dostępne w kampanii. No tak, przepraszam, pominąłem bajeranckie pudełko, zupełnie niezbędne w rozgrywce :)
Zapomniałeś o tajemniczej kopercie oraz Puszce Pandory z równie tajemniczą zawartością ;P No i Kronos to nie kampania dla jednego gracza (która raczej nie jest KS exclusivem, nawet SG nie była), tylko tryb jeden kontra reszta graczy ;) Aczkolwiek to jest niezaprzeczalny fakt - zwykle eksclusivów jest więcej. Bardziej powiedziałbym, że wspierając masz dodatki wcześniej niż w sklepach (i w innej wersji patrząc po TWoMie, więc w pewnym sensie też mogą stać się exclusivami :P).
13thcaesar pisze: 19 maja 2018, 21:31 Ja dostalem e-mail'a od sklepu aleplanszowki. pl w którym zamówiłem Lord of Hellas (edycja polska Kickstarter) ze w poniedziałek nadadzą paczkę z podstawką + Siegestorm + figurka promo Nemesis (SG dostane w IV kwartale).
Dokopałem się do tego komentarza, o którym wspomniałem wcześniej i Marcin napisał, że niektóre polskie wersje poszły, więc prawdopodobnie załapałeś się do pierwszej fali polskiej wersji ;) Reszta ma być wysłana w kolejnym tygodniu, więc może dożyjemy wysyłki. Swoją drogą dalej nie rozumiem jak można taką istotną informację dać się w zwykłym komentarzu (których w tym poście było z 14, więc ma prawo umknąć). Pomijam kwestię, że ta informacja powinna znaleźć się przede wszystkim na KS, a nie tylko na grupie facebookowej bo może nie dotrzeć do każdego zainteresowanego... No nic, to jest po prostu AR...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2378 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Acererak pisze: 19 maja 2018, 22:40 Kronos to nie kampania dla jednego gracza (która raczej nie jest KS exclusivem, nawet SG nie była), tylko tryb jeden kontra reszta graczy
Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Na szybko: zagrałem jeszcze rzutem na taśmę przed Pyrkonem, by mieć jakieś zdanie, gdyby udało mi się porozmawiać z Adamem na konwencie. Udało się (zagrać i porozmawiać). A Wam powiem tak: nie jest to gra cudownie przełomowa. Ale jest to bardzo dobra gra, która umiejętnie wkłada do tygla różne rozwiązania z nowoczesnych dudes on map (Inis, gry Langa) i miesza z tego świetną zupę area control + aspekt przygodowy. Jeśli szukać elementu wyróżniającego, to chciałbym wskazać to (poza oczywistymi, typu karty combat z casualties, itd.), jak sprytnie autor podsunął graczom kontrolę tempa gry, przez mechanim pasowania-które-jest-przy-okazji-ważną-i-obfitującą-w-konsekwencje-akcją. W grze nie ma skomplikowanych faz, są tylko tury graczy, którzy wykonują w nich swoje akcje. I dopiero jedna z tych akcji triggeruje "podkręcenie tempa", które można rozumieć jako "występujące w różnych momentach zakończenie rundy".

Naprawdę do niewielu rzeczy mogę się tu doczepić (poza - niestety - instrukcją, która, co prawda uczy grać, ale robi to słabo i nawet w FAQ nie ma odpowiedzi na wiele cisnących się po grze na usta pytań), a jeśli już, to bardziej do produkcji i pewnych wyborów estetycznych (karty, ikonografia) oraz funkcjonalnych (yyy, jeszcze raz, który to pomnik Hermesa?). Jest to jedna z tych bardzo niewielu gier, w które chcę grać w całej ich epickości, ze wszystkimi dodatkami, kontentem, kartami, i co tam jeszcze - i aż żal dupę ściska, że trzeba na to czekać nie wiadomo ile. Męki, cierpienia i fochy na komunikację Awaken Realms zostały ostatecznie wynagrodzone bardzo udanym tytułem. Obecnie chyba najciekawszy wybór, jeśli chodzi o takie "klasyczniejsze" epickie przepychanki na planszy. Cięższy od czasem zbyt frywolnego Blood Rage, bardziej przygodowy od czasem zbyt mechanicznego Rising Sun (a obydwie te gry wciąż bardzo lubię). Na partię wielowymiarowego wzajemnego szachowania się w 45 min wybieram Inis, na space opera a'la Eve Online zawsze jest w pobliżu nieśmiertelny Eclipse, w każdym innym wypadku, ściągnę z półki Lords of Hellas. Gratulacje, Adam!
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Curiosity pisze: 19 maja 2018, 22:50
Acererak pisze: 19 maja 2018, 22:40 Kronos to nie kampania dla jednego gracza (która raczej nie jest KS exclusivem, nawet SG nie była), tylko tryb jeden kontra reszta graczy
Obrazek
No tak, figurka, karty i plansza do trybu jeden kontra reszta graczy, o którym wspomniałem. Nie bardzo wiem, co ten post miał pokazać.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2378 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Odniosłem wrażenie, że uważasz, że KR nie jest KS Exclusivem. Teraz jak to czytam po raz kolejny to widzę, że to tylko jedna z możliwych interpretacji :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Curiosity pisze: 19 maja 2018, 23:40 Odniosłem wrażenie, że uważasz, że KR nie jest KS Exclusivem. Teraz jak to czytam po raz kolejny to widzę, że to tylko jedna z możliwych interpretacji :)
Aha, to spokojnie :) Pisałem że kampania solo nie jest KS Exclusivem.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: panda_09 »

3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

A to dodatek z samymi figurkami nie wnoszący nic do gameplayu, nic nowego :P Osobiście niepotrzebny mi do szczęścia, zwłaszcza że kartonowe wersje tych figurek w podstawowej grze są.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Curiosity pisze: 19 maja 2018, 20:08
karawanken pisze: 19 maja 2018, 13:38 dostanę dużo więcej niż ci co kupią wersję sklepową, więc ok.
Hmm, kampania dla jednego gracza wraz z figurką + druga figurka z early birda to jest "dużo więcej"? To wesprzyj kiedyś kampanię od CMoN, tam w kampanii dokładają drugie tyle :)
1. Kronos
2. Hephastus
3. Lords of the underworld
4. lost city (5 gracz)
5. Heroes and Monsters
6. KS exclusives, w tym mega przydatne pudełko żeby trzymać to wszystko.
7. Ewentualnie leonidac.

To jest dużo więcej :) Co prawda wychodzi oczywiście drożej niż w sklepie ale jeżeli byś chciał kupić to pojedyńczo to napewno wyjdzie drożej plus nie będziesz miał ciekawego dodatku i pudła które dla niektórych jest dość cenne.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Akurat figurki miast są bardzo przydatne. Same w sobie nie wprowadzają nowych elementów do rozgrywki, ale pomagają w uporządkowaniu elementów na planszy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

toblakai pisze: 20 maja 2018, 13:16 Akurat figurki miast są bardzo przydatne. Same w sobie nie wprowadzają nowych elementów do rozgrywki, ale pomagają w uporządkowaniu elementów na planszy.
Z tym się zgadzam, jest dużo czytelniej i gra się przez to łatwiej.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2378 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

AkitaInu pisze: 20 maja 2018, 13:12 (...)
To jest dużo więcej :)
Było to już poruszane w tym wątku, więc tylko zacytuję:
playerator pisze: 19 sty 2018, 10:00
neutrino pisze:... Jaka jest np. różnica między komponentami "Kickstarter premium" a "Kickstarter exclusive"?
Kickstarter premium - za darmo w wersji z KS, potem do kupienia w sklepach.

Kickstarter exclusive - tylko w wersji z KS.
Zatem - nie, to nie jest dużo więcej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Jest dyzo wiecej. Ale zalezy jak na to patrzysz, czy pod wzgledem exclusive czy oplacalnosci. Exow nie ma duzo, zgadzam sie. Ale zawartosc za cene jaka kupilismy to juz jest duzo :)
wirusman
Posty: 1980
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Czy te forum, ma umiejętność cofania się w czasie?
Bo mam już któryś raz Déjà vu,
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Przy 80 stronach wątku nie ma możliwości żeby nie było powtórek. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ajvven »

13thcaesar pisze: 19 maja 2018, 21:31 Ja dostalem e-mail'a od sklepu aleplanszowki. pl w którym zamówiłem Lord of Hellas (edycja polska Kickstarter) ze w poniedziałek nadadzą paczkę z podstawką + Siegestorm + figurka promo Nemesis (SG dostane w IV kwartale).
Potwierdzam, ja dziś dostałem. Dokładnie taka zawartość. Język PLN.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Wg najnowszego komunikatu od Marcina, brakujące promo nemesis (100 figurek zabrakło) już są domalowane, teraz jeszcze będą składane i do środy najpóźniej powinni zacząć wysyłać następne polskie wersje.
ODPOWIEDZ