Obecna sytuacja a Kickstarter

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Probe9
Posty: 2462
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 651 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Probe9 »

Raczej nie, poza USA wciąż leży duża kasa. Rozumiem, brak wysyłek do krajów z bardzo dużym odsetkiem "zagubionych" przesyłek ale skupianie się jedynie na USA kiedy nie wynika to wprost ze spraw licencyjnych to jakich odosobniony przypadek. W szerszym zakresie nie widzę w tym sensu skoro koszt (nawet zwiększony) można przerzucić na wspierających, a w niektórych przypadkach można na przesyłce nawet zarabiać (CMON;p).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11125
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3387 times
Been thanked: 3286 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: japanczyk »

Zauwaz ze odkąd pojawil sie VAT jako koszt w PM to cena przesyłek CMON znacząco spadła
Wiadomo, że zaszywali w shippingu koszty, ale jednak nie widzę tutaj roznicy w stosunku do innych firm (np. MYTHIC)
Probe9
Posty: 2462
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 651 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Probe9 »

Z Mythic nie mam doświadczeń ale za wysyłkę ogromnego Company of Heroes płaciłem 16$, za kilka kopii Monumental (1 KS) 25 euro, za Black Swan 15 euro itp. CMON chyba nawet w zeznaniach finansowych wykazywał zysk na wysyłkach :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
FireTheft
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2021, 17:20
Has thanked: 6 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: FireTheft »

Nie wiem za bardzo w jakim temacie zapytać.
Nigdy nie zamawiałem gry z KS, mam na oku ten projekt https://gamefound.com/projects/farsideg ... ails/11758
Z wysyłką wychodzi 1715 dolarów Hongkongu, czyli jakieś 900zł. Czy mam się spodziewać cła i vatu? 3trolle posiadają pre order u siebie i nawet przy zniżce dla sklepów jaką widziałem na KS, oni sprzedają tytuł za 1200zł. Nie wiem co mi się bardziej opłaca.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11125
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3387 times
Been thanked: 3286 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: japanczyk »

FireTheft pisze: 21 sty 2022, 10:06 Nie wiem za bardzo w jakim temacie zapytać.
Nigdy nie zamawiałem gry z KS, mam na oku ten projekt https://gamefound.com/projects/farsideg ... ails/11758
Z wysyłką wychodzi 1715 dolarów Hongkongu, czyli jakieś 900zł. Czy mam się spodziewać cła i vatu? 3trolle posiadają pre order u siebie i nawet przy zniżce dla sklepów jaką widziałem na KS, oni sprzedają tytuł za 1200zł. Nie wiem co mi się bardziej opłaca.
Cła nie, VATu tak
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Halloween »

Powyżej 150 euro teoretycznie cło również. Mogą otworzyć paczkę i sprawdzić co jest w środku jeśli mają podejrzenia... i ochotę :)

Generalnie jeżeli paczka jest duża i zawartość wygląda na drogą $$$ (np. telefony) to i cło i VAT możesz dostać.
https://www.pit.pl/aktualnosci/vat-od-z ... za-1005728
Marek Ch.
Posty: 72
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Marek Ch. »

Halloween pisze: 21 sty 2022, 13:03 Powyżej 150 euro teoretycznie cło również. Mogą otworzyć paczkę i sprawdzić co jest w środku jeśli mają podejrzenia... i ochotę :)

Generalnie jeżeli paczka jest duża i zawartość wygląda na drogą $$$ (np. telefony) to i cło i VAT możesz dostać.
https://www.pit.pl/aktualnosci/vat-od-z ... za-1005728
Tylko, że gry planszowe nie są objęte cłem.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: sin »

Marek Ch. pisze: 21 sty 2022, 13:06
Halloween pisze: 21 sty 2022, 13:03 Powyżej 150 euro teoretycznie cło również. Mogą otworzyć paczkę i sprawdzić co jest w środku jeśli mają podejrzenia... i ochotę :)

Generalnie jeżeli paczka jest duża i zawartość wygląda na drogą $$$ (np. telefony) to i cło i VAT możesz dostać.
https://www.pit.pl/aktualnosci/vat-od-z ... za-1005728
Tylko, że gry planszowe nie są objęte cłem.
To niestety nie jest wprost takie łatwe i z tego co udało mi się kiedyś wygrzebać to gry planszowe rzeczywiście nie są objęte cłem, chyba, że zostaną zaklasyfikowane jako zabawki dla dzieci i wtedy może zostać nałożone 4.7% cła. Wydaję mi się też, że właśnie z tego powodu coraz częściej wiek na opakowaniu jest wyższy niż w rzeczywistości (13+) oraz można znaleźć na pudełku informacje o tym, że gra jest z natury produktem hobbistycznym, a nie zabawką dla dzieci.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: Halloween »

Dużo zalezy od pracownika, czy go paczka zainteresuje i czy po rozcieciu zewnetrznego opakowania uzna zawartosc za cenną czy nie. Kolega co zamawiał regularnie gry z USA był wezwany tylko raz, pojechał zaplacił cło i mu wydali. Kilka % to tragedii nie ma nawet jak ja zatrzymaja i dostaniesz wezwanie.A znaczaca wiekszosc przepuszczaja.Próbuj szczescia - skoro to KS to za 2 lata sie dowiesz :P
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Obecna sytuacja a Kickstarter

Post autor: sliff »

Halloween pisze: 21 sty 2022, 18:35 Dużo zalezy od pracownika, czy go paczka zainteresuje i czy po rozcieciu zewnetrznego opakowania uzna zawartosc za cenną czy nie. Kolega co zamawiał regularnie gry z USA był wezwany tylko raz, pojechał zaplacił cło i mu wydali. Kilka % to tragedii nie ma nawet jak ja zatrzymaja i dostaniesz wezwanie.A znaczaca wiekszosc przepuszczaja.Próbuj szczescia - skoro to KS to za 2 lata sie dowiesz :P
A nie pozmieniali czegoś właśnie od tego czasu właśnie w sprawie cła i vatu w ramach walki z Aliexpress, że wymagają papierów z deklaracjami i opłatami już na poziomie firmy logistycznej ? Czy też zobowiązali sprzedawców do pobierania tych kwot ?
ODPOWIEDZ